KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+52
daco
mimica
nena beba
Marija86
kristina33
BiKsi :)
Simona
julija
MAAKKI
vašar
7-patuljaka
SannI-AlL
Filippa
ŽenoLina
fenix
Deni
viktorija
Jelena*
Gala
adriatika
naca
tuli
lena
Dionisia
anna
HappyGirl
elijana70
Tinche
Jelence
cici
ciklama
brinbili
Zoka83
nabla
JocY
catherine290505
Milijana
Shizika
dr mali pariz
maus
bak
jovana 77
bobica83
Aki
djole42
Cupava
Orline
zoxa
maki79
bebko
Struzzo
maja76
56 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 8/10/2010, 20:12

Eh sto je lepo kad se covek okupa, muzic pravi veceru ,mmm gladna sam.ubi me bolnicka klopa lol!
kako je bilo, ludo idemo od pocetka..
u sredu 29.9 su me rpimili u bolnicu. nisu mi nista konkretno radili. izmerili tempareturu i uradili ekg. smaranje ceo dan.uzasna bolnicka klopa. u sobi dve cimerke jedna od 200kg boluje od secera i druga skoro 200godina isto od secera koja spava po ceo dan. sestre ulaze na dva do tri sta i mereim secer tj bockaju prstice.idu im lekovi kroz inguziju koji piste isto na 2 do 5h i tako ceo dan i noc.ja se umorila gledajuci.nocu nema spavanja,svetlo upaljeno, kukaju,jecaju i dozivaju sestre.tamo djavo nespava.
drugi dan:budjenen u 5i30, temp ,pritisak meni dusa spava...oko 7h namestili mi baronilu-kanilu kao je vec zovu,prikljucili infuziju i otisli. za 15 min dosla sestra,skida sve i kaze pogresili smo,mora nova kanila.ode i vrati se za jos pola sata...eto je ponovo ali ovaj put sa zelenom kanilom i namesta je,ukljucuje infuziji i odlazi. taj dan su mi vadili krv na svaka dva do tri sta,menjali infuziju kad istece.najvise je bolelo cedjenje krvi iz kanile koja je bila na saci. poslednje valjenje je bilo oko22h.
uradjen eho abdomena, sve ok. rtg pluca i glave. nista ne govore o rezultatima. uvece mi daju da popijem dva dexsametazona za sutrasnji test.
treci dan: ista prica (budjenje, temp, pritisak, ekg). meni muka.povracanje, proliv....bolovi u stomaku.oni prikacili infuziju za test ja nemogu ni 15min da povezem u krevetu.uzas jedan. dr kaze ne sme nista od lekova pokvarice rezultate testa..jooj. uzeli su dva merenja jedno u 8h a drugo u 8i20h. muka nepodnosljiva sa svim efetima pratecim. moji se zabrinuli.dosli kod u posetu i pricai sa dr. Nije dobro, snimak glave je pokazo otekline.trzi kon za neurohirirgom , cinimi se. ludnica. ovaj trzi operaciju... a ovo je verovatno reakcija na test. ne valja nadbudrezna zlezda cim se ovako ponasa. do kraja dana situacja slicna. ali uvece skace temperatura na 39C. nema lekova zbod testa, samo masaza alkoholom. moji traze vezu da me prebace negde.ne veruju ovoj dr i tako su me u subotu hitno prebacili u drugu bolnicu.
cetvrti dan: druga bolnica, poluintezivna nega. skroz druga prica od predhodne. muka i temp su se smanjile. Opet kanila, infuzija vadjenje krvi. niko nista ne prica. a ni meni nije bilo do price. sestrice sve mlade, nasmejane,ljubazne...da ne poveruje covek. dugmence pored jastuka da ih zovem kad mi nesto treba. verovali ili ne cim pozvonis tu su za par sekundi!
pet dan: nedelja-nista se nedesava. meni bolje, setam po malo. muka skoro nestala, tem pala. sporo prolazi vreme..
sesti i nadalje. ponovljeni snimci glave, pluca, dexsametazonski test i dnevni profil prolaktina, kortizola,acth. insulin nizak a scer visok ( na oggt tesu bilo obrnuto) dr potpuno zbunjena. rezultati dexsametzonskog testa opet ne valjaju. ona smatra je je greska u labu. za oteklinu u mozgu kaze da je granicno povecana ali ne kako su oni napisali.nije za terpiju nikakvu.
planira da ponovi i oggt test( ali srecom nije). iz trece je deksametazonski test bio ok. ako im je za verovati. kortizol povisen u jutarnjim satima, prolaktin normalan,acth takodje.vise se nesecam koji je dan bio, pozlilo mi je opet, pritisak nizak, srce lupa ko ludo. uvece pravac uz srca. mada mi je tamo pritisak stalno bio nizak.rezulatate ne govote, samo dodju uzmu krv i odu. tek od po neke sestre saznam zasta. uz srca trajao jedno 15min obican. nasla je neku promenu pa hoce da vidi na 4d. i tako me je gledala jedno 45min, slikala, pustala zvuk, sta je trazila nemam pojma. me se cinilo da se igraju i sjajno zabvljaju. radjen i uz stite zlezde. konacno sam dobila zeleno sveto da idem kuci.jeva sam docekala. da vam iskreno kazem, nemam pojma zasto sam isla. nista novo nisam saznala, nikakvu terapiju nisam dobila. za dlja ispitivanja oni nemaju mogucnosti, predlazu Klinicki ili vma. jos da vam ispisem i rezulate. sta cu dalje ,nisam sigurna, muka mi je od svih njih.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zoka83 8/10/2010, 20:15

Auh Cici Bog te.... Bitno je da nisu nista nasli. A ja te vucem za nos jako! lol! Korak po korak na putu do bete + - Page 21 275568
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 8/10/2010, 20:40

Cici zao mi je sto te tako namucise tih 10-tak dana, ali stvarno je najvaznije da nisu nasli nista smajli angel
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 20:41

Cici,baš su te namučili,i virus si navukla Rolling Eyes
ako si odradila te imunološke pretrage,kao i ostatak priče,sad miruj.Konsultuj hematologa za antifosfolipidna At,i miruj.
Strule..."lov" nije lov,nego mere predostrožnosti koje su normalne kod ponovljenih promašaja.
Znam ja za tvoje mišljenje - "lov u mutnom",ali i nije tako.
Ta folna nije samo-folna,heparin-nije samo -heparin,već injekcija koja će učiniti,kad ostvarim trudnoću,da se ona i zadrži.
Usput lečim ono što sam zapatila,i ništa od toga nije preterivanje.
A to što aspirin piješ tako dugo,samo se nadam da je uz med. kontrolu,i s razlogom.
Uostalom,meni je drago da,iako nađu neko "čudo" ,mogu da saniraju lekovima,koje,kako kažeš,svakodnevno pijemo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 8/10/2010, 20:49

Jao cici, bas si se napatila! Verujem da ce uroditi plodom, mora! Korak po korak na putu do bete + - Page 21 275568
Vazno da si sad svojoj kuci, sredi misli par dana, pa ce to se samo kazati sta i kako dalje Korak po korak na putu do bete + - Page 21 543728

Pariz, zaboravih, odlicno za stitnu, dovodi se u red! Korak po korak na putu do bete + - Page 21 275568
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 8/10/2010, 20:53

evo i rezultata:\Hormoni:
ft4 14.4 pmol/l
tsh 1.5 mUI/I
anti-tpo-ab <5
anti- tg-ab 12
kortizol 8h 405- 427nmol/l u 22h 57.7
kortizol u DST 1mg DXT 32-34
prolaktin profil 257-386mIU/I
Acth 8h 25.2-49.5pg/ml u 22h 9.3-7.9
fsh f.f 3.3 IU/i
Lh f.f 3.3 IU/I
progesteron f.f 3.4nmol/l
estradiol ff 629 pmol/l - pise povisen a gonadotropni hormoni niskonormalni. dnevni ritam kortizola i Acth ocuvana.
insulin 3.0 mU/I
c peptid 0.9 ng/ml -bazalna vrednost insulina snizena, c-peptid nisko normalan.
INR 1.18
d dimer <0.19 ng/I
eho tireoideje: zlezda dig. uvecana, u levom lobusu mikrocista 4mm, u desnom susp.mikronodus promara 2mm.
Ehokardiografija: Blaga MR, na IAS aneurizma, registrije se trag AR. desne supljine nisu uvecane, registruje se umereno teska TR, blago povisenog APDK. PV izgleda normalano kao i protok preko PA. Ovde nista nisam razumela ali me je obro zaplasila ipak je to srce. mozda pronadjem na netu sta je ovo sve znaci.biohemiske analize u granicama naoramle.
drage moje to van je moj izvestaj. Svaki komentar, pitanje ili savet je dobrodosao.


zagrljaj
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 20:56

Cici,većinu ne razumem Laughing ,ali samo jedno pitanje,i ako si pisala,zaboravila sam,a potpis nemaš...imaš li ti PCOS?
I jeste li vi idiopate,ili ima neki razlog?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 8/10/2010, 21:08

nemam pcos, bar da je meni neko rekao da sada Rolling Eyes
sta ti znaci ti "idiopate ili ima neki razlog" nisam te razumela?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 21:09

Cici,koji je vaš razlog steriliteta?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 8/10/2010, 21:17

vise nema pojma, iskreno. mm je imao los spermogram na pocetku nase price to nas je i navelo da krenemo ovim putem kod mene je bilo sve ok dok nije uradjen oggt test pronadjena ir i povisen prolaktin, antikardilipinska at. u medjuvremenu se spermograg mm popravio i na ivf samo imali dijagnozi normoazospermija.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ŽenoLina 8/10/2010, 21:19

Jao draga ženo, šta ti prežive. sestro slatka
Sad se lepo odmori, pa da razrešiš tu misteriju, zvanu rezultati. Izvini, ali moram da te pitam koja ti je ta prva bolnica, a koja druga... U ovoj drugoj bi možda i ležala, ako me puškom nateraju. Šalim se, mogu samo da zamislim kako je bilo.
Za rezultate hormona ja ti ne znam mnogo bez referentnih vrednosti, ali iz tvoje pisanije shvatih da nije ništa jasno izvan granica. I mene bi brinulo srce i ono umereno teška TR. Mislim da ćeš morati kod nekog dobrog kardiologa da ti to razreši, što verovatno nema veze sa VTO pričom, ali treba isterati do kraja.
Ljubim te mila
ŽenoLina
ŽenoLina

Broj poruka : 545
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 02.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2010, 21:31

Idi bre Cici al su te izbušili! Uživaj sada kod svoje kućice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 8/10/2010, 21:31

nema referetnih vrenosti na otpusnoj listi, nazalost.
i mene srce najvise brine, bez bebe i mogu ali be srca tesko.
moram malo da omorim glavu, sreim misli i nadjem kardiologa, hematologa i mozda ponovo endokrinologa ali usko vezanog za vto.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 21:33

cici ::nema referetnih vrenosti na otpusnoj listi, nazalost.
i mene srce najvise brine, bez bebe i mogu ali be srca tesko.
moram malo da omorim glavu, sreim misli i nadjem kardiologa, hematologa i mozda ponovo endokrinologa ali usko vezanog za vto.
ljubav
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 8/10/2010, 21:33

Biksi :) ::Idi bre Cici al su te izbušili! Uživaj sada kod svoje kućice!
da znas da hocu likeit mazem moje modrice koje su sada potamnele i bolee i uzivam sa muzecem, zazelela sam ga se
kiss
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2010, 21:35

cici ::
Biksi :) ::Idi bre Cici al su te izbušili! Uživaj sada kod svoje kućice!
da znas da hocu Korak po korak na putu do bete + - Page 21 612963 mazem moje modrice koje su sada potamnele i bolee i uzivam sa muzecem, zazelela sam ga se
kiss

I posle kažu lako narkomanima, ma idi begaj! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maja76 8/10/2010, 22:02

Cici, sta si sve prezivela.... Kada si videla svoju kucicu slobodicu Very Happy
Paris i ja sam pocela da pijem kupinovo vino, po preporuci drage Cupavice i moram da priznam da bas prija. A i nema bas puno alkohola 4,8%,, bar mi se cini da nije puno Laughing
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 8/10/2010, 22:03

Biksi :) ::
cici ::
Biksi :) ::Idi bre Cici al su te izbušili! Uživaj sada kod svoje kućice!
da znas da hocu Korak po korak na putu do bete + - Page 21 612963 mazem moje modrice koje su sada potamnele i bolee i uzivam sa muzecem, zazelela sam ga se
kiss

I posle kažu lako narkomanima, ma idi begaj! lol!
kad si spomenula narkomane, da vam ispricam i ovo:
jednog prepodneva cuje se buka u hodniku, skupili se ljudi gledaju...ja virim iz sobe da vidim sta se desava pa da prenesem ostalima( druge dve cimereke su bile vezane za krevet sa infuzijom)...potom se cije sirena,milicija ili hitna ko zna. za jedno pola sta se rascistila guzva. Dva narkomana musko i zensko su se zakljucali u wc bolnice i tamo bockali.uhvatila ih sestra i zabranila ulazak u wc. njoj pozlilo odvezla je hitna, srecom pa je bila u bolnici.
onda je doslo naredjenja da sve sve dezinfikuje i opere wc, hodnik,pretraze sve korpe i pobacaju.zatim dezinfikuju. ko kaze da je u bolnici dosado. tamo djavo ne spava,u to sam se uverila.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 8/10/2010, 22:09

cici ::ko kaze da je u bolnici dosadno. tamo djavo ne spava,u to sam se uverila.
neka hvala ti na toj zanimljivosti,radije bih svoju dosadu Wink
da,da...sva sreća što su bili u bolnici...dok ih budu čupali,oni će se bosti.
Majo,ne pamtim kad sam posl. put popila malo kupinovog...ah,u junu.
Od tada nisam vino pila,nekako ga vezujem za hladnije vreme,kad je toplo,leto,onda su tu kokteli lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 8/10/2010, 22:23

slazem se Pari Wink
kupinovo vino, uf nisam ga pila sto godina
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 9/10/2010, 00:24

mali pariz ::
Strule..."lov" nije lov,nego mere predostrožnosti koje su normalne kod ponovljenih promašaja.
Znam ja za tvoje mišljenje - "lov u mutnom",ali i nije tako.
Ta folna nije samo-folna,heparin-nije samo -heparin,već injekcija koja će učiniti,kad ostvarim trudnoću,da se ona i zadrži.
Usput lečim ono što sam zapatila,i ništa od toga nije preterivanje.
A to što aspirin piješ tako dugo,samo se nadam da je uz med. kontrolu


Znam, Paris, uradila sam iste mere predostrožnosti (opet naglašavam, imunološke, ja drugih osim dole potpisanih problema nemam) zbog nekoliko neuspelih IVF-ova i sve je OK.
Ne mislim da je to, pogotovo ako imaš iza sebe nekoliko IVF-ova "lov u mutnom"...meni je više sama IVF to, ili bolje rečeno, "hod po tankoj žici"...što ne znači da mislim da svi pri tome padnu...srećom, uvek ima i onih koji stignu do kraja žice... Very Happy
Čini mi se da sam ti na Imunologiji na početku tvojih pretraga baš ja rekla da će ti tu pomoći folna i ti si nešto prokomentarisala u stilu aha...
Nigde ja sad ne rekoh da preteruješ...opet naglašavam da se moj post odnosio na imunološke pretrage...a kod tebe postoji izvestan problem sa IR, sa TSH...tako da naravno, draga, da to treba da lečiš...
Da, Trninićka mi je 2-3 puta ponovila i VV rekao "OK, što da ne" da pijem Aspirin/Cardiopirin...
Cici, baš mi je žao za proživljeno iskustvo...drži se...
zagrljaj
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 9/10/2010, 00:32

Struzzo, mislim da nije pametno dugo piti aspirin,ali dobro,nije ni bitno,taj njihov odgovor mi zvuči kao ona 2 puta kad sam je ja pitala za dodatne nalaze,a ona-ma ne treba ništa,to je statistika.
Ne sećam se da sam ti prokom. za folnu-aha,niti u kom je kontekstu to napisano.Terapija mi nije folna,to je nešto,kao da pijem i Se,što ga pijem,u smislu-kad planiraš trudnoću,nije loše...terapija mi jeste fraxiparin,kad se trudnoća ostvari i u slučaju većih operacija,tj. tonjenja u opštu.
O.K. ,meni je tvoj post zazvučao kako sam ga i prokomentarisala,ako grešim, zagrljaj
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 9/10/2010, 00:50

Ok, Paris, verovatno si to povezala sa mojim skorašnjim neuspehom, ali ja stvarno ne mislim ništa loše što radiš pretrage koje nisi do sada....i ja sam, rekoh ti, radila imunološke pretrage posle 3. IVF. Mogla bih i sad raditi nešto, recimo, ponoviti OGTT (ovog puta sa insulinom) ali trenutno nisam u raspoloženju...što ne znači da neću...
Ne pijem ja Aspirin stalno...recimo posle negativne bete odmah prestala...a pila sam ga nekoliko meseci pre postupka...i to je ok.
Sličan post mom o imunologiji je napisala negde na temi Nabla i Natalija koja je iščitala neku knjigu o njoj...nema tu dr bogznašta da prepiše a mi očekujemo...pa i taj fraxiparin nije neka "fela" od leka...ali naravno, i mala kockica može da pomogne kompletnoj slagalici.
Very Happy
Inače, nisam nikad bila u fazonu da ako sam lično ogorčena, to "sejem" na ovim stranama...ako se tako osećam, pre ću da se sklonim.
I ja tebe... poljubac
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 9/10/2010, 07:41

Dobro jutro cure...
Cici čitam šta ti se sve izdešavalo...Nadam se da si bolje i da uživaš sa tm osmeh srce
d
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maus 9/10/2010, 08:10

Ej zene sve vas do jedne ljubim i grlim osmeh srce
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 21 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu