KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

More i trudnoca

5 posters

Ići dole

More i trudnoca Empty More i trudnoca

Počalji od fmala 6/5/2012, 11:49

Drage trudnice, zanima me sta su vam lekari savetoval u vezi mora i plivanja u trudnoci, i kakva su vasa iskustva, ukoliko ste isle trudne na more. Ja nisam trudna, ali sam u postupku VTO, a uplatili smo letovanje od mesec dana u julu mesecu i volela bih da iskoristim taj odmor, ali nikako ne bih volela da naskodim trudnoci time, ako vantelesna nekim slucajem uspe. Hvala na odgovorima, unapred!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od Mirjana 6/5/2012, 14:45

Fmala, ako sve bude u redu, lekar ti neće braniti da ideš. Ja na žalost nigde nisam mrdnula od kad sam trudna, ali ako moj dr reši da ide na more baš kad mene treba da porađa, bez mene neće poći, nema šanse lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od lilya 6/5/2012, 19:45

Fmala, mi smo planirali da posle FET-a produzimo direkt na more. I dr Sonja i dr Kopitovic mi rekla da je to OK, ali da moram da pazim da se ne prehladim (znaci umereno u vodu) i da ne dobijem suncanicu (znaci izbegavati sunce). Ako budemo isli na more, ja u vodu ni necu ulaziti, nekako mi ne ide sa Utrogestanom, a na sunce inace ne izlazim.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od fmala 6/5/2012, 20:48

Hvala vam cure, mnogo ste mi pomogle, da bar ne odbacim odmah tu varijantu ako bta slucajno bude pozitivna. Ja bih tada bila treci mesec.. Ako bih smela da otplivam kasno popodne po pola sata svaki dan, bila bih presrecna..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od Orline 6/5/2012, 22:49

Fmala, mislim da je veći problem put do mora, nego samo more. Ako imaš uslove za komforno putovanje, tamo je sve OK. Nijedna primorka ne bi bila trudna da more smeta Very Happy.
Ja ga sanjam, nismo išli ni prošle godine, jer je tad trebalo da radimo postupak u Sloveniji. Sad sumnjam da bi mi dozvolili duži put...Ako doktori i bi, muž ne bi Laughing Mnogo se prepao zbog onih komplikacija u prvom trimestru, pa se bojim da mi neće dati dalje od ove mesne zajednice kad dodje
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od Mirjana 6/5/2012, 23:12

Orli, čitam, pa sve mislim ko da sam ja pisala! Prošlog leta nismo otišli zbog postupka. Ovog i da mi dr dozvoli, mm ne bi pristao ni do Beograda da me doveze. A tako mi se ide...samo da udahnem onaj miris mora i bilo bi mi lakše Crying or Very sad
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od Orline 6/5/2012, 23:36

Ma znam, mirče, neki dan mi na terasi zamirisalo Laughing
Samo što meni ne pada toliko teško, samo setim razloga. Ti ćeš taman dogodine sa bebcem, biće taman veliki More i trudnoca 275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od Mirjana 6/5/2012, 23:58

E, daće Bog Laughing Laughing Laughing osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od fmala 7/5/2012, 08:25

Ali Mirjana, ne vidim razlog zbog cega ti ne bi isla na more, vidim da ti je trudnoca poodmakla, cim udjes u deveti mozes komotno na more, ponesi samo potvrdu iz fonda za slucaj da se porodis negde drugo, da mozes da refundiras i pali, uzivaj, ako nista, porodjaj ce biti laksi. Ja to iz iskustva, lezala sam celu trudnocu, al su mi svi rekli cim u deveti udjem, slobodno mogu sve normalno, prekida se sva terapija, porodjaj vise ije rizican, a svako kretanje ga samo olaksava kad dodje vreme za to. Samo se sunca trebas cuvati, ostalo je na tvojoj strani. yes
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od Mirjana 7/5/2012, 12:30

Fmala, ja idem na CR. Doktor mi je to odmah rekao, zbog bebe. Drugo, prate mi neki HPL koji je poslednji put bio 1.9, a sa 2.5 već moraju hitno da me porađaju da beba ne bi patila. To može da se desi i sada u osmom, tako da meni nema mrdanja nigde.
Ma sve i da nije tako, ja se ne bih usudila da se porađam negde gde ne znam ni kakvi su uslovi, ni doktori.... Pa onda za tri dana, treba tako malu bebu vraćati kući, a put traje bar 12 sati, gde god da odeš. To bi odmor pretvorilo u traumu, čini mi se.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od shenon 7/5/2012, 13:33

Mojoj mami je dr savetovao da ide na more i plivala je normalno, mislim da je bila tad 7,8 mesec, rekao joj je da to samo pomaze, naravno ako je trudnoca normalna. Ja planiram ici kad budem bila 6 mesec, naravno uz konsultaciju sa lekarom. Manje cu plivati, necu se suncati i icicu na najblizu mogucu destinaciju.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od fmala 8/5/2012, 13:42

Mirjana, u tom slucaju je onda najbolje ostati kod kuce, itekako imas cemu da se radujesi u cemu da uzivas, a godina proleti i eto ti nove prilike, i to sa svojom mrvom!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od Mirjana 8/5/2012, 14:04

fmala ::Mirjana, u tom slucaju je onda najbolje ostati kod kuce, itekako imas cemu da se radujesi u cemu da uzivas, a godina proleti i eto ti nove prilike, i to sa svojom mrvom!
Baš tako cvet
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

More i trudnoca Empty Re: More i trudnoca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu