KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

+64
Likoli
Eho
Mala Mia
Biki88
Lena_83
Sanjci87
Svetlana
T1dzi
dragana76ns
REAANITA
menora72
DMANA
tatjana2
Gox
makimaki
korpica
sareni leptir
lilins
uplasena
anjanja
micika
ika1
maza1972
bulevarka
rada78
jeniz
darija79
Jejaaa
MIRKA85
BiKsi :)
dra00
medolino
labradorka
LJUBICA MOJA
ninica2
mine
vikica800
cvetic-79
ananana
nandži
Mali Princ
JocY
Kamilica
Xena
Mirjana
jaca*caca
Cupava
kristina33
Dacaa
cvrle76
ANY
viktorija
HappyGirl
Zoka83
Mlata
nena
joja
gagax81
vašar
Marija86
maki-79
dr mali pariz
bak
zabrinuta75
68 posters

Strana 3 od 24 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Sledeći

Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Mlata 17/11/2010, 11:28

Mi smo prvi ICSI radili u Genesis-u kod Dr Kopitovic, razlog los spermogram -oligo Sad . Kad smo dosli na komisiju u Betaniju Dr Bujas nam je rekla ne razumem zasto uopste pokusavate sa ovakvim nalazom pa sanse su vam nikakve. Inace, nismo joj postavili ni jedno pitanje jel je Dr Kopitovicka razjasnila sve nase nedoumice Laughing
Mlata
Mlata

Broj poruka : 28
Location : izmedju raja i pakla
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od joja 17/11/2010, 19:56

Gago,
planiramo Betaniju za sada. Ja sam inace bila par puta kod dr Trninic na pregledima, tako da se nadam da ce mi ona biti u komisiji jer je upoznata sa celom pricom. A u socijalno jos nisam otisla jer cekam rezultate mm. Bas sam iznenadjena da je samo jedan lekar u komisiji. Zamisljala sam to kao skup lekara koji nesto tu mudruju pa onda kazu da li i sta moze doktor


sta ti dalje planiras da radis?
joja
joja

Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 17/11/2010, 23:07

Mlata uopste ne razumem takvo njihovo ponasanje jer sam i ja pre komisije zvala da pitam za potrebne rezultate i rekli su mi da ako mm ima "besmislen" nalaz spermograma ne treba ni da dolazimo!!! Strasno! Kod nas je isto oligo ali I stepen. Sta im to znaci kad je cak i jedan jedini spermatozoid dovoljan da se trudnoca ostvari! A prijateljica mi je rekla da je bio jedan slucaj gde su kod muskarca nasli 3 ziva spermatozoida (3 komada!) i da je doslo do trudnoce i to BLIZANACKE! Cuda se desavaju!
Dokle ste stigli sa pripremama za drugi pokusaj?
Nadam se da cete ovog puta imati srece i dobiti beba ili beba beba

Joja i ja sam isto mislila da ce ih biti vise, da ce gledati sve rezultate, imati gomilu pitanja... Ali... pogledala je doktorica rezultat spermograma i moje hormone, pitala koliko dugo pokusavamo, da li sam imala nekih operacija, uradila mi UZ i vratila me da dopunim dokumentaciju tj. da idem na jednodnevnu dijagnostiku. Rekla mi je da nismo kandidati za nesto ozbiljnije jedino mozda za insemenaciju. Cekam da dobijem menzis, treba da uradim jos neke analize i da od 5-og dana ciklusa pocnem sa kontraceptivnim pilulama pa 9. Decembra idem ujutru u 8h u Betaniju da mi tacno zakazu kad ce mi sve to raditi.
Ja se ipak potajno nadam da necu dobiti menzis i da cu prirodnim putem resiti problem Laughing Bas sam optimista!
Procitaj sve stranice od pocetka,imas samo 4, pisale smo vec o komisijama u Socijalnom i Betaniji
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od nena 18/11/2010, 18:18

Evo me drage moje, živa sam. Prikupljala sam nalaze i konačno sam ih sve prikupila, imam neku cistu na jajniku veličine materice, zvala sam u Genesis, rekoh da to što pre rešim, ali su mi rekli da ne gubim dragoceno vreme, sve će to oni videti na komisiji, pa će već dati predlog kako da to rešim, a možda će i cista sama od sebe da nestane. Sledeći korak mi je socijalno. Ako sam dobro razumela gaga što si napisala, sa uputom od mog lekara, odlazim tamo i idem na srednji šalter. To bih mogla i posle posla, oko pola 5, zar ne?
ljubav
nena
nena

Broj poruka : 8
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Mlata 18/11/2010, 23:00

Gaga, mi smo se odlucili da drugi pokusaj radimo u Klinici Ivanovic u Beogradu. Danas smo bili na prvim konsultacijama gde su nam saopstili da su ispunili kvotu i da vise ne primaju preko fonda. Sad se razmisljamo da se vratimo u Genesis ali jos nismo definitivno odlucili.
Za sad sam samo hormone izvadila i oni su ok Laughing
Dokle ste vi stigli?
Mlata
Mlata

Broj poruka : 28
Location : izmedju raja i pakla
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 19/11/2010, 00:52

Neno zabrinuli smo se vec za tebe! Nemoj vise da nam budes odsutna tako dugo! Mad
za komisiju u Socijalnom ti treba:

-uput od ginekologa za komisiju u Betaniji (taj uput ti overava komisija u socijalnom)
-svi nalazi sa spiska-tvoji i od tvog momka
-zdravstvena knjizica
-nalazi koje imas sa predhodnih intervencija (laparo, histero...)
+tvoj muz Laughing
Mislim da nisam nista zaboravila

Mlato-zamlato lol! (ne ljutis se sto sam ti promenila nick? usne )
Mi smo odradili sve analize, prosli komisiju u Socijalnom, otisli na komisiju u Betaniju ali su nas vratili da dopunimo nalaze tj. zakazali mi jednodnevnu, treba da se javim 9. Decembra
29. i 30. Novembra idem da vadim krv da uradim opstu krvnu sliku, urin i da uradim briseve. Krvnu grupu i rh faktor sam radila 2003. god. i rekli su mi da ce mi priznati nalaz a ne moram ni hepatitis B ni hormone ponovo da radim. Sreca! Igle, krv i ja nismo u dobrim odnosima h
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Mlata 19/11/2010, 08:19

Naravno da se ne ljutim igracice
Nego, jeste vi u Betaniji ili u Genesis-u i kod kog doktora? Jel prva VTO?
Mlata
Mlata

Broj poruka : 28
Location : izmedju raja i pakla
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 19/11/2010, 11:43

Mi smo se odlucili za Betaniju jer sam mislila da cu moci da biram doktora pa sam htela da idem kod dr. Artura Bjelice, ali tamo te radi ko se zadesi taj dan. Prva nam je VTO, tj. ako bude bice insemenacija. Mada mi vredno radimo i ovaj mesec pa cemo videti dokle cemo stici. sreca
Jel pala odluka?! Nemojte da uzaludno trosite dragoceno vreme cvet
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Mlata 19/11/2010, 15:48

Nama ce ovo biti drugi ICSI i verovatno cu opet kod Dr Kopitovic u Genesis. Idem danas da vidim kakvo je stanje kod njih. Nema gubljenja vremena, ja sam svakako krenula da skupljam papire za fond Wink
Ti svakako javljaj sta je bilo na pregledu nadam se da ce rezultati biti ok yes
Mlata
Mlata

Broj poruka : 28
Location : izmedju raja i pakla
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Mlata 19/11/2010, 18:40

Jos pitanje za Gagu i sve ostale sa ovim problemom: Da li znate uzrok loseg spermograma? da li je tvoj muz isao kod urologa? I ako jeste kod kog?
doktor
Mlata
Mlata

Broj poruka : 28
Location : izmedju raja i pakla
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Zoka83 19/11/2010, 19:55

Mlata :: Da li znate uzrok loseg spermograma?

Mlato, na ovo pitanje ti svi mogu odgovoriti samo nagadjanjem. Niko, nikada ne moze biti 100% siguran zasto mu je spermogram los.

Imas temu za doktore i klinike pa mozes tamo postaviti pitanje ukoliko ti je potrebna preporuka za dobrog urologa.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 19/11/2010, 20:58

Ko ce znati sta je uzrok loseg spermograma... Hronicna upala, alkohol, stres, prosirene vene... Svasta moze biti uzrok.
Mm je bio kod dr. Djozica jer je mislio da ima prosirene vene, on ga samo opipao, rekao da misli da nema, poslao ga na dopler i da uradi spermogram i od tada sve pocinje. Na dopleru sve Ok ali je spermogram bio los. Radio je zatim briseve pa se ispostavilo da ima neku bakteriju, sreca ove teze zarazne nema!!! Sve smo izlecili, poceo je da pije C vitamin i Zinkosel i broj spermatozoida se popravio sa 7 mil na 18 mil. ali mu je pokretljivost malo opala. Cekamo da prodju 3 meseca (to je u Decembru) od kako je poceo da pije vitamine pa da ponovimo spermogram jer spermatogeneza traje 3 meseca. U medjuvremenu smo poceli da se pripremamo za VTO jer su mi rekli da cu morati da imam dosta strpljenja da ostanem trudna prirodnim putem. Tako da mi pokusavamo sa obe varijante pa cemo videti. Sad sam cak i merila bazalnu temperaturu pa cemo videti da li cemo nesto naraditi Laughing

Javljajte novosti...
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od joja 21/11/2010, 17:45

Gago, nesto mi nije jasno... ti rece da ne treba da radim opste analize krvi i urina za komisiju u socijalnom, a to na spisku stoji da treba??? I da li i mm mora da se pojavi na toj prvoj komisiji?

Mlato, mm takodje ima problem sa losim spermogramom, i kod njega je problem neka prosirena vena, sto je za sportiste manje vise uobicajeno. Cim je videla rezultate mm, doktorka me je odmah pitala da li je sportista. Naravno uzrok su i cigarete.
joja
joja

Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 21/11/2010, 21:29

Joja ja sam spisak skinula sa sajta RZZO:

Osigurana lica koja ispunjavaju prethodne indikacije, odnosno kriterijume, neophodno je da poseduju
rezultate izvršenih sledećih analiza i dijagnostike, i to:
1. Oba partnera
Mikrobiloško ispitivanje:
- Bakterije, Chlamidyia, Mycoplasma;
- HbsAg, HCV, HIV, VDRL – serologija.
2. Ženski partner:
Hormonsko ispitivanje: od 2-4 dana od početka menstrualnog krvavljenja (jednokratno);
- FSH, LH, E2, Pg, T, Prolaktin, TsH, T3, T4, antimilerijan hormon (AMH);
Mikrobiologija:
Toxoplasmu gondii, Rubellu- serologija
Skrining grlića:
- Bris po Papanikolau, Kolposkopija
- Ultrazvučni pregled obavljen vaginalnom sondom;
- pacijentkinje kod čijih partnera je uredan nalaz spermograma (normospermia), potrebno je da
dostave nalaz HSG i/ili laparoskopije i/ili histeroskopije;
- ukoliko su imale prethodne operacije u cilju lečenja steriliteta, potrebno je da dostave fotokopiju
otpusne liste;
- ukoliko je prethodno primenjen neki od postupaka biomedicinski potpomognutog oplođenja (IUI,
IVF, ICSI), potrebno je da dostave fotokopiju lekarskog izveštaja.
Opšte pripreme:
Krvna grupa, Rh faktor, krvna slika, urin, biohemijske analize, mali faktori koagulacije-neposredno
pred postupak
.
3. Muški partner:
- Spermogram

To zanci da ti opsta krvna slika i urin treba neposredno pred VTO, a ne za komisiju. A sto se tice tvog muza on ti ne treba za komisiju tj. nece ulaziti unutra ali kad zavrsite i ako ti odobre treba da popunite formular u kojoj ustanovi cete raditi VTO, opste podatke (tvoje i njegove) i morate oboje potpisati. Zato bi trebao da bude tamo. Mozete i da se vratite kad on bude mogao ali je bolje sto pre to da obavite jer ne mozete dalje bez toga. Ja sam mm zvala pa je dosao za 15 min., javila se na salter i opet su nas odma prozvali i zavrsili sve za 10 min.

Dokle ste stigli sa rezultatima? Kad ides u Socijalno?
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od joja 22/11/2010, 18:00

thanks Gago,
treba jos da uradim kolposkopiju i uz, a mm briseve. Nadam se da ce biti sve ok i da cemo uskoro na prvu komisiju
joja
joja

Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 22/11/2010, 18:58

Ajde, ajde... Samo napred! igracice
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Marija86 22/11/2010, 19:47

Da li je neka devojka bila danas u Medlabu da radi nalaze hormone za vto... Very Happy
ako jeste srele smo se ljubav
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od joja 23/11/2010, 11:20

da li se i koliko cekaju rezultati kolposkopije ?
joja
joja

Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Marija86 23/11/2010, 12:58

joja ja sam ih odmah saznala Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 23/11/2010, 15:45

Pod kolposkopijom se podrazumeva "bojenje" grlica materice jodom. Stavi ti ono limeno cudo kao bakter. bris kad ti vadi i onda uzme sa onim makazama gazu (makaze su kao one kad meso sa rostilja okreces Laughing ),umoci u jod i time ti premaze grlic i vidi da li se boja pima ili ne. Samim tim odma zna kakav je nalaz i to ti samo napise na izvestaju. Nista strasno! Ponesi samo ulozak pa stavi posle toga jer hoce jod da iscuri malo napolje pa da ne isprljas gacice.
Jos malo... igracice
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od joja 23/11/2010, 21:09

gago, ti si zlatna love
hvala ti puno na brzinskom odgovoru
joja
joja

Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od gagax81 23/11/2010, 21:45

Drzim fige da zavrsite sve to ubrzo pa i ti i Nena pravac komisija! doktor
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od nena 23/11/2010, 22:27

Ja sam sve prikupila, u petak idem kod dr po uput za komisiju, a sad čekam mm da on sakupi ono što treba. Jedva čekam da odemo na komisiju b
nena
nena

Broj poruka : 8
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od nena 23/11/2010, 22:29

Joja, šta bismo mi bez Gage? smajli angel
nena
nena

Broj poruka : 8
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od joja 24/11/2010, 22:05

tri put ura za Gagu igracice
joja
joja

Broj poruka : 28
Datum upisa : 26.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak - Page 3 Empty Re: Komisija za besplatnu VTO u Novom Sadu i dalji postupak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 24 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu