KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Genesis - Novi Sad- Iskustva

+119
Zmajuška
Daca Djuric
Maja89
Petraa
sunny.tp
Sirijus
BabyBear
mimi85
Tebi
aurora
DonaMona
lilyt
Jeka1984
LAJTOP
*Titi*
HappyGirl
zlatica
ncoka
PalcicaBg
tiki89
libra35
Andja111
Sanjci87
Mika
nina :)
harper
nj sa 92
natural123
Malena88
pluton1
Bubamara
SoJa
lela1984
Maja.Bojan
mamadabudem
Sofija Veks
Smrdica
bezdan
d77
OKacica
fight&faith
bundevica
saska1
vesna060176
noja
ivanicasale
jelena*mama2andjela*
bak
strumfetica
Botox
leptirko82
bubi80
missile
REAANITA
libertte
maus
KoMetaK
vlajakg
Gral
lekica
menora72
Erata
makica84
bibi.libi
tetreb
LaFolie
darija79
ninica2
medolino
ciklama
Kamilica
lilins
jaca*caca
sareni leptir
Bebe1
cicsa80
marija47
red
AndyM
ananana
Mlata
vanjaq
dragana76ns
JocY
bridget jones
Xena
fenix
BiKsi :)
mikicapedja
Likoli
Dacaa
Aida
djole42
Melina
Sanjaa
traveler81
viktorija
Cupava
SannI-AlL
dr mali pariz
Deni
vašar
Marija86
stasa 85
nolinica
nabla
acagerilac
anna
MILICA77
Simona
Struzzo
Zoka83
Orline
mamica:)
mala parizanka
NINA1
medab
Kata
tanjaz
123 posters

Strana 4 od 34 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Sledeći

Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Zoka83 4/10/2010, 21:21

Cupava ::
nolinica ::...ali ne, sestra je uvek zauzeta svaki put kad zovem...užas, blagi užas!
Ovo im je stalna praksa rekla bih. :-) Ja sam poslednja dva puta zvala po 3 puta (u razmacima od po sat ipo, dva) i trazila Tinu, i uvek dobijala isti odgovor:
-"Zauzeta je, zovite kasnije".
Posle treceg puta odem, a ona secka zivu ogradicu, niko joj nije ni preneo da smo zvali, tako da sam odustala, pa sad idem u Betaniju. :-)


Meni se ovo nije desavalo... naravno Tina je cesto bila zauzeta, zbog aspiracija i sl. ali uglavnom su se na telefon javljale Daca ili tanja i redovno sam dobijala povratni poziv. Eto, malo drugacije iskustvo...
Cupka, slazem se, mogu svi osim dr Crnogorac lol! Kad sam cula kako si prosla da ET-u kod nje.... No
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Marija86 4/10/2010, 21:29

a sto svi sem dok.Crnogorac???? Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Cupava 4/10/2010, 21:37

Marija, kao prvo za jajnik mi je rekla da je miom cudno-pravilno-okruglog oblika, a na et-u nije mogla da nadje 'ubacene' embrione, da bi posle minut odustala i rekla:
-"Tu su negde".

Zoko, nije ni meni u toku postupka, al' posle drugog vadjenja bete sam im valjda dosadila. Niko tu nije kriv, ni oni, ni ja, al' smatram da "moj slucaj" jos nije gotov, i da i dalje treba da su uz mene (ja i dalje ne znam na cemu sam i sta da radim, a niko mi ne pomaze).
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Zoka83 4/10/2010, 22:10

Da draga, slazem se. Znam za par zena kojima je zasmetala njihova recenica " cujemo se ako je beta pozitivna, a ako nije vidimo se za 3 meseca". To bas nije u redu.

I naravno da treba da budu uz tebe, pogotovo zbog situacije u kojoj si. Ja bih se uplasila, ocito je embrion jos u materici, pa ako se ne razvija, mozda je potrebna neka intervencija, sta ja znam...
Uh, jako bih volela da sve bude u redu. Ljubim te.

Marija, znam sa Krstarice npr. par devojaka kojima je uspelo kod dr Crnogorac, nemoj brinuti. Ali cinjenica je da ona ima manje pacijenata od dr Trninic i Kopitovic jer ne vazi za bas nekog strucnjaka. Ili, mozda bolje receno, ove dve vaze za mnogo bolje strucnjake od nje. Ona je vlasnica klinike, ali mislim da nema bas mnogo iskustva jer joj je do skoro sve aspiracije obavljala dr Kopitovic. Moje licno, naglasavam licno misljenje je da je dr Crnogorac jos pionir u ovom polju i da se jos uci. A ako placam tolike pare ( ja ili drzava svejedno) i ako stavljam svoje zdravlje na kocku, onda hocu najbolje, a ne da neko ima praksu na meni. Razumes?
Nemoj se brinuti, ti ces kod dr Crnogorac dobiti sve potrebne info i sta sve treba da uradis da bi se pripremila, ali ce te svakako raditi ( po svoj prilici) jedna od ove dve druge dr.
Malo si me zainteresovala sa tim da si kod dr Crnogorac "preko veze". Pa ona ima priv. kliniku i nema guzve kod nje, tako da sa njom mozes da se vidis kad hoces. Dok npr kod dr Kopitovic na prve konsultacije cekas preko mesec dana...
Ljubac draga i no sikiriki : )
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Cupava 5/10/2010, 09:39

Marija, mozda nisam trebala to da ti napisem, al' k'o sto Zoka kaze nemamo svi ista iskustva. Plus sto je sve to bilo pre godinu dana, a od tada smo svi mi naucili vise o VTO, pa i ona iza sebe, sad, ima praksu od godinu dana, morala je napredovati. Bice to sve ok.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Marija86 5/10/2010, 11:09

Uh sad sam se zabrinula....
Poslovni prijatelj moga muza i njegova zena su radili vto u Genesisu kod dok.Crnogorac,ona se porodila ima trojke...preko njih smo dosli do nje i on nam je zakazao...U petak idemo ponovo pa cu videti sta kaze...
ali meni je bilo dosta jednog pionira ne treba mi jos jedan...
Sve sto nisam smela da kazem prvi put sada smem...placala drzava ili ja... Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Zoka83 5/10/2010, 11:56

Duso, nemoj unapred da se nerviras. U pravu je Cupka, nismo trebale nista da govorimo.... Zao mi je sada ako se sekiras....
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Marija86 5/10/2010, 12:01

Ne ne naravno da ste trebale da kazete,pa za to sluzimo ovde da jedna drugoj ukazemo na propuste lekara ..ja sam vam zahvalna sto ste mi rekle da znam na sta da budem spremna...
Ne sekiram se,sve je u redu....ljubim vas osmeh srce

PS.bacite pogled na insulinsku rezistencijuuu treba mi pomoc mala... Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Zoka83 5/10/2010, 12:07

Evo me, idem Very Happy Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 275568
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Zoka83 5/10/2010, 12:09

Duso, gde na IR? Ne mogu da nadjem...
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Marija86 5/10/2010, 12:13

nemam pojma ja ukucala u pretrazivac insulinska rezistencija i on mi izbaci cek da vidim ...
evo u sterilitet hormoni i tu je mali paris otvorila Insulin-insulinska rezistencija..
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od viktorija 5/10/2010, 13:17

Marija probaj pod ogtt Very Happy
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od traveler81 5/10/2010, 19:07

Devojke da li Genesis ima ograniceno vreme za davanje terapije npr. kao sto Betanija ima od 10-11h svakim danom ???
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Zoka83 5/10/2010, 19:53

Ne Traveler. Tamo uvek nekog ima 24/7 i mozes sama da odredis kada ti je najzgodnije. Ja sam zbog posla primala oko 19h. Da sam htela mogla sam i u 3 ujutru. Osim toga, ne ceka se po pola sata da primis inekciju, sto sam cula da u Betaniji nije slucaj.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Marija86 5/10/2010, 22:04

odlicno,meni to odgovara posto nikome necu da kazem za vto...sem mojoj kumi Razz
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od traveler81 6/10/2010, 07:51

To je stvarno super!
Betanija je bas komplikovana po tom pitanju i mislim da cu u drugi krug da se prijavim u Genesis. Meni njihovo vreme za terapiju nikako ama bas nikako nije odgovaralo (zbog posla ) To je jedini razlog sto bih menjala kliniku-ne mogu 1,5 mesec da izostajem sa posla.

A kako ste zadovoljne folikulometrijama i konsultacijama kad ste vec usle u proces vto? Da li ste dugo cekale, da li ste uvek isle kod istog lekara itd? Da li su vam lekari posvetili dovoljno vremena?
Sta oni kazu, koliki je procenat uspesnosti? Betanija se izjasnila da je to 20% .
Tim lekara je slican, mozda im je oprema samo savremenija? Ajde malo pisite , pa da ja lagano krenem u sakupljanje dokumentacije za drugi pokusaj :-)
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Cupava 6/10/2010, 08:42

Ja sam htela drugu VTO da radim u Betaniji, al' zbog posla je to bilo nemoguce - birala bih izmedju otkaza i vto-a, pa sam opet isla u Genesis. U Betaniji nemaju ni mogucnost zamrzavanja embriona, pa je i to nezgodno, pogotovo za 'koke'.
Zadovoljna sam i folikulometrijama, i konsultacijama. Nisam dugo cekala. Kad smo radili drugu VTO, sve vreme smo isli kod istog lekara (dr. Kopitovic), dok su nas u prvoj malo setali i kod drugih kad nje nije bilo. Kopitovicka nema obicaj da posvecuje puno vremena pacijentu (prezauzeta je), ali za to nema ni potrebe, jer u tom vremenu koje provedes sa njom, saznas sve. Kod nje je sve brzo i tacno.
Procenat uspesnosti u Genesisu je relativna stvar, oni svaku pozitivnu betu vode kao uspesnu VTO, cak i mene, to sam cula od sestre, ne pisem napamet, tako da se ja, u tu statistiku ne bih pouzdala, iskreno. :-)
Oprema jeste savremenija, prostorije prelepe, udobno, cisto, prijatno, a jedina zamerka je sto za tebe, posle odradjene bete, vise niko ne mari. Genesis je klinika u kojoj su pare na prvom mestu, kad prestanes da donosis pare, prestaje i interesovanje za tebe kao pacijenta. to je moja velika zamerka.
Ja Genesis dozivljavam ovako, a li ti sve to prihvati sa rezervom, ima i drugacijih iskustava i boljih i losijih.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od dr mali pariz 6/10/2010, 17:41

Traveler, po mom mišljenju bitnu ulogu igra i zamrzavanje embriona,koje nije moguće u Betaniji,u Genesisu jeste.Ali,moje mišljenje je i da je Tabš ipak ime za Mađara,bar po iskustvu,ali nekome to nije bitno
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Deni 13/10/2010, 22:38

Ja sam dve vto radila u Genesisu kod dr. Trninic. Jedna divna osoba. Svi komplimenti. Kad god mi nesto nije bilo jasno, ja bih joj napisala poruku i ona je uvek odgovorila. Ima dosta strpljenja, odgovorice na svako pitanje, jedna smirena zena sto je moramo priznati jako bitno u postupku. Sto se tice osoblja svi su ok, meni su posle aspiracije sestre cak i sendvic napravile jer sam bila mnogo gladna... Klinika je cista, sobe uredne. Nekad kad je guzva, malo se priceka, ali nista strasno. I posle neuspesne vto sam joj poslala par porukica na koje mi je odgovorila. U sustini, i sad da je nesto pitam verovatno se ne bi oglusila. Eto to je moje iskustvo, ali da naglasim da su obe vto bile o nasem trosku.
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od stasa 85 24/10/2010, 10:43

tim lekara za Nacijonalni program su Dr Crnogorac I Prof Kopitovic i ti sam biras kod kog doktora zelis da budes i on te vodi do kraja(radi aspiraciju, embrijotransfer,folikulometrije) Ne ceka se dugo i obe doktorke su vrlo ljubazne,kao i sestre. lol! trudnica

smiledraw

stasa 85

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od dr mali pariz 24/10/2010, 11:08

Staso,a gde to biraš?
Na prvostepenoj Komisiji ti daju spisak klinika,sad su izmenili,je l?Daju i spisak lekara da zaokružiš?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od stasa 85 25/10/2010, 18:45

Sve je isto kao i pre, ako odaberes genesis oni cim dobiju mejlom od komisije spisak zena za naci
onalni program odmah ih zove i zakazuje prijem i tada ti biras kod koje ces od ove dve doktorke. Razz


stasa 85

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od nolinica 11/11/2010, 19:14

Ipak se nadam da dr su ljubaznije od sestara. Kad god sam zvala da zakažem kod dr Kopitovićke ili da mi pročita rezultate, to je bilo jako teško uraditi sa sestrom Tinom. 5 puta zovem da bi uspela da zakažem pregled, te nema knjigu, te tu je pacijent, da ipak nazovem malo kasnije...i tako u krug. Užasno.
Po priči drugih ljudi dr Kopitovićka je veliki stručnjak i zato trpim sestru Tinu! Mad
Sve ovo se nadam da će imati svoje pozitivne rezultate.
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Zoka83 11/11/2010, 23:27

Nolinice, Tina je Kopitovickin asistent sto znaci da je sa njom za vreme aspiracije i svakog pregleda koji ima sa pacijentima.
Znam o cemu govoris, i evo malog saveta... Pokusaj da je zoves izmedju 15 i 16h, tada je uglavnom na klinici, a dr retko dolazi pre 17h, tako da se tada priprema, nema pacijente i ima vise vremena. Ja sam u tom vremenu uspevala da je dobijem.

Inace, njih dve jako lepo saradjuju. Pripremi se na to da ces vise komunicirati sa Tinom nego sa dr, ali ne brini se, Tina se za sve konsultuje sa dr. Ja sam jako zadovoljna tretmanom, ali od kako sam konkretno pocela sa postupkom. Pre toga sam i mesecima cekala da zakazem termin i jedva sam uspevala da stupim u kontakt sa njima.

Ali sve je vredelo. Po mom tickeru vidis rezultat moje prve vto Very Happy
Srecno!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od nolinica 12/11/2010, 18:00

Zoka, tvoja priča ohrabruje!! sunny
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Genesis - Novi Sad- Iskustva - Page 4 Empty Re: Genesis - Novi Sad- Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 34 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu