KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPEBO - Leskovac

+78
Sirijus
jejana
enap
bubicabg
lela1984
Zmajuška
ivanicasale
Pilce
SoJa
makac71
sareni leptir
d77
jaccca27
lenjivica
zanda
Erata
Xena
anak
Abacus
suncokret
Dacaa
makimak
ms_do
jasmina10
Ema78
titica
Divina
Malina
Struzzo
lena
JocY
tako-lako
jaca*caca
pegaz
missile
mijaki
red
maus
maza1972
Jejaaa
Mirjana
gaga.ristic1
bak
ciklama
kristina33
Shizika
flipi
ivi
racili
heart84
Zoka83
Deni
djole42
7-patuljaka
maja76
vašar
MAAKKI
Orline
anuska80
sandra11
dr mali pariz
catherine290505
vremejezabebe
anna
MARA
natalija
Gala
nabla
dejna
lavica
adriatika
bokica
alo-alo
Kata
bebko
Lily
Jeckie
HappyGirl
82 posters

Strana 12 od 14 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći

Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od BiKsi :) 15/9/2013, 22:04

Brbljiva, normalno da se vremenom otupi... a slabo ima cura koje dole rade, koliko ja skontah, jer se ipak ovde malo zenica javlja. Borba jos nije zavrsena, jedno po jedno da se radja, kad rodim dvoje ili troje, smatracu ovu bitku da sam dobila! :) No, otom potom, da prvo rodim ovo jedno, pa cemo onda praviti dalji plan. Srecno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od sareni leptir 26/11/2013, 09:13

devojke ,evo i ovde da napisem ..spebo ne radi vto od 20 decembra do 15 januara ,osim pregleda ,bocke ...znaci doktor nije tu
ja vec drugi esec odlazem zbog ureaplazme ,nadam se da pocnemo vise oko 20 januara ,kada krene ciklus .
nek se javi neka cura sa svezim iskustvom u ovoj klinici...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od makac71 13/12/2013, 12:22

Prof Stojkovic je nedavno dao intervju u kome je na pitanje odgovorio:

Novi zakon Ministarstva zdravlja omogućava donaciju jajnih ćelija. Da li je i od kada moguća donacija jajnih ćelija i spermatozoida u bolnici "Spebo medical"?

- Moguća jeste ali se ne izvodi jer kod nas ne postoji sistem koji bi mogao da se primeni kao što se to profesionalno, etički, pravno i zdravstveno primenjuje u drugim zemljama. To podrazumeva niz parametara koji moraju da se ispune pre nego se ide na donaciju. Nažalost, u Srbiji ne postoji banka polnih ćelija zato mi takve pacijente šaljemo u inostranstvo.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od SoJa 8/4/2014, 16:58

Sad tek vidim da ni o prošlom VTO postupku u SPEBO Medikalu nisam pisala. Možda će nekome značiti, pa ću ukratko da opišem oba.
Dakle, prvi VTO postupak rađen 2012. godine u Januaru, o trošku grada, sami plaćali samo terapije. Kratak protokol, bez kontracepcije, Puregon+Cetrotide. Odgovor na terapiju bio dobar, ali samo naizgled. Folikuli fino rasli, endo takođe, dostigao debljinu 11mm, E2 930. Dobili smo osam jajnih ćelija, međutim, pod mikroskopom utvrđeno da nisu zrele. Rađena IVM (in vitro maturacija), tj. dozrevanje (nekome će biti od koristi podatak da se nezrele ćelije ne bacaju, već dozrevaju), oplođene nakon 24h, dobili tri embriona od kojih 2 ocenjena najvišom ocenom. Ranije zamrznuta sperma (nije nam naplaćeno zamrzavanje, jer smo već bili u postupku), ali je oplodnja rađena iz svežeg uzorka. Nažalost, beta je bila negativna.

Drugi postupak o svom trošku radili Marta 2014. Oktobra 2013. konsultacije, rečeno nam je da možemo u Novembru ili početkom Decembra u postupak, međutim, odlagali smo zbog dodatnih analiza, koje sam radila na svoju ruku (trombofilije, OGTT i insulin, vit. D). Sve vreme sam išla sa nalazima da se konsultujem sa dr. Nebojšom, nikad me nisu vratili, iako ni jedan jedini put nisam zvala da zakažem. Otvoreno smo pričali o svemu, dobijala savete i informacije... Januara su bili na kolektivnom odmoru, već Februara ja sam otišla sa svim gotovim analizama, već određenim terapijama. Uradili smo briseve i PAP-a test, kao i Hlamidiju (PCR test), jer su mi u državnoj ustanovi pronašli istu. PCR je bio neg. kao što smo i očekivali, ali je zbog antibiotika koje sam pre briseva pila, Kandida bila prisutna. Rekla sam dr. Nebojši da bismo hteli u Martu da krenemo, pogledao je raspored, iako je bilo dosta gužve, po mom ciklusu mogao je da me uklopi i uklopio me za početak Marta. Dobila sam vag. Polygynax zbog kandide i čekala da krene ciklus.
8.3. stigla je veštičara, 10.3. krenuli smo sa stimulacijom. Puregon, Menopur i Cetrotide. Odgovor na stimulaciju je i sada bio dobar, dobili smo osam jć, 6 u fazi MII, od kojih 2 odlična embriona. Svi su bili prezadovoljni i jako optimistični. ET je bo drugog dana, dočekana sam sa osmesima jako pozitivnog tima, počev od sestara, pa sve do dr. Nebojše, dr. Milice i Petre. Opustili su me maksimalno. Na ET-u dr. Nebojša je rekao Petri i sestri koja je asistirala "Hajde da joj napravimo bebe, dosta je bilo Very Happy". Meni se činilo da endo nije kako treba, jer je ranije bio 9mm, a na samom ET-u 7.5-8mm. Posle ET-a posetio me u sobi par puta, svaki put sa puno optimizma i prezadovoljan. Toga dana bilo je još 4 ET-a, pa smo sve ležale po sat vremena. Cura koja je bila pre mene dala mi je svoj broj, tako da znam da je njoj uspelo, beta joj je bila 147. Za ostale ću čuti kad budem otišla na razgovor (pozvali su me da odem čim sam javila negativnu betu, planiram u Petak da idem). U prvom postupku su bile još dve cure samnom, obe pozitivne bete. Nadam se da su i ostale tri u ovom postupku trudne.
Problem gužve je zbog kapaciteta klinike. Znam da je prof. Stojković učinio sve da dobije dozvolu za proširenje, ali uzaludno, znamo svi u kakvoj zemlji živimo. Nadam se da će jednog dana uspeti, jer im prostor zaista fali. Dobri su stručnjaci, imaju dobar lab, ali sa jednom sobicom i dva kreveta u njoj, stvarno nemaju uslova da prime veći broj parova.
Posle sat vremena, ispratili su me sa osmehom i ulili mi ogromnu nadu svojim pozitivnim stavom. Na žalost, ni ovaj pokušaj nije uspeo.
Ja sam prezadovoljna celokupnim tretmanom, sestre su jako ljubazne i prijatne, dr. rade timski, dr. Nebojša, dr. Milica i još jedna, kojoj ne znam ime, skupa gledaju papire, iznose svoje mišljenje o terapiji i svemu, saslušaju mišljenje pacijenta, pa i prihvataju kad je to o.k.

Što se cena i plaćanja tiče, hormoni koštaju 750din, tu mislim na FSH, LH i E2, mogu da se plate posle svakog vađenja, ili na kraju kad se plaća postupak. UZ ne naplaćuju. Zamrzavanje sperme u toku postupka ne naplaćuju. Kod nas je rađen AHA, nisu nam naplatili.

ICSI= 240.000,00
Cetrotide 0.25= 4.000,00
Menopur 75= 2.000,00
Puregon 100= 3.800,00
Puregon 50= 1.900,00
Pregnyl 10.000J= 800.00

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Pilce 27/4/2014, 20:35

Devojke da li se na klinici mogu u raditi samo spermogram i hormoni?

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od ivanicasale 4/5/2014, 18:09

Biksi ja imam jednu zamrznutu blastu ali nemam nikakav papir ili dokumenat da je to zamrznuto.placam mesecno 10e i to je to.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od MalaSaJuga 8/5/2014, 15:06

Nazalost ni nama nije uspelo...beta je 9,9...
idemo dalje...
samo da se malo oporavimo... ff 
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od BiKsi :) 8/5/2014, 18:32

IvanicaSale i ja imam dole zamrznut materijal, s tim što mi imamo spermu zamrznutu i isto mesečno plaćamo 10 evra.

Markosanja, žao mi je. Očito se nešto dešavalo, čim je beta bila veća od 5, nek vam sledeći postupak bude dobitni, baš kao što je i meni ovaj prošlogodišnji bio.

Pilce, pretpostavljam da može da se uradi spermogram kod njih, što da ne.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od MalaSaJuga 16/5/2014, 10:19

nakon citanja ovih poruka, videla sam da ima i losih iskustva sto se tice Speba. evo da i ja nesto dodam
u celu ovu pricu smo ja i mm usli kao muve bez glave i neinformisani.u julu prosle godine smo saznali da imamo cuveni problem AZZOSPERMIJU, i nakon terapije i pronadjenih spermica po avetima dr. Nebojse krenuli sa analizama za vto. sve analize bile su gotove do januara kada su nam zakazali vto za april. nama nisu rekli koliko imamo spermica, samo da je dovoljno i nemamo nikakav papir o tome. sa dr. Stojkovicem uopste nismo pricali, samo je dosao kad su radili punkciju jc, mada sam tada bila jos blesava od anestezije.
no, nakon neuspele vto i bete od 9,9 pitali smo da idemo na razgovor kod dr. nebojse na sta nam je receno da dodjemo za tri meseca, tj. nakon tri moja ciklusa. samo nam je sestra rekla da je bila biohemijska trudnoca i to je to. ipak smo odlucili da i drugi put pokusamo kod njih i eto cekamo ta 3 meseca...na klinici je uvek guzva, ali su sestre super, kao i doce,ali mislim da zbog guzve ne postizu da se detaljno obrate pacijentu... b 
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od BiKsi :) 26/11/2014, 22:01

Profesor Stojković i dr Marković sutra gostuju u Gradskoj kući u Užicu, u 12 h, tačnije, drže predavanje. MM i ja planiramo da odemo da se vidimo sa Arsinim stvoriteljima. Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od MalaSaJuga 26/11/2014, 22:28

Pa super Biksi, zato ja ne mogu da dodjem do dr Markovica jer nije tu. Ni sledece nedelje nece biti par dana, tako da cekamo.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od BiKsi :) 27/11/2014, 23:30

Eto Sanja, to je to. Bili smo danas na predavanju, baš je bilo ok, korisno za one parove koji su malo lutali naokolo. Fino smo se pozdravili sa stvoriteljima, popričali, baš mi je bio super osećaj.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Zmajuška 14/12/2014, 20:51

Pozdrav svima!
Nekoliko redova o mom viđenju i iskustvu U Spebu. Naš problem je muški sterilitet, moj suprug ima dijagnozu Asthenoteratozoospermia, moji rezultati su ok. Prva konsultacija je bila krajem maja ove godine, gde smo dočekani vrlo lepo, sestre krajnje ljubazne i profesionalne, u čekaonici gužva ali smo na konsultacije ušli tačno u minut. Profesor Stojković nas je oduševio svojom skromnošću i pristupom, tako da smo odmah odlučili da vto radimo u Spebu ( pogotovo što moj mužić smatra da je za naš problem ključan embriolog ). Do samog postupka smo odlazili još nekoliko puta u Leskovac, na klinici je uvek bila gužva tako da nam se desavalo da čekamo po 2 sata da dodjemo na red, ali je bilo i situacija da nas puste i ranije na pregled jer smo mi žurili, sestre uvek ljubazne. Klinika je mala, nemaju dovoljno prostora ni kreveta i definitivno im je potreban još jedan ginekolog jer dr. Nebojša sve radi i preglede i aspiraciju i et, tako da se dešava da na pregled malo čekate. Nama lično on nije legao kao osoba što ne znači da nije stručan, ali bi mogao malo više da se posveti komunikaciji sa pacijentima. Najstručnija i najljubaznija sestra je Marija, koja uvek odgovara na vaša pitanja i maksimalno se trudi da vam izadje u susret kao i sestra Ivana. Jedino me nervira glavna babica Divna koja je tako napadna i uvek,ali baš uvek žvaće žvaku sto je prema mom skromnom mišljenju nekulturno i nevaspitano na radnom mestu, by the way ništa pametno ne radi osim što šeta gore-dole i skuplja tračeve ( morala sam to da napišem jer nisam našla knjigu utisaka). Nama prva Vto nije uspela, ali smo rešili da sledeću ponovo radimo u Spebu, tamo imamo zamrznute spermiće kao i karton sa terapijom pa se nadamo da će sledeći put biti bolje. Svaka klinika ima prednosti i mane a naše je da izaberemo, shodno situaciji u kojoj smo.
Pozdrav!!!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od MalaSaJuga 14/12/2014, 22:26

Zmajuska dobro nam dosla na ove strane. Inace slazem se sa tobom u potpunosti sto se tice klinike. Zelim ti puno srece i strpljenja. Mozes nam se pridruziti i na koracima pa da ispratimo i tvoj sledeci postupak i ogromnu betu.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Pilce 8/1/2015, 11:52

Jel mozete napisati koliko je vto kostala? Posto sam u fazi prikupljanja novca pa da znam otprilike koliko treba ?

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od MalaSaJuga 8/1/2015, 13:45

Pilce sam postupak kosta 240000 din. Terapija zavisno sta primas. Ali sestre okvirno kazu oko 3000e,e sada. Nas je terapija kostala oko 80000din, ali zavisno sta primas i koliko. Pojedinacnu cenu injekcija ne znam ali to ti je neki okvir.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od lela1984 8/1/2015, 14:28

Slazem se sa Zmajuskom sto se tice pristupa pacijentima dr. Markovica,ali se slszem i.za vrhunsku strucnost prof. Stojkovica.Ali,iz mog licnog iskustva,SPEBU definitivno fale uslovi u labu i minimum jos jedan ginekolog pride.I,naravno,da dr. Markovic malo poradi na komunikaciji i odnosu prema pacijentima.I klinika je mala,nema dovoljno kapaciteta,zato su guzve i cekanje do besvesti kod zakazivanja.Ali,profu Stojkovica kao strucnjaka bi svakom preporucila,ono sto kaze,to je.Vrlo je strucan.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Pilce 12/1/2015, 22:48

markosanja.radosavljevic ::Pilce sam postupak kosta 240000 din. Terapija zavisno sta primas. Ali sestre okvirno kazu oko 3000e,e sada. Nas je terapija kostala oko 80000din, ali zavisno sta primas i koliko. Pojedinacnu cenu injekcija ne znam ali to ti je neki okvir.

Hvala punooo Wink

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od BiKsi :) 12/1/2015, 22:54

Pilce, nas je prosle godine sve kostalo tu negde oko 3000 evra. 240000 din icsi, oko 50000 terapija za mene, i plus smestaj i put racunam.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Pilce 21/1/2015, 21:32

BiKsi :) ::Pilce, nas je prosle godine sve kostalo tu negde oko 3000 evra. 240000 din icsi, oko 50000 terapija za mene, i plus smestaj i put racunam.

Biksi ili neka cura koja ima vremena jel se placa u dinarima ili evrima i interesuje me kad se placa, odmah sve ili po zavrsetku i da li se terapija placa svaki dan ili na kraju kad se sve zavrsi? Ne znam a bas bi mi dobra dosali nformacija jer polako cupkam i cekam da krenem sa ovom ludnicom od koje me bas strah Sad

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od lela1984 21/1/2015, 21:47

Pilce,na kraju sve u dinarima i za sve se dobije fiskalni racun.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Pilce 21/1/2015, 21:57

lela1984 ::Pilce,na kraju sve u dinarima i za sve se dobije fiskalni racun.

Hvala Lela puno osmeh srce Gori mi pod nogama strah me ne znam kako cemo se isboriti sa iscekivanjem...

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od MalaSaJuga 21/1/2015, 22:12

Pilce nama a i ostalim zenicama sto su bile samnom trazili su da na dan aspiracije platimo terapiju, a na dan transfera transfer. Tako su nama rekli a pre nego da primis stop inekciju racunovodja ti sastavi predracun, koliko ce sve da kosta
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Pilce 21/1/2015, 22:18

markosanja.radosavljevic ::Pilce nama a i ostalim zenicama sto su bile samnom trazili su da na dan aspiracije platimo terapiju, a na dan transfera transfer. Tako su nama rekli a pre nego da primis stop inekciju racunovodja ti sastavi predracun, koliko ce sve da kosta

Hvala Vam devojke pune zive bile sa vasim srcicima :)

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od MalaSaJuga 21/1/2015, 22:29

Pilce imas pp
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

spebo - SPEBO - Leskovac - Page 12 Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 14 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu