KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
daco
mimica
nena beba
Marija86
kristina33
BiKsi :)
Simona
julija
MAAKKI
vašar
7-patuljaka
SannI-AlL
Filippa
ŽenoLina
fenix
Deni
viktorija
Jelena*
Gala
adriatika
naca
tuli
lena
Dionisia
anna
HappyGirl
elijana70
Tinche
Jelence
cici
ciklama
brinbili
Zoka83
nabla
JocY
catherine290505
Milijana
Shizika
dr mali pariz
maus
bak
jovana 77
bobica83
Aki
djole42
Cupava
Orline
zoxa
maki79
bebko
Struzzo
maja76
56 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sani 20/10/2010, 00:41

HSG nisam radila i to mi ne preporučuju.Samo videolaparaskopiju da bi se vidjelo stanje lijevog jajovida.Pa me je interesovalo koliko je to obavezan nalaz.da li baš mora da se radi ili se moze na VTO i bez njega.

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 20/10/2010, 09:28

Sani, naravno da ne mora, narocito ako radis o svom trosku. Na tvom mestu ja bih otisla kod dr kog sam izabrala da radi VTO, pa sa njim se konsultovala i uradila sta mi on trazi!

Cupka, lepo sto je stigla vestica, posle neuspele vto ja sam jedva cekala vesticu, da zatvorim taj ciklus i idem dalje.

Juce pala prva boca diferelina igra

Juce je jedna devojka koja je bila malkice pre mene u postupku donela na svet batu i seku.

Sve u svemu, bas lep dan!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki79 20/10/2010, 11:25

Bak sa srecom u nove radne pobede. Cestitam na prvom diferelinu i navijam da sve prodje kako treba i da se brzo preselis na td.
Evo i ovde da vam javim da mi je danas u 17 i 45 ET i da vas zamolim za jedno jako navijanje za moju mrvicu.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sani 20/10/2010, 12:07

Nova sam pa se ne snalazim sa skraćenicama.Ako sam u pravu ET je transfer embriona?Ako je to to , ja ti želim svu sreću ovoga svijeta i nadam se da nam dolaziš sa najlepšim informacijama za par dana.

roda trudnica

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daco 20/10/2010, 12:20

Joj sani draga, i ja se ne snalazim u svim ovim silnim skracenicama Very Happy rekla sam da mi je sve u nekim simbolima,cccc, zato sam i gresila i nisam se snalazila koja rubrika je za sta.Ne razumem razliku izmedju vto i ET? Da li je to isti postupak? Ali polako ulazim u tematiku.
Suprug i ja se spremamo na prvu konsultaciju kod VV u Jevremovu. Kod nas je problematican los spermogram. jako malo pokretnih. Ja sam radila proveru hormona, manje vise je OK. Bila sam na pregledu kod ginekologa rekao je da je sve u redu ali da ne moze da vidi na UZ da li su jajovodi prohodni. Mada su mi devojke sa foruma napisale da jajovodi i nisu bitni za vto. Sada smo saznali da suprug ima ureaplazmu, hlamidiju i STREPTOCOCCUS AGALACTIAE. Sada oboje pijemo antibiotike. Kako ste se vi resili ureaplazme. Posle koliko lecenja?


daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 20/10/2010, 12:34

sani ::HSG nisam radila i to mi ne preporučuju.
Ne znam zasto preskaces HSG i ides na laparo kad te anestezija odbija? Meni su sasvim fino, bezbolno i u cas vremena HSGom ustanovili da je jedan jajovod definitivno prohodan, a drugi najvjerojatnije nije. Tek sam onda morala na laparoskopiju kojom se ustanovilo da je zacepljeni jajovod sputan izraslicama endometrioze koju su istom prilikom i uklonili i odcepili jajovod. Istina je da ti u postupku VTO iglom idu do jajnika po jc pa ti ne trebaju jajovodi, ali ako su nezdravi i imaju u sebi tecnost koja se ispira nazad u maternicu trudnoca se nece odrzati cak i da ti vrate 3 embriona prvoklasne kvalitete.
Jovana, VTO= vantjelesna oplodnja i podrazumijeva duzi proces (daunregulaciju, stimulaciju, aspiraciju jc, ET, i 2 sedmice cekanja na betu), ET jeste embrio transfer koji traje 10ak minuta kad ti vracaju oplodjenu jc koja je pocela da se dijeli i raste; jc je jajna celija. Brzo ces sve pohvatati, nedaj se omesti. Very Happy
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sani 20/10/2010, 13:00

Draga Shizika prilikom operacije koju sam imala doktor je pegledao jajovod koji mi je ostao da vidi da li ima neki problem sa njim da bih mogla ostati trudna odmah nakon operacije .Bile se izraslice i oko njega .Odstranjene su i jajovod se smatrao tada prohodnim.Ali evo dvije godine i ništa od bebe.Voljela bih kad bih mogla da izbjegnem i HSG i videolaparoskopiju i da direktno idem na VTO.Ali ako baš moram da odradim šta da se radi.Radiću samo da bude dobro. Laughing

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 20/10/2010, 14:17

Bak sretan početak
sani, HSG se uglavnom radi bez anestezije i uglavnom ne boli (mene nije nimalo). Jedino sto taj mjesec ne mozes da se bavis kucnom radinoscu zbog rendgena. Nije mi jasno zasto ti predlazu nesto sto je ravno operaciji ako mozda ne mora da se izvede, jer ako ti HSG pokaze otvoren jajovod onda ti laparo ni ne treba? Sta god da odlucis, ja ti zelim sretan ishod. Very Happy
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sani 20/10/2010, 14:54

Hvala Shizika.
Trebala bih početkom godine kod VV u Jevremovu na konsultacije.Šta on predloži od nalaza da uradim ja ću i da uradim.Biće dobro! Very Happy

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lena 20/10/2010, 17:47

BAK, SRECAN POCETAK BOCKANJA DIFERELINOM!!! ZELIM TI DA I SVE OSTALO BUDE KAO PODMAZANO!!!
Korak po korak na putu do bete + - Page 31 517798 Korak po korak na putu do bete + - Page 31 517798 Korak po korak na putu do bete + - Page 31 517798 Korak po korak na putu do bete + - Page 31 517798 Korak po korak na putu do bete + - Page 31 517798
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 20/10/2010, 18:04

Ja ću opet da se žalim lol!
Tek sam na početku Mikroginona a već sam non-stop gladna Shocked
a što je najgore od svega,najviše bih jela slatkiše No a njih baš nešto i ne volim od ranije...
Nije ni čudo što u toku postupka dodamo na kilaži Rolling Eyes
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Aki 20/10/2010, 18:35

Bebko,

vidim da spremate vracanje eskima....mali savet: svaki dan aspirin protect 100mg, 750mg vitamina C i tabletica folne kiseline!!!!! Ova kombinacija je dobitna za pripremu materice Razz

Drzim fige i navijam jako jako radost radost
Aki
Aki

Broj poruka : 243
Godina : 47
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 20/10/2010, 19:23

Ja sam na kraju mikroginona i inace sam jela slatko tako da kod mene nema razlike, a obzirom koliko sam mrsava ako i dobijem koji kilogram nece biti na odmet Laughing Laughing Laughing

MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zoka83 20/10/2010, 19:53

Bak srecan pocetak! Korak po korak na putu do bete + - Page 31 32796
Sizi, HSG ima pouzdanost od samo 80%, tako da, po mom misljenju, laparoskopija je bolji izbor. Pogotovo za nju koja je vec imala probleme sa jajovodima.
Devojke, mali savet....okan'te se slatkisa, sto ste se sladile - sladile ste se. Sada se zasladjujte vocem. Ljubim vas sve do jedne Korak po korak na putu do bete + - Page 31 275568
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 20/10/2010, 20:43

Pala druga boca diferelina! Ljubim vas sve, sve Korak po korak na putu do bete + - Page 31 275568
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 20/10/2010, 21:27

Idemo Bak! napred scuro
Zoko, mozda HSG ima uspjesnost od "samo" 80%, ali ako pokaze prohodnost onda je to 100% i nema potrebe za procedurom pod anestezijom koju sani pokusava izbjeci. Ne znam da li u BG rade HyCoSy cija pouzdanost je 80-90% i koristi se UZ pa se ne propusta cak ni taj ciklus?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Deni 20/10/2010, 21:43

A meni posle HSG-a doca rekao odmah kucna radinost....
A bolelo je strasno.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 20/10/2010, 21:53

Deni, meni su rekli taj mjesec da preskocim zbog zracenja, a naredna 3 da imam pojacane sanse. Tebi mora da su jajovodi bili malo suzeni kad je toliko bolilo. Mene nije jer je jedan bio sasvim otvoren, a drugi sasvim sputan.
Uff, pretpostavljam da je ovo sve trebalo na temu HSG, ali kako su vise licna iskustva nego sture informacije sve se nadam da nismo bas off topic. Embarassed
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daco 21/10/2010, 09:30

Treba da proverim za vto : Markeri hepatitisa B i C HIV 1 i HIV 2 VDRL/WaR. Hiv znam sta je ( mada nisam znala da postoji oznaka 1 i 2). Sta su markeri i VDRL/War?

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ŽenoLina 21/10/2010, 09:36

VDRL je imunološki test za sifilis
Markeri su ti testovi
Rade se na uput u 29. novembra
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 21/10/2010, 10:41

Bebko, samo se ti nama žali, ali slatkiša se mani što kaže Zoka, ipak je bolje! Idemo, idemo, idemo Korak po korak na putu do bete + - Page 31 512172 !Samo za tvoj endo, šaljem mu pozitivne misli da se ne zeza ovaj put, inače će biti bjen! Wink

Bak, kako je biti narkić? Hi, hi, hi Laughing

Ženolina, kako je kod tebe stanje i imanje?

Pozdrav za sve cure!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 21/10/2010, 11:04

Biksi, pilence nase, nesto te slabo vidjam? osmeh srce
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lena 21/10/2010, 11:08

Shizika :: Zoko, mozda HSG ima uspjesnost od "samo" 80%, ali ako pokaze prohodnost onda je to 100% i nema potrebe za procedurom pod anestezijom koju sani pokusava izbjeci. Ne znam da li u BG rade HyCoSy cija pouzdanost je 80-90% i koristi se UZ pa se ne propusta cak ni taj ciklus?

Shizi, u pravu si, trebalo bi se nekako prebaciti na temu o prohodnosti jajovoda pa kopirati ove postove (ja ne znam kako se to radi i da li to moze samo Happy)... bice nekome sigurno od koristi!
Da dam svoj mali doprinos:
Meni je receno da je pouzdanost "klasicne" HSG metode (rendgen, u Srbiji se radi i u drzavnim bolnicama za "dz" sa uputom ili privatno za 150 evra, i gotovo uvek pod totalnom ali kratkotrajnom anestezijom) negde oko 65%. Novija, HyCoSy metoda (ultrazvucna, nema zracenja, radi se bez anestezije, bezbolno) obavlja se kod nas iskljucivo u privatnim klinikama ("Jevremova", "Papic", kostala je pocetkom godine oko 20.000-25.000 din.). Lekari ce se ovde u velikoj vecini sloziti (eto, i dr Radoncic iz Zgb-a kome sam ja pisala bas povodom toga) da je HyCoSy manje pouzdana metoda od klasicne (sto ne znaci da na netu necete naci i suprotna misljenja). No, bilo kako bilo, dr vole da imaju i taj snimak. Meni su ga vise puta trazili da ga "prouce" i pre IVF postupka i posle. Ne znam zasto. Radila sam onaj "klasicni" HSG i nije bilo ama bas nikakvih problema a pokazao se i kao pouzdan (sudeci po snimku, moj desni jajovod je bolji i prohodniji u odnosu na "rigidni" levi, pa su nam davali vece sanse za "prirodne radove" kad je i vodeci folikul bio na desnom jajniku).Very Happy
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 21/10/2010, 11:17

bak ::Biksi, pilence nase, nesto te slabo vidjam? Korak po korak na putu do bete + - Page 31 275568

I ja sebe! Very Happy

Obaveze, obaveze, obaveze. Druženje, druženje, druženje! Nema više učenja, pa vremena za sve! Juhu, to sad čekala 4 godine! A sad max koristim. Eto, danas idem kod brata i snajke, da se družim s njihovim klincima, sutra imam 1. rodjendan, ma svaki dan nadjem nešto! Cmok
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 21/10/2010, 14:13

Leno, nisam ni ja radila HyCoSy, ali citam da moze biti bolan, pa se savjetuju neki analgetici, ali nema anestezije.
Nego, cestitam ti prelazak tog vaznog praga, napunila si 12 sedmica, sad ces biti jos opustenija. radost
Biksi, skakuci ti preko dana koliko hoces, ali ako te uhvatm na Kutku poslije 10 uvecer ima da te tepam!!! Very Happy
Nema nam je Struzzo, nije valjda da je jos uvijek mrcvari onaj virus? Zelim brzi oporavak. cvet
Bebko, navijam za bucmasti endo! b
Dokle je Djole stigla na njenom bajsu? Evo ti malo sunny da zasadis te lukovice. usne
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu