KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
Zaneta
Afrodita
Jelence
adriatika
maja kg
mila
naca
Niki-Kiki
Jecaneca
kikiriki
catherine290505
racili
nevena50
ciklama
Simona
maus
Republica
JocY
buby
maka71
Clandestino
beban
Clara17
nabla
brinbili
zoxa
nesalela
little monster
zvezdicad
natalija
Zoka83
SannI-AlL
Struzzo
lena
tuli
jovana 77
Cupava
Shizika
Milijana
bobica83
Deni
Orline
bebko
cici
BiKsi :)
Jelena*
cufta
maja76
djole42
bak
anna
Tinche
Tijana78
dr mali pariz
HappyGirl
59 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Deni 4/7/2010, 11:51

Jao plaza, divno, Ori nauzivaj se i za mene, ja cu na odmor tek u septembru Sad

Moram da kazem nesto za dijete - nisu zdrave (ha ha ha)
Salim se, ali nisam pobornik istih, jednom sam probala i nije mi se svidelo :)
Nego, ja sam u ova dva postupka bas smrsala. U jednom trenutku sam bila ko cackalica, e sad se malo popravljam. Evo, krckam jednu musaku od karfiola , njam njam.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 4/7/2010, 17:03

Dok se momci izležavaju da vas nešto priupitam...
Elem, pojavio mi se još juče ili preksinoć uveče veliki crveni pečat na unutrašnjoj strani lista, iznad članka...Prvo sam mislila da je ubod nekog čudnog komarca, ali nije izgledalo tako i nije prolazilo...kako prolazi vreme čini mi se da je sve gore. Pomislila sam da je i krpelj i ja nikad nisam imala tu beštiju...ne znam, rekla bih da bi trebalo da bude nešto u sredini crno, je l' da...Na kraju, žena u apoteci mi reče da je to herpes, zato što su se pojavili neki mali plikčići, kao grozd u sredini...i boli i svrbi...i mažem neki gel...slabo za sada deluje.
Da li je neka od vas imala to? Zbog čega se on javlja? Nisam nikad imala herpes po telu...osim onog malog na gornjoj usni.
Ja sam očigledni baksuz... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 635297
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 4/7/2010, 17:09

Struzzita,pa jbmu miša! fd
dušo,pojma nemam šta bi moglo da bude,i opis mi se ne dopada...kolika je veličina tog čuda? prečnik,ili vel.,kao šaka bez brstiju,veće,manje?
Ja bih sutra zorom ranom dala krv da proveriš da nije herpes.,a onda po nalaz magnetne,pa kod lekara opšte da te pogleda.
Takav bi moj sutrašnji dan bio.
By the way,jedine smo na forumu,odavno nije bile ovako pusto...ali rekord gledanosti je bio moj dan bete Rolling Eyes
nemoj se nervirati,ali nemoj mackati šta bilo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 4/7/2010, 17:31

Šta treba da izolujem u krvi da bi utvrdila da li je herpes?
Sam taj grozdasti plik je mali, veličine zrna pasulja tetovca Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Icon_wink , a crvenilo oko njega je kao mandarina. I taj crveni deo je čvrst i bolan pri dodiru i plik me užasno svrbi. Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 444178
Joj, draga, sutra imam silne neke obaveze...uh, baš mi se ne uklopa odlazak i do Doma zdravlja, naravno, ako se mora, moram...
A što se tiče posećenosti Kutka, ti si dušo, definitivno vrlo popularna i draga svima mnogo, mnogo Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 191975 Svi smo bili pomalo šokirani i utučeni posle onog dana...A sad su lepi letnji dani, dani odmora, negde je normalno da i ne bude toliko ljudi na forumu.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 4/7/2010, 17:37

ej mila,mislila sam da daš krv na virus herpesa...
opis mi deluje kao opekotina...
ma samo sam se pogledom svukla da vidim ko je tu,jer vidim da je pusto...pa kad sam videla najveću posećenost u sredu,setih se fijaska...
nego ,i ja čekamda se dragi razdrma pa da krenemo napolje.
Verujem da ti se smučilo,i to baš sad...hm...pad imuniteta,alergija na nešto,jesi li jela nešto neobično ovih dana...šta ćeš,moraš ići da ti to neko pogleda.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 4/7/2010, 17:43

Struzzo, ima na internetu dosta slicica herpesa pa mozes da usporedis. Nazalost to sto svrbi je jedan od simptoma te dosade. ja sam cesto imala herpes na usnama, a zadnjih godina u nosu (uzas!). Cesto bih ga uspjela brzo suzbiti mazanjem pastom za zube. Vazno je da drzis to mjesto suho, bez carapa ili necega pod cim ce da se znaoji i buja. Citam da pomaze jesti hranu bogatu I-Argininom koja istovremeno ima malo Lysina (nemam pojma sta je to), ali hrana u pitanju je meso i riba, te gotovo sve voce i povrce (osim biza). Te proteine se ionako savjetuje jesti u vecim kolicinama tokom stimulacije. Treba izbjegavati psenicno brasno i kokos (voce, a ne perad). Znam koliko je to iritirajuce.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 4/7/2010, 17:44

U pravu je pari, mozda te negdje dotakla kopriva?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anna 4/7/2010, 17:46

Struzzo i meni to po tvom opisu deluje kao herpes. Tek skoro sam saznala da on može tako da se javi po telu (osim na usnama i genitalijama). Ja sam ga imala skoro i opis je baš takav, samo drugo mesto Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Icon_wink . Lek je aciklovir krem ili mast.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tijana78 4/7/2010, 17:52

Struzzo, moj tata je imao nedavno herpes i koristio je tecni puder,Aciklovir mast i Aciklovir tablete. To se dobija ako ti padne imunitet, ako se nerviras tj. ako si pod stresom, i svako ko je prelezao Varicele moze da ga dobije, jer virus varicele ostaje u organizmu i posle se pojavi kao herpes zoster.

Nije nista strasno, ali traje relativno dugo, 2-3 nedelje, a neke ljude hoce i da bole mesta gde im je izbio herpes, jer on ustvari upali zavrsetke nerava, ili tako nesto, pa bolucka.

Treba da vadis krv na Varicela Zoster virus IgG i IgM, tako ces biti sigurna da je herpes ili ne.
Pazi da ne diras te plikcice, jer sam cula da su zarazni, kao i svaki virus, pa da ne bi prenela negde drugde.
Tijana78
Tijana78

Broj poruka : 483
Godina : 45
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jelena* 4/7/2010, 17:52

Obicno kada mi izadje herpes(na usni)koristim Aciklovir mast.Cim osetim da ce da izadje odmah namazem to mesto i ujutru nema nista.Ali kad vec izadje onda treba 2-3 dana da se sasusi(jer ja stalno cackam).Ne znam,mozda bi ti ona pomogla.To je mala tubica,kosta negde oko 150-200 din,a mozda i manje.
Jelena*
Jelena*

Broj poruka : 1142
Location : SD
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 4/7/2010, 17:55

Da, navodno postoje dva tipa tog virusa i nekoc je bilo da se pojavljuju jedan iskljucivo oralno, drugi iskljucivo genitalno, ali su se u novije vrijeme drznuli i mogu da iskoce svuda po tijelu!
Kazu da bi trebala prestati jesti i cokoladu. Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Icon_cry
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 4/7/2010, 17:55

Da, taj plik izgleda kao opekotina...ali nije, naravno, osetila bih to.
Joj, ne znam...čini mi se da se sad hranim super zdravo, voće i povrće sveže stalno...jedino ako je ono što sto sam se iznervirala zbog adenomioma nije odrazilo ovako... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Icon_rolleyes
Ja sam i dalje ubeđenja da ne bih mogla otvoriti VTO dnevnik...Meni i ovako smeta da što više ljudi uključim u tu priču, jer ja ću, čini mi se najbolje, tj. kako znam i umem svariti sve to, ali ti drugi...nekako mi to posle negativne bete ne prija. Dok MM uopšte ne shvata o čemu ja pričam. On je, recimo sad za Sloveniju rastrubio svima živima...bukvalno. Ko god ga pita gde idemo ovog leta i ako eventualno napravi izraz nekakvog iznenađenja, dodatnog pitanja ili čuđenja otkud tamo, on kao iz topa: Idemo tamo da radimo vantelesnu! Ja Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 444178 ...Ali šta mi vredi, na kraju sam digla ruke Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 635297 ...problem je što ako nam ne uspe vantelesna, on će isto tako, lakonski njih iskulirati na raznorazna pitanja i potpitanja, a ja to ne umem. Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Icon_rolleyes
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 4/7/2010, 17:59

Razumem te...šta da kažem,verovatno je tako otvoreniji,jer neuspeh ne prihvata kao ti...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Shizika 4/7/2010, 18:01

Muskarci su cudna bica.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anna 4/7/2010, 18:01

I ja te potpuno razumem, slična situacija je i kod mene i mm Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Icon_rolleyes
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebko 4/7/2010, 18:17

Meni se herpes pojavio prvi put na butini Rolling Eyes i secam se da je bilo strasno bolno...A onda se kasnije javljao na usni,obicno kada padne imunitet...
Struzzo,ostavi to mesto otvoreno na vazduhu da se susi i brze ce proci...
I da budu rezultati dobri igracice
A mm je isti po pitanju vto Rolling Eyes
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 4/7/2010, 18:27

E, znači i vi ste imale ova čuda...Meni su u apoteci dali neki gel na bazi propolisa...rekla mi je farmaceutkinja da neće mi možda puno pomoći, ali ni odmoći...smiriće uglavnom. Čini mi se da je isto i da više svrbi, možda je to dobro, možda prolazi, 'bem li ga...videću do sutra.
Hvala vam na info!
Ma, muškarci...što se tiče MM, ja vrlo često imam utisak da sam već mama ili zla veštica iz bajki.... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Icon_rolleyes Ali ima trenutaka kad shvatam da ja ništa ne bih mogla bez njega...ne mislim samo na neophodan materijal. Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Icon_wink
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Deni 4/7/2010, 19:33

Meni herpes izadje u nosu i ispod nosa, obicno na jednoj strani. Jos samo da vidite kako to izgleda, svi me tih dana cudno gledaju
Sad( Probala i sa aciklovirom i bez njega, ispalo isto. To mu dodje ko i kijavica, lecio ne lecio, dok ne izduva svoje , preostane ti samo da te svrbi i boli. Eh, da nemoj kao ja da cim pocne da se susi a ti da cupas, sacekaj da samo otpadne da ne ostanu oziljci.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 4/7/2010, 19:43

Hvala vam drage, na prenetim iskustvima... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 692299 Sad mi je lakše kad vidim da nisam jedina i da se od ovoga ne umire...šalim se... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Icon_razz
Svrbi me za medalju...ali živuljka sam ja, istrpeću i ovo...
Probaću i sa tom kremom...
Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 8326
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od brinbili 4/7/2010, 19:56

Uh zene,imam ja iskustva sa herpesom,od malena,kad sam imala 4-5 god...Samo,kod mene izlazi iskljucivo na desnoj strani lica...dok sam bila manja oko oka,kasnije na/u nosu,na licu pored nosa...Upravo se tako manifestuje,a to sto svrbi znaci da se pretvara polako u krasticu...Herpes izlazi kad oslabi imunitet i kod stresa...Mada je meni stres vecinom uzrocnik,bukvalno predosjetim kad ce mi izaci....trenutno imam jedan mali u nosu,a izasao je posle onog mog braon curkanja...
Mozes namazati pastom za zube da se sto prije osusi,a dobar ti je i bijeli luk (prepolovis jedan cen pa namazes onim sokom)...
Bas udavih ali cisto da prenesem svoje iskustvo....
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nesalela 4/7/2010, 20:11

Stružo ja sam pre dve godine imala herpes ispod grudi leva polovina i prostiralo se do polovine ledje, znači polukrug...koristila sam neki tečni puder za isušivanje, UŽASNO svrbi i ne treba češati i ne treba kvasiti, tj izbegavati prilikom tuširanja, mene je čak toliko svrbelo i prijalo mi kada sam se tuširala ali posla sam imala tantalove muke koliko me je peklo...potrudi se da ne kvasiš dok ne prodje....nije ništa strašno naravno, i prolazi u roku od dve nedelje, ja sam toliko bila na bolovanju....trudi se da ne pipaš ostatak tela kada mažeš to...koliko znam to se dobija padom imuniteta najčešće i nervozom...eto možda sam bila malo opširna ali htedoh pomoći...nadam se da će brzo da prodje... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 639820
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lena 4/7/2010, 21:30

Nesalelo, ala ova tvoja princeza brzo raste! I menja lik... sad je prava krupnooka "cicamica", vise nije onako mali bebiron... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 694552
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 4/7/2010, 21:45

Struzzo nadam se da ce ta bestija na nozi brzo da se zagubi Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 582639
Sta se radi devojke? Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 779578
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nesalela 4/7/2010, 21:50

Hvala leno na komplimentu...pa ja mislim da do prve godinice bebe se puno menjaju a posle to ide sporije...Ljubac... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 639820
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jecaneca 4/7/2010, 21:59

Stvarno neznam nista o herpesu sem sto mi povremeno izadje na donjoj usni i ja mazem neku malu kremicu na bazi polena :-)

Zene,imam jedno glupo pitanje i nemojte mi se smejati...
Idem u utorak u Jevremovu na 1. konsultacije i nasla sam adresu na mapi i sad moj muz hoce da se parkira u garazu na obilicevom vencu,a meni to izgleda bas daleko(bar na karti). Gde ste se vi parkirali?
Jecaneca
Jecaneca

Broj poruka : 120
Godina : 42
Datum upisa : 19.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 9 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu