Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/

Strana 16 od 16 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Ići dole

Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/ - Page 16 Empty Re: Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/

Počalji od micam taj 19/10/2019, 14:48

Devojke zdravo i ja da se ubacim u pricu posto i mene interesuje donacija ozbiljno resavam i razmisljam o njoj.Pisala sam i ja klinikama i sve u svemu tu su negde sve se svodi na isto, razlikuju se nijansu jedna od druge.Koliko sam shvatila za donaciju u Ceskoj postoji zakon koji moraju svi da postuju i postoji jedna banka iz koje sve klinike uzimaju donaciju.Znaci kad dogovoris donaciju oni kontaktiraju banku i nadju donatorku i biraju je po kriterijumima koji su zakonom odredjeni.Donatorke moraju preci sve te preglede da bi usle u registar donatorstva Ceske republike,i moraju biti anonimne jer im zakon tako nalaze.Primaoci donacije mogu znati strucnu spremu,krvnu grupu,visinu,godine,boju ociju i kose.To je sve.U klinikama koje daju da se bira izmedju vise donatora mozes birati samo te kriterijume i nista vise jer je to jedino moguce po zakonu.Sto se tice izbora klinike ljudi biraju PFC najvise jer je tu dr sa nasih prostora i najbolji embriolog u Evropi,a i do skoro su bili jedni od malobrojnih koji su komunicirali na srpskom sa pacijentima sto je mnogima bilo presudno.Ima dosta Praskih beba u Srbiji i nemoze se reci da nisu uspesni.Sto se tice odnosa sa pacijentom to je sve kao na traci definitivno al to je uglavnom svuda tako.Malo ih se posvecuje i udubljuje.Mi smo naucile na drugi odnos kod nas na klinikama.
Opet sto se tice uspesnosti verujem da je veca,al donacija nije garant da ce doci do zaceca.Znam par njih sto su isle i vraceni extra embrioni i toliko su bili ubedjeni lekari da ce da uspe da nisu hteli vise od jednog da vrate pa opet nista.Poznajem zenu kojoj je donacija celije uspela tek iz 5 pokusaja,a opet ima ih iz 1-2.Ima slucajeva da uzmu komplet embrion doniran pa opet ne uspe.
Svako hvali kliniku i drzavu gde mu je uspelo.Verujte imaju svi podjednako uspeha i nisu nista bolji od drugih samo sto u tom momentu njih par pohvali jednu kliniku i onda ostali idu tamo pa neko vreme ta klinika bude uspesnija i tako se vrte u krug.To je moje misljenje koje sam izvukla iz razgovora sa onima koji su bili i sa foruma.
Najbitnije je u momentu kad ides u postupak da verujes u ceo postupak i da budes maksimalno rasterecen na svim poljima.Ova borba je lutrija nikad neznas kad je BINGO.Nekad bude sve ok i najlepse pa ne uspe,a nekad nema nade al se izbori za srecan kraj.Znaci zene moramo verovati u ono u sta se upustamo a ne stalno sumnjati i preispitivati.Izbor klinike jeste znacajan i bitan svako odredjuje gde mu je najbolje leglo i ima poverenja u tim koji radi i ostvari zadovoljavajucu komunikaciju.
Pisite svoje misljenje i iskustva mozda pomogne nekom u izboru.
Srecno i bebicetno buduce mame da nas bude sve vise ovde.
micam
micam

Broj poruka : 1199
Godina : 47
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/ - Page 16 Empty Re: Donacija jc- klinike/ info, logistika, iskustva/

Počalji od Summer2018 taj 21/10/2019, 10:29

Slazem se da je sve to priblizno isto i da su nijanse u pitanju. Meni su posle tog prvog kontakta najbolji utisak
ostavile klinike Gennet i Unica, s tim da mi se iz Unice devojka obratila na srpskom, bila je veoma ljubazna i
odgovarala na sva pitanja vrlo brzo, i za razliku od Genneta nema cekanja za ulazak u proces. Tako da sam sa njima zakazala Skype konsultacije u petak.
Btw ako nekom znaci, ne znam koliko je ovo objektivno, sajt Eggdonationfriends ima dosta korisnih informacija, izmedju ostalog rang listu klinika pa pogledajte ako vas zanima:
https://www.eggdonationfriends.com/egg-donation-clinics-ranking/?utm_source=getresponse&utm_medium=email&utm_campaign=cmt_all&utm_content=19+Rankings+of+Top+Rated+Egg+Donation+Clinics

Summer2018

Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 16 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu