KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preporucite knjigu

+33
buby
dacans
leptirko82
filipa.panko
OKacica
Ema78
JAmajka
lilya
KoMetaK
ciklama
missile
noja
dra00
mumka
Simona
cicsa80
BiKsi :)
vajsi
Jeckie
tuli
Struzzo
Orline
kasia
nena beba
TetaSneki
eni
black magic woman
maus
maja76
adriatika
Hitron-Luka
HappyGirl
jul
37 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od ciklama 18/2/2013, 17:41

Ni meni se taj Kaludjer nije svideo...pretenziozno, nista novo...

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od KoMetaK 18/2/2013, 19:53

HOcu da procitam neki jako emotivnu knjigu, ako imate preporuku, slusam. U potrazi za takvom knjigom, videh ovu novu u izdanju Lagune, deluje vrlo interesantno: http://laguna.rs/n2060_knjiga_snezno_dete_laguna.html
Kupujem je sutra, pa se javljam, a ako ste je citali, recite.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od BiKsi :) 19/2/2013, 00:17

kasia ::E sad se setih jos jedne, koju sam citala u januaru, kad su me u Frontu drzali zbog HSG-a citavih pet dana. Avanture nevaljale devojcice - Mario Vargas Ljosa. Bas onako neobična knjigica.
Preporucite knjigu - Page 3 561840 Meni se baš svidela, za razliku od knjige "Pantaleon i posetiteljke", koja mi je onako, nič posebno, a neki dan je završih (na početku sam se mučila, drugi deo knjige mi je više držao pažnju). "Avanture navaljale devojčice" mi je baš super! Isti je pisac.

Struzzo ::"Čitač" Šlink
"Lovac u žitu" Selindžer

"Čitač" mi je fenomenalna knjiga. Mene je i film snimljen po toj knjizi razvalio baš.

"Lovac u žitu" - stari dobri Selindžer. Mogla bih ponovo uzeti da čitam Lovca, davno beše kad sam ga čitala, a neminovno se dosta stvari iz knjiga zaboravi.
"Visoko podignite krovnu gredu tesari" od Selindžera mi je super, dok je "Simor:Uvod" za mene bilo teško za čitanje, koliko me sećanje služi.

Meta, meni je Norveška šuma izazvala baš pravu emociju prilikom čitanja (sita se ja isplakala prilikom čitanja), što ne znači da će i tebi, sve zavisi šta voliš da čitaš. Mada su mi knjige poput Hiljadu čudesnih sunaca, Bog malih stvari, Čitač, one koje su mi izazvale knedlu u grlu i pravu emociju. Te ako nisi čitala pomenute knjige, toplo ih preporučujem.

Čitala sam "Kradljivicu knjiga", koju Simona pomenu, i vrlo mi se svidela.

Čitanje baš zavisi od senzibiliteta čitača. Taj ferari Very Happy imam negde na emailu, dobila sam od koleginice, al ga još nisam uzela čitati. Mada, ko zna da li sam ga i sačuvala. Rolling Eyes Pretpostavljam o čemu se tu radi, tako da me još to ne mami da čitam.

Zapisah par predloga odavde, mada imam dve knjige koje mi je poslala sestra od tetke, pa se prvo bacam na njih!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od lilya 19/2/2013, 12:53

"Santaram" Gregory David Roberts
"Trilogija Milenijum" Stig Lason
"Jedi, moli, voli" Elizabet Gilbert. Nisam puno ocekivala, ali sam se istinski oduzevila.
Obozavam Murakamija, ali "Norvesku sumu" nisam citala. To mi je sledeci zadatak.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od JAmajka 19/2/2013, 13:40

Miss,i ja volim Kronina-"Šeširdžijin zamak"je moj favorit

Trenutno čitam(po ko zna koji put)"Sitničarnica kod srećne ruke"-Goran Petrović.Svaki put me ponovo oduševi.Uporedo i Orhana Pamuka i "Muzej nevinosti"

"Aleksandrijski kvartet"-L.Darel-preporučujem

Herman Hese je jedan od mojih omiljenih pisaca,a "Igra staklenih perli"njegova omiljena knjiga.

Džojs-"Portret umetnika u mladosti"

Oskar Vajld-"Slika Dorijana Greja"

Vida Ognjenović,Selenić,Crnjanski,Andrić,Bora Stanković,S.V.Janković.., i naravno,Momo Kapor

Pekićev"Novi Jerusalim"-sjajan roman

"Hercog"-Sol Belou

"Parmski Kartuzijanski manastir"-Stendal

Ja bih ovako mogla još duuugo,bojim se da ne preteram.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Ema78 19/2/2013, 13:43

Ja citam bas dosta, a izbor njige zavisi od raspolozenja... Za mene su Proljeca Ivana Galeba i Lovac na zmajeve neprevazidjene...

A evo jos nekih, preporucujem...

Dar-Sesilija Ahren
Sirenina stolica -Sju Monk Kid
Tajni zivot pcela-Sju Monk Kid
Cuvari obale-Dzoana Haris
Dobri u krevetu, Lusi Salivan se udaje-povezane-Marijana Kiz
Molitva njene majke-Nafisa Hadzi
Poslednje ljubavno pismo-Dzo dzo Mojers

Sto se tice Kronina, sve sam procitala, Perl Bak takodje, svu lektiru za osnovnu i srednju skolu... Very Happy Poslednje sto sam citala je Pedeset nijansi, ali nisam nesto previse odusevljena...Volim i laku literaturu, onu za pola grama mozga... Kupoholicarka mi je hit za letnje varijante...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Ema78 19/2/2013, 13:45

Jao Stendal... davno citala, obozavam ga... a Sesirdzijin zamak sam citala vise hiljada puta...sada mislim da ne bih imala srca...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Ema78 19/2/2013, 13:47

I sada se setih, pa moram da dodam... jeste da je ekranizovan, ali ja Serlocka najvise volim u knjizi, mada ne bih imala nista protiv da upoznam glumca koji ga trenutno igra...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Struzzo 19/2/2013, 14:00

Da, mislim da oni koji nisu treba da se vrate knjigama koje su bile lektire. Neke od njih su bile preozbiljne za te godine ili biste ih tumačili sad na sasvim drugačiji način.
Tako sam i ja uvek vraćam "Proleću Ivana Galeba"..."Derviš i smrt" obožavam, starog dobrog Kamija, volim i "Hazarski rečnik", "Šagrinska koža" od Balzaka, priče od Borhesa.
Andrićeve priče, ne romane, priče...njima sam se mentalno hranila dok sam živela u inostranstvu.
I onda posle takvih rečenica imam problem da čitam mnoge knjige beletristike novijeg datuma. Prosto je bledo.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od lilya 19/2/2013, 14:10

Kad se setim mladosti prve knjige koje mi padnu na pamet su Kundera: "Nepodnosljiva lakoca postojanja", Kafka, ne biram, sta god, Andric: "Na Drini cuprija", Markes: "100 godina samoce", Laura Eksvel: "Kao voda za cokoladu", Silvija Plat: "Stakleno zvono".
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od missile 19/2/2013, 15:49

Pavić, 'Predeo slikan čajem'. Ta knjiga me je oduševila pre 15ak i više godina. Pitam se kako bih je sad doživela, moraću da je pročitam. Hazarski rečnik mi nije legao.
Takođe mi, bar za sada, nisu legli Hese i Koeljo.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od ciklama 19/2/2013, 16:56

Crnjanski - Roman o Londonu

Selenic

Hoseini - Hiljadu cudesnih sunaca a i Lovac na zmajeve

Mesa Selimovic

Srecno citanje i plakanje sreca



ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od OKacica 20/2/2013, 11:07

"Vremeplovceva zena" - Odri Nifeneger
"Kradljivica knjiga" - Markus Zusak
I naravno neprevazidjeni Ivo Andric, najvise volim pripovetke: Anikina vremena, Mara milosnica, Ljubav u kasabi...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 18:04

HappyGirl ::Ajd preporučite mi neku poeziju
Porzija Slvka Mihaljevica , hrvatskog pesnik, za mene je neponovljiva. naravno i Blaze Koneski.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 18:08

"Vremeplovceva zena" - Odri Nifeneger\ i meni je "legla" ova knjiga.Cudesna slika realnog pomesana sa nerealnim.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od leptirko82 10/10/2013, 18:09

Za ljubitelje horora- Pusti pravog da udje - Jon Ajvide Lindkvist
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 18:12

ciklama ::Crnjanski - Roman o Londonu

Selenic

Hoseini - Hiljadu cudesnih sunaca a i Lovac na zmajeve

Mesa Selimovic

Srecno citanje i plakanje sreca


Isto.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od leptirko82 10/10/2013, 18:14

Za one kojima se dopada serija The killing, posto mi ovaj roman ima nekako slicnu atmosferu- Propovednik- Kamila Lekberj
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 19:19

miss - Kiss ::Pavić, 'Predeo slikan čajem'. Ta knjiga me je oduševila pre 15ak i više godina. Pitam se kako bih je sad doživela, moraću da je pročitam. Hazarski rečnik mi nije legao.
Takođe mi, bar za sada, nisu legli Hese i Koeljo.
'
Za caj isto, s tim sto me Recnik fascinirao i onda kad sam imala 20 g, a i sada posle 25-26g.

Kuelja dozivljavam kao dobrog biznismena. Stanca knjige.Jedino mi se njegova knjiga "sedela sam pored reke Pedre i plakala"mnogo dopala, ostale tako -tako. Cak me ni monogo cuveni "Alhemicar" nije odusevio bas ko zna kako."Ostrovo" je knjiga koju sam procitala pre nekoliko godina. Realna je prica o jednom grckom ostrvu gde su slali obolele od lepre sve do 50-tih g prosloga veka. Bolesni odlaze znajuci da se iz tog karantina nikad nece vratiti. Cudesne su emocije koje dozivljavaju odlazeci. A opet, tamo , na ostrvu zivot nastavlja da tece. Nova sredina, ali svakodnevica poci nje da poprima oblike iz proslosti, pojavljuje se sve ono sto cini sustinu coveka. Grteskne slike, a opet ispunjene tako cistim emocijama. Zaboravila sam ko je autor, cini mi se Viktorija... ali pogledacu, pa cu vam reci.


filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od filipa.panko 10/10/2013, 19:37

Autor romana "Ostrvo" je Viktorija Hislop. Po ovom romanu u Grckoj je snimljena visokobudzetna serija.

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od lilya 11/10/2013, 10:26

Kad smo vec kod knjiga da pribelezimo i ovogodisnju dobitnicu Nobeloe nagrade za knjizevnost, Alis Manro: http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=272&yyyy=2013&mm=10&dd=10&nav_id=763696.

Sledece nedelje mm na putu, sto znaci da busem idem na posao i unapred se radujem. To znaci da cu do kuce i nazad imati vremena da citam igra
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od filipa.panko 11/10/2013, 11:18

Mozda ovo sto hocu da kazem izgleda kao digresija, ali cinilo mi se da je vde najprikladnije. Volela bih kad ozbiljne spisateljice, kao Ljubica Arsic,Isidora Bjelica(ove sam cula na TV)ne govore sa potcenjivanjem za svoje kolegice, Tv novinake, koje su izdale knjige. njihova dela nazivaju "voditeljski" romani. Ja nisam citala knjige Vesne Dedic, ni Jelene Bacic Alimpic. A i da sam citala, ne mogu strucno ni oceniti njihovu vrednost. Ali ipak zasto potcenjivanje?

filipa.panko

Broj poruka : 199
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Ema78 11/10/2013, 21:02

Evo ja preporucujem Devojku od papira, G. Muso. Lagana, ali ne previse.
A planine odjeknuse- Hoseini, ni bleda senka Lovca na zmajeve, ali  ni ona nije za ignorisanje..
Kapija suza, ne secam se ko je autor, al je odlicna. Cufta mi je preporucila, i bas me je ""ubola"" sa njom...

Filipa, ne znam sta da ti kazem...  Cini mi se da se kod nas izgubila granica izmedju popularizma i prave knjizevnosti, da neozbiljni pisci pisu ozbiljne knjige, a ozbiljni pisci neozbiljne... sve se nekako svelo na brzu zaradu...pa onda pljuje ko koga stigne, sa ili bez razloga.

Inace, ja zudim da se izgubim medju redovima biblioteke, da trazim neke stare i prasnjave knjige, zaboravljene pisce i naslove...Celu osnovnu i srednju skolu sam provela u biblioteci,i dobar deo studija, ali nekako sam izgubila tu naviku poslednjih godina...delom zato sto blizu kuce nemam ni jednu biblioteku.
A volim da citam...bas, bas... oduvek sam volela, jedino se tip knjiga menjao  sa raspolozenjima i godinama... cak sam citala i vikend ljubavne romane, Danijelu Stil i sl ...u periodu kada sam bila sama...sada citam  Pozitivna disciplina , 0-3 godine... sta cu...Laughing
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od dacans 11/10/2013, 21:34

Kapija suza i mene razbila...i sve kojima sam je preporucila...nisam ni sumnjala da ce i Cuftu dotaci...Laughing Laughing Laughing Razz 
Preporucujem..
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od OKacica 12/10/2013, 11:09

Da dodam i ja poneku rec... Very Happy

Potvrdjujem da je "Devojka od papira" odlicna, a jos bolja od Gijoma Musoa je "Zov andjela", mozda i najbolja od svih njegovih, mada bih i ostale preporucila... Takodje, na listu dodajem "Poslednje ljubavno pismo" od Dzodzo Mojes, mislim da je neko to vec spominjao, Ema mislim...

Onda, sve knjige od Dena Brauna su mi dobre, osim onih izvikanih po kojima su snimljeni filmovi ("Andjeli i demoni" i "Da Vinicijev kod") po meni su mnogo bolje 'Izgubljeni simbol" i "Digitalna tvrdjava" a "Inferno" nisam jos procitala, jedva cekam...

Takodje, dodala bih na listu i Tonija Parsonsa, sve knjige su mu odlicne a najbolja po meni je "Za moju malu", bolja od izvikane "Covek i decak"...

Da, Paolo Koeljo mi se ne dopada, mislim svaka coveku cast, ali mi nisu legle, barem onih nekoliko ukljucujuci i toliko hvaljenog "Alehemicara". Te knjige tipa snaga je u nama, pronadjimo je, 'licna legenda" i tako to, ne bude nista u meni.

I naravno, the best of the best, zauvek:

"Sto godina samoce", Markes...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu - Page 3 Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu