KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dabl (double) test kod trudnoca sa doniranom jajnom celijom

Ići dole

TRUDNOCA - Dabl (double) test kod trudnoca sa doniranom jajnom celijom Empty Dabl (double) test kod trudnoca sa doniranom jajnom celijom

Počalji od nabla 14/7/2009, 22:52

Liki, znam da je tesko biti pionir u necemu, ali znam da ces ti to lavovski izdržati as queen

Ovde sam izdvojila sa tvoje teme sve što se diskutovalo o dabl testu u kontekstu donirane jc.


Sub Jul 11, 2009 7:31 am

Lily ::Mašo,
razloži mi na proste činioce

Hoćeš reći da su ,jedva, u Konzilijumu, zahvaljujući toj sestri prihvatili vađenje krvi, bez papira o UZV merenju?Jel tako?
Ovaj moj mutavi mi dao samo onaj trudnički list , na kome osim gestac. starosti i još par slovaca, baš ništa ne piše, i rekao samo sa tim u labo, jer "oni znaju šta"?!!
(Pri tom nije rekao ni u koju labo) već sam ja u hodniku, po izlasku skontala da ih šalje u Konzilijum!

I , nije mi jasno (mislim, šta mi sve nije jasno), otkud u DZ uslova za test ovakve vrste, kod nas to ne rade u DZ, baš mi je i ovaj moj simple to rekao...

Možda sam nešto sve pogrešno razumela...ali, ovo je konfuzno....za mene...
I, niko mi nije reako da se istovremeno vadi krv, i UZV meri
No, ovaj moj mi dao mob. tel.(baš se pitam što li) kao da ga zovem pre toga, valjda će mi reći detaljnije..ali, jbg za sve ja moram da se pobrinem...umesto da sve bude precizno i nedvosmisleno!
I, ne dopada mi se što se na spec. nalazu nije napisano, na koje se i kada analize pacijent upućuje??!!
To je jedan minuščić..koji ću , za sada, pripisati, toj našoj lakonosti i neformalnosti...


Evo, ustala u cik zore, ne znam koji mi đavo, umesto da leškarim po ovoj hladovini..Ma, idem da peglam...da iskoristim zahlađenje....




Sub Jul 11, 2009 12:50 pm

maša ::Liliyka, da bi papir pravilno popunila na njemu mora da se upisu sledeci podaci: tacan datum i godina rodjenja, da li imas dijabetes, da li je IVF, da li je multipli trudnoca, da li si pusac, velicina NT i velicina CRL-a, datum kada je uradjen UZ, datum kada se vadi krv+starost trudnoce po UZ. Znaci, ti, ja, bilo ko bez prethosnog UZ zbog merenja vratnog nabora i velicine bebe ne mozemo da damo krv na analizu za daabl test. Kapito??? Laboratorija koja ce to odraditi obicno trazi i sliku sa UZ kao dokaz. Na slici obavezno pise i velicina NT-a i CRL-a. Obzirom da sam ja isla u dispanzer za zene da odradim dabl (danas se u svim domovima zdravlja ili u bolnicama u Srbiji radi besplatan dabl i tripl test) doktor mi je prihvatio merke od ponedeljka i njih je upisao u taj papir, ali me je pre toga pogledao na UZ i rekao da je moja beba velika 5.9cm. Ja sam u konzilijumu objasnila sestri u cemu je problem, rekla joj da nemam sliku sa UZ kao dokaz da je moj bebac velik 5.9cm jer mi je u dispanzeru doktor i nije dao, pitala je da li bi mi odradila test bez slike...malo se zamislila ali je na kraju ipak pristala. Obzirom da ja ne zivim u Beogradu i ona to sve salje brzom postom za Beograd rekla je da ako joj budu trazili sliku reci ce da je zaboravila da posalje.... A za koju analizu je tebi doca dao papir???




Sub Jul 11, 2009 1:12 pm

nabla ::
maša ::Liliyka, da bi papir pravilno popunila na njemu mora da se upisu sledeci podaci: tacan datum i godina rodjenja, da li imas dijabetes, da li je IVF, da li je multipli trudnoca, da li si pusac,

Lilika, s tim sto treba da imas na umu da tebi za dabl treba datum rodjenja donatorke!
ne znam sta je s podatkom pusac/dijabeticar za donatorku...odn. ne znam da li predjasnje stanje u kojem je jc rasla ima veze s markerima bebe.!? To bi sve trebalo videti s docom, ali docom koji se bavi rizicnim trudnocama. Plasim se da tvoj "simple" doca ne zna odgovore na ova pitanja.

Takodje i za tebe i za Masu vazi pitanje multiple trudnoce...obema je vraceno 2 embriona, pitanje je sta se desavalo s tim drugim embricem, da li je on krenuo da se implantira pa je vrlo rano odustao...u tom slucaju moguce je da deo beta hcg-a potice od drugog bebca.

Takodje, Liliy, pitanje je da li se kod tebe treba ubeleziti stavka IVF trudnoca, jer ti nisi primala hormonsku stimulaciju. Dalje, pitanje je da li je tvoja priprema za donaciju relevantan podatak za dabl test...to isto treba da se pita doca pre nego sto se popuni taj list. Mozda jeste, a moda nije, a takav podatak svakako moze da utice na kvalitet rezultata.
ljubim te u tih tvojih 8 nedeljica...jos samo 32 nedelje!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Dabl (double) test kod trudnoca sa doniranom jajnom celijom Empty Re: Dabl (double) test kod trudnoca sa doniranom jajnom celijom

Počalji od nabla 14/7/2009, 22:52

Sub Jul 11, 2009 1:37 pm

black magic woman ::
tebi za dabl treba datum rodjenja donatorke!

Zar podaci o donatoru nisu poverljivi,e sad ne znam da li se poverljivost odnosi na datum rodjenja!
Najbolje pitaj svoju Olgu u vezi tih testova...ocigledno je da moze da nastane poprilicna zbrka, imajuci u vidu sve podatke koje treba navesti o sebi( ili o donoru)




Sub Jul 11, 2009 6:15 pm

Lily ::uh..uh..kakav bi bio shok za mene da sam se pojavila u labo, a oni krenuli da rade unos svih ovih podataka koje vi navodite....meni je jasno da se orjentišem prema jceliji donora,ali nisam znala, niti sam očekivala da bi se svi ovi podaci tražili za dabl... Olga je rekla da bi me zbog mojih godina automatski poslali na npr. amnio, ali da u ovom slučaju do amnio dolazi samo ako ima nekih sumnji u test...to je još ranije navela...Mislim da je ona ta koja mora da da odgovore na sva ova pitanja, pre svega.Znam samo da je donor 83.god., ali ne znam datum, niti da li je pušač, dijebetičar..itd...ne bi trebalo...Svakako, prvo Olga!

Mašo, Maus, ima li još da se nešto traži od podataka?Pisala bih Olgi, ovih dana...da ne ode na odmor...Dabl bi trebao biti 3.ili 4.avgusta..Takođe, baš je intersantno kako će se ovo tretirati: paktično jeste bio IVF, ali nisam imala horm. stimulaciju za punkciju, ali sam u isto vreme na udarnim estrogenskim i progest. dozama??!kako sa tim?Ne znam...Videću.
Pitaću jednu sa Avinog chata, ona je sada u 22.nedelji..Aktivna je na chatu, trenutno jednina trudnica, ove su se već sve uveliko porodile...Možda da i Mini ispostira..kako to ide sa doniranom i dabl testom...???
Stvarno,pogrešan stav mogao bi da mi napravi nepotrebnu zbrku!




Sub Jul 11, 2009 6:34 pm

Lily :: Sa simple gin iz DZ, videla sam se samo jednom, od povratka, jer mm ide po doznake, upute za komisiju itd...ništa ja više kod njega...Mm ga pitao za neki uzv, pre NT screeninga..on rekao, kao i Antić, nema potrebe..znam i ja da nema..ali, eto pusta želja da proverim jel sve na svom mestu....Mene je zbunilo da Maša radi dabl u dispanzeru, samo zato što mi je simple rekao da se taj test čak i ne radi u svim gin. klinikama..Naravno, ni u mom DZ..u Siminoj.Drugih kontakata sa njim nemam, osim što on stalno poručuje mm da se baš čuvam!E, sada, on je čovek navijao da tako kažem da odem u NF ili u Višegradsku, ali meni se ne da...nešto!Imala bih odličnu prohodnost u Frontu, preko tog Relje Lukića, ali ne i zagarantovanu diskreciju da je reč o donaciji, pa sam odustala...za sada...Pre sam za konsultaciju kod Zorana Stankovića u Jevremovoj!Varijantu "second opinion"!
Ovo što sam pisala o zakazivanju UZV i labo...to se sve odnosilo na Antića...on mi ništa od toga nije rekao?!Možda nije, zato što mi je dao svoj mob. pa kao da se čujemo pre toga...valjda...
Moja veza kaže da nikako nije tipično za njega da daje pacijentima mob...I smatra da je on mene "uzeo pod svoje"..na neki način, sa posebnim nadzorom...Da li je?
ne znam, on je ubo ok vreme za test..dopada mi se i što merenje neće raditi na 10DUZV..vidim da obgyn izričito kaže da se ta merenja bebe baš i ne rade na 3 ili 4 D uzv..jbg...ne znam više...

Meni , tako ja mislim, ne treba više dr. za ivf...već, dr koji će mi spasiti i izneti trudnoću, a ovaj Antić je odličan za visoko rizične trudnoće, dobar hirurg, akušer, dijagnostičar, ...svi pacijenti zadovoljni, što čuh onako u prolazu......I, tako ja ostala sada kod njega...ali, nisam ni opuštena , stalno pratim i kontrolišem...Eto, što mi nije rekao kako ide to sa dabl...Zašto da ja na forumu saznam da prvo UZV, pa tek onda vađenje krvi...Neka bude da je to ostavio za tel, kontakt, nadam se da je tako....uvek mogu da uradim kao Maša, jedna dopunsku varijantu na drugoj strani...
Iscrpljujuće, zar ne?Možda nema razloga, ali ko može da se opusti?
i dokle ću ja da se osećam tako onemoćalo, slabo?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Dabl (double) test kod trudnoca sa doniranom jajnom celijom Empty Re: Dabl (double) test kod trudnoca sa doniranom jajnom celijom

Počalji od nabla 14/7/2009, 22:53

Sub Jul 11, 2009 6:44 pm

maša ::Joj, stvarno jebeno....vidis, godine se daju da bi u rezultatu pisalo koliko ces tacno imati godina u trenutku radjanja deteta.... a naspram godina se odredjuje rizik..... tako da nemam pojma cije ce godine u ovom slucaju biti validne! Pa se naspram rizika godina i rezultata UZ pokazuje procenat rizika....ma neke vazda stavke u rezultatu postoje.... a beta koja se odredjuje na dabl testu nije ista beta koju mi imamo kao trudnice, ovo je neka free beta i skroz drugacije merke ima od obicne trudnicke bete.....tako da nablicak, tvoja teorija umirivanja nas ne pije vodu....ova je neka koja se izrazava u dvocifrenim brojevima a i citala sam negde da nije isto....




Sub Jul 11, 2009 7:04 pm

maša ::Prenatalni skrining postoji kao besplatan u Srbiji vec duze vreme, rade ga u svakom gradu, neko u domu zdravlja, neko u bolnici. Koliko mi je u znanju, mislim da se u bEOGRADU radi u frontu, visegradskoj i misovicu a u domovima zdravlja ne, proveri, skoro sam citala o tome. Kod mene u gradu se radi u dispanzeru za zene, on je odvojen skroz od bolnice.




Sub Jul 11, 2009 10:46 pm

anibla ::Lily,nisam narocito kompetentna za trudnoce ali me je nesto u tvom postu zaintrigiralo.Zbog cega mislis da je tvoja trudnoca rizicna???Zbog godina ili zbog nacina na koji si zatrudnela? Meni je Radulovic uvek govorio da kad zatrudnim, dalje je sve isto kao i kod "normalnih" trudnoca;rizik postoji ali nije ni veci ni manji nego kad zatrudnis iz prirodnog ciklusa.Cak je mozda i manji jer jc mlade donatorke(ispod 30 godina) bi trebalo da su kvalitetnije od jc cetrdesetogodisnjakinja i starijih.Ako je donatorka genetski ispitana ja ne vidim neki preterani razlog za brigu bar sto se zdravlja bebca tice.E sad, kad je u pitanju "uspesno iznosenje trudnoce", po mojoj logici(a cesto imam "obrnutu" logiku ,ili je uopste nemam ) , ono zavisi od tebe tj.tvog opsteg zdravstvenog stanja itd. Jel ti Olga rekla da radis sve te testove ili su to "tvoji radovi"?Cmok.




Ned Jul 12, 2009 11:19 am

Mini ::Lilika - vidim ja puno brige o raznoraznim rizicima... Na FF - u mnoge nisu rekle drs da su imali donaciju, samo su rekle da su imale ivf 'abroad'. Odbile su da rade rizicne testove itd.

Neke su opet rekle da je rec o donaciji ali su trazile da se ovo ne stavlja na nikakva dokumenta i da drs budu diskretni po tom pitanju i onda je sve radjeno po markrima za donora i nije bilo nikakvih problema.

Tvoja trudnoca je 'rizicna' samo zbog potencijalne prieklampsije ie visok krvni pritisak, ali to moze da se desi i kod mnogo mladjih trudnica... Sem toga nema nikakvog drugog posebnog rizika jer ti nosis dete donatorke koja je ispod 30...

Ja mislim da si ti jako zabrinuta, i dobro bi bilo da nekako nadjes nacina da malo manje brines... Imas jos 4 nedelje pa ces moci malo da 'danes' dusom, sto se kaze....

Pozdrav Lilimanu, dobro on to sve gura....MM bi se davno vec istraumirao...

Pozz svima
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TRUDNOCA - Dabl (double) test kod trudnoca sa doniranom jajnom celijom Empty Re: Dabl (double) test kod trudnoca sa doniranom jajnom celijom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu