KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SPEBO - Leskovac

+78
Sirijus
jejana
enap
bubicabg
lela1984
Zmajuška
ivanicasale
Pilce
SoJa
makac71
sareni leptir
d77
jaccca27
lenjivica
zanda
Erata
Xena
anak
Abacus
suncokret
Dacaa
makimak
ms_do
jasmina10
Ema78
titica
Divina
Malina
Struzzo
lena
JocY
tako-lako
jaca*caca
pegaz
missile
mijaki
red
maus
maza1972
Jejaaa
Mirjana
gaga.ristic1
bak
ciklama
kristina33
Shizika
flipi
ivi
racili
heart84
Zoka83
Deni
djole42
7-patuljaka
maja76
vašar
MAAKKI
Orline
anuska80
sandra11
dr mali pariz
catherine290505
vremejezabebe
anna
MARA
natalija
Gala
nabla
dejna
lavica
adriatika
bokica
alo-alo
Kata
bebko
Lily
Jeckie
HappyGirl
82 posters

Strana 1 od 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći

Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty SPEBO - Leskovac

Počalji od HappyGirl 14/4/2009, 23:11

Prva beba u bolnici Miodraga Stojkovića

14. april 2009. u 15.23
SPEBO - Leskovac 20090414_stojkovic2
U Specijalnoj bolnici za lečenje steriliteta u Leskovcu koju je osnovao genetičar Miodrag Stojković rođena je prva beba začeta vantelesnom oplodnjom, saopšteno je danas iz te bolnice.

Agenciji Beta je rečeno i da još 40 žena koje nisu mogle prirodnim putem da dobiju porod čeka porođaj.

Bolnica, prva takve vrste južno od Beograda, počela je sa vantelesnom oplodnjom u avgustu prošle godine.

Stojkvoić je rekao Beti da je prvorođena beba devojčica koja je na porođaju bila teška 2,9 kilograma.

Srećni roditelji, koji žive u Beogradu, kako je kazao Beti Stojković, su ranije u drugim klinikama tri puta bezuspešno pokušavali da dođu do poroda.

Petnaestočlani tim doktora Stojkovića je u međuvremenu izvršio 100 veštačkih oplodnji, od kojih je 40 odsto uspelo.

„Deset budućih majki nosi dvojke, a jedna trojke. Ovih dana očekujemo potvrdu trudnoće kod još tri žene”, kazao je genetičar.

Specijalna bolnica doktora Stojkovića otvorena je uz finansijsku pomoć lokalne samouprave i Vlade Srbije, odnosno Nacionalnog investicionog plana (NIP). (Beta)


Poslednji izmenio HappyGirl dana 8/11/2012, 19:46, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od HappyGirl 14/4/2009, 23:18

Svakakvih komentara i nagađanja sam se naslušala i načitala po pitanju ove bolnice tj. samog doktora i njegove uloge u celoj priči. Privukla mi je pažnju ova vest, pa reko hajde da je postavim.

HappyGirl ::
Petnaestočlani tim doktora Stojkovića je u međuvremenu izvršio 100 veštačkih oplodnji, od kojih je 40 odsto uspelo.

Ako je ovo istina onda je to odličan procenat uspešnosti.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Jeckie 14/4/2009, 23:56

Ako je tako, svaka čast, samo se bojim da nije marketing, ili možda odabir lakših slučajeva..

PS: nepoverljivost, ime ti je Jeckie Very Happy
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od HappyGirl 15/4/2009, 09:26

Ma nije nepoverljivost, nego jednostavno kroz šta prođemo svih ovih godina borbi, naučimo da sa rezervom prihvatamo bilo kakve izjave vezane za uspešnost.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Lily 15/4/2009, 23:47

izvršio 100 veštačkih oplodnji, od kojih je 40 odsto uspelo.

„Deset budućih majki nosi dvojke, a jedna trojke. Ovih dana očekujemo potvrdu trudnoće kod još tri žene”,

..meni se ne slažu nominalne vrednosti sa procentima uspešnosti ...?!?

Znam pouzdano, da dr. Nebojša Marković, gin.iz stojkovićevog tima, nema drugog iskustva, ginekološkog, sem u bolnici u Leskovcu, osim što je proveo nešto više od mesec dana u Mariboru, neposredno, pred otvaranje bolnice...Inače je oko 40godine..

Cena koštanja od 3 500evra je previsoka....baš previsoka...I, sasvim je sigurno da se jedan broj celija, do kojih se praktično dolazi za dž koristi u naučna istraživanja, u domenu ispitivanja mat.ćelija...

Imala sam kontakte sa njim, lično, ranije, od kako je otvorio bolnicu, više na mailove nije odgovarao...Samo stavljam do znanja...usput...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od bebko 16/4/2009, 07:38

Ja sam bila kod njih na razgovor kad su otvorili bolnicu i nisam nesto odusevljena njihovim pristupom nasem problemu.Tako da sam resila da ih za sada zaobilazim.
Mozda nekad..Sta znam...

Mada se nadam da mi oni nece trebati posle ovog postupka lol!
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Kata 16/4/2009, 15:19

i ja imam problem sa samom interpretacijom podataka...
kako se racuna da je vantelesna oplodnja uspesna? ako je po broju pozitivnih beta, sta se desava sa spontanim pobacajima i komplikacijama koje se dese izmedju pozitivne bete i rodjenja deteta? ili se racuna po broju iznesenih trudnoca?
u svakom slucaju, cestitam na rodjenju prve bebe, volela bih da su uspesni toliko koliko pisu, zbog svih zena kojima je to jedina nada!
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od alo-alo 21/4/2009, 14:41

Da i ja nepisem neki red..
i mi smo bili kod njih u septembru prosle godine i nisu nas bas oborili s nogu..Stojkovicu svaka cast, covek jeste strucan, al mislim da je okruzen ljudima koji nisu dorasli zadatku. Da pojasnim, raspitivala sam se za tog dr Nebojsu, i saznala da je on jedan sasvim prosecan ginekolog koji za razliku od Stojkovica, Goce Ivanovic, i VV koji su isli na seminare i kongrese svud po svetu, on dalje od Maribora nije video, i postavlja se pitanje dal bi i to video da nije imao ludu srecu da "natrci" na Stojkovica..
Mozda sam previse brutalna, al ako ulazim u ceo postupak ne bih volela da se neko uci na meni.
Posebno sam se iznervirala kad sam cula od njihovih pacijenata da ako zena ima vise jc, i odrekne ih se (u smislu ne trazi zamrzavanje istih). postupak se radi besplatno!!
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Jeckie 21/4/2009, 19:44

A šta rade sa tim viškom jć Shocked ? Sve mi to sumnjivo..kao i po ostalim privatnim klinikama, kad od 15 jć, dobre 2-3, hm Rolling Eyes

Mada mene ne mogu da zeznu, Very Happy Very Happy , kod mene 2-3, 1 Very Happy
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od HappyGirl 22/4/2009, 10:25

Nema tu nikakve prevarei. Još dok je bila u osnivanju jasno je rečeno da će služiti i za naučno istraživački rad... pa svi znamo šta dr radi i kojim se istraživanjima bavi i jasno je čovek rekao koji su mu sve motivi za otvaranje i radu na istoj. Jedni su od retkih koji ti jasno kažu i pitaju za tvoje jć, šta sa njima. Možeš da biraš hoćeš da ih pokloniš ili daš pa da ti vto bude besplatna ili ...Ima klinika za VTO koji ne pitaju, samo uzimaju...Što se tiče dr i njihove stručnosti, pa i VV i MS i GI su nekad bili nestručni, pa manje stručni i učili se na nekima od nas, a sada su to što jesu... AM koja radi kod GI ide stalno negde na neke kongrese pa ja nisam sigurna da je išta stručnija od tog dr.Nebojše, kao ni brdo drugih dr. koji se bave VTO...
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od alo-alo 22/4/2009, 12:53

Svaka cast svakom i daj Boze da ima sto vise klinika i lekara koji nam mogu pomoci da dodjemo do beba
happy, mozda si u pravu kad kazes da su se svi oni na nekom ucili, i sve je to ok, osim cinjenice da ja licno imam protiv da se uce na meni
Sam postupak je vrlo stresan (bar je meni bio) i ne bih volela jos da razmisljam i da preispitujem odluke svog lekara..
ne kazem ja da svi koji rade VTO moraju da budu docenti, primarijusi itd, prvo ja sam bila pacijent dr Milice i vise sam nego zadovoljna,
nego kazem da je ceo koncept one klinike kao da radite Vto u teskoj ilegali...
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od bokica 23/4/2009, 16:56

Dr Stojkovic je dobio odlicnu medijsku podrsku za vest o prvoj bebi.
Ajd prva je pa da se cestita.
Licno mislim da su iskoristili priliku da se izreklamiraju i sumnjam u tacnost njihovih podataka o uspesnosti.
Ne vidim ni razlog za toliko "nabijanje" cena.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od adriatika 24/4/2009, 14:30

Znate sta, onome ko uspe njegov dr je najbolji na svetu.
Nekome je upelo iz prvog, nekom iz petog , nekom iz jedanaestog.
Ma nema pravila.
Vazno je da uspe a gde cemo raditi, bas nas briga.
love
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od lavica 24/4/2009, 15:18

ja se slazem sa adriatikom, ali bi onda i ostale klinike trebale da dobiju medijsku podrsku, makar drzavne ili ove kojima je odobrena besplatna VTO. sad se stojkovic "ne skida" sa tv-a, jedno vreme se nije skidao ljubic....naravno, sve je to ok, reklame, slazem se ali ima li ljudi jos nekoga u ovoj zemlji osim njih. zar nisu isto tako svaki dan mogli napraviti prilog o jos nekoj bolnici....
pricam ovo zato sto u manjim mestima postoji velika neobavestenost o svemu i tv je vrlo cesto jedini nacin informisanja pa me samim tim sve to uzasava...jer tako je i meni bilo davne 2003...a verujte mi tako je mnogima i sad, cak i pored interneta jer ga nemaju svi, a i ne snalaze se bas. evo npr pre neki dan reci jedne devojke iz mog grada - cula sam da ima NEKA NOVA DR IVANOVIC koja isto radi vto, a zena je u prici od 2002 i bas je uspesna. reci cete ne reklamira se pa je zato ne znaju, ali zar nije dovoljno ukucati u google i dobiti info...makar ne reci NEKA NOVA....
ja sam cula da u leskovcu nekad postupak izadje i do 6000evra, verovali ili ne, ali mi je isto tako interesantno, mislim ako vec pricaju na tv-u, sto ne rekose da se tamo rade donacije, mnogim parovima bi pomogli tom informacijom...ali naravno, o onom sto je protivzakonito ne prica se, a jos pritom on fakticki i nema sve dozvole i uslove jer da ima usao bi u postupak o trosku osiguranja, zar ne. izvinite, ali prosto mi je ovo naislo u dahu jer sam ogorcena, a tv umalo da razbijem kad sam slusala taj prilog borba

lavica

Broj poruka : 55
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od dejna 24/4/2009, 18:43

Ja sam cula da jesu radili donaciju j.c ,ali da vise ne rade..Jedan bracni par je bio kod njih bas iz tog razloga...medjutim vratili se kuci sa negativnim odgovorom..rekose im da ne rade vise donacije .. Mad
Ali ,ja bih pre u Prag ili na neko drugo mesto...nego da odem kod njih...nesto nemam poverenja u kliniku i osoblje koje radi tamo...svaka cast Stojkovicu..ali on je tamo pre svega radi svojih istrazivanja ...VTO mu dodje usput... BTW ,on je i ne radi ....rade je drugi lekari... .Mislim da Stojkovic po struci i nije ginekolog....mislim da je zavrsio veterinu......
No,dobro svi znamo razlog tolike medijske podrske ..ipak je Stojkovic uspesan u svojim istrazivanjima maticnih celija... itd....
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od nabla 24/4/2009, 22:25

Lavice, nije stvar u tome koga ce mediji da podrze, vec da li klinika izda obavestenje medijima o svojim aktivnostima. I onda mediji odluce da li je to za njih interesantna vest ili ne.....A Stojkovic je itekako hot news, jer je strucnjak svetskog ranga.

Goca, skoro da sam sigurna u to, nije tip koja ce se reklamirati na takav nacin. Naravno, to ne znaci da su oni koje se "reklamiraju" nemoralni i losi, vec je to njihov stil rada.

Ja nekako slicno mislim kao alo-alo. Sebe ne smatram klasicnim slucajem steriliteta i stoga ne bih volela da se neko uci na meni- tu mislim na dr Nebojsu. Ja nemam kapaciteta (citajte: jajca Very Happy ) da pokusavam nekoliko puta IVF. Mozda on i jeste dobar strucnjak, ali ne bih zelela da to isproveravam na svojoj kozi.

S druge strane, za zene koje imaju dosta jc, ta klinika moze biti odlican izbor jer verujem da im je lab najsavremeniji moguc, a i Stojkovic pretpostavljam radi kao embriolog.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od HappyGirl 25/4/2009, 08:24

Što se reklamiranja tiče svi se oni reklamiraju, jedina je razlika u načinu reklamiranja.

Što se tiče tog dr.Nebojše (joj jadan ala smo se okomile na njega Laughing Embarassed ) upravo se radi o tome da nisu sve doktori, koliko god bili stručni, stručni za sve. Zato bi pre donošenja bilo kakvih zaključaka o nečijoj stručnosti razgovarala sa samim doktorom i pitala ga ono što me interesuje o njegovom radu i uspesima a i raspitala se kod drugih dr i pacijenata.

Evo naš slučaj, bila sam okružena ljudima koji su forsirali kliniku Ivanović a onda posle susreta i razgovora sa njima shvatila sam da oni uopšte nisu kompetentni za problem muškog steriliteta, tipa azoo. Odma su predložili donaciju sperme, i to u fazonu nije regulisano zakonom ali uzmite je od rođaka i donesite, jer sperma se ionako donosi ispod miške i ko zna čija je Shocked a za jć je već malo problem. Rekli su nam da rade punkciju po potrebi ali radije ne bi i da bolje nađemo donora ili usvajamo. E pa ja sam se strašno šokirala jer kakav je to profesionalni pristup. Ni savet tipa probajte to i to, uradite to i to, ali šanse su nikakve ili male ili idite na tu i tu kliniku tamo će vam raditi sve.Lakše im bilo da nam kažu za donora nego da se potrude oko nas i urade punkciju... Prilično razočaravajući pristup.

Ja na osnovu ličnog iskustva mogu da kažem da klinika Ivanović nije klinika za problem muškog steriliteta ili preciznije jeste, ali gde je problem muškog steriliteta jednostavan. E sad bez obzira što znam još slučajeva koji su kod Ivanovića bili odbijeni...to mi uopšte ne daje za pravo da tu kliniku i njenu dr Gocu Ivanović proglasim nestručnom. Jednostavno žena ne radi teže slučajeve i to je to.

Što se tiče visokog FSH , Ivanovići su moju koleginicu sa posla ladno odbila zbog visokog fsh (ja je preporučila najbolju kliniku za probleme visokog fsh)koji pritom i nije nešto visok a žena je ohoho mlađa od mene. Drugu moju drugaricu je zbog tog visokog fsh pratila dve godine i za dve godine ništa nisu uradili sem praćenja, ...i na kraju na insistriranje drugarice da nešto konkretno krenu(jer ona je opet starija od mene) bilo je, ma bolje sve prirodno pa ako se desi desi, jer šta ako slučajno zatrudniš pa posle imaš spontani... Znam još slučajeva gd e ona ništa nije uradila p tom pitanju ali znam i slučajeve gde je pomogla ženama sa visokim fsh

To opet ne isključuje stručnost dr.Goce Ivanović i opet bi nju preporučila ako bi me neko pitao za visok fsh.

Posle deceniskog iskustva sa doktorima i klinikama, uvek kažem preporuku ali onda obavezno naglasim da je to samo moja preporuka i da to ne znači da su oni sjajni i savršeni jer i njima se dešavaju greške a i svako od njih je priča za sebe. Idite na više mesta razgovarajte pa odlučite... Jer kao i oni i mi smo priča za sebe, i što bi meni bio ok pristup, nekom nije i obrnuto...

Što se tiče opremljenosti klinike u Leskovcu ako je onako opremljena kao što su pričali onda je to definitivno najbolje opremljena klinika u Srbiji. Što se tiče uspešnosti tu nikome ne verujem ...
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od lavica 25/4/2009, 10:30

joj drage moje ja sve slazem sa vama, samo sto me nervira sto se o vto kod nas prica samo kad se treba reklamirati i kad mediji odluce da li je vest interesantna!!!
to je bila poenta mog posta od juce!
neko je skoro pomenuo one divne emisije sto su se prikazivale, mislim da su bile sa BBC. e to je ono sto ja mislim da nama treba i da bi bilo lepo kad bi bile napravljene naucno-obrazovane emislije tog tipa, sa akcentom na mogucnosti vto u Srbiji, pa npr predstaviti jednu po jednu kliniku ali realno. kazem predstaviti - mislim na podatke gde se nalaze, koji dr rade....
kazem zato sto ja zivim u gradu od preko 150hilj stanovnika, ali verujte mi ljudi su totalno neobavesteni. zato mislim da treba malo vise pricati,a ne bukvalno samo reklamirati.
svaga sam se ovde naslusala,a verujem i vi - od toga da su radili IUI sa azoospermijom i bez HSG po savetu nasih vrhunskih lekara, da ih ne imenujem, pa do toga da se uslo u VTO postupak sa vanmatericnom trudnocom iz prethodnog ciklusa Shocked .
pa i ja sama imam lose iskustvo sa pogresno postavljenom dijagnozom, opet od strane naseg vrhunskog strucnjaka.
happy, ne branim ja ivanovice, daleko od toga, samo am htela da kazem da to nije NEKA NOVA DR, samo zato sto se ne reklamira. po meni kod nas svaka klinika ima dobre i lose strane, pa tako i ivanovici, a veruj mi i kad mi jednog dana bude uspelo, nadam se Very Happy , klinika u kojoj to bude bilo nece mi biti najbolja, vec ce i dalje imati iste mane koje ima i sad. hocu da kazem, nece mi biti najbolje tamo gde mi je uspelo i nikad necu preporucivati kliniku samo zato sto je meni tu uspelo, bas zato sto su problemi svih nas razliciti. pa i da su isti, opet ne mora da znaci da ce nekome uspeti ako je i meni. ja i kad sam najvise ogorcena razmisljam tako da sve kroz sta prolazimo doprinosi krajnjem uspehu, svaki pa i neuspesan pokusaj daje neku informaciju pa je samim tim i sansa u sledecem pokusaju veca.
vrlo je nozgodno preporucivati bilo kome bilo sta. podjem od sebe jer sam na vto krenula zbog oligoasteno a na kraju se ispostavilo poor resp sa fsh oko 7-8. nisam ni sanjala, a ni nijedan dr, da ce to da mi se desi. mislila sam da je problem mm ogroman i da je to vrlo tesko resiti, a sad znam da je ovo moje daleko veci problem, a sve skupa, aaaaauuuuuuu affraid .
a ono sto ja mislim da je mozda problem sa nama koje smo predugo u ovome - nasa iskustva datiraju od pre "sto" godina, a situacija "na trzistu" se menja iz casa u cas. jedan dr nije isti pre 10god i sad, pa ako je npr goca nekog ranije odbila, sad mozda nekog drugog sa istim problemom nece, jer je mozda u proteklih par godina stekla iskustvo na tom polju. ne samo goca, nego svi redom pa i npr taj dr koji je meni tad postavio losu dijagnozu. ipak je proslo 6-7 godina, sad mislim da mu se to ne bi desilo.
evo moj slucaj - igrom slucaja samnom na punkciji i et kod goce bila je devojka koja je gotovo u istom problemu kao ja, s tim sto ona jos dodatno ima probleme zenske prirode koje ja nemam, dobile smo isti broj jc, pa i embriona, vracena 2 kao i meni, i ona nosi blizance!!!
isto tako i opremljenost bolnice- ako je nekad neka bila najopremljenija, ne mora da znaci da je i sad.
hocu da kazem da kad malo bolje razmislim iskustvo je najvaznije i zato je meni klinika u leskovcu trenutno daleka, sto ne znaci da nije dobra, ali ja jednostavno ne bih bas da se neko na meni obucava, bila klasican slucaj steriliteta ili ne. na to bih pristala samo uz prisustvo dr mentora tom dr koji se obucava. dakle kad bi npr stojkovic i dr nebojsa radili zajedno, stojkovic nadgledao stvari, onda ok, ali ovako, s obzirom da je stojkovic na drugim poljima, ja nisam za tu varijantu. ne mislim ovo samo za leskovac, nego i za sve.
a da imaju propusta, imaju ih svi, to je sigurno, kao i u svim oblastima.
svi mi koji radimo i gresimo, pa tako i oni, samo sto nam pogreske koje nas diretno pogode mnogo teze padaju....
prosle god npr, kad se pricalo o vto o trosku osiguranja, ali privatnici jos nisu bili u igri, meni je moja dr bukvano rekla, na osnovu iskustva pacijenata naravno - u frontu je u pocetku bilo katastrofa, ali sad su se uigrali i ima uspeha - dakle iskustvo!!! kako god da je svakako da su svi sa godinama uspesniji....

lavica

Broj poruka : 55
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od nabla 25/4/2009, 11:07

Lavice, ljudi koji nemaju problem sa sterilitetom ni ne razmisljaju o nama. To vazi i za medije- neko treba da im da predlog, ideju... S druge strane, sama klinika takodje treba da prihvati da neko s kamerom prati sta se kod njih desava na klinici. Neke ce prihvatiti, a neke nece. Ja imam utisak da Goca ne bi prihvatila tako nesto, pa vidis da joj sestre sapucu i hodaju na prstima. Zamisli sad da se jos neki trapavi kamerman mota oko nje affraid v  b

Cini mi se da je jedino emisija "Vreme je za bebe", jednom pratila slucaj jednog para koji su isli na IVF u Frontu. A stvarno bi bilo dobro da isprate vise parova sa razlicitim problemima steriliteta.

E sad, ja nekako vidim nas u ulozi tih koje ce medijima servirati informacije i dati ideju za neki serijal. Nece se sami toga setiti, to je sigurno!

A to sto se za Gocu cuje samo "od usta do usta"...to je ipak njena odluka da to bude tako.

I za kraj, hvala Bogu, mislim da smo sve dovoljno zrele, pametne i racionalne da smo svesne da svaki lekar, pa i onaj kog smo odabrale, ima mane, i da nekad zna da pogresi. Ja nisam sigurna koga bih preporucila za problem fsh. Toliko o tome Wink

Kad bih imala dobru rezervu, okusala bih se u Leskovcu, jer, mozda gresim, nema mnogo mudrosti i dilema oko protokola u tom slucaju. A onda se svo teziste prebacuje na dobar lab i Stojkovicevo umece da maximalno dobro odradi posao u labu!
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Jeckie 25/4/2009, 11:47

Svaka čast Stojkoviću za sve što je do sad uradio. Ponovo se potvrđuje pravilo da moraš prvo negde napolju da se dokažeš, da dobiješ priznanenje, da bi te na kraju sopstvena sredina prihvatila.
Što bi rekli, nikad pop u svom selu..
Možda za neki ne toliko komplikovani problem steriliteta, napr. ako je u pitanju muški sterilitet, a žena ok, tada je verovatno Stojković . Mada, mene more sumnje po pitanju Stojka Very Happy , što je on veterinar po struci (ako sam validno obaveštena), sa subspecijalizacijom geneteke, a priznaćete između životinja i ljudi razlika postoji, mada u nekim slučejivima je zanemarljiva.
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od lavica 25/4/2009, 12:24

ma da, samo sto je problem steriliteta nazalost sve veci.
kome crna ja da preporucim bilo koga za bilo sta kad vise ni sama ne znam u kom sam problemu v
kad bih imala dobru rezervu - hm, SBBKBB - mislila sam da je imam, tj hormonski i ultrazvucno je svim dr tako izgledalo, kad ispade naopako.
dakle kad bih sad prvi put krenula na vto ne znajuci da sam poor resp, vec samo tako kako je svima izgledalo "da je kod mene sve super" ja i dalje ne znam da li bih se zaputila u leskovac, ali ipak ne verujem da bih.
a tek sad kad znam da nesto moze da izgleda idealno, a ustvari nije, sigurno ne bih, sto opet ne znaci da drugi ne treba da idu. verujem u leskovac u buducnosti, kad se malo "uvezbaju" i jos ako zaista budu pratili svetske trendove bice ekstra
ja sam mozda takav neki retki primerak, ali u svakom slucaju ja sam za dobru i detaljnu proveru svega pre ulaska u vto,i dobru kontrolu celog vto postupka, ma koji dr to bio. sto znaci, nabla ako razmisljamo isto, u slucaju odlaska u leskovac prvo bih negde morala da se uverim da je samnom zaista sve ok, da imam dobru rezervu, da dobro regujem na stimulaciju, a to opet zahteva neki makar i pokusaj vto, ne moze se bez toga....sto znaci da bi u tom slucaju mozda razmisljala o leskuvcu posle neuspele vto, a da sam pritom sigurna imam dobru rezervu i dobro reagujem na stimulaciju, jer dobra rezerva ne mora da znaci da ce se dobro odreagovati i dobiti dosta jc
na pitanje da li mi je rezerva smanjena posto sam poor resp - svi su mi rekli "moze da bude a ne mora da znaci". moze jednostavno da bude nesto u mozgu (ne znam bas sta), sto i kod dobre rezerve utice da se ne dobija veci broj folikula u stimulaciji, i mozda i da sam mladja u stimulaciji ne bih dobijala veci broj jajnih celija. opet to je sve SBBKBB, ali da moze, moze...

moj utisak o goci - mislim da i nije bas tako da je drska, da sve odbija, nece kamere, protiv interneta....ona je u stvari ogorcena na situaciju kod nas i zato je njen stav takav, a generalno to je neka njena maska i kao neki stit.
mislim da to tako izgleda spolja, ona je u sustini dosta emotivna, a meni je krajem godine pricala da visi na internetu kako bi pronasla nacin da pomogne jednoj njoj bliskoj osobi...a kad sam joj ja pocetkom prosle godine spomenula internet umalo me nije izbacila iz ordinacije v . salim se, samo se namrstila, nije joj bilo prijatno, ne voli internet...
hm, sta bi posle - hocu da kazem - kad se nadjes u problemu potezes za svim i svacim, kao davljenik za slamku, kako mi, pa tako i goca, i ona je ljudsko bice, a mi samo pravimo malo vise bauka od nje...kad trazimo da nam nesto kaze o nasem slucaju, ona nece da prica dok se i sama ne uveri da je to to, tj dok ne potvrdi hipotezu, kad je sigurna u nesto ona to prica. dakle, ona nece da pretpostavlja. barem je kod mene bilo tako. nista nije htela da mi kaze dok nije probala svasta i na kraju rekla - to je to, poor responder i sve mi lepo objasnila bez da sam ja postavila bilo koje pitanje.i dobila sam odgovore na sva pitanja koja sam inace htela da joj postavim. u principu rekla mi je da je to pretpostavila jos u prvom pokusaju stimulacije, ali nije bila sigurna bas zato sto je sve izgledalo "idealno", zato je cutala.

lavica

Broj poruka : 55
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od HappyGirl 25/4/2009, 16:02

Lavice draga, nisam ni jednog trenutka pomislila da braniš Ivanoviće. Što se tiče godina, definitivno doktori napreduje sa godinama, ali moj slučaj je svež a slučaj moje drugarice je još svežiji od pre 3,4 meseca.
Pomenula si drskost GI. Meni uopšte nije drsko što žena ne želi da se reklamira kako neko drugi hoće, nego je izabrala drugi način.To je njena odluka i moje je da je poštujem. Što se tiče interneta meni je žao što se mrštila ali šta da radimo sem da to prihvatim i radujemo se što internet postoji i na njemu Kutak i još milijardu sajtova o neplodnosti. Kad pomislim u kakvom mraku sam bila pre interneta, muka me hvata. Mislim da Goca nije svesna koliko nama sve ovo znači i koliko nam je na ovaj način olakšan put. Naravno da je potrebno informisanje, i zato smo i otvorile ovaj forum.Nažalost mi nemamo mogućnost jeftinog i konstantnog pristupa nijednom drugom mediju i zato koristimo ono što možemo. Da sam znala tada kada smo mm i ja, imali manje godina a više živaca, snage i strpljenja, to što znam sada, ko zna gde bi nam bio kraj...

Nabla što se tiče preporuke za visok fsh ja bolju ne bi imala tako da sad šta je tu je...

Jecki dušo moja, što se tiče stojka Very Happy ma opasan je on tip, čim u laboratoriji juri mišOVE Wink
Slušaj slažem se u principu sa tobom u vezi toga - dr je dr, a veterinar je veterinar- ali ima i izuzetaka i to divnih, koji potvrđuju pravilo. Ja strašno volim John Hopkins bolnicu. U njoj su radili dvoje ljudi (tačnije jedan još uvek radi) koje ja izuzetno cenim. Onaj koji je radio je Vivien Thomas, nije završio ništa a radio je kao pomoćnik čuvenom doktoru sa JHopkinsa, Alfredu Blalocku. Vivien je bio crnac i totalno neprihvaćen, i radio je u laboratoriji Albertovoj na životinjama, uglavnom psima. I upravo taj čovek je uneo novitet i napravio čudo u kardiologiji, ljudskoj. Na kraju su ga i prihvatili u JH zvanično i kad odeš tamo videćeš pored svih velikana i njegov portret. Prvi prihvaćeni crnac u JH. Mislim šta reći... Very Happy
O drugom neću, nema smisla. Izvinjavam se što odoh od teme, ali bilo mi je iskuženje pa nisam odolela Embarassed Jecka ako nisi gledala ovaj film pogledaj ga, sjajan je. Baš govori o Vivienu http://www.hbo.com/films/stlm/
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Gala 25/4/2009, 19:21

Lelelele, od svih klinika na ovom pdforumu crni Stojko namami najvise postova...cak i dve stranice(za sada) Laughing
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od HappyGirl 25/4/2009, 20:09

Pa Gala jedan je Stojko  b
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od lavica 26/4/2009, 01:07

happy, ne znam dal si videla iz mog posta - i goca je u poslednje vreme na internetu,meni licno je rekla, jer se nasla u situaciji u kakvoj smo mi - potreba za informisanoscu o necemu sto nemamo pojma a nemamo gde drugo da procitamo!!!
a pre nepunu godinu mrstila mi se na internet - i nju je muka naterala, bas kao i nas, nazalost
ostalo potpisujem

lavica

Broj poruka : 55
Datum upisa : 03.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

SPEBO - Leskovac Empty Re: SPEBO - Leskovac

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 14 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu