KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imena

+78
Blanka
Sofija Veks
hocukusurnecuzvaku
Stenli
fmala
Tangerine
KoMetaK
leptirko82
Marie
Erata
Vecka
lenjivica
lilya
nena beba
fight&faith
JocY
JAmajka
nina :)
dr mali pariz
rada78
hany
ciklama
Marija86
krol
zoxa
dra00
bulevarka
M.
kasia
Gramatika
Niny
nesalela
Ema78
Shizika
Andjelcici
Mirjana
lilly13
Djordjee
missile
racili
medolino
Orline
lena
heart84
darija79
Divina
cufta
Nefertari
Botox
Sami
anak
dragana76ns
BiKsi :)
brinbili
MARA
Milijana
Struzzo
Jelena*
maki82
Simona
Tinche
catherine290505
buby
Gala
era
caci
zabica
Kata
vakic
zalosna_sova
jul
nadalina
TetaSneki
adriatika
rsrce
maus
Jelence
Hitron-Luka
82 posters

Strana 4 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Milijana 31/10/2010, 11:56

Brini, bitno je i kako se ime slaže sa prezimenom. Uvek mi je bilo smešno kad deca imaju moderno ime i neko totalno obično prezime. Mi smo još pre braka imali spremno ime i za dečaka i za devojčicu, ali su se u zadnje vreme tu muvala i neka druga imena: Marta, Milena i Miona.
Mm se sviđa Olivera affraid

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od brinbili 31/10/2010, 12:05

Aaaaa Mili,i mm se svidja Olivera ili Vesna Shocked Shocked Shocked
Da se razumijemo,nisu losa imena ali nekako nisu za ovo vrijeme...
Prezime nam je dosta dugacko pa bih u svakom slucaju kombinovala neko kratko ime uz to....Kad samo pomislim kolko meni vremena treba dok se potpisem..neki put i provjeravam jesam li dobro napisala jer se desi da permutujem slova v (prezime 8+ime 9 slova)
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od dragana76ns 20/11/2010, 14:42

moja imena su Uros i Srna, ali se mm nikako ne slaze sa mojim izborom...
otom-potom kad dodje do toga valjda cu uspeti da ga bar za zensko obrlatim sreca
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Simona 30/11/2010, 13:36

Nas informisase u csr da po novom zakonu imena usvojene dece ne mogu da se menjaju, samo prezime. Nisam pitala moze li da se doda jos jedno ime, ali pretpostavljam da ne moze... To mi je bas bzv, ako se npr dete bude zvalo skroz neuobicajeno za nasu sredinu, samo mi jos fali da ga svaki put kad kaze ime ispituju sto se tako zove... No sta je tu je...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od catherine290505 11/1/2011, 20:51

Simona meni je to potpuno skandalozno, sto ne moze da se menja ime..Jel vam neko rekao zasto? Bas me zanima, kad se vec menja prezime.. mora da ima neka rupa u zakonu, ne bih se ja smirila dok ne bih nasla resenje..na kraju nije to najvaznije, ali ime stvarno moze da negativno ili pozitivno obelezi coveka za ceo zivot..ako bih bas iscrpela sve mogucnosti -zvala bih dete onako kako mm i ja zelimo i tako bih instruisala okolinu a pravo ime neka stoji dok se ne promeni zakon i sl..koliko ima osoba koje zovu -Beba, Bata, Milica i sla pravo ime im je potpuno drugacije, moju prijateljicu ceo zivot zovu Nina a ime joj nema veze sa tim...
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Simona 11/1/2011, 23:00

Keti,
kako sam shvatila zbog identiteta deteta. Valjda kao naviklo je da se tako zove pa procenjuju da bi mu bio sok da se promeni. Bas smo komentarisali to na drugom topicu. Sara je spomenula da postoji mozda neki nacin. Ne znam kakav je ali mislim da ga ne bih koristila. Ako je zakon takav bez obzira sto se meni ne svidja bolje da ga postujem. Necu da mi dovedu usvajanje u pitanje jer sam uradila nesto sto je zabranjeno. I ja bih volela da dam detetu ime, bar da dodam, ali opet nije to najvaznije. I ja mozda budem nesto tako uradila kako ti kazes, dam detetu neki nadimak pa ga tako zovemo a ime neka ostane. Mada sve zavisi od njega, ako vidim da mu se dopada njegovo ime onda cu ga tako zvati. No videcemo kako ce biti, mozda bas bude neko ime koje se nama svidja b Inace moje omiljeno ime Ana se nikako nije svidjalo mom muzu i uvek je smisljao dok smo bili u postupcima vto zasto se nece tako zvati... a sad se salim sa njim - ako bude Ana i zakon je na mojoj strani - ne moze da se menja Laughing
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od catherine290505 12/1/2011, 08:26

Simona, naravno da nije najvaznije, daaaleko od toga, ali mi nekako strasno- tvoje dete a ne mozes da mu das ime; I naravno da ni slucajno ne treba raditi nista sto bi ugrozilo usvajanje -affraid - samo mi nekako to neprirodno (sem u slucaju da se usvoji dete koje ima 4-5 god, to mi je onda razumljivo) ali ako uspete da usvojite malo dete..onda je druga prica...kako god bilo, mozda ovoj temi nije mesto ovde i kazes da ste pricale na drugom mestu, pa da ne zatrpavamo, da nas ne kazne Very Happy , ja vam zelim da se sto pre bavite "problemom" imena , sto bi znacilo da sto pre usvojite dete i postanete roditelji a ako bude neko shlb ime, nacice mu forumske tetke neke lepe nadimke lol!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Simona 12/1/2011, 08:49

Hvala Keti ljubav

Uglavnom se slazem sa tobom, ali da se ne raspricavam sto ti kazes - da nas ekspresno ne isele odavde Laughing

Pozdravcici za Neru i tebe osmeh srce
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od anak 21/2/2011, 13:48


Ja se, naravno, slažem da je Ana najlepše ime Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od anak 21/2/2011, 13:51

A možeš mislit šta mislim o tome da se ne može promeniti usvojenom detetu ime Mad Mad Mad boks boks boks . Kod nas je recimo velika šansa da se zove Mustafa, ili Husein. Svaka čast svakome, ne mislim da vređam ili nešto sl. Ali mislim da je gore za dete da objašnjava kako se npr. sa svojim novim prezimenom zove tako kako se zove, zar i to nije šok? Mislim da u nekim sredinama i regijama kao što je Balkan, takvo nešto ne bi smelo da bude problem.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Sami 14/3/2011, 10:10

Dok smo mi bili u postupku IME nam nista nije znacilo bilo nam je vazno samo da se dode do djeteta!
Mi smo Muslimani po vjeri a nije nam bilo vazno dali ce djete biti Katolik, Pravoslavac ili Musliman vazno nam je bilo samo da se dode do cilja ali dragi Bog, nam je uslisio molitve i dobili smo svoje djete pa smo imali tu cast da sami biramo ime.
anak, ako ste Vi dovoljno zagrejani za posvojenje i sigurni u odluku mislim kao i simona, da se rjesenje moze naci nekim nadimkom, vazno je doci do cilja.
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Botox 6/5/2011, 17:03

evo ovako
ja cu vam napisati sad sva imena koja su mi lepa...
jednog dana, znacu koje ime da mu ili da joj dam :)
muska imena :
Avram, Vidak, German, Despot, Ilija, Jordan, Komnen, Nestor, Njeguš, Ozren, Fedor, Hariton
a zenska imena:
Višnja, Danica, Đurđa, Irena, Julija, Kruna, Lenka, Olga, Saveta, Tomka, Filipa, Helena
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Nefertari 30/8/2011, 17:58

Za bate: Voin, Tadija, Borian, Novak, Vasil, Kosta, Vid, Jevrem, Aleksej
Za curice: Janja, Kalina, Neva, Anka, Danica
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Botox 28/3/2012, 10:49

vec mesecima nam se jedno ime izdvojilo iz mora drugih imena, i to je musko ime Vladeta....
za zensko veze nemam, imam gomilu imena ali nijedno mi nije ono pravo
za muska i kad razmisljam o drugim imenima, uvek se vratim imenu Vladeta, bas mi je leglo
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od anak 9/4/2012, 16:45

Sami, naravno da smo zainteresovani, i naravno da nam nacionalnost našega deteta nije problem. Jer da jeste, u BiH mi ne bismo ni ulazili u proces usvajanja.
Ali ako razmisliš, videćeš zašto se u potpunosti slažem sa Simonom. Veći bi šok bio detetu objašnjavati zašto se u određenoj sredini samo ono ističe sa imenom koje izaziva pažnju. Ipak se sve ovo radi radi dece, a ne radi nas.
Žao mi je ako si se našla uvređena, ali mislim ako se sama staviš u ovu situaciju da ćeš shvatiti. yes
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od cufta 20/4/2012, 21:39

caci ::Ako ja ikada imam cerkicu zvace se Lucija 100% a ako imam jos jednog sina zvace se ili Borna ili Vedran.A naravno i Marko obozavam Laughing
Bravo Caci, slazem se sa tobom, moja se zove Lucija :)
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Divina 20/4/2012, 23:43

evo i mog doprinosa temi...
imena za decaka: aleksandar, vid,vidak,mozda kosta, aleksa, vladimir
imena za devojcice: iskra, kruna, kalina, neva, nela,anđa, đurđa, asja,radmila
mada, moj mm je u fazonu da dete treba da ima neko ime koje je internacionalno, jer smo vrlo vezani za inostranstvo, pa da dete nema problema sa izgovorom imena...
e sad, ima jedno zensko ime koje mi se jako dopalo, ustvari osvojila me je jedna devojcica sa tim imenom, mala nemica, koja se zove kala.medjutim, to mnogo bolje zvuci sa nemackim akcentom... ali videcemo, samo da dodjem do bebe, zdrave i prave...
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od darija79 19/6/2012, 11:33

Da je decak bio bi Relja 100%
Posto smo saznali da ce biti devojcica jos uvek smisljam imena.
Juce sam resila da ce se zvati Lana,ali Lana otpada posto sam zasnala da se beba mog bivseg zove Lana v
Preostaje mi Vanja,Darija (ta imena mi se svidjaju za sad)
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od heart84 19/6/2012, 12:08

Moj dragi i ja smo se dogovorili da ukoliko bude musko on da ime, a ukoliko bude zensko ja biram. Posto on postuje porodicnu tradiciju, tako da ukoliko je decak zvace se po njegovom ocu, ja nisam bas odusevljena ali sta je tu je.
Ali posto ce biti devojcica Very Happy zvace se Dmitra bebe
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Botox 19/6/2012, 12:09

ako bude decak, bice Vladeta, po mojoj zelji
ako bude curica, bice po tatinoj zelji, Petra :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od cufta 19/6/2012, 16:32

Najlepse zensko ime je - Maja! (Leno jel' tako?)
Musko - Marko
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od lena 19/6/2012, 19:50

cufta ::Najlepse zensko ime je - Maja! (Leno jel' tako?)
Musko - Marko

Imena - Page 4 404938 Imena - Page 4 404938 Imena - Page 4 404938 Imena - Page 4 404938 Imena - Page 4 404938 A mislim da na Kutku ima milion Maja!!!

Marko je ime kome se nema sta zameriti, za mene cista klasika u najpozitivnijem smislu!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Orline 18/8/2012, 11:43

E, vako...
Moj mali Švrća još nema ime Laughing
Mislim da sam jedina kutanjka koja do 30 nedelje još nema pojma kako će joj se zvati bebac kad se rodi, ali ete tako ispade Laughing
Prvi put smo pričali pre par dana, i razmimoišli se sasvim Razz Posebno što je dugo prezime, pa bi bolje išlo kratko ime. Mada nije imperativ.

MM je jednostavan, njemu se dopadalo Dimitrije i Jovan, a meni jesu oba lepa, ali ne mogu da zamislim mog sina da se tako zove.

Moj je spisak poduži Laughing Luka je odmah ispao, jer moja sestra voli to ime, pa iako nema sina, to i ne uzimam u razmatranje. Meni je lepo bilo ime Bogdan, ali je kuma već dala ime sinu tako, pa je i to ispalo iz kombinacije u startu, Nikola je puna familija, kao i Vladimira Laughing

Jevrem mu je radno ime
, zasad, hahaha, jer je uz njegovu pomoć i napravljen, baš bi bilo smehotresno da ga tako nazovemo, mada ja znam jednog divnog čika Jevrema Razz

Meni se ranije dopadala razna imena. David, Adam, Maksim, ali mm se mršti na sva tri.
Todor je ispao iz kombinacije, jer su se tako zvali i moj i njegov šef, pa negativnu konotaciju pravi Laughing -njemu više.

Mihailo je sporan jer on hoće sa j a ja sa i Razz a slava nam je 21. novembra, pa bi se baš uklopilo 'nako lepo Laughing
Aleksandar, Marko, Dušan, Tadija, Kosta, Petar, Mitar, Milutin, sve smo to nabrajali, i ništa Laughing Ili ja ili on minira Wink

Presek skupova napravismo nekako na dva imena, Andrija i Konstantin.

Dal će biti ijedno od ta dva, će vidimo lol!
Ovo drugo nas vuče oboje, meni se inače Kosta svidja, pa bih ga svejedno tako zvala, jer volim nadimke, za razliku od mnogih. Meni je super imati dugo ime, pa različite nadimke. Jedno si u kući, drugo sa ortacima, treće na poslu, i sl lol!

Glasanje i predlozi su dobrodošli, ali ne garantujem da ću vas poslušati Laughing Razz
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Botox 18/8/2012, 11:49

hehehe
tako sam i aj u jednom momentu imala po 20 imena zenskih i muskih Very Happy
ja inace volim brojke
i posto njegovo prezime ima 7 slova, pa nije ni dugacko ni kratko, ja resih da i ime ima 7 slova, i super, odabrali, resili nasu 'brigu'
a ako vam je prezime dugacko, ja sam ipak za kraca imena
od kratkih mi je lepo Igor, Vasa, Sava, Ivan....
to od ovih sa 4 slova, bas su mi lepa
a od 5, Ilija mi je lepo, lepo je i Kosta i Rastko (to vec ima 6 slova Very Happy )
hm....
dalje bas i ne znam vise, nismo razmisljali o imenima od kada nadjosmo za naseg svrcka pa mi i inspiracija nesto tanucna
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Orline 18/8/2012, 11:56

Hvala, Boki, Ilija je bilo u razmatranju, kao i Ivan- moja varijanta njegovog Jovan Laughing

Igor nije loše, ali mi nešto ne leži. A sa mnom je problem što ne volim kratka imena Razz iako bi bilo bolje tako. Kreten, sve napoako lol!
Moje je devojačko prezime od pet slova, ih kako bi bilo lako složiti Laughing .
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imena - Page 4 Empty Re: Imena

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu