KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

+3
tedi
HappyGirl
dolores
7 posters

Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od dolores 21/1/2009, 16:10

Drage dame,

Krenucu uskoro u VTO pricu u Jevremovoj, pa imam neke zdravstvene nedoumice...
Naime, deluje mi da pomeranje ciklusa u cilju podvrgavanja veceg broja zena VTO-u istovremeno nije bas zdravo za organizam. Kontracepcija podrazumeva hormone, a hormoni nisu nesto sto treba lakomisleno uzimati.
Da li je neka od vas imala kakve propratne pojave od gutanja kontracepcije pred VTO? Kakvi su ciklusi bili posle toga? Da li je bilo uticaja na sveukupno zdravlje, raspolozenje? Pitam da bih znala sta mogu da ocekujem jer imam urednu hormonsku sliku koju ne bih da poremetim ako postoji nacin da to izbegnem.
Kakav je stav lekara Jevremove o tome?

Puno, puno hvala!

dolores

Broj poruka : 28
Datum upisa : 21.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty Re: "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od HappyGirl 21/1/2009, 20:20

Dolores dobro nam došla ff
Ako ne postoji nijedan poseban razlog zbog koga želiš na vto u Jevremovu, a bojiš se posledica što bi ti rekla štelovanja hormona, možeš svoju vt raditi i na klinici Ivanović.Oni imaju individualni pristup.
Lično mislim da je individualni pristup bolji, ali ne verujem da bi oni štelovali hormone ako bi to imalo nesagledivo loše posledice po zdravlje žene. Mada i mene zanima šta kažu lekari iz Jevremove po tom pitanju, pa ako neka cura ima info neka nam kaže Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty Re: "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od tedi 22/1/2009, 11:33

Dolores,

to "stelovanje" ciklusa se zove dugi protokol i primenjuje se standardno u procesu VTO iz mnogo razloga, a ne samo iz tog da se sve zene uklope u neku grupu. Ja bi uvek dala prednost dugom protokolu, osim ako se ne ispostavi da zena slabo reaguje na stimulaciju ili ima nekih drugih medicinskih opravdanosti zbog kojih bi bilo bolje primeniti neki drugi protokol. Moj slucaj - tzv. poor responder....mada je i to pitanje zbunjen

Ja sam uzasno lose reagovala na kontracepciju (legravan i mikroginon), nekako sam se naduvala, bila sam razdrazljiva, ma kakvi razdrazljiva bila sam luda skroz, ali cim sam prekinula sa tabletama, sve se vrlo brzo vratilo u normalu i ciklusi mi se nisu poremetili opste...cak mogu reci da mi je ta menstruacija koju sam dobila posle kontracepcija prosla bezbolno skroz, a inace od bolova hocu da poludim, moram uvek nesto da popijem. Zbog ovakve reakcije, bila sam srecna kad je doktor predlozio kratak protokol, ali ta sreca nije dugo trajala.....opet smo imali malo jajnih celija, ali su ovog puta bile losijeg kvaliteta, pa i od to malo nisu se sve oplodile....

Inace, kolicina hormona koja se uzme kroz kontraceptivne pilule je zanemarljiva u odnosu na ono sto dobijemo u stimulaciji....tako da ako te ne brine sta ce gonali da naprave tvom organizmu, ne vidim razlog zasto bi te brinulo sta ce da uradi kontracepcija....

Samo opusteno ff
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty Re: "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od nadalina 22/1/2009, 15:17

Nemoj da te kontracepcija brine, sto kaze Tedi, to je mnogo slabija doza hormona od stimulacije koju ces posle toga primiti, koju nekad preporucuju i jako mladim devojkama za regulaciju ciklusa... I meni su na klinici Ivanovic prvo dali kontraceptive jedan mesec (a inace sam i ja poor responder, tj, isla sam na kratki protokol) kao pripremu pred stimulaciju, jer na nju uglavnom bolje odreagujes nakon njih...
Inace, lose ih podnosi vecina zena - i ja sam bila mrzovoljna, nije mi bilo do nicega, cak ni do lepih stvari, skoro sam ceo ciklus po malo krvarila- ali sve je to individualno, ali i normalno... Da sam nastavila da ih pijem i nakon nekoliko meseci, te nus pojave bi izbledele...

A ciklusi posle kontraceptiva - pa nadam se da ih nece biti kod tebe, duze vremena!!! trudnica roda
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty Re: "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od Gala 22/1/2009, 15:56

dolores ::Naime, deluje mi da pomeranje ciklusa u cilju podvrgavanja veceg broja zena VTO-u istovremeno nije bas zdravo za organizam.
Izvini ali sama VTO nije zdrava! Ni stimulacija, ni suprefact... A kontraceptivi...pa koliko mladih devojaka ih koristi kao zastitu od trudnoce, protiv akni, da spuste fsh hormon.
Ako se bojis stelovanja ciklusa onda najbolje da ides kod Ivanovica, sto kaze Happy.

dolores ::Da li je neka od vas imala kakve propratne pojave od gutanja kontracepcije pred VTO?
Meni su stelovali ciklus u Jevremovoj, kako sam podnosila-ne znam jer sam sve zaboravila kada su mi javili da sam trudna i da mi je vantelesna u Jevremovoj uspela Laughing
Imas u mom VTO dnevniku sve napisano kako sam se osecala, sta sam radila dok sam bila u postupku..

dolores ::Kakvi su ciklusi bili posle toga? D
Sta te briga kakvi su, neces ih imati 9 meseci Laughing
dolores ::Kakav je stav lekara Jevremove o tome?
U Jevremovoj imas vise lekara koji samostalno rade i ne znam kakav je stav svakog lekara ponaosob. Stav mog lekara je taj da VTO stimulacija nije uopste bezazlena stvar, a za kontracepciju-najmanji problem. I ja sam u postupak usla svesna da cu primiti doze hormona za stimulaciju i da to uopste nije naivno, ali to mi je bio jedini nacin da dobijem bebu
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty Re: "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od dolores 22/1/2009, 16:21

Hvala, devojke. Nadam se da razumete - ja sam neko ko je do sada gajio nadu da ce prirodno dobiti bebu, nisam citala nista o VTO i sve mi je potpuno novo, te izvinite ako su pitanja glupa...
Nas problem je idiopatski sterilitet, kod mene sve uredno, kod supruga tek odnedavno smanjen broj pokretnih spermatozoida. Imam skoro 32 godine i zaista vise nijednu za cekanje.

Jasna mi je razlika izmedju pristupa kod Goce i Jevremove.
Jasno mi je da mogu da biram - za svoj novac svakako da to i podrazumevam.
Gala, itekako me zanimaju ciklusi nakon VTO. Nezavisno od ishoda istog, svakako da razmisljam hocu li nastaviti zivot kao zena sa normalnim mesecnim ciklusima, kao do tada.
Ucinilo mi se da je kontracepcija problematicna, zapravo je to stimulacija. Eto, naucila sam nesto novo. Umirile ste me, zaista nemam reci koliko ste divne. Plasim se nepoznatog, plasim se da moram da znam sve sto i doktor kako bih bila sigurna da sam u pravim rukama i da mi zdravlje nece pretrpeti katastrofalne posledice...eto, to je moj nacin. Grozan sam ja pacijent, jel da?
Trudnice, uzivajte u vasim trudnocama! Ovim ostalim porucujem da ovo mora da bude borba u kojoj pobedjujemo! Na ovaj ili onaj nacin...

Ljubim vas sve!

dolores

Broj poruka : 28
Datum upisa : 21.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty Re: "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od HappyGirl 22/1/2009, 16:53

Dolores uopšte nisi grozna, ovaj forum upravo i služi za saznavanje i učenje. A eto već si nešto naučila Very Happy Ljubim i ja tebe i samo napred!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty Re: "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od Kata 22/1/2009, 17:45

ja bih samo nesto da dodam, ako budes razdrazljiva ili nan neki drugi nacin lose podnosila odredjene kontraceptive, to im i kazi, meni su jednom i promenili vrstu, jednostavno ne reagujemo svi isto na istu pilulu,

a i sto se tice stelovanja obicno postoje tri grupe u toku meseca pa ti je maksimum stelovanja pet dana gore dole, sto i nije nista strasno, a ciklusi su posle toga potpuno normalni. inace ja sam iz raznoraznih rezloga pila kontraceptive skoro 2 godine uz male prekide, tako da sam pocela da se salim da je doktorima prvi lek u lecenju steriliteta kontraceptivna pilula! (a razlozi su inace bili priprema za histeroskopiju 2 meseca, pa priprema za laparoskopiju 2 meseca, pa za vantelesnu 3 meseca, posto mi nisu bili dobri rezultati hlamidije pa sam se mesec duze lecila....)
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty Re: "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od mamadabudem 8/12/2014, 13:36

Hajde nek mi neko kaže kome su Jevremovoj štelovali ciklus, šta se dešava ako oni tamo mesec dana unapred napišu datum početka stimulacije, šta se dešava ako ja do tada ne dobijem, ako zakasni ciklus,ili ako porani? Šta to znači da sve kasni i da mi dr neće biti tu na aspiraciji?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

"Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj Empty Re: "Shtelovanje ciklusa" u Jevremovoj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu