KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Platnene pelene

+32
Vecka
Marie
zvoncica36
sareni leptir
daca32
BiKsi :)
fmala
dizni
twinsi
Marija86
Akijeva
Tangerine
Gramatika
nina :)
ninica2
Ema78
lilly13
Dacaa
MARA
Milijana
veki1
Mirjana
Mali Princ
Botox
verpet
Sami
Jelence
tedi
era
Gala
Agata27
HappyGirl
36 posters

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Tangerine 3/8/2015, 22:17

U vrtiću u koji moj sin ide bez problema su prihvatili mpp, ali on ide u privatni i u vreme kad smo ga upisali u jaslenoj grupi je bilo svega 5-6 beba.

Sa 19 je prestao da nosi pelene.

Moje iskustvo sa 60 stepeni je da se ne operu kako treba, ali tako sam ih prala svega par puta, inače sam uvek otkuvavala.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Marie 4/8/2015, 06:43

Annci, drago mi je da su moji postovi motivisuci :) sto se tice ljudi oko tebe koji te gledaju u cudu, uvek ce toga biti, nevezano za platnene pelene. Svaki roditelj ima svoje stavove, nacin vaspitanja... I tu uvek ima prostora za neslaganje, ali osnovna pristojnost bi trebalo da bude da se niko ne mesa u ono sto roditelji odluce za svoje dete.  Moja sestra uskoro treba da se porodi, isto su je sveki i zaova gledale kao da je luda kad je rekla da ce koristiti platnene. Zaova se inace porodila treci put pre dva meseca i kaze to ona ni u ludilu ne bi stigla. Medjutim malo po malo i sad se i ona zainteresovala za platnene, pocela da se raspituje sta, kako... Tako da kako god ti resis, veruj da si resila kako je za bebu i tebe najbolje i istraj u tome :)

Ja sam vecinom prala na 60, i zaista se operu dobro, s tim da ja svaku pelenu isperem na ruke, pa tako ceka pranje. Povremeno perem na 95, a npr. kad smo mesec dana bili u selu prala sam stalno na 95, program na 60 nesto blokira, stara je masina. I nista im ne fali (ni modernim ni tetrama), tako da ti mozes prati i na 95 ako zelis. A sto se tice bakterija, neko kaze odu sve na 60, neko kaze ne, moje misljenje je da odu, ne samo zbog temperature nego i zato sto je to program koji dugo traje, plus ja uvek dodatno isperem, pa ne znam kako bi nesto ostalo u zivotu hihi U svakom slucaju nikad nikakvih problema guza nije imala.

Na radijatoru sam umela da ih ostavim jako retko da se prosuse, imam susilicu pa sam ih zimi susila tako, a sad na striku. Cini mi se da je Botox pisala da posle susenja na radijatoru budu dosta grube. I tu ima trik, samo se protrljaju rukama po celoj povrsini i stvarno lepo omekane.

Ja pelene, ni tetre, ne peglam. Eto, tu sam sebi kupila malo vremena, kao sto neko kaze nema vremena za platnene pelene, tako sam ja sebi izbacila peglanje onoga sto mislim da i ne treba peglati. I to mi se pokazalo kao dobra odluka, jer ko sto napisah problema nikakvih nije bilo iako su pelene neopeglane. Lepo ih rukom protrljam, ispravim, slozim. To kad se suse na striku, inace, kad se suse u susilici budu kao nove.

Sto se vrtica tice, nemam iskustva, pocinjem da radim na jesen, a bebu ce cuvati sveki, koja je od pocetka odusevljena platnenim, pa tu nemam problema. Privatni vrtici sigurno bi prihvatili, a drzavni pitanje je. Meni starija krece na jesen, vidim da su vrticke grupe ogromne Sad a jaslene nesto manje, ali i tu ima puno dece. Mada, ako se pripreme za vrtic neke aio ili ai2, ne vidim zasto bi im bilo tesko da presvuku, kad za to treba vremena kao i za jednokratnu.

Sto se tice ulaganja u pp, ja sam recimo mogla proci ultrajeftino, jer sam imala vec puno tetri i svedskih. Ali htela sam da isprobam svasta, pa jeste tu otislo parica (ali opet mnogo manje nego sto smo dali sa prvim detetom na jednokratne). Da sam znala da cu se odlicno snaci sa tetrama, mogla sam da imam ulaganje samo za snapi kopcu i covere, sto je smesna cifra. Ako ne zelis tetre vec mpp, moj ti je savet da kupujes u trudnoci, po malo svakog meseca (tako sam ja), ali ne preterano puno kolicinski, pa kad beba stigne probas sve po malo i vidis sta vam lezi. Ako nesto ne odgovara, prodas, na bebac forumu ili u grupi na fejsu, stvarno se brzo proda. A kad kupujes tako postepeno trosak se skoro ne oseti.

Malo sam oduzila, ali nadam se da sam pomogla :)
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od annci 4/8/2015, 11:41

Marie, ti si srce. Hvlala puno!
poljubci
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Ema78 12/8/2015, 14:28

Devojke, ne brinite za bkterije... ne moze beba tek tako da se zarazi. A oko nas je sve puno bakterija i virusa, ne postoji sterilna sredina, pa tako ni pelene ne treba da budu, treba da budu ciste, i to je to. Ok, ne treba bas preterivati pa prati u hladnoj vodi, ali ne treba ih ni sterilisati pranjem na 95 pa peglanjem...
Moje dete je odrastao sa dva psa...i dan danas ne perkam i ne cistim previse.... i nikad nista mu nije falilo, a sve infekcije sto ima su ili od kolektiva, ili zbog fimoze...znaci, od pelena mu nista nije bilo.
Ja inace koristim samo jednokratne, iskreno lakse mi je..nisam protiv platnenih, ali moj stil zivota jednostavno je takav da mi svaki tren znaci.  petar ije imao ni ojede niti osipe, ni na jedne ni na druge, ako se ojedao, ojedao se zbog dijareja,i sa platnenim i sa jednokratnim...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Šašava 14/12/2015, 15:06

I ja se razmisljam o ovim pelenama,
videh na grupi ovu sliku, i tu se malo zamislih.
Ijao, koliko mesta treba za te pelene ...
to je jos jedan aspekt na koji terba obratiti paznju...
platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Ohlfd4

O napokon neko ko ima zivuljke :)
Imam tri psa i macku.
Gljivice ne mogu da se ubiju recimo ni na 95 C,
ali ih ubija bazna sredina (prasak, i moze da se doda soda bikarbona Wink ).
Uvek ima nesto za razmisljanje... ali mislim da ce moje dete lepse odrasti u drustvu "zveri" nego bez njih.
Izvinte za blago skretanje sa teme.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od annci 15/12/2015, 08:41

Neka je neko malo prodrmao temu, Sasava.
Mislim da nije strasno, sto se mesta tice. Tetre ti trebaju, pa ti trebaju. A sto se mpp tice, kazu da je 20tak dovoljno + 3-4 covera...
Ja se samo dvoumim da li da narucim one od 2-6 kg za pocetak, par njih, ili odmah krenem na one od 4-16. Kako sada vec da znam koliko ce imati kada mi konacno stigne...ili da sacekam porodjaj, svakako strartujem sa onim jednokratnim bamboo, pa onda narucujem...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Šašava 17/12/2015, 11:06

Ja cu jos da vidim to za pelene... kontam u pocetku svakako necu bas moci time da se bavim,
ali da mozda narucim bambusovih par komada, pa da vidim kako mi ide... Ovde je jedna zena pisala da je samo nocu stavljala te prirodne, pa i to je nesto, jel da.
Svakako, posto nisu preporucljive vlazne maramice, videcemo kako funkcionise brisanje bebe tetrama pre pranja kad se ukaka, onda ispiranje istih, odlaganje do pranja Very Happy

Juce su nam u DZ u skolici pricali da ljudi koji dobiju muske bebe sve cesce prelaze na ove pelene, jer je sve vise oligospermije, a to se povezuje sa visom temperaturom testisa u pelenama, nego sto bi valjalo... sad, ko ce ga znati.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od atridib 31/7/2016, 19:57

Zdravo :)
Sa tei meseca nam je dijagnostikovana alergija na gel za upijanje koji se nalazi u svim jednokratnim pelenama. Presli smo na tetre, medjutim skoro sam cula da postoje i neke moderne platnene pelene, ali su jako skupe, ako ima neka majka cija beba je prestala da nosi moderne pelene a moze da nam ih pozajmi, bili bismo i vise nego zahvalni. Sve pelene bismo cim prestanemo sa koriscenjem prosledili deugim bebama u grupi.
Hvala vam puno unapred

atridib

Broj poruka : 6
Datum upisa : 31.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Tangerine 8/8/2016, 00:10

tetre su zakon
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Šašava 8/8/2016, 18:31

ne volim tetranje...
nisam doduse probala sa onim debljim tetrama.
MPP nisu skupe, koliko vrede.
I koliko rada i materijala ima.
Sila sam jednu Wink
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od atridib 23/8/2016, 00:54

Ima li neko tetra pelene na poklon

atridib

Broj poruka : 6
Datum upisa : 31.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od atridib 23/8/2016, 00:55

Ima li neko tetre na poklon...hvala unapred

atridib

Broj poruka : 6
Datum upisa : 31.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

platnene pelene - Platnene pelene - Page 7 Empty Re: Platnene pelene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu