KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 14 od 24 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od iva.lakicevic 16/10/2013, 18:45

Hvala jos jednom na dobrodoslicama :)
Ja sam onako na svoju ruku pila folnu kiselinu, s tim sto mi je Dr. rekla da prestanem jer
nema potrebe i prepisala mi Elevit, 2x1...
Kakva su vasa iskustva s tim? Ja nesto kapiram, valjda ne moze da skodi da nastavim i sa
folnom, kad je svi toliko preporucuju? :/

iva.lakicevic

Broj poruka : 6
Datum upisa : 15.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 16/10/2013, 20:32

Draga, ako mislis na elevit vitamine, u njima ima dovoljno folne kiseline, tako da nema potrebe da je pijes dodatno. Evo, ovde imas sastav, ako je to to, a mora pisati i u uputstvu koje si dobila:
http://elevit.com.hr/scripts/pages/hr/informacije_o_proizvodu/sastav/index.php

Meni je dr bila prepisala 5 mg folne (sto je mnogo vise od ovoga, inace se preporucuje 400 mcg, a ne mg, Ema je napravila apsus gore, napisavsi 400 mg), ali to sam pila u postupku i do utvrdjivanja trudnoce, kad je videla mesak, plod, srce i sve ostalo sto ide, ukinula mi je tu dozu folne i rekla da su dovoljni neki trudnicki vitamini koji je sadrze. Tako da slobodno nastavi sa tim sto ti je rekla da pijes i ne brini.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Ema78 16/10/2013, 22:37

Evo ja da dodam svoje iskustvo... ja sam pila folnak i vit E za trudnice , do 12. nedelje trudnoce, i nista vise osim toga. I dr iz domazdravlja i dr koji mi je privatrno vodio trudnocu nisu bili ni za kakve fabricke vitamine.

E da, pila sam i utrogestan, 2x100, posto je radjena inseminacija.

Na svoju ruku sam, pocev od 8. meseca pila femibion, pa prestala, a sada pijem mamavit.

Inace, protivnik sam bilo kakve hemije, ako za to ne postoji opravdan razlog. I ovaj mamavit pijem nesto preko volje, ali moram, jer me ubi neka bolnicka infekcija...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od iva.lakicevic 17/10/2013, 14:53

Ja sam dobila da vaginalno koristim Utrogestan 2x200, s tim sto nisam dobila
obrazlozenje zbog cega, da li zbog tih bolova, da li zbog prevencije, zaista ne znam.
Ja se slazem da sve sto moze prirodno da se unese u organizam, ishranom, treba na
taj nacin.
Meni je ovo prva trudnoca, pa bih volela da je moj ginekolog odvojila malo vise vremena
da mi kaze oko cega da brinem, i na sta da pazim, a oko cega da se opustim, jer slusajuci
price i gledajuci na netu, nazalost mozes da naletis na jezive i grozne stvari, a ja zaista
ne znam takoreci nista jos uvek, osim da smo mm i ja jako zeleli dete i eto uspeli smo,
i sad bih naravno da sve prodje kako treba i zbog toga verovatno dramim i preterujem.
Vama devojkama hvala na stpljenju i objasnjenjima usne

iva.lakicevic

Broj poruka : 6
Datum upisa : 15.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od strunfeta 17/10/2013, 19:26

Pozdrav svima.Imam jedno pitanje ja sam u 9 nedelji trudnoce i imala sam pre neki dan prvu kontrolu pa me zanima zasto doktorka nije prepisala ni jedan vitamin nista da pijem ,citam vase price i vidim da svaka nesto pije.Da li je razlog zato sto nisu gotove sve analize ili zanima me vase misljenje?
strunfeta
strunfeta

Broj poruka : 30
Godina : 35
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 17/10/2013, 21:50

Srunfeta, uzmi folnu kiselinu da pijes, to se svim trudnicama preporucuje, a posle toga se uvode drugi vitamini ako je krvna slika losa. Progesteron je nesto drugo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 17/10/2013, 22:49

Drugarice, interesuje me da li su vama propisivali bensedin ili diazepam (ili nesto slicno) u trudnoci, iz kog razloga i koje su doze bile u pitanju. Ja treba da ga pijem zbog giniprala, iako mi je i pre uvodjenja giniprala napisala bensedin 5 mg po potrebi. Brinem, jer znam da nije bas da nije stetan, a ginipral bas tesko podnosim.. Isto pitanje je i za izoptin. Hvala na odgvorima unapred.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Ema78 18/10/2013, 14:48

Strunfeta, ako si ti zdrava, i ako je trudnoca normalna, sem folne kiseline ne treba ti apsolutno nista ( pod pretpostavkom da se raznovrsno hranis).

Fmala, meni je dr dao bensedin 5 mg da pocnem da pijem, ukoliko bi mi pritisak skocio preko 135/80...Pred kraj trudnoce sam jako oticala, pa je brinuo zbog toga, ali kako je urin i pritisak bio ok, nisam na kraju popila ni jednu tableticu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od strunfeta 18/10/2013, 16:53

srca 
Sve je nadam se ok zdrava sam potpuno nista mi nije rekla doktorka koja mi vodi trudnicko dala mi je samo da uradim sve analize one nisu jos gotove bice u ponedeljak a zakazana druga kontrola je za 20 novembar ne znam da li smem da uzimam na svoju ruku?
strunfeta
strunfeta

Broj poruka : 30
Godina : 35
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 18/10/2013, 17:23

Folnu kiselinu smeš, ona se preporučuje i pre trudnoće koji mesec, i prvo tromesečje, jako je bitna u organogenezi bebe u prvom tromesečju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od strunfeta 18/10/2013, 17:48

Ok BIKSI?Mnogo mi se svidjaju ti ticker koje postavljate ja sam skinula sa neta ali ne umem da postavim?osmeh srce
strunfeta
strunfeta

Broj poruka : 30
Godina : 35
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 18/10/2013, 18:14

Prati ovaj link https://kutak.forumotion.com/t195-kako-postaviti-ticker

i snaćićeš se. Da ne zatrpavamo ovde bespotrebno, ako imaš pitanja, piši na temi za koju ti link ostavih.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Tinche 18/10/2013, 19:04

Fmala, ja sam uz partusisten na kraju pila iz izopamil i bensedin i jeeeedva odrzavala puls ispod 100 i pritisak koliko toliko normalnim.

Svi se mi razlikujemo kako reagujemo na lekove. Ti osluskuj svoje telo, meri pritisak i puls pa ces znati na cemu si.
Uostalom, to su male miligramaze da stete plodu. beba je vec formirana, organogeneza odavno zavrsena...sada beba raaasteeee. i najvise sto joj treba je zdrava mama. ako ces to biti uz pomoc lekica...onda se pomiri sa tim. proci ce i trudnoca i sve ostalo. mnogo, ali mnoooogo vise telu i bebi stete visok pritisak i przi otkucaji. jer kada te stvari nisu u redu onda ni protoci nisu dobri pa do bebe ne stize sve sta treba.

da ne komplikujem, nisi ni prva ni poslednja koja ce to piti i roditi zdravo dete! Very Happy 
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 18/10/2013, 19:09

Hvala, Tince.. Ma sve mi je gore, nekad mislim da mi ni ovo ne pomaze.. Danas sam bila na ivici da batalim sve i nastavim da se tresem do marta, ali opet, niko ne voli da zivi u trusnom podrucju, pa shvatih bas ovo sto mi pricas.. Nemam pojma, danas mi se samo place, bas mi se smucilo.. Hvala ti jos jednom.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Tinche 18/10/2013, 19:12

Neces da batalis vec da stisnes zubice i preguras to lepo...
Uzmi bensedincic, umiri se i proci ce
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Ema78 19/10/2013, 21:07

Fmala, bice sve to ok...ne brini, uzmi bensedin... da nije siguran ne bi ga davali...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od iva.lakicevic 8/11/2013, 20:14

Drage moje,

stigli su mi upravo rezultati krvi, a kod dr mogu otici tek u utorak,
pa rekoh mozda vi znate...
Naime, sve mi je u okviru ref. vrednosti, izuzev sledeceg:

Limfociti 19.4 (referentna vrednost 25.0-40.0
Granulociti 77.7 (referentna vrednost 50.0-70.0)

Hvala unapred!

iva.lakicevic

Broj poruka : 6
Datum upisa : 15.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 10/11/2013, 14:23

Iva, ne znam ti ništa oko ovih nalaza, možda se javi neka cura koja zna. U trudnoći su sve vrednosti poremećene, uglavnom, il naniže, il naviše.Very Happy javi šta ti je rekla dr.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od vivijen 9/12/2013, 12:50

da li neko zna referentne vredosti za kolicinu plodove vode tokom trudnoce?

vivijen

Broj poruka : 105
Godina : 51
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od neca73 9/12/2013, 13:10

devojke, da li je neka od vas imala prehladu u trudnoci, i da li je to zabrinjavajuce ako se desi?
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Republica 9/12/2013, 13:28

Iva , limfociti su ti Ok a granulociti ukazuju samo na neku trunka blaku ili bak. inf ili gljivicnu. Imash 3 vrste granulocita tako da ni ti nalazi nisu da brinesh.

Vivijen :
http://www.jevremova.rs/trudnoca-po-nedeljama.php


Neco, sasvim normalna pojava posebno u prvom tromesecju.Ne brini ne kljukaj se antibioticima vec inhaliraj,pojacaj vitamine, lanemo ili riblje ulje i odmaraj.
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od pluton1 23/12/2013, 20:35

Farbate li se u trudnoci_
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od BiKsi :) 23/12/2013, 23:06

Ja se ne farbam odavno, a znam da je većina cura izbegavala farbanje prva tri meseca, a kasnije koristile neke na biljnoj bazi, ili lupam sad, ne razumem se. Ja sam totalno izbegavala hemiju, nijednom ni nokte nisam nalakirala. Mada i nisam ni pre trudnoće bila neki hemija tip. Inače svega toga minimalno koristim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od ragaco 24/12/2013, 19:46

Pluton,ja sam se farbala jednom od početka postupka,a i inače se farbam na mesec i po.
Uzela sa boju bez amonijaka,farbala me drugarica-jer mi više vremena treba ako bih sama i u prostranoj sobi otvorenog prozora-čisto da ne udišeš onaj jak miris.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od fmala 24/12/2013, 19:48

Mene isto zanimalo za minival, zbog kiselina tih, htela da se ukofrchim, al sam odustala i samo odsekla kosu..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 14 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 24 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu