KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja

3 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja - Page 2 Empty Re: Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja

Počalji od lolita 12/6/2010, 21:41

Da da jesto mnogo mi je pomogao.Ici cu pocetkom jula,kako su mi objasnili procedura je da im se javim prvi dan ciklusa i da dodjem treci dan na pregled.
Nadam se najboljem!!! Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja - Page 2 Icon_lol

lolita

Broj poruka : 9
Datum upisa : 02.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja - Page 2 Empty Re: Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja

Počalji od nabla 18/6/2010, 00:18

Drzim ti fige! Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja - Page 2 Icon_biggrin
Javi sta ti je dr Dragan rekao!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja - Page 2 Empty Re: Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja

Počalji od lolita 5/7/2010, 22:28

evo me opet ,posle dugog iscekivanja dosla sam i kod ivanovica.malo sam zbunjena jer sam mozda ocekivala vise objasnjenja na sva moja pitanja.uglavno dr dragan mi je rekao da je to sve ok i da idem na vantelesnu,kad sam ja pitala da li mogu neke druge varijante kaze da bi suludo bilo da me stimulisu i da idu na inseminaciju da je najbolje odmah vantelesna.malo me uplasio kad je rekao da moramo da vidimo da li ce moji jajnici uopste da odgovore na stimulaciju,i koliko ce vremena materici trebati da prihvati plod-kao mozda ce trebati vise puta da se ponovi.Interesujeme me za te stimulacije da li postoji ogranicen br ili to moze dosta puta da se radi? i
Kako ide proces aplikacije za vantelesnu na racun drzave,i da li to mora biti bracni par(da li u taj program mogu upasti ljudi koji nisu vencani)? i dalje imama milion pitanja u glavi a jako malo odgovora Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja - Page 2 Icon_rolleyes

lolita

Broj poruka : 9
Datum upisa : 02.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja - Page 2 Empty Re: Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja

Počalji od nabla 5/7/2010, 23:02

Dobro je, prvi korak si napravila i to je velika stvar! Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja - Page 2 Icon_biggrin

To sto je dr Dragan rekao da bi bilo bolje odmah na IVF, ima smisla. Mada, dr Radoncic bi te verovatno stavio na probu jedan mesec da prvo proceni kako reagujes i kolika doza ti je potrebna i tad bi ubacio inseminaciju. Koliko sam shvatila, razlicite zene s vasom dgn razlicito reaguju, neka bolje neka malo losije.
No, uostalom, i bez te prethodne provere, moze se korigovati terapija u zavisnosti od tvoje reakcije.

i koliko ce vremena materici trebati da prihvati plod
ovde je verovatno razmisljao o tome kako ce ti rasti endometrijum, da li ce biti dovoljno debeo.

Interesujeme me za te stimulacije da li postoji ogranicen br ili to moze dosta puta da se radi?

Nema naucnih podataka koji ukazuju na stetnost hormonske stimulacije i ne postoji zvanican stav o tome koliko puta je preporucljivo ici na IVF.
Svakako da bi bilo bolje da bude sto manje hormonskih bombi. Na tebi je da odlucis dokle ces da guras.

Na ovoj temi se nalaze podaci o IVF-u preko RZZO:
https://kutak.forumotion.com/korak-po-korak-f30/vantelesna-oplodnja-o-trosku-osiguranja-rzzo-t426.htm

Ako na toj temi nema odgovora na ono sto te interesuje, slobodno pitaj, devojke koje su vec prosle kroz to mogu ti dati vrlo korisne info.

Ukratko, na IVF o trosku RZZO mogu ici i nevencani parovi, ali moras da proveris da li ti ispunjavas kriterijume za takav postupak (s obzirom na dgn). Sta hocu da kazem, jedan od kriterijuma je ocuvana funkcija jajnika, pa u tom smislu, ja bas ne bih bila pogodan kandidat.
Videces na toj temi, moraces da odradis neke analize, izmedju ostalog i AMH. Probaj da izbegnes Konzilijum kada je u pitanju AMH, i analizu odradi u nekom drugom labu gde se dobijaju povoljniji rezultati (pise negde koji je to lab). Takodje, kad budes birala ustanovu, biraj drzavnu ustanovu jer one imaju blazi kriterijum. Privatne nerado prihvataju malo teze slucajeve, pa postoji mogucnost da te u tom slucaju Komisija odbije. Ove dve info su vazne i to memorisi!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja - Page 2 Empty Re: Izolovani nedostatak gonadotropina- primarna amenoreja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu