KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 24 od 39 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 31 ... 39  Sledeći

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od tanjaV 11/6/2013, 18:05

Evo rada koji govori o sansama zena sa veoma niskim AMH da dobiju potomstvo (Live birth chances in women with extremely low-serum anti-Mullerian hormone levels).

Zakljucak: With extremely low-serum AMH levels, moderate, but reasonable pregnancy and live birth rates are still possible. Extremely low AMH levels do not seem to represent an appropriate marker for withholding fertility treatment.

Zakljucak, ne treba odustajati...

tanjaV

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 11/6/2013, 18:23

lakole ::

bak ::kako sam vas namirisala da me ogovarate Wink

Betanija, klomifen od 4. dana (tako se zalomilo)
4, 6, 8, dan po jedan merional
estrofem od 5. dana.

Bilo 4-5 folikula, jedna upotrebljiva jc yes

lol!
f&f, opet novi sad. pa nije to toliko daleko, i ja putujem u kliniku u zg - 2 sata u jednom pravcu, u prošlom postupku sam išla 5 puta. Rolling Eyes

U pravu si Lakole, moram nekako da se psihički pripremim i organizujem da odem do NS.
Bak kod koga si radila u Betaniji i kako ti inače stojiš sa AMH i rezervama. Jesi li sve vreme bila u NS ili su te na UZ pratili u BG?

Missile svaka čast za broj jc, prava si koka nosilja. lol!

Tanja hvala na naučnim informacijama. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od missile 11/6/2013, 18:29

Fajt, imaš bus na 15min. Bukvalno. Meni je to ok, put tamo doživljavam kao rekreaciju, a ns mi se jako sviđa. Mm je tamo rođen, pa se uvek priključi, i super nam je. Ja volim da idem.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 11/6/2013, 18:37

missile ::Fajt, imaš bus na 15min. Bukvalno. Meni je to ok, put tamo doživljavam kao rekreaciju, a ns mi se jako sviđa. Mm je tamo rođen, pa se uvek priključi, i super nam je. Ja volim da idem.
Neverovatno ... na 15 minuta. Kad čovek nešto ne poznaje uvek mu se učini komplikovanije nego što jeste.


Poslednji izmenio Fight&Faith dana 23/6/2013, 14:48, izmenjeno ukupno 1 puta

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od laKole 11/6/2013, 20:11

missile ::I uznemirava me taj amh, ušao nekako u modu, a ja tu ne mogu ništa osim da se uspaničim.

sa 9 jć dobijenih iz stimulacije, bez obzira na vrijednost amh, nemaš razloga da paničiš. Wink
godinu i po prije stimulacije sigurno nije bio ni 2 a ni 1. eto, i tvoj slučaj pokazuje da amh nije isključivi pokazatelj rezerve jajnih ćelija. yes
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od bak 11/6/2013, 21:43

Ja sam isla u NS kolima, pa ne znam za buseve.
Prvi put sam isla na uz recimo 5-6 dc, htela sam bez ikakve terapije, pa 8-9 dan kad je bio i stop i na aspiraciju.
Znaci 2 uz. Doktorka mi je zakazivala kad je dezurna, pa ili uvece oko 8 ili oko 7 ujutru, meni je tako odgovaralo, do 9 stignem na posao.
Drugi put slicno, isto 2 uz pa aspiracija.
Sta znam, meni je odgovaralo, ja sam u NS za 1 sat, da idem na uz u Jerkovic, recimo, vise bi mi trebalo po guzvi yes
Radila kod dr Pjevic, ona mi je davnih dana radila laparo, vrlo mi odgovara, otisla i rekla dobar dan yes Trazila mi je za prirodnjak samo briseve, amh i spermokulturu.
Znam da i Bjelica radi prirodnjake, ma rade svi.
Ukupna cena je 80000 sa svim uz, anestezijom..... Placa se pre transfera na blagajni, dobijes racun.

Moj amh prosle godine je bio 2, 5 ove 3,2 Shocked Rolling Eyes Nemam ni nalik policisticnim niti slicno. Mislim da je lab bezveze Rolling Eyes Beladona u Zemunu

Antralaca uvek oko 15 na oba ukupno, 8 jc na sve tri stimulisane sa razlicitim protokolima.

Ala vam ja izreferisah lol!

bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 11/6/2013, 21:46

bak ::Ja sam isla u NS kolima, pa ne znam za buseve.
Prvi put sam isla na uz recimo 5-6 dc, htela sam bez ikakve terapije, pa 8-9 dan kad je bio i stop i na aspiraciju.
Znaci 2 uz. Doktorka mi je zakazivala kad je dezurna, pa ili uvece oko 8 ili oko 7 ujutru, meni je tako odgovaralo, do 9 stignem na posao.
Drugi put slicno, isto 2 uz pa aspiracija.
Sta znam, meni je odgovaralo, ja sam u NS za 1 sat, da idem na uz u Jerkovic, recimo, vise bi mi trebalo po guzvi yes
Radila kod dr Pjevic, ona mi je davnih dana radila laparo, vrlo mi odgovara, otisla i rekla dobar dan yes Trazila mi je za prirodnjak samo briseve, amh i spermokulturu.
Znam da i Bjelica radi prirodnjake, ma rade svi.
Ukupna cena je 80000 sa svim uz, anestezijom..... Placa se pre transfera na blagajni, dobijes racun.

Moj amh prosle godine je bio 2, 5 ove 3,2 Shocked Rolling Eyes Nemam ni nalik policisticnim niti slicno. Mislim da je lab bezveze Rolling Eyes Beladona u Zemunu

Antralaca uvek oko 15 na oba ukupno, 8 jc na sve tri stimulisane sa razlicitim protokolima.

Ala vam ja izreferisah lol!


Hvala puuuno Bak, srce si lol!

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Crvic 13/6/2013, 10:19

Moje iskustvo: sa 32 godine AMH 0,06. Stimulacija počela sa po 6 menopura dnevno (tada sam imala 58 kg). Cetvrtog dana, estradiol jedva 50, jedan jedini folikul, kao u svakom ciklusu! Stimulacija se prekida.
Sledeći put, 5 dana klomifen, dva dana samo fostimon, pa dan fostimon i cetrotide, pa dan samo cetrotide. Dva folikula, dve jajne ćelije i jedan savršen embrion. Nije uspelo, ali znam da je blaga stimulacija za mene najbolji, ustvari jedini izbor.

Kada razmišljam o AMH, trudim se da se setim ovoga. Prijateljica mi se posle godina borbe porodila u četrdesetoj u Univerzitetskoj bolnici u San Dijegu. U bolnici su joj rekli da imaju porodilju čiji je AMH bio nula i da se ne može uzeti kao potpuno pouzdan pokazatelj.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 14/6/2013, 19:17

Crvic ::Moje iskustvo: sa 32 godine AMH 0,06. Stimulacija počela sa po 6 menopura dnevno (tada sam imala 58 kg). Cetvrtog dana, estradiol jedva 50, jedan jedini folikul, kao u svakom ciklusu! Stimulacija se prekida.
Sledeći put, 5 dana klomifen, dva dana samo fostimon, pa dan fostimon i cetrotide, pa dan samo cetrotide. Dva folikula, dve jajne ćelije i jedan savršen embrion. Nije uspelo, ali znam da je blaga stimulacija za mene najbolji, ustvari jedini izbor.

Kada razmišljam o AMH, trudim se da se setim ovoga. Prijateljica mi se posle godina borbe porodila u četrdesetoj u Univerzitetskoj bolnici u San Dijegu. U bolnici su joj rekli da imaju porodilju čiji je AMH bio nula i da se ne može uzeti kao potpuno pouzdan pokazatelj.

Crvic, gde si radila 2 IVF? Vidim da je to bas bilo OK za tebe ... a ja sam bas u fazi traganja za najboljom opcijom. Hvala cvet

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Crvic 14/6/2013, 21:41

Ivanovići.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 14/6/2013, 22:09

Crvic ::Ivanovići.

Hvala Crvić. Nisam znala da neko u BG radi tu mini stimulaciju. Baš bi mi značilo da ne moram da putujem ...  cvet


Poslednji izmenio Fight&Faith dana 23/6/2013, 14:49, izmenjeno ukupno 1 puta

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 14/6/2013, 22:35

Fight evo ja da uletim dok ti crvic ne odgovori. ja sam jednom kod ivanovica stimulisana klomifenom. cena ista, puna ali neplacas hormonske inekcije vec samo klomifen koji je znacajno jefyiniji. rukex" su po istoj ceni. ali meni pukose folikuli pre vremena te mi uradise iui i vratise x"ksausurx" . meni se cinil da su mojo folikuli uvek zurili, ali cula sam da od llomofena oce ranije da puknu, te ono e3y6 h posle stop inekcije ne vaxi.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 14/6/2013, 22:40

Hvala Neno Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Crvic 17/6/2013, 09:19

Draga FightandFaith, odgovorila sam ti malo detaljnije na pp pošto je tema AMH pa da ne zatrpavamo.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od AriesGirl 17/6/2013, 17:57

FightandFaith ::
missile ::Koliko je klinika udaljena od autobuske stanice, može li da se stigne pešice, ako ne može koji gradski bus čekam? Odoh u off ali volela bih da dobijem više informacija...

Izvinjavam se sto ovako ulecem, ali sam htela da pomognem. Sorry za off. Od autobuske stanice do Betanije mozes peske, treba 10-15 min. Nema potrebe ici busom. Krenes od autobuske Bulevarom oslobodjenja, na drugom semaforu (prvi je odmah kod stanice) skrenes desno u Kralja Petra, ides do prvog semafora na kom skrenes levo i naidjes na Betaniju. Mozes i precicom izmedju zgrada, kroz Gagarinovu ulicu, ali je ovo lakse za objasniti. Srecno!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od sareni leptir 25/7/2013, 23:13

...meni pise da uradi amh i inhibin 5,6 dana ciklusa ..Rolling Eyes Rolling Eyes   ...vidim sve ste pisale da se radi 3eg dana ...ali kako kada mi na listi pise 5,6 dana ...?? a ostali hormoni 2,3 .a progesteron izmedju 20 i22 dana .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od BiKsi :) 26/7/2013, 22:30

Amh možeš bilo koji dan ciklusa, a inhibin b mi se čini isto kad i ostali hormoni. Moj ti je savet da ih sve uradiš 3. dana ciklusa, kompletno, da te ne bodu sto puta. Progesteron se radi 3. ili 2. svejedno, pa 14. dana, pa 21. da se dobije jasnija slika je li ima ovulacije tog meseca ili ne, i da li treba pojačati možda malo injekcijama ili tableticama da se pogura ako dodje do trudnoće.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od sareni leptir 26/7/2013, 22:49

...biksi ,bar ti si prosla u toj klinici ...na papiru pise da amh i inhibin moraju 5 ili 6 dana. a progesteron se trai od 20 do 22 dana ,neki dan izmedju toga..Laughing 
  ti si radila verovatno sve 3 dana ? pricamo o vto u LE
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od sareni leptir 26/7/2013, 22:50

..imam ja jos dosta do hormona .....ali cisto se prepispitujem...radicu kako pise na papiru ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od BiKsi :) 26/7/2013, 22:54

Ne sećam se, jer sam ja to radila za prvu vto, a ovaj put sam radila briseve i one klasične hormone 3. dana ciklusa, drugo mi ne tražiše. Ako tako piše, tako i uradi!yes 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od sareni leptir 26/7/2013, 22:57

...aaa---e to je vec nesto drugo ,....meni trazio i kariotip da odradim -samo ja (vec sam ga uradila ,i on je ok ...) i moramo ko sto rekoh histeroskopiju .izabrala sam da radi kod njih ipak ...taman cu avgusta da se leci od ureaplazme ,,,sl nedelje radim briseve (molim Boga da je nemam ...)
   kako si ti ,kako beba -vidim rastes ? jel se kreces ,setas napolju i to ....?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od BiKsi :) 26/7/2013, 22:59

Pisala sam u mom trudničkom, pa da ne idemo ovde off, si?!

Dobar ti je izbor i za histero što si kod njih, tačno će dr imati sve kao na dlanu! No, i ovo nije priča za ovu temu, pa ćemo na koracima ako imamo još šta!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od sareni leptir 26/7/2013, 23:21

...da da ,.....jos ti nisam  pogledala dnevnik ,jer sama smanjila malo net ...
 ja sam sada u fazi  ciscenja organizma ,bar dok ne krenem u nove pobede ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od luckystar74 20/12/2013, 12:41

Odbili su me na komisiji zbog niskog AMH 0,059 FSH mi je 7,88 a LH je 2,7...
Imam redovne cikluse i ovulaciju i ovo me je iznenadilo rekli su mi da ne mogu da imam decu i da mi je jedina opcija donatorska jc...
Moja dr mi predlaze da ponovim u drugoj lab AMH (radila u Konzilijumu) i da odem ili u BIS ili kod Ivanovica na konsultacije... BIS mi je ispred kuce pa cu videti da odem kod njih...
Bas sam se izbedacila...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Erata 20/12/2013, 12:59

Nemoj da se bedačiš! Ponovi AMH u laboratoriji Beograd na Bogosloviji. Meni je u Biomedika prošle godine bio 0,29, a u lab. Beograd 0.91, velika razlika. U Konzilijumu su obično niske vrednosti svima. E sad,ima tu još mogućnosti da se prođe komisija, ali to ne smem napisati javno - uapsiće me! lol! 
Prvo ponovi nalaz, pa polako...
I nemoj da te lažu da ne možeš imati decu. Ima ovde dece koja već u školu idu, a rekli su im isto što i vama. Glavu gore do pobede!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 24 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 39 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 31 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu