KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komisije u beogradu

+2
bak
medvedica
6 posters

Ići dole

Komisije u beogradu Empty Komisije u beogradu

Počalji od medvedica 10/6/2010, 09:57

Drage moje, evo vec par meseci citam vase postove iz prikrajka, pa konacno i ja da se prikljucim. Nakon jedne neuspele ICSI (klinika Ivanovic-Dr Biljana Todorovic-Popovic), na predlog doktorke krenula sam u akciju preko fonda, sa zeljom da opet idem kod iste doktorke.
1. koja je komisija bolja Visegradska ili Front?
juce sam zvala front oni imaju komisiju 15 i 22 juna posle tek u septembru. Doktorka je bila jako ljubazna i rekla da oni ne zahtevaju ultrazvuk i spermogram ali da bi fond mgao praviti problem jer se kod njih ionako radi na dan komisije ponovo.
2. AMH , da li je odskora uveden na listu RZZO?
moje vrednosti su male, mizerne 0,1 FSH 12,3 ali mi smo uspeli kod ivanovica da dobijemo jednu lepu oplodjenu jajnu celiju i cak biohemijsku trudnocu, sto je uspeh za pocetak.
3. dobar ginekolog u Domu Zdravlja (podrucje Zemun)?
moju ginekologicu iz Silerove niko ne moze da nahvata, zakazuje se po par meseci unapred, uvek je u frci, a pri analizama pre 3 godine koje sam prvi put otpocela kod nje zbog ne ostajanja u drugom stanju zena nije uradila AMH, da sam tada znala da su mi rezerve tako male ne bi se mucili 2 godine prirodno vec odmah obratili Ivanovicima. Pa me zanima zelim da predjem kod nekog OK (Zemun) ko ce mi izaci u susret sa uputima i papirima, ko je stalno tu u DZ i kod koga ne trebam da se cimama toliko, pogotovu sto ide sezona godisnjih odmora.
4. refundiranje
posto sam nova, ne znam da li je potrebno da covek ima novac za postupak pripremljen i za lekove pa se on refundira na racun kasnije ili kako to ide, mi planiramo ponovo kod Ivanovica, i da li se pregledi pre pocetka stimulacije kod njih naplacuju.
5. da li komisiji treba predati otpusnu listu iz predhodne IVF?
posto mi je AMH mali a ipak smo nesto uspeli, pa da nas ne odbiju iz cuga.

medvedica

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od medvedica 10/6/2010, 10:19

posto se prvi put spremam preko fonda vidim da pominjete RZZO. Ja sam iz Zemuna.
1.Da li se prvi put ide u Nemanjinu i gde im se kancelarije nalaze?
2. Da li ima smisla ici kod njih i traziti spisak potrebnih analiza ili je to to na njihovom sajtu?
3. Pominjete lokalne filijale, kada se tamo ide, i da li su to filijale gde se inace zdravstvene knjizice dobijaju u svojoj opstini (zemun-kod pijce)?
4. Da li neko ima drugacije podatke o komisijama i radnom vremenu preko leta ili mozemo da se pozdravimo dok ne prodju godisnji odmori?

medvedica

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od bak 11/6/2010, 11:06

au! Evo redom.

1. Bolja ili gore, ne znam. U Frontu se manje ceka, kad prodjes socijalno, najkasnije posle 15 dana si na komisiji u Fronto. Oni te mere, visina, tezina, u Visegradskoj ne. Ako imas problema sa tim... Ja sam isla u Front, i opet cu, Parizanka takodje, imam ok iskustva.

2. Amh je uveden sad, od marta.

3. Ne znam

4. Nista ti ne treba, nista se ne refundira, sve dobijes u izabranioj klinici, i uz, i vadjenja hormona....

Drugi post

Ides kod svoje dr, ona ti daje upute za analize, tm po novome ide kod dr opste prakse po upute, kad sve skupis ides u Nnemanjinu, ako si iz Beograda, ako ne onda u svom mestu Komisija u Nemanjinij je na 1. spratu, predas papire, posle par minuta te prozovu, ako je sve ok, a neces im odneti ako nije, popunis neke papire i to je to.

Sve analize se nalaze na njihovom sajtu, koje su potrebne.

U Nemanjinoj rade tokom leta , a za klinike ne znam.

Po mom iskustvu, a i iskustvu mnogih upute trazis za:
Virusi (hiv, hepatitis...)- za Gradski zavod za javno zdravlje, mada sad citam da nemaju neke reagense, na jedan uput jedna analiza, gore u cosku da pise za besplatnu VTO, ti treba da imas 6 uputa, tm 4. Vaze godinu dana, ako imas od prosle VTO, ne trebaju ti novi.

Brisevi - ok se prolazi u Frontu, na uputu da pise za besplatnu vto, gore u desnom uglu, moze na jedan uput svi brisevi, tm takodje na jedan uput svi brisevi. Rade sveki dan od 12-13h, odmah zavrsis

Hormoni - moze Front, takodje uput da pise ze besplatnu vto, dodjes treci dan oko 7, urade ti odmah, bude isti dan. Vaze 6 meseci, ako imas, super.

Uz, kolposkopija, papa, meni radi moja dr u domu zdravlja, pa nemam pojma.

Spermogram
moze na uroloskoj klinici, zakazuje se. Vazi godinu dana, verovatno imate neki iz tog perioda, pa iskoristi.

Ovo sve, ako hoces da bude stvarno besplatno. Moze se odraditi za par dana, i nije neki problem.
Ako neces, mozes i privatno, niko ti ne brani.

Pogledaj na njihovom sajtu sta tano treba i koliki su rokovi vazenja, pa iskoristi sta moze od starih.

Pozdravcic
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od medvedica 11/6/2010, 11:19

hvala puno, samo mi nije jasna uloga lekara opste prakse (trebam karton da otvorim) koje upute RZZO po vazenju datuma a posle dok me prozovu za Front isteknu one od mesec dana da li je to problem?

medvedica

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od bak 11/6/2010, 11:42

Nije problem ako isteknu u medjuvremenu, oni u Nemanjinoj na to obracaju paznju, ovi ne toliko.

Lekar opste prakse pise tvom muzu (tm skraceno) upute za njega, pre je ginekolog pisao za oboje. Znaci tm mora da ima lekara opste prakse.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od medvedica 11/6/2010, 12:36

hvala na informacijama! Tako sam lupala glavu sta znaci dh na stranim forumima kad ono to je dear husband!

medvedica

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od nesalela 11/6/2010, 12:45

mi ovde za muža stavljamo mm (moj muž)...Bak ti je sve lepo rekla ali ja koliko znam taj dan na komisiji se odradjuje ultrazvuk i spermogram...to mora kod njih i za nekih pola sata je gotov spermogram...Zato morate oboje da idete na komisiju u Front a u Nemanjinu ne morate...mi smo kod Ivanovića radili, moj avatar ti sve govori...od srca ti želim uspeh kao što sam ja imala...a mogla bi kod nas da otvoriš VTO dnevnik...zašto da ne... Komisije u beogradu 639820
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od medvedica 11/6/2010, 12:49

hvala nesalela, bebiron je kao medenjak!

medvedica

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od ivana ivanovic 15/6/2011, 11:17

cao svima! dali neko moze da mi kaze ako predam 25 sad jel stizem na vreme na komisiju u nemanjinoj ili sam zakasnila i da cekam septebar

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od maja76 15/6/2011, 14:00

A sta ako predas 25., potrebno je da sakupis sve analize koje se traze na sajtu rzzo-a i ako su rezultat dobri, komisiju u Nemanjinoj ne zakazujes, vec posle u Visegradskoj ili Frontu.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od ivana ivanovic 16/6/2011, 11:14

sakupila sam sve sem hormone koje mogu da uradim 3 dana mens. a to mi pada 25-og Pa se pitam dal sam zakasnila jer kazu da ta komisija u F rontu ne radi jula i avgusta . Ako nema sanse za ta tri dana da stignem tj da me ukljuce na komisiju nebi vadila hormone jer bi mi isteklo vazenje u septembru . Pojma nemam dal da sad predam ili ipak cekam septembar Sad

ivana ivanovic

Broj poruka : 22
Datum upisa : 15.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od grudva 16/6/2011, 19:59

hormone mozes da radis u n.frontu sa uputom neplaca se samo placas amh ,ali neznam da li oni rade subotom posto ti je 25 sub
ali analize nemogu da ti budu gotove sigurno do utorka
nemozes da stignes sigurno iz nemanjine do n.f. na listu izlazis koliko sam ja citala po forumu tek za 4-6 dana
inace hormoni ti vaze 6 meseci nece ti isteci
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Komisije u beogradu Empty Re: Komisije u beogradu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu