KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
daco
mimica
nena beba
Marija86
kristina33
BiKsi :)
Simona
julija
MAAKKI
vašar
7-patuljaka
SannI-AlL
Filippa
ŽenoLina
fenix
Deni
viktorija
Jelena*
Gala
adriatika
naca
tuli
lena
Dionisia
anna
HappyGirl
elijana70
Tinche
Jelence
cici
ciklama
brinbili
Zoka83
nabla
JocY
catherine290505
Milijana
Shizika
dr mali pariz
maus
bak
jovana 77
bobica83
Aki
djole42
Cupava
Orline
zoxa
maki79
bebko
Struzzo
maja76
56 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 18/10/2010, 22:51

Eeeeee Bebko...
shvatam taj strah ,a samim tim i tu nervozu.
Naravno da će endo biti ulovljen...brezobraznica jedna,posle dužeg femkanja...biće,biće nego šta će! osmeh srce
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 18/10/2010, 22:54

viktorija ::
Znam da asa nisu bitna kad je vto u pitanju ali nece da se baci... Very Happy
upravu si.Znaš da sam uvek za te varijante,bolje sve što možeš i što je dostupno ispitati,da posle ne bude češkanja...
ljub! osmeh srce
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 18/10/2010, 23:00

Viktorija ,bravo za akciju!

Bebko sezona lova počela juce,bice i tvoj endo ulovljen Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od viktorija 18/10/2010, 23:01

A dok cekam sve to verovatno cu uraditi jos jednu iui iz prirodnog ciklusa.
Videcu za koji dan sta kaze doktorka... Korak po korak na putu do bete + - Page 30 569534 Ona prva nije uspela, prosli mesec sam pravila pauzu jer sam htela da dam sioforu fore da deluje bar malcice a sada bi mogli da probamo opet...Doktorka je raspolozena za to cak mi je rekla da mozemo svaki mesec da probamo dok cekamo vto...
Mozda i to uspe... Very Happy
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od viktorija 18/10/2010, 23:08

Devojke sta mislite da li komisija za vto odbija zato sto su rezultati u redu?Doktorka iz doma zdravlja mi je rekla da nije sigurna da cu proci komisiju ali ja sam procitala kriterijume i nemam zivorodjene dece,imala sam 3 rana spontana pobacaja i uskoro cu napuniti 36 godina...Mislim da nema smisla cekati...
Ja cu svakako pokusati pa sta bude...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 18/10/2010, 23:09

naravno da ćete proći.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od viktorija 18/10/2010, 23:10

Pari Korak po korak na putu do bete + - Page 30 543728
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki79 19/10/2010, 12:10

Viktorija sretni ti poeci i da sve bude kako treba , a komisiju prolazite sto posto.
Cupka cestitam na vestici kad moram tako reci.
A sve ostalo grlim vas.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zoka83 19/10/2010, 13:34

Cupka, bravo za vesticu! Sad malo odmori, pa sledeci put mora biti pogodak. Verujem u to Wink
Bak, neka je sa srecom!
Viktorija, takodje Wink ja danas vadila krv za glukozu i insulin naste i posle dorucka, pa idem kod Edite na kontrolu. Veceras cu na temi javiti da li mi je smanjila terapiju. Ljubac Korak po korak na putu do bete + - Page 30 275568
Bebko, draga drzim fige da se endo bas, bas ubuci ovog puta. Tu sam i navijam za tebe.

Ostale devojke, sve vas Korak po korak na putu do bete + - Page 30 692299
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 19/10/2010, 15:39

ff
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 19/10/2010, 18:24

Cupka, bravo za vesticu bilo je krajnje vreme.
Viktorija, pocelo je, pocelooooo igra o tome nemoj ni da razmisljas, naravno da prolazite komisiju love imas i nekoliko iui i spontane pa sta bi oni vise hteli. naravno, znamo sta ti hoces Wink kad ides kod Edite na kontrolu? nije bilo problema u ksc za antitela?
Pari, zakazala sam kod dr Miljica u kcs sutra u 8h tj od 8h
Bebko, za debeljuskasti endo
devojke ljubac za sve
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 19/10/2010, 19:06

Pitanjce..
Nocas sam imala uzasne bolove, a iz mene su izasla neka dva (oni sa slabijim stomakom nek' ne citaju dalje) komada zgrusane krvi (il' cega vec) velicine kokosijeg jajeta. Da se zabrinem, il' je to regularn(ij)a vestica posle biohemijske? Danas skoro da i nemam vesticu (k'o da mi je peti dan), al' su i bolovi za 95% smanjeni.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daco 19/10/2010, 19:07

[quote="viktorija"]A dok cekam sve to verovatno cu uraditi jos jednu iui iz prirodnog ciklusa.

Devojke, izvinite na mozda ,, glupom,, pitanju. Mislim da znam sta je IUI ( inseminacija) ali sta to znaci iz prirodnog ciklusa Rolling Eyes Embarassed ?

daco

Broj poruka : 426
Datum upisa : 05.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 19/10/2010, 19:30

Pretpostavljam da se radi o nestimuliranom ciklusu, kad se cilja samo ta jedna jc koju zena koja redovito ovulira ionako "proizvede" svakog mjeseca bez ikakvih dodatnih hormona. Prvi IVFovi prije 30ak godina su se tako radili. A ima i danas pobornika te metode, ja sam jedna od njih. Very Happy
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 19/10/2010, 19:52

Cupava, ja znam samo za slucaj jedne nase drugarice na Kutku koja je imala par blastocisti vracenih i isti broj grumencica ispalo sa vjesticom. Ona ima problem sa koagulacijom koji je tek naknadno otkrila pa pretpostavlja da su blastice ipak malo rasle nakon ET. Ne mislim da je kod nje bila u pitanju biohemijska, ali se sjecam da je imala to traumaticno iskustvo u WCu. Pretpostavljam da u regularnim ciklusima nemas grumencice (nekad se pojave kod zena sa endometriozom i miomima)?
Drago mi je da veštica nije cekala Noc Vjestica. cvet
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Cupava 19/10/2010, 20:06

Shizika ::Drago mi je da veštica nije cekala Noc Vjestica. cvet
Haha, tada bi mi redovna toaleta bila bela kosulja sa duuuugackim rukavima koji se vezu na ledjima. Ionako su vec razmisljali o oblaganju zidova nekim sundjerima. :-)
U regularnim ciklusima nemam, pa sam se, videvsi 'nesto' (zapreminski) velicine kokosijeg jajeta blago sokirala. Miome su mi odstranili laparoskopijom, a UZ nije utvrdjeno postojanje jos nekog (za sad).
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od viktorija 19/10/2010, 20:11

Devojke hvala svima na lepim zeljama... Very Happy

Evo da odgovorim radila sam jednu inseminaciju iz prirodnog ciklusa sto znaci da nisam uzimala apsolutno nikakve hormone za stimulaciju.
Doktorka je pratila folikul i na dan ovulacije smo otisli u Font na centrifugiranje sprematozoida i u medijumu preneli do moje doktorke koja je kateterom uradila intrauterinu inseminaciju.Postupak nije uspeo ali nisam ni imala neka prevelika ocekivanja.
Sada bih da uradim ponovo jer smatram da nemam sta da izgubim,i ako vec moram da se stimulisem neka onda to bude iskljucivo zbog vto.

Zoko na kontrolu za insulin idem krajem novembra i nemam nikakve tegobe sto se siofora tice...Samo par kilograma manje Very Happy
Veliki pozdrav za sve devojke... Korak po korak na putu do bete + - Page 30 543728
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od viktorija 19/10/2010, 20:16

Cici zaboravila sam da ti odgovorim...Imala sam uput od ginekologa iz dz i kada sam otisla u klinicki nisu odmah hteli da urade analize vec je jedna jako ljubazna sestra uspela da me odmah ubaci kod imunologa koji mora da odobri te analize.Sve sam brzo zavrsila, s tim sto lupus antikoagulans, protein c i s mora da odobri hematolog pa cu za neki dan i to zakazati.
Sada cekam rezultate za antikardiolipinska, antifosfolipidna antitela i b2glikoprotein. Da budem mirna Very Happy
Ovih dana cu da dam krv za vdrl, hiv i ostale stvari koje treba za podnosenje dokumentacije za vto.Imam sve upute a polakico....
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 19/10/2010, 21:00

Viktorija, super je sto si zavrsila i to Wink I meni je pomogao jedan simpaticni doktor da to zavrsim odmah, nisam znala kakva je procedura.
Vidis, lupus, protein c i s mora hematolog. ja idem sutra kod hematologa pa cu da ga pitam ako se ukaze prilika da uradim i to. nista od ova tri nisam radila. hvala za info. Kod kog ces hemataologa? izvini mozda si i napisala. Polakice draga moja, polako bitno je da ideeee Very Happy
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od viktorija 19/10/2010, 21:10

Cici pitaj ga obavezno sigurno ce ti odobriti te analize.
Ovaj imunolog mi se izvinjavao sto on ne moze to da odobri da je procedura takva.A inace mi nije bitno kod kog cu hematologa, mislim da cu zakazati kod koga prvo bude bilo mesta, meni treba samo njegov amin za analize.Tamo u Klinickom su svi jako ljubazni i dobro organizovani...
Bilo mi je jako smesno, kaze imunolog da mi je odgovorna doktorka kada me salje na sve ove analize a ja cutim i potvrdjujem a pojma nema da sam joj ja izdiktirala sta mi treba...Nije se puno bunila ali se cudila sta ce mi sve to...Cici ti i ja se jurimo sa analizama...Koleginice Very Happy
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 19/10/2010, 21:17

Ona kupi kajmak a ti ces da mazis stomacic, bas te briga yes
kad bi one znale nesto, laksi bi nam bio zivot ali sta da se radi. Sta mislis da ipak sacekas rezultate antitela pa onda odes kod hematologa? taman da on pogleda i to. Ja kod moje dr idem tek sledece nedelje, nisam joj ni otpusnu listu jos odnela ni rezultate a treba da joj trazim uput za Histero i laparo tj prvo upute za pripremu. Da koleginice Very Happy mada si ti konkretnije stvari zavrsila.Pisem vam izvestaj od hematologa sutra ili preksutra. jer mi je sutra ceo dan pun a uvece imamo i slavu
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od viktorija 19/10/2010, 21:27

U pravu si, sacekacu rezultate ovih antitela pa cu kod hematologa...Ne zurim nigde Very Happy
Cekamo izvestaj...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tinche 19/10/2010, 21:55

Cupkice, ja mislim da su ti to koagulumi. Tj. zgrusana krv...zato sto ti je endo bio deblji zbog cele price pa sada i obilnije krvari.

Kazem da samo mislim. Meni se slicno desavalo kada zbog pcos nisam imala cikluse par meseci pa onda kada se odluci da bude nesto bude tako sa tim komadima...

Nije prijatno za videti ali s obzirom da je danas mirno i normalno bez bolova ne bi trebala da brines. Samo prati.
Korak po korak na putu do bete + - Page 30 766699
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sani 19/10/2010, 23:34

E zdravo !Nova sam na forumu.Imala sam 2008 godine operaciju desnog jajnika i jajovoda.Prilikom operacije su odstranjeni.Ostao mi je lijevi jajnik i jajovod, ali izgleda da je lijevi jajovod začepljen(to je predpostavke moga doktora) jer nije rađena prohodnost.Sada mi se savjetuje da uradim videolaparaskopiju, kako bi se vidjelo da li je jajovod prohodan.Još uvijek ništa od nalaza nisam radila sem briseva na ureaplasmu,mikoplazmu i hlamidiju.Ureaplasma je bila pozitivna,ali je primjenom terapije uklonjena.sada Već dvije godine idem na trudnoću ali ništa.Odlučila sam se da počnem sa pripremama za vantelesnu.Interesuje me šta se od nalaza radi?Da li je moguće da se ne radi videolaparaskopije,neko odmah da se radi vantelesna.Je l mi je anestezija preko glave, pa bih voljela da izbjegnem ono što se da izbjeći.Odlučila sam se za dr Veljka Vlaisavljevića za početak u Jevremovoj.Hvala!

sani

Broj poruka : 27
Datum upisa : 19.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 19/10/2010, 23:56

Dobrodosla sani! Koliko ja znam VTO se moze raditi ako je jajovod neprohodan, ali ako je to uslijed nekakve tecnosti (zaboravih kako se to i zbog cega formira) onda to prvo treba sanirati jer inace VTO nece biti uspjesna. Zasto moras bas ici na videolaparaskopiju, jesi li vec radila histerografiju (mislim da se tako zove ona sa modrom tecnoscu i rendgenom?), tu ne treba anestezija?
Inace je laparaskopija kratak postupak, nisi dugo pod anestezijom i oporavak je brz. Ima i tema o tom na Kutku pa da ne duzim ovde skokni malo i tamo da procitas.
c
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu