KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirkanin dnevnik

+18
lasa
Jelence
adriatika
zalosna_sova
maja76
NINA1
mijica
TetaSneki
maus
megica-pegica67
alo-alo
Hitron-Luka
Gala
jul
HappyGirl
Admin
vakic
Mirkana
22 posters

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Mirkanin dnevnik

Počalji od Mirkana 24/9/2008, 15:43

Zenske, hvala sto zelite da pratite moja desavanja nemam reči . Sad moram da se spremam za put, pa nemam vremena za otvaranje dnevnika i detaljan opis. A pri povratku s puta, ostaje oko 10 dana i vec se treba pakovati za dezelu:-). U tom slucaju oberucke prihvatam poziv mariborske saputnice Mijice radost te cu dalje kao podstanarka Laughing .
Hvala Mijice sto me primas d .

Ukratko, ovo je nas treci ICSI a prvi u Mariboru. Verujemo i u ono treca sreca pa da uskoro sa Mijicom trudnica trudnica .
Ja sam u drugoj grupi i od 4.08. se druzim sa Microgynonom. I ja sam pocela da se bockam 22.09. Pardon mm me bocka
Wink . Tako smo i do sada radili. Ja koristim Decapeptyl 0,1mg. Spric je prilicno pun (1 ml) pa nikad da se vidi kraj. Ali, nije strasno sem one neprijatnosti (golicanja) kad se ubacuje sadrzaj.
6.10. pocinje stimulacija i ja cu korisiti Gonal f 900 pen.
Prvi uz cu imati 1.10.
Ostalo (punkcija i et) je kao kod moje gazdarice Mijice Wink

Puno vas ljubav i d
Bockalice, radilice, cekalice, mamice, trudnice navijači2 navijači2 navijači2 zagrljaj

Najpre hvala puno sto ste izdvojili dnevnik. Evo dopunicu ga sada, pa mozda nekom bude od koristi. Iskreno, nadam se da mariborski termin cekalicama nece ni zatrebati.

Nasi podaci:
godine – mm 37, ja 34
razlog infertiliteta – oligoteratozospermija
prirodni pokusaji – od novembra 2002. godine. Vec u februaru 2003.god. dolazi do trudnoce. Nazalost, zavrsava se spontanim u 2. nedelji.
asistirane metode – u periodu 2004 - 2007 imali smo 4 inseminacije - IUI i 2 vantelesne oplodnje - ICSI. Sve je radjeno u drzavnoj bolnici u Italiji.
ime bolnice – UKC Maribor
cena – oko 2000 eura
predvidjena punkcija - 18. 10.
embriotransfer – 3 do 5 dana nakon punkcije

Nas put do Maribora
Prvi zvanicni kontakt sa Klinickim centrom smo imali u oktobru 2007. godine kada smo poslali mejl sa molbom. Neposredno posle toga poslali smo postom molbu, sva nasa dokumenta, nalaze i protokol prve oplodnje. U februaru 2008. stize pismo da smo stavljeni na listu cekanja i da ce nam se javiti kroz par nedelja. Par nedelja se oduzilo i tek u julu postom nam stize pismo sa potvrdom termina za oktobar. U pismu je bio i ankenti list koji je trebalo popuniti i postom poslati u UKC. Tih dana je stigao i mejl sa uputima za postupak. Cenovnik su poslali postom nesto kasnije. Na zvanicnom sajtu centra mozete naci sve podatke o strucnom timu, uspešnosti postupaka, brošuru s opisom postupka, kontakte...

Priprema postupka se odvija u tri faze.
Prva faza – koriscenje kontraceptivnih pilula i sinhronizacija ciklusa. Pocetak uzimanja pilula je po grupama koje se odredjuju od perioda dolaska menzisa. U uputima stoji da se moze koristiti: Femoden, Legravan, Microgynon, Stediril i sl.
Druga faza ili faza supresije agonistima - blokiranje mehanizma ovulacije i cuvanje jajnih celija od nezeljenog dejstva hormona LH. Lekovi koji se koriste su: Decapeptyl 0,1 mg, ili Dipherereline 0,1 mg ili Suprefact 0,5 ml (ne u spreju!!!).
Treca faza ili faza stimulacije jajnih celija. Lekovi potrebni za ovu fazu su: Gonal f ili Merional ili Menogon ili Menopure. Aplikacija leka pocinje u grupama istovremeno bez obzira na dan pocetka krvarenja koje je usledilo uzimanju zadnje tablete. Nekolokiko dana pre pocetka apliciranja treba obaviti kontrolu ultrazvukom. Ova prva kontrola se moze odraditi u mestu boravka. Meni su rekli da je uradim 1.10. Boravak u Mariboru se predvidja od 8. dana stimulacije. Duzina boravka zavisi od transfera. Obicno se ostaje oko 2 nedelje.

Licna opazanja

Smestaj u Mariboru nije tesko pronaci. U ponudi se mogu naci svi tipovi: b&b, apartmani i hoteli. Mi smo se odlucili za jedan apartman van Maribora. Veoma je popularan smestaj kod Stanka gde treba rezervisati barem 3 meseca unapred. Tu ide dosta parova koji odlaze na vto. Takodje se mozete obratiti med. sestrama koje ce vam dati neke pregloge. U potrazi za zeljenim smestajem naletili smo na jednog Engleza koji izdaje i prodaje stanove u Sloveniji. Imao je povoljnije cene u odnosu na ostale u Mariboru, ali nam se nije svidelo sto je trazio da platimo ceo boravak unapred plus depozit. Njegov sajt je slovenia-realestate.co.uk i toplo savetujem da budete na oprezu. Na http://www.slovenia.info/ se mogu naci skoro svi smestajni kapaciteti u Sloveniji. Uglavnom svi daju popust za boravak duzi od 10 dana.
Cene lekova su sarolike od drzave do drzave. Najpovoljnija je Francuska a mi smo zapali u drzavu koja je jedna od najskupljih. No, postoji mogucnost da se lekovi u Italiji kupe s receptom (preko osiguranja) i tada se npr. placa oko 2 eura za Gonal f 900 pen. Treba uraditi par stvari da bi se doslo do recepta. Zainteresovani koji zive u Italiji i oni sa italijanskim zdravstvenim osiguranjem mogu mi se obratiti mejlom ili porukom. Naravno, rado cu podeliti informacije sa svima.

Nasi lekovi u postupku:
I faza – pripala sam u 2. grupu i koristim Microgynon. Pocela sam 7. dc odnosno od 4.08. do 1.09. Nakon pauze od 7 dana ponovo sam krenula da pijem, dakle od 9.09. do 1.10.
II faza – pocetak supresije i za ovu fazu sam nabavila Decapeptyl 0,1 mg. Bockanje pocinje od 22.09, odnosno 14. dc. Jos uvek koristim i pilule.
III faza - Ako bude sve u redu stimulacija ce poceti 6.10 i koristicu Gonal f 900 pen.
Kao i do sada mm ce imati ulogu medicinske sestre Wink . Doduse, cesto je na putu pa tako zabusava he he he. U tom slucaju, bockacu samu sebe.
b b b navijači1


Poslednji izmenio Mirkana dana 24/9/2008, 20:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Mirkana
Mirkana

Broj poruka : 190
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 14.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od vakic 24/9/2008, 17:41

Mirkana ovo sto si napisala samo npisi svoj naslov inace kad budes imala malo vise vreme dopisi sto nisi sad ili prepisi

Ja mislim bolje bi bilo da saramo tvoje strane i da navijamo
ako ti nije tesko gzagrljaj navijači2 navijači2g g g g g a ako ne zamolicu modratora da on izdvoji ovo tvoje pisanje
A tebi zelim samo SRECU
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od Admin 24/9/2008, 18:23

Vakic tražila , vakic dobila Very Happy
Draga Mirkana, Mijicina kuća jeste divna i lepo je u njoj biti podstanar, ali mi kao stručno veće Wink smo procenile da je tebi potrebna sopstvena kuća. nNajviše zbog kupatilca jer dve žeMske na jedno kupatilce je stvarno gužva Wink Mi ćemo kuću ukrasiti najlepšim ukrasima i bojama a ti kad stigneš dodaj i dopiši sve ono što misliš da treba. Nemoj se ljutiti na nas! Ljubi te ceo Kutak usne
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 112
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2007

https://kutak.forumotion.com

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od HappyGirl 24/9/2008, 18:32

Mirkanin dnevnik Glitterfy112944T987D37
igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Srećan put, uživaj, pišemo se kad se vrneš :sssss: :sssss: :sssss:
P.S. Avatar je sjajan Very Happy


Poslednji izmenio HappyGirl dana 24/9/2008, 18:32, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od vakic 24/9/2008, 18:32

Mirkanin dnevnik Glitterfy113457T435D30

sretan početak cvet SRECNO OTVARANE VTO DNEVNIKA i srecan put do grada svetlosti
:aa1: yes smajli angel radost roda srca igracice angel love sreca likeit :aa17: zagrljaj as family srca1 bebe :aa23: bebe beba srce trudnica beba roda roda roda roda roda :aa36: pegla doktor usne :aa47: igra igra :aa44: klizanje love love ljubav love love c b h b v d :aa84: d ff f :aa87: ff vv bb vv d d c x g v v molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva :xc: :yx: :sssss: fd grljenje cmoka zbunjen igra radost jumping beta beta beta beta wavecrowd :a131: konfete beba u kolicima zagrljaj :bdlu: trudnica juriš radost good job :alpe: navijacica navijači1 poljubac tuga sretan početak tapšanje bravo čestitamo poljubci :1923r: :a0f8g: srcasti poljupci anđeo srca roda :dgkh: beta beta beta beta beta beta napred scuro cveće cveće cveće
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od jul 24/9/2008, 18:42

Mirkanin dnevnik Glitterfy113930T795D30

...i samo napred do tvoje bebice srce srce srce
cveće cveće cveće cveće cveće
jul
jul

Broj poruka : 616
Location : ...na jug
Datum upisa : 11.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od Mirkana 24/9/2008, 20:24

Zenske, strasne ste. Dirnule ste me, zaista. cveće diiiivne ste ...
Hvala na lepim zeljama.
Kao sto sam spomenula, bicu odsutna nedelju dana. Trudicu se da vas pratim iz Pariza (tamo idem na mini odmor s muzem koji ce raditi dok se ja budem setkala hi hi hi Wink .
Sve vas love . zagrljaj srcasti poljupci
Mirkana
Mirkana

Broj poruka : 190
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 14.04.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od Gala 24/9/2008, 20:29

eto, i ovde da se bodrimo...Mirkana cestitam i srecno! d d bb bb
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od Hitron-Luka 24/9/2008, 21:30

Evo da se i ukljucim u kolo navijanja,kao prvo zelim ti dobrodoslicu i srecno otvaranje VTO dnevnika,bice mi zadovoljsto pratiti ...
Lep provod i dobar soping u gradu svetlosti... ff :aa103
:
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od alo-alo 24/9/2008, 22:37

Mirkanin dnevnik Glitterfy153608T335D38

Pozdravi mi Pariz!!!
alo-alo
alo-alo

Broj poruka : 686
Datum upisa : 04.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od Hitron-Luka 24/9/2008, 22:51

Alo -alo dobrodosla na kutak Wink


Mirkanin dnevnik Slider10 yes yes
lepo druzenje ti zelim i da sto pre stignes do svog cilja....
cvet
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od megica-pegica67 24/9/2008, 23:19

Dobro nam dosla MIRKANA radost :aa1: yes u ovo nase veselo drustvance sreca zagrljaj poljubac


SRECNO :aa47: TI OTVARANJE :aa47: VTO DNEVNIKA :aa47: čestitamo čestitamo I ZELIM TI LEP PROVOD U PARIZU igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od HappyGirl 24/9/2008, 23:26

Mirkana oduševljena sam dnevnikom, sve to sam htela da te pitam, ali ti si me preduhitrila. Ovaj put će biti dobitna kombinacija roda igracice Uživaj u Parizu i obavezno idi da vidiš Mona Lizu Wink a usput pogledaj i Rafaelove crteže, nešto najdivnije što sam ikada videla i naravno pošto je to grad ljubavi , navali na muža Very Happy yes yes yes srca igracice

Napred curo do beta :dgkh: navijači2 :dgkh: navijači2
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od Gala 25/9/2008, 01:07

I ne zaboravi da se bocnes diferelinom! Laughing
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od maus 25/9/2008, 08:57

MIRKANA dobro :aa1: dosla :aa1: i :aa1: srecno :aa1: otvaranje :aa1: VTO :aa1: dnevnika :aa1:
Lepo se provedi u Parizu. Dobro se odmori i onda pravac u nove pobede!!!
ff
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od TetaSneki 25/9/2008, 09:54

:aa1: Mirkana :aa1: dobro :aa1: došla :aa1: u :aa1: naše :aa1: veselo :aa1: društvance :aa1: i :aa1: da :aa1: bude :aa1: treća :aa1: sreća :aa1:
MIRKANA tapšanje tapšanje tapšanje tapšanje tapšanje tapšanje tapšanje tapšanje
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od mijica 25/9/2008, 20:01

Drugarice bockalice, sretno otvaranje VTO dnevika bravo i da nas pocetkom novembra obradujes veeeeeelikom beta
Jos malo radost jos malo radost
Nadam se da se u ovom momentu super provodis igra
I nemoj da zaboravis da se bocnes navijacica
bravo bravo bravo bravo
navijači2 navijači2 navijači2 navijači2
mijica
mijica

Broj poruka : 488
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od Gala 25/9/2008, 20:32

ode ona u Pariz! Laughing
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od NINA1 25/9/2008, 22:09

sretno otvaranje dnevnika i ovde i da otvoris sto pre trudnicki dnevnik lepo se provedi u parizu i kad se vratis da detaljno opises kako je bilo .a nasoj dragoj Mijice sam poslala tvoju pricu na pp ni ne sluteci da se vas dve vec cujete
NINA1
NINA1

Broj poruka : 707
Godina : 48
Location : ZABALJ
Datum upisa : 11.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od HappyGirl 25/9/2008, 22:19

Bonsoir Mirkana! Comment vas - tu? ff
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od Gala 25/9/2008, 22:22

NINA1 ::sretno otvaranje dnevnika i ovde i da otvoris sto pre trudnicki dnevnik lepo se provedi u parizu i kad se vratis da detaljno opises kako je bilo .a nasoj dragoj Mijice sam poslala tvoju pricu na pp ni ne sluteci da se vas dve vec cujete
hahahahhahahahah, a ja sam obrnuto... poslala sam Mirkani pp na Kolevci, i rekla joj zaKutak i Miljicu, ne sluteci da se njih dve vec cuju!


lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od vakic 25/9/2008, 22:24

Mi malo ala franse
Nadam se da je stigla i lep joj provod roda zelim ljubav ljubav ljubav
vakic
vakic

Broj poruka : 1583
Location : MACEDONIJA
Datum upisa : 29.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od HappyGirl 26/9/2008, 06:46

Malo Laughing
b b b b b Napred Mirkana b b b b b
Cure bravo, uspele ste da ih spojite good job
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od maja76 27/9/2008, 23:51

MIRKANA SRECNO OTVARANJE VTO DNEVNIKA igra
NADAM SE DA JE PROVOD U PARIZU DOBAR, ZELIM TI USKORO beba ILI beba beba
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od maus 29/9/2008, 17:26

FRANCUSKINJOOOOOOOOOO!!!! Kada se vracas u nase krajeve???
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Mirkanin dnevnik Empty Re: Mirkanin dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu