KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 21 od 21 Prethodni  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 25/1/2024, 20:37

pisala sam na drugoj temi pa cu samo ovde prekopirati da se ne izgubi

odavno nisam bila na forumu jer nisam znala svoj nik ovde i vidim sta se svasta izdesavalo ali sam najvise pogodjena trkosovom pricom jer i ja prolazim kroz sve to
trkosoca razmisljala sam da pisem ovako javno ili samo privatno ali sam skontala bolje ovde nek svi vide
probacu u kratkim crtama da vam ispricam moje probleme sa sinom neke forumasice i znaju jer sam trazila savete od njih
ukratko vezano za osnovnu skolu koliko neke znaju da smo imali trzavica neajvise kod uciteljice i nije bilo nedelje da nisam bila u skoli i lila suze u kancelariji nevezano kod direktorice ili psihologa i pedagoga i naravno u prisustvu uciteljice i sad gledajuci iz ovog ugla posle toliko godina da sam nedavno rekla da bi morali otici i zeni se izvinuti .jer ona nam je rekla da cemo imati uzasne probleme sa njim a mi nismo verovali i govorili da ona njega nevoli i zato pravi razliku izmedju njega i ostale dece i svake godine sve veci raz je bio u odeljenju da u 4 razredu je kreno da menja odeljenja u skoli jer ih je bilo 5 da bi videli gde bi se najboje uklopio sa ostalom decom.uvek je bilo tuce pljuvanja,gadjana kamenom i svakakvih dugodovstina i uvek on jedino kriv,u 5 razredu njegovo se odeljenje rasformiralo i napravili ih 4 da budu u generaciji u pocetku su se i uklopili stari sa novim ucenicima ali pri kraju 5 opet pocinju problemi da su cak neke mame insistirale da ga prebace u drugo odeljenje ali direktor valjda nije dao jer od 4 razreda nisam se druzila sa njim,ali i dalje su me zvali iz skole da li zbog pusenja u wc mi tvrdimo da nepusi oni svi u skoli pusi i tako prepucavanje sa decom nastavnicima i u krug cak i socijalno umesalo prste isli kod psihologa sto u deciju bolnicu ,privatno neracunajuci skolu,soc i uvek on ispada najtelotovaniji ali da ga niko ne razume
sto se dice ucenja uvek je bio oko 3 i nismo ga ni forsirali samo nek prolazzi kad je bila korona cak je bio vrlodobar jer je svaki cas redovno pratio i radio da je bio uvek medju prvima sa poslatim domacim
ali kad je krenu u srednju tu nastaju gori problemi prvu godinu je iso do marta meseca i mene zovu da dodjem da ga ja prebacim u drugu skolu ili ce ga izbaciti zbog neopravdanih 42 imo i mi to uradimo ali posle nismo mogli nigde da ga prebacimo jer njegov smer nigde nije bilo u okruzenju ili je bio na drugom jeziku a on nezna ni jedan sem srpskog.opet ga ove godine upisu u prvi razred samo drugi smer tu je vec razrednom prve nedelje reko da ce zapamtiti dan kad su krenuli u skolu i jedva covek doceko decembar i izbacili ga sa 24 neopravdana ali to sto je na casu pravio probleme sto jede ili stavi noge na sto nastavnik odnosno profesor ga upise a kad je iso prve godine u srednju tad je bas kasnio uvek je gledo profesor da udje pa on a sedi ispred ucionice ili krene od kuce uvek u 8 i 5 pA GA moram voziti do skole a sad uvek u pola 8 kreco
ali je pretio dosta dece kuko za pare ,prisiljavo da mu dalju 100,200 d izigravo mafijasa po skoli
A cak je poceo sitne kradje da radi po kucama da samo udje i prevrne kucu ili uzme sitnice,za sad koliko znam ima 7 krivicnih prijava i oce da mu sastave sve to ali najgore bilo sad za srpsku novu godinu zvao me u pola 2 nocu da dodjem u policiju ja mislila opet glupost kad on frajer sa jednim od 25 g dilerom uso u prodavnicu sa pretnjom plasticnog pistolja i uzeo dnevni pazar kod njega nasli 11000 a kod drugog 18000 kaze advokad sad ga je najebo njegove reci jer kao pretnja pistoljem a jos maloletan ima da zaglavi sigurno par godina zatvora ili popravni dom a on tvrdi da nece ni dan dobiti jer je glavna cinkara policiji pa ce ga oni pokrivati.da ja nisam zapretila beogradom i inspektorima da sam pricala iz bg nebi ni pokrenuli jos prijave jer stoje u stolu da bi ga drzali u saci i cinkario im sta ko radi
ali sto je najgore cak je mene pred rodjendan njegov op;kacko uzeo mi 1200 e sto sam skupljala za grejanje tad ga nije bilo kuci mesec ipo dana,nekad dodje samo da se presvuce i ode opet tako su nam rekli soc radici da ga pustimo da bi imo jos sta ali kad je dosla zima mi se sazalili i rekli da se vrati kuci ako ce ici redovno u skolu kad on opet u oktombru mi uzeo 200 e da mi nismo ni znali da muzu nisu trebale 50 e nebi ni znali da je uzeo jer ja nisam mogla dohvatiti a ni on samo nam nije jasno kako je naso i uzimo kaze svaki dan po 50 e kad ja odem dole svekru da dam insulin na 5 min sto se zadrzim
znam da sam vas sad udavila sa pricom ali nek se ima zabelezeno da budu svesne i buduce usvojiteljke da bude dece koje krenu pogresnim putem
mi smo ga ucili postenju ali ipak krv nije voda kako stari kazu i da je povuku gene familije jer mi smo culi da su od 10 ujaka i tetaka sto ima 8 bili u zatvoru ili domu ko deca ali mi smo se nadali da nece doci do tog i da ce irasti u pametnog momka koji ce imati neki zanat i da se dicimo sa njim a mi se uzasno sramotimo.samo kako kaze advokat da se nesekiramo jer ima 16 ipo godina i da sam odgovara za svoje postupke a ne mi
izvinite sto sam roman napisala i mogla bi jos 10 puta vise ali sam skratila pricu,ako nekog nesto interesuje nek me slobodno pita sad cu pokusati da budem vise kativnija ovde i da opet pomazem forumasicama vezano za usvajanje

nina :)
nina :)

Broj poruka : 5180
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku

nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 25/1/2024, 20:52

Draga Nina, samo htedoh da ti zahvalim sto si podelila sa nama vase iskustvo.

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Labud 25/1/2024, 20:53

Kako je devojcica?

Labud

Broj poruka : 18
Datum upisa : 21.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 27/1/2024, 23:37

Nina, nadam se da ćete uspeti da nađete snagu da rešite ili bar koliko je moguće ublažite probleme. Možda sve to i nema neke veze sa genetikom, možda je sve ovo splet okolnosti.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 29/1/2024, 16:01

Draga Nina,

Mnogo mi je žao zbog svega što se događa u vašoj porodici.

Molim Boga da sin sazri i bude bolje, a da vaša ćerka, njegova mlađa sestra, nastavi da ide poštenim putem.

Hvala ti što si podelila sa svima nama.


Poslednji izmenio snedra dana 1/2/2024, 14:25, izmenjeno ukupno 1 puta
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 29/1/2024, 20:24

snedra ::Draga Nina,

Mnogo mi je žao zbog svega što se događa u vašoj porodici.

Molim Boga da bude bolje i da vaša ćerka ide poštenim putem.

Hvala ti što si podelila sa svima nama.

Sin je u pitanju ako sam razumela.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 30/1/2024, 10:18

Kod nas se stanje popravilo na bolje. Vec sam govorili da su najveći problemi oko učenja ne želi sam da krene da uči. Morla sam da ga molim da uči a uradi sve veoma brzo i tačno. Najbolji je i dalje đak u razredu, sad je četvrti razred. Još uvek nismo došli do tog nivoa da sam kaže idem da učim nego tek kad kažem idi uči on ode. Ali nekad ima i plakanja i onoga: Šta sam ja bogu zgrešio da svaki dan moram da učim. U školi se smirio i jedan je od najmirnijih . Ali kad je fudbal u pitanju i kad igraju ne ume da gubi i često ume da udari drugu decu. Imali smo primer da je jednog dečaka malo udario po licu zbog lopte i fudbala a sutradan su se pomirili i sad su super drugari. Ne razumem ja to potuku se, izvređaju a posle par sati ili posle dan dva kao da ništa nije bilo. Najboljeg druga je isto udario i šutnuo u nogu zbog lopte letos. Bila sam zabranila da se druže jer su istog temperamenta, ali taj njegov drug me zvao i molio da dozvolim da se druže. Drugara ima puno svi se lepo druže uče zajedno idu u parkić , ostaju leti do deset napolju... Samo i dalje ima problem kad kažem ne za nešto što me pita da dobije ili da negde ide. Pravi scene tada, viče a ume i da opsuje. Srednji prst pokazuje a to je video starijih đaka u školi. Osvaja medalje na džudo takmičenjima, ide i na takmičenja iz matematike, na mislišu. 11 diploma ima- za kurseve engleskog, za plivanje, za pojaseve u džudou...
Na internetu sam našla knjigu umeće roditeljstva od Tomasa Gordona i to mi je puno pomoglo a i mom mužu je. Mada ima još puno toga da se menja , ispravlja u ponašanju i našem i njegovom. Sa decom treba oprezno i treba biti pravi filozof i mudriji od njih.
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 28/4/2024, 22:30

Baš cu potražiti tu knjigu Trkosoca.
ja najveći problem imam kod svojih ćerki jer non stop osećaju rivalitet edna prema drugoj. Nadam se da je to sve faza.

Nella

Broj poruka : 58
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 21 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 21 Prethodni  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu