KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Auto sjedalica

+34
nina :)
dacans
Tanja83
twinsi
mijaki
Ema78
Akijeva
M.
plavaptica
heart84
Orline
nena beba
Tinche
brinbili
Simona
penelope
noja
maus
buby
Mirjana
Marija86
lena
Mali Princ
Shizika
Nefertari
agata
bobica83
Mrvica
Milijana
želja
NINA1
Hitron-Luka
MARA
zoxa
38 posters

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mali Princ 20/5/2012, 14:32

http://shop.aksa.rs/katalog/grupa-15-36-kg-auto-sedista

evo i linka za te podmetace - sedista za vecu decu Auto sjedalica - Page 4 694552

http://shop.aksa.rs/katalog/bellelli-auto-sediste-eos-15-36kg-2-3-lusso.html
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Simona 20/5/2012, 14:49

Mali Prince,
hvala.

Dete se nikad nece voziti u kolima a da ja nisam pored njega na zadnjem sedistu, tako da se meni to cini dovoljno bezbednim bar onoliko koliko se u autu moze biti bezbedno... Ali zaista do danas nisam razmisljala o ovoj temi upravo zato sto sam znala da mi je dete vece, da Kutanjke ne spomenuse u mom dnevniku ne bih ni znala da postoje ikakvi propisi za decu preko tri godine... No razmislicu o ovoj temi jos, popricati i sa drugima, pa cu videti...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mali Princ 20/5/2012, 19:50

Simona, pojasevi su neodgovarajuci za osobe ispod 150cm, sto znaci i decu i da je to znacajan problem (moze dovesti do gusenja i sl.), jer je vezivanje na zadnjem sedistu po novom Zakonu obavezno.
Naravno da ces biti sa detetom pozadi,ali ne daj Boze naglog kocenja ili i najmanjeg udara to sa pojasevima je bas problem.
Imas na netu razne testove prikazane.
Inace, i taxi ce od sada morati da ima ta sedista - podizace ukoliko zeli da prima decu u vozilo.
Auto sjedalica - Page 4 543728


Poslednji izmenio Mali Princ dana 20/5/2012, 19:54, izmenjeno ukupno 1 puta
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mali Princ 20/5/2012, 19:53

Da, zaboravih da kazem, kazne su skuplje od sedista (tih podizaca koji su 1.500-2000din) - od 5.000din.
A ako se dete vozi napred - onda 15.000-30.000hiljada + 3meseca dozvola + 6 kaznenih poena.

Ali blize, koja varijanta nosi koliku kaznu mozete da nadjeta na netu.

Zavisi i gde zivite - kod mene vrvi od saobracajne policije... mislim da ne mogu ni sa parkinga bez 100% postovanih propisa Rolling Eyes
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od noja 21/5/2012, 12:03

Prince bas su poostrili, sve za bezbednost beba osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od lena 21/5/2012, 12:46

Mali Princ :: Simona, pojasevi su neodgovarajuci za osobe ispod 150cm, sto znaci i decu i da je to znacajan problem (moze dovesti do gusenja i sl.), jer je vezivanje na zadnjem sedistu po novom Zakonu obavezno.
Naravno da ces biti sa detetom pozadi, ali ne daj Boze naglog kocenja ili i najmanjeg udara to sa pojasevima je bas problem.
Imas na netu razne testove prikazane.
Inace, i taxi ce od sada morati da ima ta sedista - podizace ukoliko zeli da prima decu u vozilo.
Auto sjedalica - Page 4 543728

Prince, hvala na info, nisam dosad cula ovo za taksiste...

Simona, ama bas nikakva garancija u smislu bezbednosti nije to sto ces ti biti sa klincem na zadnjem sedistu...

U mom okruzenju, bogami, svi roditelji voze decu (i uzrasta preko 5 godina, na primer) u odgovarajucim auto-sedistima. I sto je zanimljivo (a za mene bilo iznenadjujuce), mame, od pocetka, ne sede sa njima pozadi vec, ako nisu i same vozaci, napred, pored tate (kao sto je i moja, uostalom, uvek radila)... Sad i ja vezbam Andriju tako i vidim da mu uopste ne nedostajem...Very Happy I bas sam htela da pitam mame sa Kutka, kad se voze porodicno, da li sede uvek pored dece ili napred..... Izgleda da sam ja bas bila "zastranila"... Sad
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od lena 21/5/2012, 12:59

evo i linka za te podmetace - sedista za vecu decu Auto sjedalica - Page 4 694552

http://shop.aksa.rs/katalog/bellelli-auto-sediste-eos-15-36kg-2-3-lusso.html

Ovo gore sto je Princ dala kao primer, mislim i da Maus ima slicno za Anu, meni je bas super... dete je vezano, podignuto, a nije u glomaznom sedistu...

Evo i malopre u Dnevnku u 12h, prica o sedistima i simulacija sta se desava prilikom sudara - sa samo 40km/h brzine kretanja vozila... da se najezis! Posebno ako dete, npr, sedi na sredini, na zadnjem sedistu... Jeza. No
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od noja 21/5/2012, 13:05

Da bas jezivo ni u rukama nesme da se drzi,
samo malo da se prikoci moze nesto da se izvrne
Tako da obavezno sedalice
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od brinbili 21/5/2012, 13:10

...da upadnem kao padobranac...

Leno,ja sam onda jos uvijek na stranputiciAuto sjedalica - Page 4 635297 Sjedimo ili ja ili mm uvijek pored Suncice pozadi,u zavisnosti ko vozi...Sve me strah bice zveka ako nema animatora pored sebeAuto sjedalica - Page 4 635297 Auto sjedalica - Page 4 404938

Kad sam vec na temi da dodam...Mi koristimo CAM auto sjediste i izuzetno smo zadovoljni tom markom.Udobno je,moze da se "zavali" kad dijete zaspe...Sintezis smo koristili samo do 6mjeseci,iako je do 13 kg.
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od lena 21/5/2012, 13:15

brinbili :: Leno, ja sam onda jos uvijek na stranputici. Sjedimo ili ja ili mm uvijek pored Suncice pozadi, u zavisnosti ko vozi... Sve me strah bice zveka ako nema animatora pored sebeAuto sjedalica - Page 4 635297 Auto sjedalica - Page 4 404938

Brini, Auto sjedalica - Page 4 275568 ! Znaci, ti si kao i ja... animator!!! Pa, da, blesave smo mi zene... Mene svi gledali u cudu pre nekoliko dana na nekoj zabavici... Vecina tad prisutnih mama, od najmladjih dana svog deteta sedi napred... ne pored deteta pozadi. A ja ovog svog jos ponekad znam da drzim i za rucicu (da se razumemo, u sedistu je uvek)... Rolling Eyes
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od noja 21/5/2012, 13:20

I ja sedim na zadnjem sedistu kad mm vozi Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Nefertari 21/5/2012, 14:19

ja ne sedim, valjda tako od prvog dana pa klinac nikad nije pravio problem a sad sa dva sedista nemam gde da sednem i da hocu
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Simona 21/5/2012, 15:19

lena ::
Mali Princ :: Simona, pojasevi su neodgovarajuci za osobe ispod 150cm, sto znaci i decu i da je to znacajan problem (moze dovesti do gusenja i sl.), jer je vezivanje na zadnjem sedistu po novom Zakonu obavezno.
Naravno da ces biti sa detetom pozadi, ali ne daj Boze naglog kocenja ili i najmanjeg udara to sa pojasevima je bas problem.
Imas na netu razne testove prikazane.
Inace, i taxi ce od sada morati da ima ta sedista - podizace ukoliko zeli da prima decu u vozilo.
Auto sjedalica - Page 4 543728

Prince, hvala na info, nisam dosad cula ovo za taksiste...

Simona, ama bas nikakva garancija u smislu bezbednosti nije to sto ces ti biti sa klincem na zadnjem sedistu...

U mom okruzenju, bogami, svi roditelji voze decu (i uzrasta preko 5 godina, na primer) u odgovarajucim auto-sedistima. I sto je zanimljivo (a za mene bilo iznenadjujuce), mame, od pocetka, ne sede sa njima pozadi vec, ako nisu i same vozaci, napred, pored tate (kao sto je i moja, uostalom, uvek radila)... Sad i ja vezbam Andriju tako i vidim da mu uopste ne nedostajem...Very Happy I bas sam htela da pitam mame sa Kutka, kad se voze porodicno, da li sede uvek pored dece ili napred..... Izgleda da sam ja bas bila "zastranila"... Sad

Leno,
ja sam razmisljala da su ruke i telo majke sigurnije od kojekakvih kaiseva i sedalica. Moji roditelji su imali sudar, oboje su bili na zadnjem sedistu i u delicu sekunde je otac uspeo da zgrabi majku i da je cvrsto drzi u zagrljaju dok su se kola prevrtala. Preziveli su oboje sa laksim povredama mada su kola bila skroz unistena. Pa eto na zalost i iz prakticnog primera znam da je u takvim situacijama delic sekunde dovoljan da se zastiti i odrasla osoba a kamoli dete. Cini mi se da je to auto sediste neophodno bas u toj situaciji koju pominjes - onda kada majka sedi napred. Mada sam ja kao mala isto sedela sama pozadi a roditelji napred i desavalo se da putujemo i do Crne Gore tako... Ja isto ne bih sedela napred, ne mislim da je to preterivanje... A za auto sedalicu nemojte pogresno da me shvatite, to mi je samo nova informacija, bar za vecu decu, bebe sam svakako vidjala u tome, mozda cu i ja kupiti to, kazem jos cu se informisati...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 21/5/2012, 15:20

lena :: I bas sam htela da pitam mame sa Kutka, kad se voze porodicno, da li sede uvek pored dece ili napred..... Izgleda da sam ja bas bila "zastranila"... Sad
Strankinjo jedna Laughing
Ja sam jutros obišla par radnji zbog nekog poklona, ali nisam se usudila ni da pogledam kolica i auto sedišta. Da sam samo pogledala, verovatno bi još bila u gradu!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 23/5/2012, 23:13

Ha ha ha, kako sam happy igra d d
Zvala me je drugarica da gledamo Sulejmana kod nje  b Ja odem, kad ona s vrata pita treba li mi jaje? I pokazuje mi ovo
Auto sjedalica - Page 4 Dscf3613
Kaže, treba da nađe još tendu (je l se tako kaže?) i neki još dodatni mebl za unutra, pa će mi to naknadno doneti! f f f
Dakle, kupujem ono do 18kg,jer jajce imam! bb bb bb
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mali Princ 23/5/2012, 23:55

Draga Simona, tvoji roditelji su, Bogu hvala, imali nevidjenu srecu sa tim sudarom.
Moj pokojni otac je sedeo na zadnjem sedistu, imao profesionalnog vozaca i imali su udes ne svojom krivicom, i pri voznji umerene brzine-samo im se vozilo iz susedne trake poprecilo, a rezultiralo je lomom njegove kicme na dva mesta i paraplegijom do kraja zivota (sto ce reci da je bio nepokretan od struka do dole i u kolicima). Pri tom, njegov vozac, jer je voznja bila umerena, nije imao nista sem posekotina i ugruvanosti.

Ja u skoro uvek vozim sama - zbog obaveza mog dragog i mojih, tako da
cu biti u velikoj ljubavi sa sedistem...
Resili krecemo od jajceta, pa koliko bude trajalo, a onda sledece...
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od noja 24/5/2012, 00:05

Da prince u pravu si nikako BEZ sedista,

Moja prijateljica je drzala malu u krilu kao brzo nesto se prevozile pa da je.nevezuje i
i bukvalno u koloni bilo kocenje neznatno i neprimetno mala je izvrnula ramenu kost,
Jer u sedistu je vezana kao prvo od naglog cimanja i proletanja kroz soferku
, a drugo ojacani su bokovi ramena i vrat i glava bocno
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Nefertari 24/5/2012, 00:15

Htedoh da podelim nesto sa vama, mislim mozda i znate. recimo autosedista imaju rok trajanja koji bi trebalo da je vidno oznacen (samo neznam gde) i ako kojim slucajem auto sediste se osteti u saobracajnoj nesreci nrbitno koliko mora da se zameni novim.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od maus 24/5/2012, 09:51

lena ::evo i linka za te podmetace - sedista za vecu decu Auto sjedalica - Page 4 694552

http://shop.aksa.rs/katalog/bellelli-auto-sediste-eos-15-36kg-2-3-lusso.html

Ovo gore sto je Princ dala kao primer, mislim i da Maus ima slicno za Anu, meni je bas super... dete je vezano, podignuto, a nije u glomaznom sedistu...


Jeste Leno, Ana ima slicno sediste i ima vodjicu ako kojim slucajem pojas ide preko lica, ali ne ide. Dovoljno je visoko sediste i Anu UVEK VEZEM, makar isle kolima samo do Sneze a to je nekih 800 metara. Dete mora da se navikne da sedi u sedistu i da bude vezano a i Milan i ja dajemo primer Ani posto se odmah vezemo.
Simona tvoji roditelji su imali veliku srecu, ali da li znas da pri udaru dva automobila na samo 40 km na sat telo usled inercije postaje teze i do 20 puta. Ako je dete tesko oko 15 kilograma i drzi ga neko u narucju prilikom voznje tesko da ce ga moci zadrzati pri udaru jer tada tezina deteta bude i preko 300 kilograma. Takodje, moguce je da i roditelj tezinom svog tela povrede dete.

Ana sedi sama pozadi i deci je u stvari sve zanimljivo jer mogu da gledaju kroz prozor. I jos ako im pustite decije pesmice, milina. Mi smo dobili na poklon i mali dvd za utomobil, koji se prikaci za prednje sediste i Ana moze da gleda i slusa pesme.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 24/5/2012, 10:06

Mišu, slažem se s tobom u vezi svega što si rekla, a moram da prokomentarišem to vezivanje. Mene su moji tako naučili i mm umire od smeha što se vežem i kad' prelazimo relaciju od 200m. Međutim, sad' kad' sam mu pomenula da će ispred deteta, hteo ne hteo, morati da se veže, primetih da to stvarno radi.
Ali, tako sam se nekoliko puta šokirala postupcima odraslih, da to ne mogu da vam opišem. Npr. jednom na ekskurziji. Nalazimo se u velikom gradu i prelazimo ulicu, nas petnaestak nastavnika i puno dece. Semafori rade, ulica ima nekoliko traka. Menja se signalizacija na semaforu i automobili mogu krenuti. Ja stajem ispred kolone i kažem deci:"Stanite! Čekamo zeleno", kad čujem iz daljine histeričnu koleginicu koja viče...urla:"Šta je sad'? Nećemo valjda sto sati prelaziti? Ajde, vodi tu decu"
Nisam je udostojila ni pogleda. Ne volim te pijačarke! A deca znaju s kim imaju posla i da ja strogo poštujem zakon, pa su ćutali i stajali sve dok nismo dočekali zeleno za pešake. Pitam se samo šta bi bilo da je neko od njih poslušao i da je potrčao da pređe No
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od lena 24/5/2012, 12:53

Simona ::
lena ::
Simona, ama bas nikakva garancija u smislu bezbednosti nije to sto ces ti biti sa klincem na zadnjem sedistu...

U mom okruzenju, bogami, svi roditelji voze decu (i uzrasta preko 5 godina, na primer) u odgovarajucim auto-sedistima.

Leno,
ja sam razmisljala da su ruke i telo majke sigurnije od kojekakvih kaiseva i sedalica. Moji roditelji su imali sudar, oboje su bili na zadnjem sedistu i u delicu sekunde je otac uspeo da zgrabi majku i da je cvrsto drzi u zagrljaju dok su se kola prevrtala. Preziveli su oboje sa laksim povredama mada su kola bila skroz unistena. Pa eto na zalost i iz prakticnog primera znam da je u takvim situacijama delic sekunde dovoljan da se zastiti i odrasla osoba a kamoli dete. Cini mi se da je to auto sediste neophodno bas u toj situaciji koju pominjes - onda kada majka sedi napred. Mada sam ja kao mala isto sedela sama pozadi a roditelji napred i desavalo se da putujemo i do Crne Gore tako... Ja isto ne bih sedela napred, ne mislim da je to preterivanje... A za auto sedalicu nemojte pogresno da me shvatite, to mi je samo nova informacija, bar za vecu decu, bebe sam svakako vidjala u tome, mozda cu i ja kupiti to, kazem jos cu se informisati...

Simonce, tvoji roditelji su imali srece... ne daj Boze nikome da dozivi nista slicno, da ne pominjem uzasnu nesrecu koja je zadesila Princevog oca No ... Kamo srece da su ruke i telo svake majke svemocni u raznim zivotnim situacijama pa i u saobracaju... Tesko da mozes da kontrolises (ili zabavljas) dete na zadnjem sedistu, pored sebe, i da u isto vreme pratis desavanja na drumu pa da uopste stignes da reagujes na vreme... Mislim da trogodisnjaci cudo mogu da naprave pozadi ako se ne vezu u auto-sedistu. A i taja ce svakako da ga vozi ponekad sam, bez tebe, zar ne? Tek tada je sediste, poput onog Aninog, npr, zlata vredno...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 24/5/2012, 13:26

E da, ja zaboravih da napišem nešto o udesima. Npr. ja sam uvek zamišljala kako ću odreagovati ako se desi, kako da se zadržim za sedište. kako ne slomiti vrat...baš sam imala razrađenu strategiju. Međutim kad mi se desio, evo kako je to izgledalo. Ja ustajem s poda, tj. s nekog dečka...potpuno šokirana, jer ne znam šta se dešava. Njemu je nadlaktica potpuno plava od mog stiska. Pun autobus, niko ne progovara. Brišu se, ustaju, zagledaju sebe i druge bez reči. Posle pola sata shvatim da mi nema torbice i nađem je 7 sedišta od mog. Kondukter pita čija je plazma, i dečko čiju sam ruku unakazila kaže da je moja, a ja se ne sećam da sam imala plazmu. Dakle, užas jedan od šoka. Sve se desilo u deliću sekunde. Par ljudi je imalo ogrebotine, jer udes nije bio jako ozbiljan. Takoreći-udesčić.
O pravom udesu ne bih pričala...steglo me je, ugušiću se. Vežite se
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Tinche 24/5/2012, 15:16

lena :: I bas sam htela da pitam mame sa Kutka, kad se voze porodicno, da li sede uvek pored dece ili napred.....

Sedim napred jer mu ne trebam. Ako treba nesto da mu dodam to mogu i sa prednjeg sedista. Bata je od prvog dana u svom sedistu uvek, i uvek sediste fiksirano a on vezan. Znam primera i primera gde je sediste vezano a dete ne...i obrnuto. Mi smo imali udes kada je Bata imao mesec ipo. Sediste smo zamenili cim smo se vratili u Bg, iako nije bilo osteceno. Izmuvali smo nesto uz garanciju. Samo jos da dodam da kaiseve ne smete prati u vodi vec samo brisati vlaznom krpom. Gube na jacini.

Simona ::

Leno,
ja sam razmisljala da su ruke i telo majke sigurnije od kojekakvih kaiseva i sedalica

Taman sam htela sa ti napisem isto sto i Misica dole o sili i inerciji...nijedan covek nema tu snagu i pored volje i ogromne ljubavi prema detetu.

maus ::pri udaru dva automobila na samo 40 km na sat telo usled inercije postaje teze i do 20 puta. Ako je dete tesko oko 15 kilograma i drzi ga neko u narucju prilikom voznje tesko da ce ga moci zadrzati pri udaru jer tada tezina deteta bude i preko 300 kilograma. Takodje, moguce je da i roditelj tezinom svog tela povrede dete.

Svakog ko misli da dete nije potrebno vezivati ili ga ne vezuju jer je "malo" i smeta mu...ili jer "nece" da se veze, treba dovesti na prijemno odeljenje decijih klinika gde dovoze decu nakon saobracajki...roditelji placu i lome prste...hoce li im se dete izvuci i preziveti jer je kroz soferku proletelo...dok su njih dvoje bili uredno vezani!
Sledim se kada vidim kako dete veselo skakuce na zadnjem sedistu...previse sam se nagledala onog gore...ne zamerite. Vezite decu.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Mirjana 24/5/2012, 18:29

Evo mene s novim problemom Rolling Eyes
Dakle, pošto sam dobila jajce, reših da potražim nov mebl ili nekakvu drugačiju podlogu. Prvo što sam našla je ovo
http://www.letoshop.rs/proizvod/618245
Sad' vi meni recite, od čega treba da je sastavljena ova podloga da bi mogla da košta ovoliko?
Ili je u pitanju samo to što je Stokke? Tačno da te strefi stroke!

Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Nefertari 24/5/2012, 18:55

Hahhah Miro smesna si mi, verovatno da ima i jeftinije ali sto bise reklo deca su danas jako skup sport Laughing pogledaj na nekim drugim sajtovima
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Auto sjedalica - Page 4 Empty Re: Auto sjedalica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu