Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/

Strana 15 od 15 Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Ići dole

Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/ - Page 15 Empty Re: Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/

Počalji od mamadabudem taj 22/4/2019, 09:13

Samo pitanje je da li će to biti besplatno o trošku RFZO ili će se ipak plaćati, i koliko?
Starosna granica? Mada, logično starije žene idu na donaciju.
Ostali uslovi? Hm. Rolling Eyes
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2237
Datum upisa : 12.02.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/ - Page 15 Empty Re: Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/

Počalji od micam taj 22/4/2019, 18:41

O delu finansiranja i RFZO nije ni raspravljano kazu to nije na njima to je poseban tim.Donete su klauzulu ko i kako moze biti donator i detalji vezani za samu donaciju.Kazu da nigde nema ogranicenja godina primaoca samo donatora.Moze se uvoziti celija i spermatozoid ali ne i embrion,i nemoze se od uvezenog spajeti celij i sperma da se dobije embrion.Embrioni ce biti moguci u donaciji samo sa domaceg trzista.Mora se imati potvrda lekara da se nemoze drugim vidovima lecenja ostvariti trudnoca osim donacijom tu spada i veci broj pokusaja i godine zene osim ostalih anomalija kod oba partnera.Ostali uslovi i detalji mi nisu poznati i od kad ce krenuti i koliko ce kostati to sad???Mislim da ce biti tu negde kao stranci.Koliko sam nacula da RFZO ce finansirati samo do 42g. kao i VTO samo ko nema celija i spermatozoida bice donacija a isti uslovi kao do sad,ostali sami placaju.
Ima nekih tekstova na ovu temu na stranicama Sansa za roditeljstvo pa moze da se vidi.
micam
micam

Broj poruka : 1185
Godina : 47
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 23/4/2019, 09:22

E, bzvz, zar će i za donaciju da postave granicu 42??? Pa na donaciju upravo idu žene 40+. Možda da bude bar jedan postpak o trošku države, to bi bilo fer, ovako...nekako niko nas ne vidi, nigde ne postojimo. Stvarno tuga jedna od države.
mamadabudem
mamadabudem

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 23/4/2019, 09:58

Micam, a na FB stranicu Šanse ne mogu da idem jer sam blokrana od strane gospođe, vlasnice Udruženja, čiji sam ja bila jedan od osnivača. Šta ću, jebiga, kad postavljam nezgodna pitanja u vezi sa parama. Laughing Wink
mamadabudem
mamadabudem

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 23/4/2019, 21:26

Mamadabudem niko nas ne vidi i ne cuje,a izgleda nikom nije ni stalo.Imas i na sajtu Sase nije na fejsu samo.Ja nemam nalog i FB profil.Za sve ostalo nemam reci.Kod nas se sve vrti oko para i interesa.
micam
micam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 24/4/2019, 09:16

Ne idem ni na sajt Šanse. Ne želim da idem na sajt nekog ko nije želeo udruženje parova već firmu. Ne mogu ja to.
Mico, u svakom slučaju , ako ti nije teško, objavi ovde ako nešto saznaš. I ja ću.
mamadabudem
mamadabudem

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mamadabudem taj 30/4/2019, 08:48

E, ovako, zvala sam Upravu za biomedicinu te. 011/361-6340 i žena koja se javila rekla je da bi od 15. maja trebalo da proradi banka polnih ćelija, ali to još nije sasvim sigurno. Zakon je usvojen. I odnosi se samo na žene do 42 godine da mogu o trošku fonda da rade. Ovo su izveli krajnje lukavo, odajem im priznanje. Žene se upravo u 42 ili 43 godine odlučuju na donaciju a do tada isprobavaju sa svojim jajnim ćelijama. Kakvi su oni mufljuzi. Ostale žene 42+ plaćaju postupak. Hvala ti majko Srbijo.
mamadabudem
mamadabudem

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 2/5/2019, 01:54

Sta reci, a ne zaplakati.
Jedino ce pogodovati parovima sa muskim sterilitetom, ili zenama koje nisu imale finansijska sredstva a mladje su od 42.god. nadam se da ce to vremenom promeniti. Neke mladje generacije ce bitke voditi.

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22528
Godina : 38
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 2/5/2019, 14:28

Bas su humani jedino sto nemoramo putovati u inostranstvo,ostalo sve isto,a sad jos i verujem da ce vise kostati nego preko jer kod nas je takvo pravilo...Ej Srbijo medju sljivama...Sve lici na skupljanje nekih poena kod ljudi koji ni neznaju sta je i kako lici postupak VTO a nezna ni sta znaci donacija...
micam
micam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 4/5/2019, 20:10

Ohoho pa ja mozda uhvatim za drugo Laughing
Ja ne znam a sto ste pa ocekivale da ce da pomere granicu ? Odakle im pare... ne veruje da ce da bude skuplje nego preko... verovatno ce da bude ista cena... jedino eto sto ce da se ustedi za put... mene samo zanima kako ce to da zazivi... nesto mislim da nasi nisu bas jos stigli do tog nivoa da doniraju jc... spermatozoide i ajd... to ce klinci za lovu... zivo me zanima dal ce i da uvoze jc iz stranih banaka
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 40
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 5/5/2019, 23:08

Alisa nismo ocekivale al potajno se nadale da ce bar 1 dati,al "izgleda u se i u svoje kljuse".Al dobro je da ce biti ovde.Nije samo usteda za put vec i vreme koje nemozemo bas uvek odvojiti za par dana preko.Bice donacija iz uvoza i celije i spermatozoida,samo embrion se nece uvoziti i nemoze se dobiti iz uvezene celije i sperme(koliko shvatih embrione ce davati parovi sa VTo kod nas kojima ne treba i koji se odricu al ce biti uslov da imaju zivo rodjeno dete iz postupka da bi mogli da poklone ostatak).
Hvataj zalet imas jos fore za drugo ako nisi iskoristila 3 postupka za prvo,ako jesi izgleda ni to nema.
micam
micam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 5/5/2019, 23:13

Ja iskoristila samo 1... valjda stignem da uhvatim jos jedan barem... pravo da vam kazem za mene je iznenadjenje da donacija uopste ide preko fonda... ja nisam ni to ocekivala...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 40
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 24/5/2019, 11:16

Jutro zene,evo opetz da se javim da ostane zabiljezeno,zlu ne trebalo.
Ni nakon ove terapije koju sam pisala gore,ja nisam reagovala.Endometrijum je ostao na 4,5.
U Pragu nisu povjerovali da sam uzimala ispravno terapiju.Kordinatorka je poslal e mail,doktorica pita da li ste vi stvarno uzimali redovno terapiju???
Naravno da jesam..
Napisali su da imam jos dvije sanse da prekinemo sve.
ili da nastavimo sa flasterima do ponedljka jos.
jednostavno ja ne mogu da vjerujem
ne znam ,nisam pametna..nisam tuzna,samo sam sokirana da mi tjelo vise ne reaguje,od zdravog organizma i prvog uspjesnog pokusaja na ovo..
Da li su te 2 kiretaze toliko utjecale na zid maternice --ne znam
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1021
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 taj 24/5/2019, 21:09

Dobila sam danas e mail ,da uz terapiju 3x2estrofema plus 2 vaginalno,dodam Flastere hormonske 2 komada .
napisala mi je otvoreno sav protokol,ostaje jos terapija sa menopur i to je to.
Bas kako mi je jedan stari doktor rekao prije neka 2mj.
Kiretaze su ozrok zasto endometrij tako lose reaguje ,to mi je potvrdila
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1021
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 24/5/2019, 23:17

Amna draga bas mi je zao sto sve ide tako kako ne treba.Sudbine kreira zivot i protiv toga se nemoze,vredi pokusati da se u zivotu ne kaje zasto nisi.Ipak lepo je imas jedno dete ako bude jos koje super.Puno pozdrava javljaj nam sta je bilo dalje.
micam
micam

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 15 Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu