KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

+78
Kamilica
LaFolie
Cupava
buby
Biki89
cerise
Mali Princ
*AIDA*
KoMetaK
agata
lolipop
noja
cicsa80
emilija.
viktorija
bubili2
iwa79
~Ken~~
7-patuljaka
MAAKKI
mika81
Slavka
qwerty
anna
tuli
bebko
Struzzo
elijana70
Filippa
anak
bule74
bak
Shizika
mala parizanka
Bitter Sweet
heart84
ciklama
sneguljica
Ness88
vašar
racili
Tinche
cupricanka35
Deni
cici
velle
BiKsi :)
touch_master
djole42
dunjala
Zaneta
Zoka83
bobica83
Daki_82
maca
Republica
lena
iris_983
laKole
kristina33
dr mali pariz
manela
brinbili
olja
mubera
caja
Simona
borka
jelkica4
bebana
logona
Orline
nena beba
_luna_
nabla
HappyGirl
natalija
Sami
82 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od LaFolie 27/8/2011, 00:02

djole39 ::
LaFolie ::au pa nisam ni znala da to ceesto treba da se proverava... nama su samo rekli T3, T4 i TSH.... Puno ti hvala na odgovoru! a mislis da bi operacija bila resenje?

Zavisi kakav je UZ nalaz štitne .Jeste li uopšte radili UZ štitne (izvini ako si negde već pisala )

Stitna zlezda obostrano uvecana, levi lobus cvrste konzistencije.
levi lobus 21x15mm, desni 21x15.5, istmus 5.4mm homogene strukture bez znakova nodoznih formacija.
TG AT 42.77

To je od januara 2011. Tada je TSH bio 13.6.

HVALA!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 27/8/2011, 00:16

UZ kontrola na 6 meseci i to je trebalo da vam kaze endo.
Operativno se skida ako sama zlezda svojom veličinom počne da smeta ,što kod TM-a nije slučaj.
Mislim da bi samo trebalo češće da kontrolišete hormone i antitela ,bar na 6 nedelja .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 27/8/2011, 09:59

kristina33 ::
Mozda glukofaz kod vas deluje suprotno pa podize TSH, nem pojma. Pitacu Sumarac u ponedeljak da li to ima veze.

ajd plizić pitaj je...već ne znam kako da ga spustim lol! mada sam još na kontracepciji...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od LaFolie 27/8/2011, 14:30

djole39 ::UZ kontrola na 6 meseci i to je trebalo da vam kaze endo.
Operativno se skida ako sama zlezda svojom veličinom počne da smeta ,što kod TM-a nije slučaj.
Mislim da bi samo trebalo češće da kontrolišete hormone i antitela ,bar na 6 nedelja .

Djole puno ti hvala!!!!!!!!!!!! ff
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od laKole 27/8/2011, 15:20

djole39 ::
Operativno se skida ako sama zlezda svojom veličinom počne da smeta

uglavnom je ovako ali ima i izuzetaka, zavisi od slučaja do slučaja. moja je na ultrazvuku bila minimalno uvećana, bez apsolutno ikakvih promjena u građi. hp nalaz pokazao urednu žlijezdu, i veličinom i građom. međutim, lučenje hormona je bilo nenormalno. u trenutku vađenja, bolest je bila u remisiji. tad sam se nadala da ćemo ipak odustati od operacije, ali su me uvjerili da poslije dvije tireotoksikoze, šanse da mi se jave i treća su 101%.
još jednom, svaka bolest štitne je slučaj za sebe.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 27/8/2011, 16:52

Slazem se Lakole ,postoji masa razloga zašto se zlezda skida ,moj odgovor se odnosio na konkretno pitanje i konkretno UZ stanje .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od LaFolie 27/8/2011, 20:05

Ja vas udavih Sad razmisljam sta je moglo da utice na takve skokove TSH... Stres?
Mi idemo za koji na aspiraciju jajnih celija i veliko finale, razmisljala sam da ga to uzasno brine a nece da kaze...

Hvala!!! srca1
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od bobica83 29/8/2011, 22:34

ja stvarno vise ne zna sta cu da radim sa mojim TSH. u trudnoci je bilo ideala za pozeleti a sada sa manjom dozom on je sve nizi!
vadila sam ga posle 40 dana od porodjaja bio je oko 0.1 smanjla sam dozu sada posle,mislim da je proslo sest nedelja,< 0.005! I sta sad da radim?
dr mi na godisnjem a i zakazuje se za novembar!?
da li moze u Cigotu da se ide bez uputa,da se plati,posto vec idem na Zlatibor pa bih otisla!? Mad Mad
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 29/8/2011, 23:05

Bobićka,kao prvo,srećna vam godišnjica! TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 21831
kao drugo,baš si preterala u hiper,biće i zbog dešavanja u užoj porodici...da sam na tvom mestu,ukinula bih ga,ili pila samo minimalnu dozu vikendom.
Kao treće,ne vidim zašto ne bi moglo za lovu na Čigotu?? Gde burgija neće,zna se šta vrti Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 29/8/2011, 23:14

Bobi, možeš naravski na Čigotu. Izguglaj Institut Čigota, imaš i cenovnik. Rezultati se daju od utorka do petka do 9h, budu sutradan gotovi. Profesori dolaze i obavljaju preglede subotom i dugo se čeka, što pre dodješ, pre ćeš i završiti, ali budi spremna na čekanje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 29/8/2011, 23:28

Bila kod Sumarac, kaze nisam za terapiju, barem ne jos uvek. TSH jeste spusten, ali je fT4 jos uvek u granicama normale.
Kaze da idem na more i uzivam iako za hiper i nije bas najsrecnija varijanta, moguce da je TSH pao od stresa i da ce se i sam vratiti u normalu, ili ce jos vise pasti i podici fT4 e onda ce me staviti na lekice posle mora.
Pitala sam je da li je moguce da je od glukofaza i rekla je da nema sanse da on remeti rad stitne i da slobodno nastavim da ga pijem.
Pari pitah da li utice i na povecanje, ali kaze sigurno ne. Ocigledno si i ti pod nekim stresom koga nisi svesna, ili jesi?
U svakom slucaju za to sto se osecam lose kaze da je najverovatnije kriv stres, a i nizak pritisak. Prepisala mi Xanax 0.25 ali cu pokusati da ga ne pijem, mislim da ipak mogu da izguram nekako jos ovu nedelju, a onda zelim da idem na odmor bez lekica...
UZV stitne hvala bogu dobar, sem jedne male cistice 4mm za koju kaze da nije nista zabrinjavajuce. Nadam se da je tako.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 29/8/2011, 23:40

Kris,pa dobro,smirila te je,zar ne?
Meni sve to izgleda kulturiška,i stvarno mislim da će ti more prijati,mada je i meni,ali nije min regulisalo TSH lol!
hvala ti na info,cenim što si mi učinila to.
Nisam dušo pod stresom,a da ja znam :lol!:ljubac ,draga!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 30/8/2011, 10:53

Bobice ,baš si utrčala u hiper.....pravac Čigota !

Kris nadam se da će odmor podići i TSH i tvoje raspolozenje !Usput jedno pitanjce jesi li ti redila profil kortizola ?
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 30/8/2011, 14:54

samo ti mozgaj,umalo da se upecam! ne dam se više niti na jednu analizu,ma nek ide život! Laughing lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od kristina33 30/8/2011, 16:14

dr mali pariz ::
djole39 ::Usput jedno pitanjce jesi li ti redila profil kortizola ?
lol! hahahahaha,evo je!
Kao jedno vreme Nena za OGTT sa insulinemijom,kreće Đolesku sa kortizol prelivom,pardon-profilom

lol!
nisam i mislim da necu, bar ne uskoro. nemam vise zivaca ni za kakve analize, a niko mi nikada nije ni trazio.
cituckala sam malo tu "tvoju" temu o kortizolu i samo sam cekala kad ce poceti prozivka... Laughing

Danas se osecam bolje, mozda zato sto sam juce na poslu rekla sve sto sam imala i sad mirno cekam petak noc Very Happy
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od djole42 30/8/2011, 17:26

kristina33 ::
nisam i mislim da necu, bar ne uskoro. nemam vise zivaca ni za kakve analize, a niko mi nikada nije ni trazio.
Hvala na odgovoru Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 30/8/2011, 21:17

kristina33 ::

Danas se osecam bolje, mozda zato sto sam juce na poslu rekla sve sto sam imala i sad mirno cekam petak noc Very Happy
E, tako se počinje!
Posle i pogled rešava sve nedoumice Very Happy
Kris, počela si sa opuštanjem!! Bravo!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 30/8/2011, 22:44

Djolesku, meni je kortizol bio povišen kad sam ga poslednja dva puta vadila, mada nisam profil, a nije da nemam simptome hipo, samo su nekad primireni a nekad me zazaju domaćinski. U svakom slučaju kad idem uzbrdo, čuka hoće da iskoči, toga ranije nije bilo, baš se brzo zamaram!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 5/9/2011, 15:53

Uradila sam tsh, sad je 0,7 i definitivno je dobro što nisam poslušala dr i što sam smanjila terapiju kad sam počela sa glukofažom. Ft4 nisu radili, nije bilo reagensa.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od buby 5/9/2011, 16:14

Biksi :) ::. Ft4 nisu radili, nije bilo reagensa.
TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 444178 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 444178 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 444178 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 444178...mislim ne znam sto se cudim..i nerviram...ali to je sve normalno TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 447640oleeee
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 5/9/2011, 18:19

buby ::
Biksi :) ::. Ft4 nisu radili, nije bilo reagensa.
TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 444178 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 444178 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 444178 TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 444178...mislim ne znam sto se cudim..i nerviram...ali to je sve normalno TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 447640oleeee

Sestro, opušteno, nema nerviranja, na ovo smo navikli, bitno da je tsh dobar, ko bre šljivi taj ft4! lol! lol! Pitala me sestra da li hoću da vadim tsh, jer nema ft4, ja pristala tako! Eto, mir mir mir, niko nije kriv. Da ne zatrpavam! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 5/9/2011, 18:53

Bixi,al ti je nizak,sestro! Vodi račun!!
Ja ću neke 2 nedelje posle histero da proverim TSH,samo njega,FT4 mi i ne treba kad nikad ne iskačem iz granica,mada sam ga uglavnom i radila...
nadams e da će biti pomaka,ili ću nekog robijati Laughing
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od BiKsi :) 5/9/2011, 21:34

Pariz, 0.75 mi je još i ok, videću na moru da malo spustim terapijicu, valjda će šetnje pored mora da me opuste i dobro utiču na štitnu. Nešto kontam, već mesec i više sam kod mojih, na brdu sam, tj. nadmorska visina mnogo viša nego gde mi je stan, u prirodi sam često, jer su šljive još u toku, i verovatno je i to delovalo, iako sam baš iscrpljena i pod stresom. Majka priroda je čudo, a tek čist vazduh, zrikavci i tišina, e to mi najviše prija! yes
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od dr mali pariz 5/9/2011, 21:38

naravno,mada stres nadjačava majku prirodu. Morence će tebi baš da prija.Tu si non-stop u speedu.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Orline 5/9/2011, 22:34

Viš ti biksi, kako je doćerala TSH Very Happy
Planina je čudo.
Sad se čuvaj da ne prekardašiš, samo ga drži tako.

Pariz, nadam se da će i tvoj konačno da popusti.

Kako ono beše, kad ste radili kontrolu, pile ili ne Eutiroks ujutru? Čini mi se niste, mada meni nema logike, jer terapiju ne treba preskakati, tako reče dr.
Sutra mi je tri nedelje terapije, pa me kopka da uradim ovih dana, da vidim ima li ikakvog pomaka. Mada na prvu misao o odlasku u lab, počnu da mi rastu bodlje, tako da mislim da ću ipak sačekati i naredne tri, kako je tražila prof. Šumarac
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza - Page 39 Empty Re: TSH-Štitna žlezda-Hipotireoza-Hipertireoza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu