KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preporucite knjigu

+33
buby
dacans
leptirko82
filipa.panko
OKacica
Ema78
JAmajka
lilya
KoMetaK
ciklama
missile
noja
dra00
mumka
Simona
cicsa80
BiKsi :)
vajsi
Jeckie
tuli
Struzzo
Orline
kasia
nena beba
TetaSneki
eni
black magic woman
maus
maja76
adriatika
Hitron-Luka
HappyGirl
jul
37 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Preporucite knjigu Empty Preporucite knjigu

Počalji od jul 6/8/2008, 11:57

ja mislim da je leto idealan period za citanje. onako, pustis klimu u kuci, zauzmes polulezeci/polusedci polozaj (ili si na neku plazu ispod suncobrana) i odletis nekud...s knjigom naravno.
e sad posto sam ja procitala sve knjige koje sam dosad kupila, htela bih i od vas da cujem neke preporuke za dobru knjigu.

meni su preporucili da uzmem knjigu "Bela Masai" - zivotna prica o jednoj belkinji koja se zaljubljuje u nekog africkog voina dok je na odmoru u Keniji. 4 godine zivi s njim i s njegovom mamom u jednoj kolibi u selu. imaju i bebu. ali jednog dana, njeni snovi pocinju da se ruse i ona kuva plan kako da se vrati u Evropu s njenom cerkicom...

kad procitam knjigu reci cu vam kako mi se dopala...a do tada, dajte vase predloge
jul
jul

Broj poruka : 616
Location : ...na jug
Datum upisa : 11.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od HappyGirl 7/8/2008, 20:59

Jedna od mojih omiljenih knjiga je "Mala hronika Ane Magdalene Bach". Druga žena slavnog kompozitora Johana Sebastijana Bacha priča o njihovom životu i ljubavi. Priča koja nije izmišljena nego doživljena, ljubav koju su doveli do savršenstva i koja je opstala bez obzira na sve nevolje koje su ih pratile. Pročitala sam je još pre mog zabavljanja za mm, uticala je na moj život i razumevanje prave bezuslovne ljubavi. Kada bi morala da biram 5 knjiga koje bi ponela na kraj sveta, pored Biblije, jedna od preostale četiri bi bila ova yes yes Sobzirom da je moj omiljeni kompozitor upravo J.S.Bach, otkriće ove knjige je bilo pravo blago za mene.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Hitron-Luka 8/8/2008, 08:10

Evo jedan mnogo dobar roman: JANE EYRE
Wink
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od adriatika 20/8/2008, 15:18

Orhan Pamuk "zovem se crveno".Sjajna knjiga
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od maja76 20/8/2008, 21:22

Knjiga Ljiljane Habjanovic Djurovic - Svih zalosnih radost. Verujte mi nista bolje i kvalitetnije nisam drzala u svojim rukama, a i procitala u jednom dahu.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od maus 21/8/2008, 13:10

adriatika ::Orhan Pamuk "zovem se crveno".Sjajna knjiga
Upravo je citam.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od HappyGirl 24/2/2009, 18:29

Drage moje, preporučujem dve knjige Haleda Hoseinija - KHALED HOSSEINI
Lovac na zmajeve - The kite runner i
Hiljadu čudesnih sunaca -A Thousand Splendid Suns

Lovac na zmajeve je njegov debitanski roman. Čudesan, prelep, moćan, žestok. Prića o prijateljstvu dva dečaka, bezuslovnoj ljubavi, izdaji, praštanju... Zaista skoro nisam pročitala tako moćne romane. Izuzetan talenat...

Prva knjiga je pretočena u film, možete ga odgledati.

Hiljadu čudesnih sunaca je njegova druga knjiga kojom definitivno potvrđuje talenat od Boga dan.Oduševio me i ovom knjigom. Prića o dve žene, čiji se životni putevi ukrštaju...Maestralno!

Nadam se da sam vas malo zagolicala da ih makar prelistate, ako već i niste.
Obe knjige je izdala laguna, pa možete i na njihovom sajtu pogledati kritike publike ...

Ovde sam postavila trejler za film
https://kutak.forumotion.com/muzika-film-slikarstvo-f19/o-ponekom-filmu-t38-45.htm
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od black magic woman 4/6/2009, 16:31

Knjiga za sve, ,dirljiva,poučna.......pomoći će dostizanju unutrašnjeg mira i pomirenja sa nama samima...Petkana od LJ.H.Djurović
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od black magic woman 4/6/2009, 16:44

A za ljubitelje istorijskih romana ( obozavam ih) imam citav spisak: Druga Bolenova kći ( o Ani Bolen ženi Henrija VIII),Katarina de Mediči ,Tajni život i tuge Žozefine Bonaparta,Budika.....da ne budu sve same žene tu je i Ramzes II ( 4 dela);Hadrijanov zid....a ima i malo fantastike Parmeion Lav Makedonski....
Juče kupih Istoriju srpskog naroda,red je da u svojoj biblioteci imam istoriju sopstvenog naroda,mitologija i istorija drugih koliko hoćeš.
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od eni 4/6/2009, 21:29

Devojke,
da li ste citale od Karlos Luis Safona ,,Senka vetra" i ,,Igra andjela"? Ako niste, pravac knjizara ili biblioteka! Knjige su fenomenalne! Ljubav, misterija, hodanje na granici realnog i nerealnog. Safon majstorski vodi radnju u jednom pravcu, a na kraju vas ceka nesto sasvim neocekivano. Recenice su odlicne, mnoge sam i zapisala jer su prave mudrosti. Citaju se za tri dana jer ne mozes da ih ostavis i odes na spavanje, a u tri ujutro, kada vise ne mozes da izdrzis, jedva cekas jutro da nastavis sa citanjem! Toplo preporucujem!
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od TetaSneki 5/6/2009, 10:39

Petkanu sam čitala, i Žosefinu Bonapartu. Ako voliš istorijske knjige pomešane sa verom, onda ti preporučujem Igru Anđela od Lj.Habjanović, govori o životu Carice Milice i Cara Lazara, njihovim verama, nadama, strahovima i sradanjima, na jedan divan način, a upoznaćeš i istoriju Nemanjića, bogami do u detalje. Preporučila bih ti još jednu knjigu iz istorijsko-religiozne grupe, koja je takođe ostavila na mene jak utisak, a to je Bezdno od Svetlane Velmar Janković. O Knezu Mihajlu i Milošu Obrenoviću
Eni, po tome što si napisala, mislim da će me privući ove knjige, pa ćuih potražiti. Igra anđela koji ti preporučuješ nije ova o kojoj sam ja pričala?
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od black magic woman 5/6/2009, 12:10

Sneki,pod obavezno ima da ih procitam,verovatno u jednom cugu.
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od eni 6/6/2009, 00:49

Sneki,
citala sam Igru andjela od Lj. Habjanovic i stvarno je odlicna knjiga. Svidja mi se sto su istorijske cinjenice prikazane u formi romana. Vrlo je citljiva i poucna i kao sto rece mozes upoznati dinastiju Nemanjica, koji su mi oduvek, jos iz skolskih dana, bili interesantni.
Inace, ovu knjigu sam citala dok sam lezala nakon mog treceg (neuspesnog) ET i mogu ti reci da mi je mnogo pomogla. Dala mi je neki unutrasnji mir i pomogla da prebrodim tugu i bes koju sam osecala posle jos jednog neuspeha. Dok sam citala knjigu desila mi se jedna neverovatna stvar. Na jastuku sam pronasla perce! I pocela da verujem da i ja imam andjela cuvara! Imam ga, to sam vremenom shvatila. Isto se desilo i mojoj drugarici. Pricajuci o knjizi jedan drugoj smo, onako bojazljivo da ne bi ispale smesne, otkrile taj zanimljiv detalj. Pa me zanima da li si i ti imala slicno iskustvo?
Igra andjela od Safona je skroz drugacija knjga. Prica je teska i sumorna, ali beskrajno interesantna do samog kraja.
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od TetaSneki 7/6/2009, 11:08

Ja izgleda nemam anđela čuvara tuga . Mogu da zamislim kako je to fenomenalno iskustvo.
Sad sam videla da je Happy, preporučila Hiljadu čudesnih sunaca. Juče sam završila čitanje i jako mi se dopada, pročitala sam je u dahu. Fenomenalna knjiga. Čitala sam i Lovac na zmajeve, ona mi se malo manje dopada. Ali ono što me je najviše pogodilo, što se ta beda u Avganistanu dešava u današnje vreme. A mi mislimo da smo mi zaostali. Uvek od lošeg ima gore No
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od eni 7/6/2009, 22:38

E Sneki zeno, bas si luda! sunny Ma imas i ti andjela cuvara, ali ti se nije jos javio! Cula sam da je ,,Hiljadu..." dobra knjiga. Procitacu je. Trenutno citam neku knjigu o zenama i ljubavnicama srpskih vladara.
eni
eni

Broj poruka : 517
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od nena beba 9/11/2009, 13:56

maus ::
adriatika ::Orhan Pamuk "zovem se crveno".Sjajna knjiga
Upravo je citam.

meni bila mnooogo teska!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od nena beba 9/11/2009, 13:58

eni ::Devojke,
da li ste citale ,,Igra andjela"?

odlicna!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od kasia 9/11/2009, 14:29

I meni Orhan Pamuk nije legao...namučila sam se da je završim, a to mi se retko dešava. Knjiga koju sam kupila na nagovor prodavca na štandu je Šantaram. Tek sam prošla nekih pedesetak stranica, i ništa slično nisam skoro držala u rukama! Dešava mi se da naglas pocnem da se smejem vise nego dobrom smislu za humor, a duh Indije je neverovatno dobro opisan. Trgovina belim robljem, pre svega decom me je zabolela do kostiju. Ne znam kakvi će mi utisci biti do kraja knjige, ali sve mi se čini da je prodavac bio u pravu - za ovu knjigu će se tek čuti!
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od kasia 9/11/2009, 14:33

Nisam znala da je od Lovca na zmajeve napravljen i film. Hoseinijeve knjige su mi odlične, ali LJ. Habjanovic mi vec ne lezi. Sto puta bih pročitala Braću Karamazove.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od nena beba 9/11/2009, 15:04

e da znas kasia nista bez Dostojevskog!
:)
bas volim klasike...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od HappyGirl 9/11/2009, 15:04

i Tolstoja!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Orline 9/11/2009, 18:52

kasia ::Hoseinijeve knjige su mi odlične, ali LJ. Habjanovic mi vec ne lezi.
Potpisujem Preporucite knjigu Icon_biggrin
Od Rusa navise volem Tolstojevskog Preporucite knjigu Icon_biggrin
Salim se, Dostojevski mi je nakako mracan sada, "gutala sam ga" za vreme mojih adolescentskih previranja, a sad nemam zelju da ga citam ponovo...

Trenutno mi najvise pasu istorijski romani, da pobegnem iz vremena i prostora Preporucite knjigu Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od kasia 9/11/2009, 19:20

E sad se setih jos jedne, koju sam citala u januaru, kad su me u Frontu drzali zbog HSG-a citavih pet dana. Avanture nevaljale devojcice - Mario Vargas Ljosa. Bas onako neobična knjigica.

A secate li se Hajduka u Beogradu Preporucite knjigu 75087
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Struzzo 9/11/2009, 20:21

I ja obozavam Dostojevskog. I Cehovljeve price.
Ali pouzdano znam da to ne mogu da citam onih 14 dana dok cekam betu... Preporucite knjigu Icon_rolleyes
Ja sam prosli put (dok sam cekala) procitala knjigu "Dolazim po tebe i vodim te sa sobom" od italijanskog pisca Nikolo Amaniti-ja...
Naslov zvuci kao najgori moguci ljubic, ali nije...bavi se raznim temama: odrastanjem, zivotnim ocekivanjima i podjednakim razocaranjima, porodicom, prijateljstvom, zagusljivom malogradjanskom sredinom, uspehom kao glavnim imperativom u savremenom drustvu...itd, itd...Meni je bila posebno zanimljiva jer me je podsetila na moj boravak u Belpaese...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od tuli 9/11/2009, 20:30

Dostojevskom,Andricu i Selimovicu se uvek vracam sa najvecim zarom. Very Happy
Ne znam da li je neko citao nesto od Miomira Petrovica,Lisicje ludilo,Staklenu prasinu,Persijsko ogledalo,Libansko leto...
Jedan iz mladje generacije,po nacinu pisanja se oseti da je urudita.
Ja sam Staklenu prasinu nosila na Rodos gde se radnja i odvija,potpuno neverovatno sam je dozivela
Preporucujem osmeh srce
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Preporucite knjigu Empty Re: Preporucite knjigu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu