Imena

Strana 5 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Imena

Počalji od medolino taj 18/8/2012, 12:18

Stvarno je tesko odluciti se za imena. Orlic kako god da odlucis bice super ti ces mu svakako naci nadimak lol!
Za sada mi padaju na pamet od muskih imena Marko,Mateja, Aleksa...
I kod mene ce biti veselo kad budem birala,ono sto meni odgovara muz bas ne mirise...tako je bilo pre ali videcemo kad otkrijemo pol pa pocnemo da nabrajamo imena lol!
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 30
Datum upisa : 26.01.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 18/8/2012, 12:46

orline :: Presek skupova napravismo nekako na dva imena, Andrija i Konstantin.

Dal će biti ijedno od ta dva, će vidimo lol!
Ovo drugo nas vuče oboje, meni se inače Kosta svidja, pa bih ga svejedno tako zvala, jer volim nadimke, za razliku od mnogih. Meni je super imati dugo ime, pa različite nadimke. Jedno si u kući, drugo sa ortacima, treće na poslu, i sl lol!

Glasanje i predlozi su dobrodošli, ali ne garantujem da ću vas poslušati Laughing Razz

Naravno, preferiram prvo ime jer mi je bas "musko" (a i etimologija mu to kaze) ali posto ce uskoro jubilej Milanskog edikta i cara Konstantina, bas ste se uklopili!!! Konstantin, mocno zvuci! Ali kad ga budes dozivala po parkicu ili grdila, tesko ces uspeti sve da izgovoris, mora da padne neki kraci nadimak!!!
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 47
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od racili taj 18/8/2012, 13:11

Pošto ćemo dobiti dečaka, moj predlog je bio Vidak ili Maksim, mm je hteo ona klasična imena: Petar, Nikola, Jovan.....što nije dolazilo u obzir. Moj favorit Maksim je otpao,jer su me si, ali baš svi gledali čudno, kao to je baš starinsko ime. Ostao je Vidak, na šta se mm zeze i kaže da će ga zvati budak ili kundak Shocked
Vrhunac je bio kad su roditelji mm sa oduševljenje prihvatili ime Vidak i izjavili kako će ga zvati Vido, jer se tako zvao deda mm, a oni su crnogorci i njima to mnogo znači....ja poludela, gde da ga deca tako zovu, a mm likuje i smeška se,,,eto ti tvog Vidaka... Na kraju mi je predložio da bude Vasilije, jer se i meni svidelo to ime. Ostalo je da kad budem videla bebca odlučim da li će biti Vidak ili Vasilije....samo će mi se reći.
Orle, meni je Konstantin lepše Very Happy Andrija ima mnogo.....
racili

Broj poruka : 567
Godina : 42
Datum upisa : 28.12.2009

Pogledaj profil korisnika http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 18/8/2012, 13:27

Racili, i meni se Maksim svidja, ali isto su me svi čudno gledali Laughing
A Vidak je super, pa šta ako ga zovu Vido ili Vide, i moj deda po majci se tako zvao. A neće ga deca tako zvatiu nego baba i deda, deca će već smisliti svoje, taman da mu daš ime od tri slova Laughing

Znam lenče etimologiju imena Andrija Very Happy zato mi se i svidja. Ja gledam etimologiju, zato su mi i otpala neka imena (tipa Pavle- malen i sl) A da mu dam i ime Aleksandar, opet bi ga zvala Andro ili Andrija. Tako bi i od Konstantina bio Kosta obavezno Laughing Kod mene imena samo u krštenici postoje, svakoga krstim lol!

Znači nije bzvz Konstantin, dosta je retko Very Happy
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 45
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 18/8/2012, 13:58

Meni su imena uvek nekako bila vezana za osobe koje se tako zovu. Kao kod Ori ovo sa Todorom. Zato mi je Vidak popuno odbojno jer jedini koga znam je totalni kreten.
Stvarno mislim da je kao i sa svim drugim stvarim u zivotu, sto vise razmisljamo, sve nam je gore...
Meni je od mskih super Milan, Dusan, Marko, Andrija, Luka, Uros, a zenska sam dala svojoj deci, mada su mi Emina i Emilija bile favoriti, ali nisam mogla iz porodicnih razloga.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 18/8/2012, 14:00

E Ori, a Konstantin me uvek podseca na ovo lol!
http://www.youtube.com/watch?v=pKwftF_StyU

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 18/8/2012, 16:43

Muz i ja smo se bili slozili za imena Justin, Maksim i Jan. Pa ja predlazem neko od ta tri imena za Orlinog sina. Maksim nije tako retko vise, mi imamo u rodbini jednog Maksima... Mada bi se nas sin da smo davali ime zvao najverovatnije Justin... Ali posto smo usvojili pa je dete vec imalo ime, to je bilo reseno. Meni njegovo ime nije lose, mada ne bi bio moj izbor. Zovemo ga po nadimku a jedan od nadimaka za to ime je i ime mog bivseg... Ja sam govorila da ni slucajno necu tako da ga zovem, ali u sustini mi se taj nadimak (a u nekoj verziji je i ime) najvise dopada pa mi se sada i omakne... Very Happy

Broj poruka : 8240
Godina : 49
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 18/8/2012, 17:39

I mi smo u parku sreli jednog Maksima, mozda je to tvoj Maksim Simce, ima godinu i po.
cufta

Broj poruka : 5391
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 18/8/2012, 22:13

Nije, ovo je stariji Maksim, ima oko pet godina... Ali eto i to sto ih znamo/srecemo vise govori da ime nije tako retko...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 18/8/2012, 22:46

Orle, da sad dobijem sina bio bi Mihajlo ili Ilija. Još mi se sviđaju Vukašin, Vidak, Milan, Marko, Andrija i Matija. Imaj u vidu i značenje imena, ali i to da treba lepo da zvuči uz prezime, zvučno a ne rogobatno, i da se lako izgovara uz prezime. Mm i ja smo u tom pogledu jasni, da imamo devojčicu on bi joj dao ime, a ja dečaku. Simona, sviđa mi se Jan. Baš! Mada više volim jednostavna imena, i da nisu popularna. Ali ako ikad budem imala dečaka, Jan će mi ući u razmatranje, jer prezime nije na -ić.
missile

Broj poruka : 8013
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 18/8/2012, 23:19

Ima lepih muskih imena Orle, meni se svidjaju: Andrej, Bogdan, Uroš, Vanja, Dušan, Dimitrije, Dobrica, Branislav i Dragoslav - od starijih imena ova dva mi se svidjaju Embarassed, lepo mi je i Bane, Kolja, Stevan, Đorđe, Matija, Saša, Mihajlo, Aleksa, Pavle, Petar, Andrija, Rastko, Vukašin, Ognjen, Srđan, Nikola, Sergej, Novak, Lazar, Luka, Todor, ma ima bas lepih imena! Svidja mi se i Bojanin izbor Vladeta, a svidja mi se i Vojin. A bome i Vasilije, a i Bojan, a i Moša, i Krsman. Izgleda da mi se baš svidja mnogo muških imena! lol!

S tim sto sam zagovornik da ime mora baš super da se slaže uz prezime da zvuči onako frajerski pravo! Znaš kad smo bili u skoli pa ti pokažu nekog zgodnog dečka, i kažu ti ma znaš njega, pa ime i prezime, on je iz trećeg dva! I nekako, to ime i prezime postanu tako zvučni, da se tripujem da će detetu da bude bolje u životu zbog toga! Embarassed Ne mislim da bude dobar frajer, nego da ima zvučno ime i prezime skupa! E sad, mnogo je lakše kad je prezime u startu zvučno, pa onda skoro svako ime ide uz njega super.

P.S. Ako smem da kažem mišljenje u vezi imena Maksim, a da se niko ne na ljuti, mene isključivo podseća na onaj top iz drugog svetskog rata, po kome se kaže, ma pusti njega, lupa ko Maksim po diviziji! Embarassed

I nekako vremenom svaki čovek počne da liči na svoje ime!

Poslednji izmenio Biksi :) dana 18/8/2012, 23:29, izmenjeno ukupno 1 puta

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 13 otkačenih godina,a zajedno 17; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:
1) Spebo, XI 2009.ICSI-beta 2.5,
2) Spebo V 2010.FET-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI-beta 4,
5) Spebo, IV 2017. FET-beta 2.65
BiKsi :)

Broj poruka : 21778
Godina : 37
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 18/8/2012, 23:28

Bixi,
lol! Mene Maksim podseca na ime Maksimilijan, a u stvari kad sam tragala za objasnjenjima imena cini mi se da je i bilo da je skracenica tog imena... A to ime mi je tek lepo ali nekako rogobatno da se dete tako zove, Maksimilijan,dok se izgovori zaboravis sta si detetu htela da kazes Laughing pa mi je nekako Maksim bas po meri, nije toliko dugacko a lepo...

Missile,
nadam se da ce biti jedan Jan uskoro kod vas :)

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 18/8/2012, 23:32

Simona, hvala, bilo bi lepo imati uskoro Jana na putu. Stvarno originalno.
missile

Broj poruka : 8013
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Djordjee taj 19/8/2012, 00:35

Ja bi voleo da mi se cerka zove Teodora.

Djordjee

Broj poruka : 35
Datum upisa : 13.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 19/8/2012, 15:16

Ne znam zašto odustajete od imena zbog toga što se neko mršti. To nije agument za odustajanje!
Meni je bitno značenje imena pa bi shodno tome i dala ime detetu! A vi Ori šta god da odlučite biće pravo!Od svih priloženih moj favorit je onaj koji ste izbacili Todor srca

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

PitaPata - Personal picturePitaPata Cat tickers
"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl

Broj poruka : 13416
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Botox taj 19/8/2012, 15:29

mojoj rodjenoj mami se nije svidelo isprva ime koje smo izabrali, ali nismo odustali od nase zelje
rekoh joj, ti si svoje rodila, dala nam imena koja si ti htela, sada je red na nas :)
i kaze mi sad kada sam bila, kako joj vise nije neobicno i cudno, skroz se navikla na ime... eto.... :)
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 31
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 19/8/2012, 20:03

Biksi, ti si STVARNO queen
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilly13 taj 20/8/2012, 10:27

HappyGirl ::Od svih priloženih moj favorit je onaj koji ste izbacili Todor srca
ovo će biti i naš izbor ako se ustanovi da je beba dječak, samo još ne znamo da li Todor ili Teodor. Teodor mi je nekako ljepše i više internacionalno jedino je malo problem kad ga dozivaš (nekako dugačko) Wink
mm i ja smo se za to ime dogovorili još ranije tako da je to to
ako bi bila djevojčica, tu ja odlučujem, od mm su dobili dugačko prezime pa će od mene dobiti malo kraće ime, nešto kratko i slatko tipa:Sara, Jana
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 36
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cufta taj 20/8/2012, 11:05

Ja znam samo jednog coveka koji se zove Todor - i FENOMENALAN JE!!!!
cufta

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 20/8/2012, 11:36

Ja znam jedno dete. Ali isto mi se vise svidja Teodor. Lepse je i zbog nadimka. Todora kog ja znam svi zovu Tosha a takva je sudbina sigurno i ostalih Todora... A Teodora ce verovatno zvati Teo sto mi je mnogo lepsi nadimak.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 20/8/2012, 11:38

E, da znaš samo kako su se meni mrštili kad sam rekla Sergije!
orline ::
Presek skupova napravismo nekako na dva imena, Andrija i Konstantin.
Ovo drugo nas vuče oboje, meni se inače Kosta svidja
Ja glasam za Konstantina/Kostu! Ne znam šta mi je lepše, ime ili nadimak likeit
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Botox taj 20/8/2012, 11:45

meni su konstantin i kosta dva divna imena ali ne ista, niti nadimak izveden iz imena
nadimak od konstantina mi je Koča :)
odma se setim brstine iz otvorenih vrata, konstantin koca de sisti :)
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 31
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maus taj 20/8/2012, 12:07

Glasam za Andriju! lol!
maus

Broj poruka : 14046
Datum upisa : 07.12.2007