KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

5 posters

Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od nabla 22/6/2009, 16:50

Imali smo Kristininu dilemu, a i dilemu mnogih koje su nakon ET primale pregnil kao podrsku zutom telu, da li je pozitivna beta od pregnila ili od trudnoce.

Za sada retke informacije ukazuju da doza pregnila koja se prima na svakih par dana je toliko mala da daje "mali" doprinos ukupnoj beti.
Nadam se da razumete sta je pisac (uzbudjeni) hteo da kaze Laughing

Mozda ce slikica za pocetak biti informativnija

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a X205qh

Kao sto se moze videti iz ovog grafikona Rolling Eyes lol! (prof. deformacija, pssst) 24h nakon primljenih 10 000 jedinica beta hcg-a, visina istog u krvi se krece izmedju 150 i 350 (zavisno da li je pregnil primljen subkutano ili intramuskularno i da li je zena pretila ili ne)

Ako sam ja dobro izracunala, 24 h nakon primljenih 1500 jedinica beta hcg-a (koji se obicno u toj dozi daje kao podrska zutom telu), u krvi bi se registrovalo min 30 jedinica beta hcg-a, a 48 h posle pregnila oko 15 jedinica beta hcg-a.

Iz rada:
Bioavailability of hCG after intramuscular or subcutaneous injection in obese and non-obese women
Carina C.W. Chan, Ernest H.Y. Ng, Maureen M.Y. Chan, Oi Shan Tang, Estella Y.L. Lau, William S.B. Yeung and Pak-chung Ho
Human Reproduction, Vol. 18, No. 11, 2294-2297, November 2003


Poslednji izmenio nabla dana 3/7/2009, 01:14, izmenjeno ukupno 1 puta
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od nabla 22/6/2009, 22:19

Failure to Recover Oocytes During IVF: Case Reports and Suggestions for Management
Amin A. Milki & Stephen B. Mooney
Journal of Assisted Reproduction and Genetics, Vol. 18, No. 6, 2001

U ovom radu autori su prateci nivo hcg-a nakon administracije pregnila od 10 000 jedinica ustanovili da je kod konkretne zene nivo bete u krvi posle 35 h bio 141 mlU/mL, sto je uskladu sa rezultatima prezentiranim na gornjem grafikonu.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od nabla 3/7/2009, 01:23

Iskustva curetaka sa Rode
ici:

Ja sam 5 dana nakon Cronagona 1500 radila test i bio je negativan(pokazao u roku odmah).
alea:
17.04.2008.
pozdrav svima!!!!! 4 dan mi je otkad sam primila Choragon a danas 3 testa ( razlicita) pokazuju debeli debeli plus u roku od nekoliko sec. nakon upotrebe.. primila sam 2000 i.m pa sad ne znam..

23.04.2008.
CURE!!!!!!!!!!Nisam se mogla prikopcati na internet nikako... Beta 1483 !!!!!!!! TRUDNA SAM
andiko:
08.05.2007.
meni je 4 dana nakon choragona bio jedva vidljivi plusić, a dan nakon samo jedna crta.....
Rene2:
08.05.2007.
enya je danas radila test, 2 dana poslije zadnjeg Choragona, i bio je negativan
Cupko:
08.05.2007.
Moje iskustvo:
zadnji Choragon dobila u subotu, slijedeći petak ujutro radila test (to bi bio 6. dan od injekcije) i bio je lagano pozitivan. Isti dan sam vadila i betu, i bila je nešto preko 70. Prije rezultata pitala sam sestre (na VV se sve događalo) može li mi pozitivan test biti od Choragona, i rekle su da ne može (tj. generalno može, ali da nakon par dana 'ispari', a 6 dana je očito dosta za to). Moja je beta dalje uspješno rasla, a beba na današnjem UZV ima 2 cm!
Snjeska:
08.05.2007.
Mojoj prijateljici je danas 12 DPO, radila je test i dobila plus. Zadnji choragon je primila prije 5-6 dana…

09.05.2007.
Beta je 167, 13. DPO…beba jeeeeeeeeee
rikikiki:
30.09.2008.
Ja sam radila test 4. dan nakon primljene injekcije Choragon 1500 i test je bio negativan
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od Mimo 6/7/2009, 19:38

Super, nabla, ovo je korisno jer svako malo iskoce dileme i nedoumice oko tog Choragona / Ovitrella / Pregnila.

good job

Mimo

Broj poruka : 9
Datum upisa : 28.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od bak 21/4/2015, 13:55

Samo da podignem temu, posto sam bas puno ovih dana u dilemi oko pregnila i beta posle njega i dosta nas ima neka sumnjive rezulate, bar su meni sumnjivi i pored tvrdnji da ne utice (Saska, Eho, ja...) pa evo, pregnil i te kako moze uticati
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od PalcicaBg 21/4/2015, 14:10

Bak kada je bila poslednja inekcija pregnila?Pretpostavljam od 1500.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od bak 21/4/2015, 14:15

Prekjuce, tacnije pre 46 sati pre vadjenaj krvi, ali sam uspela da pola prospem posto sam se isekla na ampulu  Embarassed

Ima ga, samo ne znam koliko....

Pre one bete od 13 10. dana nisam primala pregnil 5 dana

Osim cekanja nema druge...
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od PalcicaBg 21/4/2015, 14:18

Pa ima ga sigurno,ali mislim da to nije neka znacajna vrednost.Neka ga ima i 10,opet ostaje 30 a to je duplo nego prosli put.
Cekamo,sta drugo i verujemo u to malo cudo,tog lenjivca Very Happy
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od Eho 21/4/2015, 15:30

Bak, pusti ti to, ti ces prekosutra da prijavis jos vecu betu. :)

Meni je nasa zajednicka doktorka rekla da pregnil moze da utice do oko 10, ne mnogo preko toga. Osim toga, meni je ciklus kasnio bas dosta. To mi se nikada nije desilo. Nakon prethodne VTO, sa vracena 3 embriona, dobila sam tacno na vreme (dan pre bete ili na dan kada je trebalo da je radim, ne secam se sad tacno; betu tad nisam ni radila). Sada, sa ovim jednim embrionom, nacekah se vise od nedelju dana. A oba puta sam bila na terapiji utrogestanom itd. A i da ti ne pricam sta je ovog puta sve izaslo iz mene kad je konacno krenuo ciklus... I koliko mi se raspadao stomak, za razliku od proslog puta. Plus sam 4. dan nakon tranfera imala jako neobicne bolove u stomaku.

Ne znaci da sve ovo ima neke veze, ali ipak je sve bilo poprilicno drugacije nego onda kad sam dobila na vreme i kada se definitivno nista nije prikacilo. I inace mi nikad u zivotu ciklus nije zakasnio ni dana (ni regularno, ni posle inseminacija, ni posle VTO). Osim sada.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od Eho 21/4/2015, 22:41

Bak, danas mi je potvrdila da se sa 53 12. dpt sigurno zakacilo i da nema sanse da je od pregnila.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od bak 21/4/2015, 22:44

Ma ne sumnjam ja da jeste, samo da je pregnil digao betu do nivoa kad se budi nada  Razz Mislim sa 20 se ne bih nadala, ja bar. Sa 40 se vec budi.... Nije sve od pregnila, to je 100%, ali koliko jeste?
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od Eho 21/4/2015, 23:15

Pa rekoh ti, meni je rekla oko 10.
A ti je pitaj kad budes zvala da prijavis trocifrenu betu prekosutra. Razz
Ako se ne setis, onda kad budes isla na prvi UZ za jedno 2 nedelje. Wink
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a Empty Re: Pregnil /Choragon ili trudnoca-Farmakokinetika Beta HCG-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu