KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Platnene pelene

+32
Vecka
Marie
zvoncica36
sareni leptir
daca32
BiKsi :)
fmala
dizni
twinsi
Marija86
Akijeva
Tangerine
Gramatika
nina :)
ninica2
Ema78
lilly13
Dacaa
MARA
Milijana
veki1
Mirjana
Mali Princ
Botox
verpet
Sami
Jelence
tedi
era
Gala
Agata27
HappyGirl
36 posters

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od ninica2 27/1/2013, 11:37

Hvala draga,ljubim vas osmeh srce
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od nina :) 27/1/2013, 12:23

hvala da mogu da preporucim rodjaki te zato te i pitam
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Gramatika 6/2/2013, 23:35

Znači, Bojana, vama dobro ide sa pelenama! I ja ozbiljno razmišljam da kupim platnene pelene. Jesi li ti naručivala samo ove Coki loki?
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Tangerine 17/2/2013, 11:39

Cestitam na izboru i bravo sto se tako dobro snalazite! Sad i ja razmisljam da narucim, a tek sam u trecem mesecu. :)

Ja sad vidim da oni prave i platnene uloske za zene! Zivo me interesuje kako bi to funkcionisalo! Mozda i nije los izbor za posle porodjaja umesto mrezastih. Je l' iko probao?


Poslednji izmenio Tangerine dana 17/2/2013, 11:46, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : dopuna)
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Gramatika 22/2/2013, 23:43

https://www.facebook.com/pelenedajdaj?ref=stream

jeste li videle ovo: eko pelene od bambusa! Ovo mi se baš sviđa!
Šta kažete?
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 23/2/2013, 09:38

Ja sam juce gledala platnene pelene u Aksi, bio mi usput, pa rekoh da svratim...i uopste mi se nisu svidele. Mi cemo verovatno koristiti kombinaciju jednokratnih i platnenih, jer ja nemam gde da ih susim. Terasa nam je mala, a na vesernicu nemamo prava, jer zivimo u nadogradnji...Preko zime mi je ok, radijatori su zakon. Videcu jos... Jeste da su jednokratne komfornije za upotrebu, ali vise mi se dopadaju platnene...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 23/2/2013, 10:09

Grama, baš su dobre ove od bambusa likeit
Ja planiram da kupim desetak, za početak odvikavanja od pelena. Planirala sam da noću ipak nosimo pampers, jer uskoro će prestati grejna sezona, pa će noću po nekad biti hladno u stanu. Ne bih da rizikujem da se mokar prehladi.
A kod bake letos ima da bude golać po čitav dan Laughing Da nauči da piški bez pelene Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 23/2/2013, 10:21

Ema78 ::Dodje mi da narucim ove pelene za licnu upotrebu !!! Very Happy

Mogu ti reći, jeste da izgleda smešno, ali koliko je zdravije kupiti ove dnevne uloške od bambusa yes

Vladeta je love love love
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Botox 23/2/2013, 10:37

Ema78 ::Ja sam juce gledala platnene pelene u Aksi, bio mi usput, pa rekoh da svratim...i uopste mi se nisu svidele. Mi cemo verovatno koristiti kombinaciju jednokratnih i platnenih, jer ja nemam gde da ih susim. Terasa nam je mala, a na vesernicu nemamo prava, jer zivimo u nadogradnji...Preko zime mi je ok, radijatori su zakon. Videcu jos... Jeste da su jednokratne komfornije za upotrebu, ali vise mi se dopadaju platnene...
u aksi verrovatno nisi videla platnene pelene nego onu zamenu za siroki povoj
to su razlicite stvari
ove pelene se prodaju kod coki loki, kod daj daj
i kod jos nekih zena koje ih siju
nema to kod nas kupiti u aksi.... jedinio ako sad nisu ubacili, ali sumnjam....
nase su super
ne bih ih menjala ni za sta
sad ce ovih dana da nam stigne jos jedna tura od deset pelena
jedva cekamo :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Botox 5/3/2013, 11:06

stigla nasa nova tura pelenica <3

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 IMG_3256
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od nina :) 5/3/2013, 12:44

sad si mirna sa pelenama do kraja.sto su lepi dezeni
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Gramatika 5/3/2013, 18:38

nina :) ::sad si mirna sa pelenama do kraja.sto su lepi dezeni

yes

Gde si ti, Nina, ovih dana?
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 5/3/2013, 22:33

Evo i mene ponovo...
Bojance, gledala sam u Aksi njihov pamuk, na to sam mislila, i stvarno mi se nisu dopale...A veceras sam bas imala konstruktivnu raspravu sa drugaricom, bas oko platnenih pelena. Pri tom, ona nema decu, sto se tice iskustva je ko ja, ali njena najbolja drugarica ima, i ona se kune u ove za jednokratnu upotrebu...Sto mrzim kada me neko ubdjuje u nesto, a nema pojma o cemu prica...da barem ima dete, pa i ajde... I stvarno sam se zaprepastila koliko ljudi imaju predrasuda o pltnenim pelenama, a faktor zdravlja deteta se ne razmatra. Pamuk je bre pamuk i tacka. Ja cu verovatno koristiti kombinaciju jednih i drugih, jer mi je najveci problem susenje, mada ako uglavim masinu za susenje vesa u kupatilo, to ce malo promeniti stvari...Za varijantu sam kada idemo negde pampers, a kod kuce platnene...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Botox 7/3/2013, 10:06

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 12356834
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Akijeva 18/3/2013, 00:40

I mi smo naručili Coki Loki i čekamo da nam stignu, ja sam zbog zime odustala od njih u početku, a moja beba je znala da potroši i po 8-10 pelena u toku dana, a retko kad ispod 7. Sad se to sredilo, pa ću i ja za leto ipak da se odlučim za Coki Loki, imaju sjajne dezene i jedva čekam da ih dobijem. Samo nisam znala da treba toliko da se čeka inače bih ranije poručila.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od veki1 26/3/2013, 22:33

Ja se divim svima koji koriste platnene pelene, kupila i resila da one ipak nisu za mene...
Preporucila bi svima da prvo kupe samo jednu i da vide koliko im odgovaraju,jer one ipak nisu jeftine a vrlo je moguce da se posle probe predomislite i vratite na jednokratne.
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 26/3/2013, 22:37

Ja sam mu zato stavljala obične platnene, da probam i odustala prvog dana Embarassed Međutim, za odvikavanje ću naručiti ove i to već sad kad malo otopli Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od veki1 26/3/2013, 23:16

He he, sacekaj do leta pa onda moze i golisav da bude Very Happy
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Akijeva 27/3/2013, 23:14

Slažem se veki1. Prvo treba naručiti samo par, ali super je kad ti se nađu, ako nekad ostaneš bez pelena i u svakom slučaju dobro dođu, pošto ono sa duplom tetrom i švedskom nije baš za posle 6 meseci jer ne može da se mrdne beba, a i leti baš nije da se to sve stavlja iako je ta varijanta isto ok za male bebe. Mi ćemo probati prvo, tako sam i ja mislila, pa ću kad budem malo bolje upoznata opet pisati, a meni su se jako svidele baš za odvikavanje, jer to ne traje baš par dana, a u tom periodu je bezveze bacati pare na jednokratne. Inače, ja ne znam koliko još majki može da mi se pridruži, ali za jednokratne nemam baš puno hvale. Ja na primer nikud ne mogu da mrdnem bez a da ne ponesem nešto za presvlačenje, jer mojoj bebi uvek iz pampersa probije, a probali smo i puffies, koji je još gori, jedino huggies sam dobila jednom od prijateljice da probam i učinio mi se jako bolji, samo mislim da ne mogu suditi na osnovu jednog korišćenja. E sad za ove cokiloki sam po forumima čitala i žene kažu da ne probija, pa se nadam da će to biti dobitna kombinacija za nas. Nema ništa gore nego kad u pola noći shvatiš da moraš da presvučeš dete, a onda primetiš da je sve probilo, pa moraš da ga razbudiš dok ga presvučeš. Ja ne znam šta je to kod nas, ona je baš baš mrša, pa se sve mislim da nije da zbog toga ne dihtuje dobro pelena Laughing
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 27/3/2013, 23:40

Akijeva, i nama se to desilo par puta, a po savetu ja odmah pređem na veći broj i onda nema curenja. Npr. Cvrle bi sada trebao da nosi četvorku, ali ja mu kupujem peticu. Čim mu iz petice bude curnulo, odmah se šaltam na 6 i sve je OK Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Akijeva 28/3/2013, 13:27

Ona sad ima 6 kg i nosili smo 3 iz koje nam probija baš odavno tj. ne mogu na prste ruke da nabrojim kad nije Crying or Very sad i ja sam isto išla tom logikom i uzela sam pre dve nedelje 4 onu belu pampers i sad je bolje, a ko god čuje šokira se, kao bože što joj stavljaš 4 vidi kolicka je, ja sam mom detetu... ja rekoh aj da probam još jednom 3, stavim joj ono probije v E rekoh tako ti i treba kad slušaš druge. Sad se ojela 3 put već, dali stolicu i urin na analizu, bakterije nema,a nema ni gljivica na šta je dr sumnjala, pošto ima sor od sikenja. Sve sterilno!?! zbunjen I sad joj stavljam tetra+švedska na sat/dva, pošto kad joj stavim dve tetre počne da plače, pa ću tako malo da vidim kako će biti kad već ne mogu da je luftiram dugo zbog zime. A inače 4 joj je do lopatica pozadi i napred do ispod grudi  b
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Mirjana 28/3/2013, 13:58

Akijeva :: A inače 4 joj je do lopatica pozadi i napred do ispod grudi  b
Ajooooj Laughing osmeh srce
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od lilly13 28/3/2013, 16:33

Akijeva :: Sad se ojela 3 put već, dali stolicu i urin na analizu, bakterije nema,a nema ni gljivica na šta je dr sumnjala, pošto ima sor od sikenja. Sve sterilno!?!

mi smo isto imali osip kad je imala neka 2 mjeseca, isto smo koristili bijeli pampers, koji je tad i izašao iz upotrebe. kod nas se baš dosta mama žali na pampers u zadnje vrijeme. Ja sad koristim merkatorove pelene - Lumpi, i sasvim su mi ok, i cijenom su dosta pristupačne. pored pelena smo promijenili i kremu, izbacila sam pavlovića a počela koristiti bademovu kremu koju pravi jedna apotekarska ustanova. Sa osipom više problema nema.
što se tiče sora, i to smo naravno imali u prvom mjesecu - koristili smo nystatin. Nika 3puta dnevno pila kapi a ja mazala bradavice. I toga smo se riješili za neke 3 sedmice. od čega je bio nemam pojma, baš sam vodila računa ali eto...
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 28/3/2013, 18:30

Ja sam danas kupila cele 3 platnene pelene, tetra, ali ne za povijanje bebe, vec za pokrivanje, uvijanje i sl, jer mi se dopao dezen. Nisu nista posebno, namenila sam ih za porodiliste.

Gledam ove coki loki, i uzecu sigurno par komada, da vidim kako ce nam ici. Od jednokratnih nema sanse da koristim pampers, odluka je pala na huggies. Moja sestra je koristila huggies, i bila je prezadovoljna. O platnenim nece ni da diskutuje, kaze da je to glupost... Laughing
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Gramatika 28/3/2013, 22:24

Da li je neka od mama koristila daj daj pelene od bambusa? Kakva su vaša iskustva?
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 3 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu