KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 23 od 39 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 39  Sledeći

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od missile 27/1/2013, 22:49

i ja ću sve da odradim u belmediku definitivno
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od ninica2 27/1/2013, 23:13

Tek sada vidim ovo,pa ne mogu da verujem kakvo vracanje da li su normalni.Ja sam isto kao i Dragana radila AMH za prvu VTO na poliklinici bio 0.7 jedva prosla drugostepenu,na kraju imala 10 jajnih celija.Sad opet uradim na poliklinici AMH 0.3 affraid odem naravno privatno,AMH 2.06 Shocked pitam magistarku koja radi nalaz o cemu se radi i ona je bila u soku,ponovila mi nalaz besplatno opet 2.06.Inace dva puta sam radila u poliklinici i nijednom me niko nije pitao koji dan ciklusa mi je,a magistarka kaze da je obavezan dan ciklusa jer se onda tako izracunava.Ja sam inace sve to ispricala mojoj dr. jer mi je bilo zao zena koje su ili ce biti odbijene zbog greske nestrucnih lica .
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 27/1/2013, 23:22

ljudi moji, ovo stvarno mora negde da se objavi!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od ivi 28/1/2013, 20:15

Meni je danas stigao rezultat AMH 15,2 ng/ml ref.vrednosti 0,5-5,3 ng/ml, prosle godine je bio 8,5 da li je moguce da se toliko povecao i zbog cega, logicnije bi mi bilo da se smanjuje posle dve VTO

da li ce komisija praviti problem posto je ovoliko iznad granice Rolling Eyes
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 28/1/2013, 20:35

ivi jel imas policisticne jajnike?
ne znam, al i meni se cini da svakako treba da se smanjuje. jel ista laboratorija?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od ivi 29/1/2013, 00:25

Neno imam policisticne jajnike i radila sam u drugom labu ovog puta, bas sam se nesto prepala kad sam videla rezultat,
nadam se da nece biti nekih problema na komisiji Rolling Eyes
ivi
ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od pempy 30/1/2013, 03:20

Cao devojke,

ja sam radila amh u Biomedici oktobra 2011, bio je manje od 0,1
Poslala me dr iz Fronta, uz komentar da je ne bitno koji dan se radi, jer sam ja pocela uveliko da gubim cikluse i znam da mi je bio 30 dan od poslednje m., ali nisam ni dobila u daljem periodu vec presla na HT. Naknadno sam cula i ja da je bitan dan kad se meri AMH, ali tada nisam vec poverovah, a da ne spominjem nalaze fsh na taj dan od 170, sto nisam hte;a posle nikom ni da pokazem jer nije merodavan kad se zna da se radi 2,3 dan ciklusa...
pempy
pempy

Broj poruka : 11
Godina : 46
Datum upisa : 08.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Veca77 30/1/2013, 12:37

Ni ja ne mogu da verujem zašto doktori toliko insistiraju na AMH, kad je još uvek u fazi ispitivanja.
Prvo, kog dana se radi? Na početku ciklusa ili bilo kog dana ciklusa? Tu su, takođe, oprečna mišljenja stručnjaka.
Drugo, FSH je pouzdaniji parametar za određivanje rezerve jajnih ćelija i njegova korelacija sa E2 na samom početku ciklusa može dosta toga da kaže.

Ja sam, recimo, imala vrednosti AMH pred kraj 2011. 2,24. To je, kao, dobra vrednost. Posle 3 meseca sam radila VTO, gde su dobili samo 4 jć. Nakon nekoliko meseci sam ponovo radila AMH za novi pokušaj VTO (jer sam u međuvremenu imala missed), i on je bio 0,24 Rolling Eyes , ali mi je zato FSH bio savršen u korelaciji sa E2. Ko je sada tu pametan? Samo da napomenem da sam svaki put hormone radila u Biomedici.
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 30/1/2013, 12:44

hmmm veco,
ovo lici na gresku neki od ta dva puta... posto je lab isti.
slazem se da je fsh sa e2 relevantniji pokazatelj rezerve... ali UZ JE IPAK NEPRIKOSNOVEN. zato vi koje ste u postupcima ili treba da udjete, treba da se pobunite zbog AMH kao faktora ogranicenja za ulazak u postupak finansiran od strane drzave...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Veca77 30/1/2013, 13:20

Postoji moguće objašnjenje zbog čega mi je AMH pao... Imala sam u međuvremenu VTO. Iako su dobili 4jć, ko zna koliko još folikula je propalo u tom ciklusu i onima kasnije, jer mnogo više jajnh ćelija propadne nego što bude iskorišćeno. Takav je organizam žene... Ali baš toliko da padne?!
Stvarno ne znam šta žene treba da rade da bi ušle u postupak VTO...
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od neca73 30/1/2013, 13:31

nemoguce je veco, da padne 10x za godinu dana, bez obzira na vto, nije mogao toliko da padne. u pitanju je laboratorijska greska, po mom misljenu.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nena beba 30/1/2013, 13:47

slazem se
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Veca77 30/1/2013, 13:50

Pa da, i meni je sumnjivo...
Laboratorije ne bi smele toliko da greše... No, šta je tu je. Mi smo ti koji moramo da se odlučimo na ponovno vađenje...
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od tanjaV 11/6/2013, 12:18

Nova sam ovde, jos moram da se uhodam... samo a pocetak da kazem da nizak AMH nije indikacija da vas odbiju za postupak VTO koji finansira RZZO. Ja sam primer za to :)
Veliki pozdrav!

tanjaV

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 11/6/2013, 12:57

TanjaV dobrodošla cvet Zanima me koliko si primila ampula i da li znaš koliko si imala antralnih folikula? Koliki ti je tačno AMH, da li je ovo iz potpisa?

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od tanjaV 11/6/2013, 13:31

Hvala draga :)
Ma ja sam sto se papira tice u pravom haosu. Toliko sam lekara obisla i napravila sam kupus salatu od njih, moram da ih preslozim pa da lepo popisem sve.
Broj atralnih folikula su mi poslednji put brojali 2011. Tada mi je prvi nalaza AMH bio 0!!! Posle ponavljanja analize jedva da ga je i bilo. Inace inhibin B mi je bio popuno OK kao i FSH sto me je potpuno zbunilo.
Tada sam imala oko 11 atralnih folikula (izvini moram da nadjem papir sa tacnim brojevima).

IVF je radjena po sledecem protokoli:
1. mesec dana microgynon 30 (da bi stimulacija startovala sa "mirnim jajnicima" bez velikog vodeceg folikula)
2. od drugog dana ciklusa pocinje stimulacija (7 dana puregon 300 jedinica, 2 dana 250, 1 dan 200 jedinica).
3. Centrotide 0.25ml dodat od 7 dana stimulacije do 10 dana (ukupno 4)
4. deseti dan stimulacije uvece stop inekcija Pregnyl 5000 jedinica
5. 12. dan od pocetka aspiracija
6. 15. dan embriotransfer

Na stimulaciju je reagovao samo levi jajnik (4 folukula, kasnije se "pridruzuje" peti), desni samo sitni folikuli (nisu rekli koliko). Estrogen mi je odlicno rastao sto je ukazivalo da nisu prazni folikuli i da jajne celije sazrevaju pa su mi smanjili stimulaciju).

Posto idem i kod odlicnog endokrinologa, on smatra da je problem sa niskim AMH ne samo smanjena ovarijalna rezerva vec je pre svega problem kvalitet jajnih celija. On je bio vrlo zabrinut kako ce sve da protekne.
Na kraju sam u mojoj grupi dobila najkvalitetnije embrione koje su se lepo delili. Kako sam se nadala, dobro sam se udala sto bi rekle bake. E sad, sto nije spela IVF to je misterija. Za pocetaksam zadovoljna da su ipak ti prvi koraci bili vise nego dobri iako mi nisu davane prevelike sanse.
Veliki poz...
A sad da sredim papire...
Masem!


tanjaV

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 11/6/2013, 13:44

Hvala puno na odgovoru draga Tanja cvet I meni je FSH uglavnom ok, ali mi je poslednji nalaz AMH bio 0.10. Kada sam 2009. i 2010. radila VTO u NF dobijala sam samo po 3 jc a 2 embriona, a primala sam oko 80 ampula menopura i nekoliko cetrotida, jer na gonal uopšte nisam reagovala. Tada se nije merio AMH, a antralnih sam imala oko 11. E sad je od poslednje VTO prošlo 3 godine ... ne znam ... ne bih opet išla na neku jaku stimulaciju, jer mi posle toga ciklus potpuno flipne ...Pre bih išla privatno kod nekog ko može da me "podesi". Ne bi mi bilo žao da platim, ukoliko bi mi vratili bar 2 kvalitetna embriona, čime bih dobila neku realnu šansu za uspeh. Možeš li mi reći kod kog si išla endokrinologa? Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od tanjaV 11/6/2013, 13:52

Ih bre nema na cemu Very Happy
Ja nekako racunam da je prvi pokusaj stimulacije potpuno nabadanje po principu daj sta das... posle valjda mogu malko da podese...
Mene je endokrinolog grdio da sam malo zakasnila jer sam dosla kod njega kad sam vec pocela stimulaciju. Trazio je da mi ako mi ne uspe prva IVF (sto i nije) spremim rezultate za gomilu hormona da me on dobro prouci pa da vidi sta dalje. Ja sam dodatno problematicna jer imam antitela koja napadaju stitnu zlezdu pa mogu da prave i problem sa jajnim celijama...
E sad bih mogla i da kazem koji je endokrinolog u pitanju :)... dr Djuro Macut.
P.S. Huh, bas cu da vidim da li ce i meni ciklus da flipne...

tanjaV

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 11/6/2013, 14:01

Tanja hvala jos jednom na odgovoru. Za ciklus ne brini uglavnom se to ne dešava, meni se jedino desilo od svih devojaka koje sam upoznala u NF, a koje su dobijale velike doze hormona. A čini mi se da si ti dobijala i znatno manje hormona od mene. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od laKole 11/6/2013, 15:11

fightandfaith :: ..primala sam oko 80 ampula menopura i nekoliko cetrotida...
f&f, koliko je to bilo dnevno 6 ili 7? i prvi dan je bilo odmah toliko? ja sam primila oko 30 ampula kad su mi prekidali stimulacije (3 i 4 dnevno). niko nije ni predlagao da idemo sa još više ampula dnevno, već samo 'polustimulaciju' - kombinaciju klomifena i par ampula.
inače, posljednji put kad sam vadila amh (prije godinu dana) bio je 0,6.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od missile 11/6/2013, 15:18

Lakole, zanima me tvoje mišljenje na temu AMH, naime, da li on zaista verno pokazuje rezervu jć?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od tanjaV 11/6/2013, 15:22

Ja sam procitala gomilu stranih naucnih radova na temu AMH-a (biolog sam, radim u naucnoj instituciji pa mi je lakse da dodjem do pravih izvora). Neki se kunu u njega dok drugi tvrde da nije pouzdan i da nedostaje jos istrazivanja da bi se mogao doneti definitivan zakljucak... moram da nadjem linkove ze te radove a cu ih staviti ovde...

tanjaV

Broj poruka : 6
Datum upisa : 11.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od laKole 11/6/2013, 15:36

miss, ne bih rekla da 'vjerno' pokazuje rezervu jajnih ćelija - kako se to može kvantitativno izmjeriti?
ali, evo, na forumu, bilo je i mlađih od nas djevojaka i sa sličnim vrijednostima amh, a sa jačom stimulacijom su dobijale više od 2,3,4 jajne ćelije (npr. erato - 5 ili 6 ampula dnevno i na kraju 7 jajnih ćelija).
rekla bih da nama koje imamo manji amh (koja vrijednost je granica?) ipak trebaju veće količine lijekova od uobičajenih - neko će i tada dobiti 2 ili 3 a neko duplo veći broj jajnih ćelija.
tu je i moj slučaj - amh je još uvijek u referentnim vrijednostima (0,5 - 2,3) a na punu stimulaciju uopšte ne reagujem, odgovaraju mi samo blaže. koliko je meni ostalo jajnih ćelija? kako reagujem, amh bi trebao da je <0,1. v
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 11/6/2013, 15:37

lakole ::
fightandfaith :: ..primala sam oko 80 ampula menopura i nekoliko cetrotida...
f&f, koliko je to bilo dnevno 6 ili 7? i prvi dan je bilo odmah toliko? ja sam primila oko 30 ampula kad su mi prekidali stimulacije (3 i 4 dnevno). niko nije ni predlagao da idemo sa još više ampula dnevno, već samo 'polustimulaciju' - kombinaciju klomifena i par ampula.
inače, posljednji put kad sam vadila amh (prije godinu dana) bio je 0,6.
Pa prvih nekoliko dana 7, pa su posle smanjili na 6 i uveli mozda par puregona i cetrotida, ne sećam se tačno. Međutim, tada 2010 se nije merio AMH, tako da ne znam koliki mi je bio. Znam samo da sam tada imala 11- do 12 antralaca, a da sam prošle godine imala jedva nekih 8.
Inače ne znam ko ovde u Beogradu radi polustimulaciju, sa kim god dr sam htela da razgovaram na tu temu (Jevremova, BIS, čak i glavna ekipa iz NF) niko nema pojma ... Ili su predlagali potpuni prirodnjak ili ogromne doze ampula. A ja sam čitala i na našim i na inostranim forumima da je za nas sa niskim AMH najbolja ta mini stimulacija kada se krene sa klomifenom i femarom, a da se na kraju dodaju ampule menopura i cetrotide.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od laKole 11/6/2013, 15:41

čekaj, f&f, pa bilo je takvih stimulacija i ovdje na forumu - bak je imala jednu takvu, čini mi se, a i menora je ostvarila trudnoću iz sličnog postupka kod crnogorac.

malko pratim i neki bh forum, najviše postupaka u ovim novim sarajevskim klinikama su upravo kombinacije klomifena/femare i par ampula, bez obzira na godine, vrijednosti fsh ili amh.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 23 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 39 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu