KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Platnene pelene

+32
Vecka
Marie
zvoncica36
sareni leptir
daca32
BiKsi :)
fmala
dizni
twinsi
Marija86
Akijeva
Tangerine
Gramatika
nina :)
ninica2
Ema78
lilly13
Dacaa
MARA
Milijana
veki1
Mirjana
Mali Princ
Botox
verpet
Sami
Jelence
tedi
era
Gala
Agata27
HappyGirl
36 posters

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 5/1/2015, 00:44

Ja sam prvi put sada kupila dm baby love jednokratne pelene... i grozne su... ali i dalje ostajem pri stavu da su pufies jednokratne odlicne, najpribliznije su platnenim...a sto se tice tetra pelena, vodite racuna da ne budu kineske, koje prodaju u aksi, jer se jako brzo deformisu... i da kod svedskih one pantljike sa strane budu dovoljno dugacke...ja sam kupovala iskljucivo nase, ali kao sto rekoh , nesto se nisam bas snasla sa njima...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Tangerine 5/1/2015, 07:58

@sareni leptir

Ako mislis na one gace gumene od 145 din. -- grozne su, imam ih ja.

Pamucna pelena zamenjuje siroki povoj.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 5/1/2015, 12:13

Tangerine, ja imam jednu tu švedsku na čičak, ali mislim da ne vredi toliko para Sad slatke su, ali mi se čičak već posle prvog pranja deformisao, a imam veličinu 68 koju je moja curica skoro prerasla (ima oko 7 kg i pre dve nedelje je bila dugačka 61 cm). Da su malo jeftinije ok.
Leptiru i ja ti ne bih preporučila te klasične gumene zaštitne, mnogo su debele i mislim da u njima koža ne diše nikako. Dajdaj jeste skuplji ali se isplati. Ili imaš i varijantu Cokiloki, oko 1000 dinara, univerzalna veličina, on ti se još više isplati jer može od početka do kraja pelenaštva. Daj daj ide u dve veličine. Materijal je PUL i mnogo je mekši od tih gumenih, a koža diše. Uglavnom, treba ti bar dvoje zaštitnih gaćica, a da budeš baš opuštena 3 kom. Ema u pravu si za švedske i tetre... Ja imala sreću da je moja svekrva sačuvala od mm i devera tetre, nekih 50-ak kom. i neverovatno koliko su kvalitetnije od ovih novih... I dalje bele, gusto tkane, super upijaju. Neke koje su mi ostale od starije ćerkice, a kupljene su kad se rodila, su već deformisane i požutele Sad
Isto se slažem da treba paziti na dužinu pantljiki, kada sam kupovala za starije dete prodavačica u Aksi je bila totalno nezainteresovana da mi pomogne i ja uzeh neke koje su mi delovale kvalitetno, a one u stvari minijaturne, ne mogu da zavežem lepo, raspadne se sve čim se beba mrda malo više...
I za grupu na FB ste u pravu... Ja na ta prepucavanja ne obraćam pažnu, bitni su mi fajlovi sa uputstvima i savetima. Iz Hrvatske i Bosne nisam ništa naručivala, verujem da je poštarina baš velika, a i imam sasvim dovoljno pelena. Mene je u toj grupi bezveze što ima baš ostrašćenih žena, koje smatraju da su žene lošije majke ako koriste jednokratne pelene, što je jedna velika nebuloza, ali kao što rekoh ne zanimaju me prepucavanja tog tipa Wink
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od sareni leptir 5/1/2015, 17:43

Cure, za aksu ste u pravu. Jako lose tetre. Al kupih dodatnih 20 u ready group, gusto tkanje. Bolje puno. 
Danas ipaknuzeh zastitne gacice obicne, veci br. I 1 velicinu dajdaj zastitne. Na snizenju su 940 din. 
Zanima me jer taj princip povijanja sa jednom tetrom, ne ide preko svedska i zastitne?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 5/1/2015, 18:13

Leptiru zaštitne ti trebaju preko bilo koje varijante sa tetrama. Švedska ne mora ako imaš snapi kopču, ja uglavnom sa njom zakačim tetru pa preko cover. Slikaću ti kako to izgleda kad budem presvlačila bebu sledeći put pa ću probati da ubacim ovde slike.
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od sareni leptir 5/1/2015, 18:37

Snapy kopce rreba da mi stignu sa online sajta, stranog. Gde si ih ti kupila? 
Znaci onaj povoj sa jednom tetra p, je dovoljan kao siroki?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 5/1/2015, 18:53

Moraš unutra staviti još jedan uložak od tetre u obliku pravougaonika. Slikala sam ti, ali ne uspeva mi da ubacim sa tel. pa ću kasnije sa kompa. Ja uzela snapi slučajno na dečjem sajmu u Bgd pred porođaj, na štandu Bamboolik, oni imaju predivne pelene od bambusa, ali za mene su stvarno preskupi.
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od sareni leptir 5/1/2015, 20:04

Znaci, pravougaonik pa origami, svedska 8 zastitna? Ok. 
I meni preskupe te moderne, a bas su slatke.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 5/1/2015, 22:24

Origami fold

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Wki8n4
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 5/1/2015, 22:25

Origami fold plus dodatni uložak od tetre

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 28a2bz7
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 5/1/2015, 22:27

Zakačeno snapi kopčom (model je plišana kuca  Very Happy )

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 V3q3xd
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 5/1/2015, 22:28

Pričvršćeno švedskom pelenom (nema snapija ispod, nema potrebe ako ide švedska)

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 2j3hbwx
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 5/1/2015, 22:30

I na kraju zaštitne. Paziti da svaki deo pelene bude unutar zaštitnih, jer ako viri van odeća povuče vlagu.

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 10x6lfr
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Tangerine 6/1/2015, 18:49

Origami fold podseca na onaj starinski trokut za siroki povoj Very Happy
Jednom su mi sina tako povili u vrticu, nasli smo se u cudu Very Happy
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 6/1/2015, 20:13

Podseća, samo je tanji jer od jedne tetre ispadne i trougao i uložak odozgo :) probala sam još nekoliko načina motanja, ali ovaj nam je nekako najbolje legao. Kako ti motaš tetre?
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Tangerine 7/1/2015, 01:37

Marie ::Podseća, samo je tanji jer od jedne tetre ispadne i trougao i uložak odozgo :) probala sam još nekoliko načina motanja, ali ovaj nam je nekako najbolje legao. Kako ti motaš tetre?
Na 1/8, pa svedsku i zastitne. Klasika.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Vecka 29/5/2015, 13:46

Hajde malo da osvezim ovu temu :)
Procitala sam je od pocetka do kraja. Volela bih da se javi Botox, ona je koristila platnene pelene, volela bih sada da cujem njeno misljenje o svemu, koliko je istrajala sa njima, i da li je uspela da ih koristi za drugo dete, mladje, pored obaveza sa starijim detetom.

Mnogo sam razmisljala o platnenim pelenenama. Sa prvim detetom smo koristili jednokratne pelene (uglavnom baby love jer su nam najvise odgovarale), a preko siroki povoj (2 tetre plus svedska) koji smo menjali i stavljali nov ispeglan za svako presvlacenje (10tak presvlacenja u proseku na dan), i tako sest meseci. Posle toga smo do 9 meseci koristili siroki povoj samo nocu. Pelene smo skinuli sa 14 meseci. Platnene nismo koristili jer sam mislila da je tog trenutka u tim uslovima za mene previse, jer sam bila konstantno sa bebom sama, plus sam imala muza i devera koji su dolazili kuci sa posla samo da spavaju i jedu, pa sam prala dodatno i za njih, peglala itd... medjutim sad kad se prisetim svega, od svog pranja i susenja tetra i svedskih pelena, komotno sam mogla samo njih da koristim bez jednokratne, isti bi mi posao bio u pitanju.
Sada imam vise pomoci, mamu koja je odusevljena mojom idejom za platnene pelene. Imam doduse i sina koji ce imati skoro 4god kad se rodi beba , i naravno imace svoje potrebe jednako kao i do sada, ali nadam se da me to nece spreciti u ideji jednokratnih pelena.
Beba ce da bude letnja, julska, i predpostavljam da ce nam u pocetku biti lako susenje zbog lepog vremena, kasnije planiramo pelenice da susimo u masini.

Gledala sam razlicite moderne pelene, krojeve, modele, velicine.  Najprakticnije su OS pelene koje se koriste u toku celog pelenastva, ali sam cula iskustva da nisu bas najbolje za pocetak. Zato sam resila da moja beba nosi od rodjenja velicinu za novorodjencad nb, pa posle da predjemo na velicine ili na OS. 
Resila sam sama da sijem pelene i za sad sam sasila nekih 15tak kom, a planiram da sasijem odprilike ukupno 30 za pocetak, da bismo mogli komotno da ih peremo i ne brinemo da li ce se osusiti (jer nisam sigurna da cemo do tad vec kupiti masinu za susenje). Planiram uz to da kupim jos 2-3 zastitnih gaca, za sta mi treba preporuka. Dvoumim se izmedju CokiLoki i DajDaj zastitnih gaca. 
Pelenice su sasivene i gotove, sada me zanima da li ima zena koje su isprobavale razlicite pelene. Da li je lakse da stavim cicak ili drikere? Cicak se predpostavljam lakse stavlja, ali mi se cini da nije praktican za otkuvavanje pelena (posto planiram da sve pelene otkuvavam)? 
Koliko cesto presvlacite bebu u planenim pelenama? Ja sam sina presvlacila u pocetku 10tak ili vise puta na dan, ali ne znam da li je isto i sa jednokratnim pelenama?

Hajde za pocetak da to bude to, vec sam napisala referat :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 29/5/2015, 14:15

Vecka ja cu ti na brzinu odgovoriti na bar neka pitanja. Moja starija devojcica (jos malo tri godine puni) je bila u jednokratnim, iz istih razloga kao i tvoj decak, mislila sam da ja to ne mogu da postignem. A peglala sam joj sve zivo non stop i trosila na to vremena mnogo vise nego da smo koristili platnene :) Sad kad su tu njih dve meni je, verovala ili ne, sve mnogo lakse. Da li zato sto je drugo dete pa sam opustenija ili sta vec - ne znam, ali tako je. U platnenim je vec sedam meseci. Jednokratne sam joj obukla mozda dvaput za to vreme, kad smo isli na UZ kukova. Meni te pelene ne da nisu posao, nego mi je uzivanje da ih uvece slazem :) inace sam dosta vremena sama sa njih dve, sveki mi uskoci prepodne na par sati i to puno znaci, ali vise za neke druge stvari, pelene obavljam usput i stvarno mi ne oduzimaju neko ekstra vreme.
Ja pelene samo povremeno otkuvavam, perem ih na 60, do sada kuc kuc nismo imali ama bas nikakvih problema.
Probala sam joj svasta nesto - tetre, bambus, Cokiloki, Babystar, lolitu, All in one sa ebay-a, Bambino mio All in2. Na kraju smo najcesce u tetrama, to mi je najprakticnije. Trenutno joj uglavnom smotam tetru u ulozak i stavim u Bambino mio zastitne (one imaju jedan dzepic da drzi ulozak koliko toliko pa su kao all in 2), a za spavanje je u Cokiloki ili Babystar. Lolita nam ne odgovara kroj, sem njene bikini pelene koja je savrsenstvo, ali imam samo jednu, a kako imam puno pelena necu ih vise kupovati.
Bambus savrseno upija.
Sto se tice cicka, meni je super sto mozes s njim u milimetar podesiti pelenu kako ti odgovara, ali zavisi kakav je kvalitet cicka. Npr, na Bambino mio zastitnim cicak je odlican, posle meseci pranja svaki dan isti je kao kad je bio nov. Ali npr. na nekoj svedskoj iz Akse cicak mi se posle jednog pranja na 60 skroz izvitoperio.
Pelene za novorodjence - jednu imam, jako kratko je nosila, jer je rodjena krupna, tako da to zavisi od bebe do bebe. Mojoj je sa mesec dana one size vec bio super.
Izmedju dajdaj i coki loki zastitnih meni su bolje dajdaj, ali to je verovatno do bebine gradje, jednostavno su joj bolje legle.
Ako te jos nesto zanima pitaj slobodno :)
I da - presvlacim je cesto jer jako puno piski, mada sam i stariju u jednokratnim presvlacila cesto, prosto sam to usput obavljala, nisam je nikad ostavila u peleni jer "nije jos puna". U pocetku su mi obe puno kakile, pa je to bilo po deset puta minimum na dan, i vise sigurno. Sad mozda nekih 6 - 7 puta, u toku dana, nocu je ne presvlacim jer se ne budi.
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Tangerine 29/5/2015, 22:41

Vecka, zastitne gace dajdaj uzmi, nemoj cokiloki, videla sam ih kod nase "drugarice" iz CG i nisu bas najbolje.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Vecka 29/5/2015, 22:49

Hvala punona detaljnom odgovoru! :)
Moj sin je od 2 meseca do 2god imao stalno urinarnih infekcija i konstantno eserihiju u nekom broju. Sa 14 meseci smo iz jp presli na pamucne gacice i upale su se znatno smanjile, nisu odmah prestale. To mi je jos jedan podsticaj da sada odmah idemo u pamuk.
Mnogo mi znaci pozitivno iskustvo kod drugog pelenasa, posle prvog deteta iz jednokratnih. Od mame imam veliku podrsku. Finansijski mi nije nikakav izdatak jer ih sijem od platna koje vec imam, samo jos da ne odustanem. :)
Da li si bebi stavljala pamucne pre nego sto je otpao pupak?

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Vecka 29/5/2015, 22:50

Tangerine ::Vecka, zastitne gace dajdaj uzmi, nemoj cokiloki, videla sam ih kod nase "drugarice" iz CG i nisu bas najbolje.

Hvala ♡♥
:* za naseg imenjaka pelenasa :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od KoMetaK 29/5/2015, 23:40

I ja sam resila da koristim platnene pelene, posle citanja raznoraznih info po netu. SPremam se psihicki, i citam svasta po netu o njima. Ponekad imam utisak da je napravljena citava filozofija oko njih, i dalje ne kontam sta se dodaje, sta cemu sluzi, ali ima vremena! Rolling Eyes Laughing Laughing Svakako, uvek mi je opcija da koristim tetra+svedsku+gacice nepromocive, to bar znam odlicno kako funkcionise i kako se stavlja, jer sam 4 godine u skoli za pedijatrijske sestre samo o tome ucila i to radila na praxi! lol! lol! Kad ja spakujem bebu u pelene, nije mrdalo nista po 3h do sledeceg presvlacenja, profesorka je slala druge da gledaju kako povijam! lol! lol! Jeste da su od tada prosle 22 godine, a ja nisam povijala, ali cu se uhodati nekako.

Inace, jedan lep tekst koji pre neki dan citah o jednokratnim pelenama, kopiracu samo link, poduzi je tekst, a opet mislim da pripada ovde, jer objasnjava i prednosti koriscenja platnenih pelena. http://akos.ba/nauka/strasna-istina-o-djecjim-jednokratnim-pelenama

Kako shvatih ovi proizvodjaci ne dostavljaju pelene u inostranstvo, mada, kontaktiracu ih pa ih pitati, a daj daj su mi se bas, bas dopale. Svakako, jedno sam shvatila, ako ih uzimam, uzimacu ove koje su od bambusa, jer vidim da ih sve mame hvale i da su mnogo bolje i bolje upijaju.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Vecka 30/5/2015, 00:21

Kometo najezila sam se na tekst Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 1/6/2015, 11:00

Meta, u pravu si da se ponekad mnogo filozofira oko pelena, ja probala svasta nesto, pa mi na kraju dobre stare tetre ostale najdraze i najjednostavnije i najcesce mi je mala u njima Very Happy  ne brini, snaci ces se, dovoljna je dobra volja, a vidim da je imas yes
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od annci 3/8/2015, 16:06

Drage moje, iscitah citavu temu, a vec jako dugo pratim i na facebooku moderne platnene pelene. Prikupljam informacije i sve vise mi se cini da cu koristiti platnene. Cifra za pocetak jeste malo visa, ali koliko smo para do sada dali na sve postupke i analize...ovo je nista.
Zao mi je sto je Hrvatska mnooogo ispred nas kada su ove pelene u pitanju. Nekako, kao da se kod nas ne govori dovoljno o tome...

Marie, tvoji postovi stvarno daju snage da se u ovom istraje. Meni su se i sestra i snaja smejale na ovu temu (sveze mame su obe), kako jednostvano ne moze da se postigne sve to. Ja samo mislim da su nasi roditelji to uspevali, i njihovi roditelji pre toga...A evo, vidim da uspevate i vi.
Ima malo nedoumica, pa da pokusamo da razjasnimo:
-pronasla sam da nije dobro susiti ih na radijatoru, a cini mi se da ih neko susi (mislim na moderne platnene)
-da ne moraju da se peglaju i da je doboljno pranje na 60. (ne mislim na tetre)
-kakvo je iskustvo sa vrticem kada krenu? hoce li ih vaspitacice presvlaciti ili ne?

Znam da je za mene jos uvek rano, ali skupljam infomracije, proucavam proizvodjace..

Vecka, znam sta se sve izdesavalo draga. Nada se da si ok konacno. Jesi li uspela sa ovim platnenim?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 6 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu