KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

+15
Endzi
Milijana
noja
zoxa
Gramatika
mijaki
Pakki
rikikiki
maza82
MARA
želja
Tinche
vajsi
Orline
Sami
19 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

kako - "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati? - Page 2 Empty Re: "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

Počalji od BiKsi :) 28/9/2013, 00:21

Endži, sve je individualno, al kako se beba podiže gore, pritiska želudac, tj. sabija ga, zamisli kako mu je, mislim želucu, em se smanjuje, em je pomeren, još kad ga beba išutira u toku dana, pa on ga je njbo! :) Meni je u prethodnih mesečak dana krenulo žestoko, pre toga ponekad, al naspram ovoga, to sad ne bih ni računala! :)))))
Nadam se da je kod tebe neće biti! Ja sam prilično niska, a bebac visoko napred, i onda igranka.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati? - Page 2 Empty Re: "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

Počalji od Stenli 28/9/2013, 09:42

Biksi, ja sam takodje probala sve sto sam nasla na netu, ali ne vredi, gori pa gori. Nisam jos kupila ni rupurut niti gelusil, koliko cesto mogu da ih uzimam?
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

kako - "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati? - Page 2 Empty Re: "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

Počalji od Klarica 28/9/2013, 10:57

Meni je krenula žgaravica ulaskom u sedmi mesec, i to uglavnom uveče. Meni pomaze rupurut-kad zagusti, bademi, a u školici su nam rekli da probamo sa kašičicom griza-Biksi probaj i to. Izbegavati kasnu večeru i ne preterivati naravno. Kod mene je podnošljivo.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

kako - "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati? - Page 2 Empty Re: "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

Počalji od Klarica 28/9/2013, 10:57

Stenli, ja uzimam jedan pred spavanje, nije bilo za više potrebe.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

kako - "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati? - Page 2 Empty Re: "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

Počalji od BiKsi :) 28/9/2013, 11:39

Klarice, probacu i griz, procitala sam da i on skupi tu kiselinu.

Stenli, meni je snajka rekla da smem tri do cetiri rupuruta dnevno, ali u vecim razmacima. Ja sam popila dva, a trpela stoicki. Imam dobro trpilo za bol, ma sta dobro, odlicno, al ova gorusica kad stisne, grrrrr.

Tek citajuci net svatih koliko se zena sa tim pati, ovde se nije mnogo zenica o tome izjasnjavalo, pa nisam ni skontala da to moze biti problematicno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati? - Page 2 Empty Re: "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

Počalji od dragana76ns 28/9/2013, 12:34

Meni je dr rekao da je suludo da pijem gelusil ili rupurut, jer je dejstvo istog jako kratkog veka....zeludac je pomeren i pritisnut, tako da nista ne moze da pomogne. Ja lezem i ustajem sa gorusicom....jedem potopljene bademe u vodi i onda ih gulim,  i to mi malo umiri ali sam naucila da je tu i sta cu...meni pomogne malo i knaz mineralna sa limunom. Aj da vas sto manje trudnica imaju te  muke ljubav
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati? - Page 2 Empty Re: "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

Počalji od BiKsi :) 4/2/2015, 21:56

KometaK ::E, da, da ne zaboravim, ono sto mi je muz napravio pre par nedelja i pomoglo mi protiv gorusice i naduvenosti stomaka, a prirodno je skroz, je tzv. "kanarinac" (canarino ovde). Oljusti se ili isrenda kora limuna, sipa se voda preko i stavi se da prokljuca. Kad prokljuca skloniti sa vatre i ostaviti da odstoji 5-10 minuta. Staviti med ako ne mozete da pijete bez icega i to je to. Naravno, vodite racuna koji limun koristite, bas zbog afere koja je bila, ako mozete kupite organzki ili mozda imate kuci limun koji nije prskan. Ja kupujem organski, ovde jejeftiniji nego obican.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati? - Page 2 Empty Re: "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

Počalji od BiKsi :) 5/1/2019, 11:27

Moja velika boljka, gorusica. U prvoj trudnoci pocela od sredine i trajala i dve godine nakon porodjaja,sve dok nisam uradila gastroskopiju i dobila terapiju i sredila stvar.
U ovoj trudnoci je krenula jos ranije, vec u 3. mesecu. Promenila sam rezim ishrane, izbacila testa, pite, pice, belo brasno, hleb sama mesim, znaci maksimalno se trudim da ne jedem testa.Ali opet gorusica ubija. Od juce sam krenula sa gastroguard tabletama koje mi je moja dr prepisala i sa kiselom vodom sa ukusom limuna po preporuci kutanjske drugarice. Nocas sam uspela da spavam. Prethodnih nekoliko noci sam se bas namucila, onda preko dana budem kao pregazena. U prosloj trudnoci sam pila tums tablete i one su mi samo pomagale, nadam se da cu ponovo doci do njih jer ih kod nas nema, nego pokusavam preko jedne nase kutanjke da ih nabavim iz Amerike.
Inace nema sta nisam probala za ovaj problem. Od badema,leblebija, preko kokica, gutala pirinac, pasulj, mleko, kiselu, grisine, ma svasta. Al nista pomoglo nije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati? - Page 2 Empty Re: "ŽGARAVICA"-Kako si olakšati?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu