KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 34 od 36 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Marry85 16/10/2016, 22:47

Pozdrav svima.
Da li mi neko moze pomoci u vezi sa nasim problemom.Naime neko vreme pokusavamo sa uprugom da dobijemo bebu ,ali nista. Inace je njegova predhodna supruga dva puta ostajala u drugom stanju pre godinu i po. Nekako ode da uradi spermogram kada ono sok za nas u ejakulatu nema spermatozoida, volumen 2,5, ph 7,8. Inace je spermogram radio jedini put 2910 ,i tada je imao 21 milion spermatozoida. Da li je neko imao slican problem i da li je moguce da je u pitanju azospermija iako je imao normalan broj ranijih godina?

Marry85

Broj poruka : 13
Datum upisa : 16.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 17/10/2016, 09:41

Marry85, dobrodosla na forum. Sve je moguce, ali, predlazem da tvoj suprug uradi briseve, postoji mogucnost da mozda ima neke bakterije koje su uticale da mu se drasticno pogorsa spermogram. Dakle, bris uretre na mikoplazmu, ureaplazmu, hlamidiju, kao i spermokulturu da uradi. Da ode na pregled kod urologa, da mu uradi uz da se vidi stanje. Da ponovi jos jednom spermogram, jer se na osnovu jednog nalaza ne moze utvrditi dijagnoza. Potrebno je tri dana da apstinira pre nego da rezultat. Ako je ranije imao toliki broj, malo mi onako laicki zvuci da je nemoguce da je spao na nulu. Mada, sigurno moze da se desi. Pre bih rekla da ima neki problem koji utice na spermogram koji treba resiti. Da nije prelezao zauske u medjuvremenu od 2010. do danas? One su mogle da mu pokose spermice.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 17/10/2016, 09:52

Marry85, pozdrav! Svakom muškarcu može da se desi da nema u ejakulatu spermatozoide iako ih inače ima uobičajeno u normalnoj količini, razlozi mogu biti različiti i zato je bitno da date  tri uzorka ali ne dan za danam. Ovo što je rekla Biksi je jako važno briseve dase  urade. Nakon toga može dalje da se priča :) Pozdrav i srećno :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Marry85 17/10/2016, 10:54

Hvala na odgovorima, zauske je prelezao kao beba. Uradicemo briseve i jos jedan spermogram .pa eto mene : ). Pozdrav.

Marry85

Broj poruka : 13
Datum upisa : 16.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 17/10/2016, 15:25

Zauske mogu da ostave trajne posledice na spermogram. Cisto da znate, nadam se da to kod tvog dragog nije slucaj.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 17/10/2016, 21:11

Ako mu je bivša supruga ostajala u drugom stanju dva puta mislim da nema trajnih posledica od zauški koje je preležao kao beba, verovatno je nešto drugo u pitanju ali zato analize pa polako da dobijete ssliku. Srećno!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Marry85 17/10/2016, 21:28

Sigurno je nesto drugo u pitanju. Videcemo sa rezultatima pocetkom narednog meseca.

Marry85

Broj poruka : 13
Datum upisa : 16.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od prolaznik 15/2/2017, 11:34

Pozdrav svima. Da li neko moze da strucno protumaci ove rezultate spermograma (unapred izvinjenje za neke reci i merne jedinice, jer je nalaz na nemackom):

Volumen: 7,6 ml,
Aussehen: normal ,
Karenz: 5 Tage,
Dauer Wohnung-Praxis: 20 Min.,
Anzahl der Spermien: 24,8 Mio/ml (1:10),
PH: 7,5
Motilität
WHO A+B: 37 %,
WHO A: 2 %,
WHO B: 35 %,
WHO C: 20 %,
WHO D: 43 %,
Morphologie
normal: 2 %,
abnormal: 98 %

Unapred zahvalan.

prolaznik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 15/2/2017, 15:48

Stručno ne bi mogao niko da ti odgovori jer ovde niko nije lekar ali ono što možmo da vidimo je da imaš dovoljna broj spermatozoidi ali nažalost pokretljivost nije dobra a čak 98 procenata uzorka je abnormalno. Uradi pregled i ultrazvuk.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od prolaznik 15/2/2017, 15:52

Pa da, citao sam o tome, i naravno, vidim da vecinom tvrde da sve ispod 4% nije bas dobro i jasno mi je da taj segment nije kako treba. Ne znam samo zna li neko da li je 2% uz ostatak parametera iz spermograma nesto sto moze da spreci trudnocu prirodnim putem?

Takodje naivno pitanje (ali dzaba kada covek nije obrazovan na tu temu) - da li postoje neke terapije koje mogu konkretno da poboljsaju taj aspekt (lekovi, ishrana ili bilo sta slicno)?

Hvala unapred na bilo kakvom odgovoru i hvala tebi HappyGirl na volji da odgovoris.

PS: Uradio sam pregled i ultrazvuk pre nego sto sam radio spermogram i urolog je konstatovao da na tim pregledima apsolutno nikakav problem nije uocio.

Svako dobro.

prolaznik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 15/2/2017, 15:58

I ako je ovo prvo davanje uzorka ponovi još dva puta. Ako pušiš prestani, nosi široke bokserice, laptop ne stavljaj u krila da se ne bi zagrevap skrotum.Takođe je važno da li radiš možda negde gde ima hemije...Uzmi gore iščitaj malo o muškom sterilitetu i videćeš mnoge korisne savete. Obavezno ultrzvuk da se vidi da nije možda varikokela, takođe uradi hormone, spermokulturu, test na spermalna antitela...Znači, pravac kod urologa sa rezultatima. I nemoj da brineš sve je rešivo.Na kraju krajeva uvek je opcija vantelesne oplodnje i za to ti je dovoljan i jedan jedini kvalitetan spermatozoid. Srećno!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 15/2/2017, 16:00

Izvini ja kuckala u isto vreme pa poslela tek sad jer me muž nešto zamajavao :) Postoji i terapija i ishrana koja može da poboljša spermogram. Doktor bi na osnovu rezultata hormona, spermokulture... trebao da ti je odredi.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od prolaznik 15/2/2017, 16:04

@HappyGirl, neizmerno ti hvala na ovim savetima i vremenu odvojenom da ih napises!

Da, ovo mi je prvi spermogram koji sam ikada uradio. Medjutim, sem ovih rezultata, nista vise u njemu ne stoji, a koliko vidim neke druge, moze tu da se urade analize na jos gomile stvari (bakterioloski nalaz, itd). Naravno, kao i uvek na kraju - najbolje videti sa strucnjakom sto cu i da uradim i da se posvetim detaljnim analizama uz konsultacije sa urologom, nego sam hteo dok se to ne desi da probam da cujem misljenja ljudi, jer kada neuka osoba krene da cita po internetu price na tu temu (koje variraju od igle do lokomotive), svakakve misli krenu da ti se motaju po glavi. :)

prolaznik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 15/2/2017, 16:14

Prolaznik, samo nemoj da upadneš u zamku da budeš depresivan ili da smatraš da si manji muškarac zbog lošeg spermograma. Danas mislim da i ne postoji muškarac koji ne podbaci sa spermogramom. I onima sa najboljim spermogramom se dešava da u ejekulatu nekad ne bude ništa. Tako je to sa vama muškima Wink Takođe znaj da je svako priča za sebe i da niste svi isti zato ćeš čitati razne priče ali ono što je važno je da ima rešenja i da imaš sprmatozoide što te u startu štedi nekih dodatnih analiza i procedura. Kao što rekoh iščitaj ovde na forumu imaš dosta saveta i iskustava. Ono što je važno je da uvek možete na vantelesnu ukoliko lekovi, hrana... ne daju rezultate. Budi optimista, ne daj da te ovo uznemiri toliko da zabaguješ Wink Pravac kod urologa i javi kad postaneš tata as
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od prolaznik 15/2/2017, 16:16

Neizmerno hvala jos jednom na svim odgovorima i savetima! :)

prolaznik

Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 15/2/2017, 16:19

Nema na čemu služimo narodu Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 18/2/2017, 14:02

Prolaznice, dobrodosao. Pazi ovako, sansa uvek postoji za prirodnu trudnocu, jer ta dva procenta brzo pokretnih i 2procenta normalnih formi, mozda se bas nekome od tih spermica posreci. E sad, to moze da se desi, ali mozda da dugo pukusavate, i vise godina. Prvo,uradi briseve, mozda ima bakterija koje uticu na losiji spermogram. Drugo, uzmi vitamn e, vitamin c, cink i selen, oni popravljaju spermice. Trece, proveri vitamin d i hormone, da vidis da li ima nekog endokrinoloskog problema mozda koji utice na spermogram. Prestani da pusis, ako pusis, smanji alkohol, ako pijes, zdravije se hrani, ne zagrevaj mosnice, niposto sauna, ni topla voda po banjama, bavi se fizickom aktivnoscu svaki dan po malo.

Na osnovu jednog nalaza ne moze se nista jasno reci, zato se spermogram mora i ponoviti. Spermatogeneza traje 72 dana, tako da mozes za 3 meseca da ponovis, do tada sve ovo pobrojano gore uradi.

Sve najbolje i da nam javis bolje rezultate!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od baba Vera 5/3/2017, 21:40

dobro vece svima
dijagnoza nam je astenozoospermija i teratozoospermija treca grupa
ukupan broj spermatozoida u ejakulatu je 40 mil.
90% spermatozoida su lose morfologije sa defektom glave
imamo svega 10% slabo pokretnih spermatozoida(B),sve ostalo su defektni i nepokretni
aktivnih iliti onih klase A nema uopste
aglutinacija takodje prisutna
leukociti su ispod 1 - dr kaze da to znaci da nema upale

spermokultura je ok,nema bakterija ni gljivica

brisevi na hlamidiju,ureu i miko su dobri

kod mene sve ok sto se tice hormona i generalno ginekoloski

interesuju me iskustva onih sa losim spermogramom...ima li smisla cekati jos neko vreme ili odmah krenuti sa nekim vidom potpomognute oplodnje
nas dr kom stvarno verujemo je za to da cekamo do jeseni jer smo tek krenuli sa celom pricom oko trudnoce,a on je vidjao i losije spermograme pa je dolazilo do prirodnog zaceca,nadu mu uliva ukupan broj od 40 mil

s druge strane ja sam iscitala gomilu foruma i mahom sa nasom dijagnozom i tako losom morfologijom ljudi ne cekaju ni dana nego krecu sa vto,navodno je insemenacija gubljenje vremena...

muz je krenuo sa profertilom i smuckali smo i onaj prirodni lek sa semenkama,spermogram treba da ponovimo za nekih dva i po do tri meseca....

potpuno smo se izgubili u svemu,znacila bi mi bilo kakva rec...

da li je uopste moguce da se morfologija poboljsa?
nisam neko ko gubi nadu ili tako nesto,ali volim da mi se kaze iskreno ma kako tesko bilo,a iz nekog razloga mi se cini da je dr malo ublazio celu situaciju jer je muz bio prestravljen i delovao kao da ce da mu pozli...cini mi se da je vise hteo da nas smiri

kao sto rekoh znacila bi mi svaka rec,unapred veliko hvala

baba Vera

Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2017

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od alisa 5/3/2017, 22:20

Nisam neki ekspert sto se tice spermograma ali mi se cini da kod aglutinacije ne moze doci do prirodnog zaceca... a mislim da ni iui nema smisla raditi kad je aglutinacija pozitivna... za vto ona vec ne predstavlja smetnju... e sad pitanje od milion dolara dal cekati il ne lol!
Sve zavisi... kao prvo koliko godina imate? Kao drugo da li bi isli na vto o svom trosku ili bi isli preko fonda?
Ako radite preko fonda svakako ne bi usli u postupak narednih 3-4 meseca... dok odradite sve analize, prodjete jednu pa drugu komisiju eto jeseni...
Ja bih sacekala bar tih 3 meseca da vidim jel ima ikakvog poboljsanja spermograma od svega toga sto pije i polako bi se za to vreme psihicki pripremala za celu pricu...
Iscitaj malo forum ima gomila tema koje ti mogu biti od pomoci ako krenete u celu pricu vto... imas i temu dodatne analize , pisem sad sa fona pa mi nezgodno da ostavim link... tu su analize koje se preporucuju da se odrade da bi imala vece sanse za uspeh...
I zaboravih dobrodosla i brzo te ispratili na trudnicke strane osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 10/3/2017, 15:37

Baba Vera,dobrodosla na forum. Obavezno ASA test da uradite na Torlaku, ako je prisutna aglutinacija, slepljuju se spermici, mozda mu treba lek kojim ce to da popravi. To odmah uradite,kao i vitamin D,koji utice na kvalitet spermica. Vitamini ce verovatno pomoci, ali nista ne vredi da pije,ako su ASA pozitivna,ako mene pitas.
Zavisno od godina, treba i krenuti u vto pricu. Mislim da mozete popraviti stanje stvari, ako ce vam psiholoski biti lakse, vi odmah krenite u pricu prikupljanja papira, mada bih ja sacekala tri meseca. Ponekad i ta varijanta da odmah preduzimas nesto utice na bolji spermogram. Psihicki momenat kod muskaraca je jako bitan, pricam iz iskustva svog i pojedinih clanica ovde. Srecno dalje, tu smo ako jos sta mozemo pomoci.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od ... 15/3/2017, 22:41

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Img_3515
Molim za misljenje

...

Broj poruka : 1
Datum upisa : 15.03.2017

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sirijus 16/3/2017, 07:13

Dobro dosla ...
Meni ovaj spermogram deluje dobar. Malo je mozda na donjoj granici kolicina ejakulata od 2ml ali je u granicama koliko znam.
Neka od iskusnijih zenica ce da ti se jos javi.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 16/3/2017, 08:45

Sirijus, mozda je ... musko!
Te dobrodosla/dobrodosao.

Rezultati su sasvim ok, nema veze sto je 2 ml ukupan ejakulat, to tako tad bilo, ima ovde bas lepog broja miliona. 80% normokineze znaci da je to broj normalno pokretnih spermatozoida, plus 85 % normalnih formi, na 124 miliona je odlican rezultat. Ne znam gde je radjen rezultat, nije previse detaljan, ali ovako deluje odlicno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od invictus 16/6/2017, 19:29

Pozdrav svima,
na svoju ruku sam uradio spermogram i spermnokulturu,
da li neko moze da mi protumaci rezultate. Zanima me jesam li plodan i koliko procenata, rade li moji vojnici?Slika

iimate sliku na linku a evo i teksta

Uzorak Ispitivani parametar Rezultat Jedinice Referentne vrednosti Metoda
Likvefakcija 25 min.
Izgled beliþast
Konzistencija normalna
FIZIýKO-HEMIJSKI PREGLED
Uzorak Ispitivani parametar Rezultat Jedinice Referentne vrednosti Metoda
Smt-volumen ejakulata 2,2 ml >1.5
Smt-pH 7,4 7.20-7.80
MIKROSKOPSKI NLAZ
Uzorak Ispitivani parametar Rezultat Jedinice Referentne vrednosti Metoda
Spr-broj spermatozoida 65,5 x 10^ 6/mL >15.0
.Spr-broj spermatozoida 144,1 x 10^6/vol >39.0
Spr-progres. pokretni (A+B): 0,42 I >0.32
Spr-pokretni C: 0,12 I
Spr-nepokretni D: 0,46 I
Spr-leukociti 0,66 x 10^ 6/mL <1.0
Spr-vitalnost 0,60 I >0.58
Spr-aglutinacija /
Fruktoza pozitivna
SPERMOCITOGRAM
Uzorak Ispitivani parametar Rezultat Jedinice Referentne vrednosti Metoda
Spr- normalne forme 0,55 I >0.30
Spr- abnormalne forme 0,45 I <0.70
GLAVA: 0,31 I <0.30
- Makro / I
- Mikro / I
- Okrugla 0,01 I
- Konþasta / I
- Dupla 0,01 I
- Amorfna 0,29 I
- Glava bez repa / I
VRAT 0,11 I < 0.20

- Angulacija 0,09 I
- Citoplazmatski ostatak 0,02 I
REP: 0,03 I < 0.20
- Uvrnuti 0,03 I
-Kratki / I
- Dupli /
DUZINA APSTINENCIJE 3 DANA

HVALATumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 NEFZc

invictus

Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 19/6/2017, 16:25

Korektan spermogram. Mozda bi trwbalo malo vitamina e, c, cink i selen da uzimas da popravis pokretljivost i da bude vise normalnih formi. Imas dobru brojku sve ukupno. Ne mogu se setiti sta bi kad je pozitivna fruktoza, izguglaj, imas i kod nas ovde da procitas.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 34 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 36 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35, 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu