KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 13 od 21 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Sledeći

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 26/2/2021, 21:54

Mimi, ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Mnogo sam srecna, radujem se s vama! Izazova ce uvek biti, no, ne sumnjam u vas!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od micam 26/2/2021, 22:04

Mimi verujem da je i lepo i slatko,a istovremeno bice i tesko povremeno al pobedicete vi sve poteskoce u to sam sigurna.Sreca uvek pobedi,srecna sam zbog vas.
Sad si konacno MAMA moram napisati velikim slovima, al kao radost a ne vikanje(moze i to al od srece)! srca srca srca
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 27/2/2021, 06:53

Prošla je prva zajednička noć u našem domu. Naš super junak je bio hrabar i jak za sve nas. Igrali smo se u njegovoj sobi, jeli, vozili trotinet, jeli tortu koju mu je tetka napravila s puno ljubavi. Došlo je vreme spavanja, pitao je u koju sobu da ide. Rekoh u našu, ideš u krevetić. Presvukli se, legao sa sve dva nova kamiona (izvadili im baterije da ne poludimo odma prvu noć) odgledao Pepu i okrenuo se da pokuša da zaspi. I okret levo, desno, pa uzdahne, pa proba ovako... Ne ide.. Mama, je l ovo vaša kuća? Jeste sine sada je i tvoja... Okret ponovo... 5 min kasnije Mama Bisa je nevaljala jer je mala beba i ona ne zna da duva balone (Bisa je naše štene).... Ispadne mu duda, uznemiri se, traži je. Nađemo. Mama a da probam u vejikom krevetu. Prebacim ga, čvrsto me zagrli... Ja se raspadnem na komadiće.... Uzdahne... Ne ide, vrati me u krevetić... Upali svetlo, ugasi... Protiče tako 45 minuta a ne znam kako mu pomoći. Odem da donesem još jedan jastuk i sestra mi pruži njegovo novo ćebe i meni klikne. Sine tetka ti poslala ovo magično ćebe vidi kako je mekano, ispod njega se najlepše sanja i brzo raste... Pokrijem ga i 5 minuta kasnije čujem da je zaspao. Znam ja da je ovo tek prva od mojih neprospavanih noći ali on je toliko jak i hrabar sa svoje dve i po godine. Nije zaplakao, nije kukao za hraniteljicom i drugom decom. Prevrtao se celu noć, tražio svoje mesto pod suncem. Probudio se jednom ispala mu duda uspanicen nema je.. Našli dudu, sve ok. Da mu dam vode. Krećem ka flašici a on me pogleda i kaže mama voda se sipa tamo, i pokaže ka kuhinji. Za koji trenutak će se i probuditi (leže oko 19h a spava do 7) i onda počinje novi dan. Nadam se da ću ispuniti njegova očekivanja i biti dobra mama.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Tangerine likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 27/2/2021, 10:45

mima to su slatke muke sa dudom.vidis da je on ipak svestan svega i da yna gde se sta nalazi za tako kratko vreme.samo polako posle par noci navice se .tako je i mene miki pito gde ce sad da spava kad su krenuli da legnu a imo je 4,5 g
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 27/2/2021, 11:39

Mimi, sve je to ocekivano, i uskoro ces pohvatati sve cake i fore. 
Obavezno kupi istu dudu ili dve da imas u rezervi! 
Tek ces da se raspadas od ljubavi i srece!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 27/2/2021, 21:23

Večeras je zaspao u roku od 10 minuta. Imali smo super dan. Na trenutke je spominjao drugu decu od hraniteljice a ja nisam htela da produbljujem tu temu. Vozio je trotinet, duvao balone, igrao se autićima. Čistili smo nos pa mi je tad rekao da me ne voli a posle se smejao (živeo Nosko i ko ga izmisli!)
Uglavnom me voli Very Happy
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Blanka 28/2/2021, 13:26

Mimice moja draga, sto rece Biksi tek ces da uzivas u ljubavi i sreci. Jako sam srecna zbog vas, puno mi je srce. Ljubim vas sve skupa osmeh srce osmeh srce osmeh srce love ljubav zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 28/2/2021, 22:26

Draga Mimi, blago vama sa takvim detetom. Eeee mi smo propišali krv dok nas nije pozvala mamom i tatom. Kukanje i plakanje za hraniteljicom, koju je zvala "mama".
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 1/3/2021, 21:18

Ovde je hraniteljica uradila lavovski posao. Tako je dobro pripremljen da ja reči nemam. Juče i danas ih spominje ponekad. Živeo je u domu punom ljubavi, naučio je svašta (svi koji imaju decu njegovog uzrasta su u čudu šta sve zna) ali je naučio najvažniju stvar: da je ona zajednicka mama koja ga čuva dok ne dođu njegovi roditelji po njega.

Kad smo dosli kući ispred kuce je bio parkiran moj auto. Kad smo izasli prvi put na ulicu i on video da tog auta nema on je pitao mama a gde je tvoj auto. Tačno zna koji je tatin, koji mamin. Zna da prepozna put do kuce kad se vraća sa igrališta u selu. Zna da mazi nezno životinje. Zna da ne sme da dira ormane i police i sve sto se na njima nalazi. Jede sam. Ne koristi adapter za wc solju, traži kad mu se ide u wc, kad je gladan itd.

Danas nas je malo testirao da vidi gde su neke granice.

A kad me zagrli i poljubi u glavu ja se istopim
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

nina :) likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 5/3/2021, 12:56

Blago tebi, hranitelji su baš odradili posao. Mene je naš sin počeo zvati mama Tijana posle 5 meseci a samo mama posle više od godinu dana. A reč tata je rekao posle skoro 2 g. Imao je 4 g a piškio na nošu i spavao u krevecu. Adapter smo do pete g koristili. Pisala sam da se derao , vikao , grebao po licu pune 2 g od dolaska kod nas. Kad mu sad taj period pomenem ne želi da čuje....
Biće sve to super jer je mlađe dete a i zna svašta. Uživajte!!!!
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 5/3/2021, 16:02

Mogu samo misliti kako ti je bilo svo to vreme....
Šaljemo vam veliki poljubac!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 8/3/2021, 00:59

Dobri naš dečko, svašta zna kao veliki! Bravo za hraniteljicu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od gremlin 8/3/2021, 01:36

Čestitke mimi 🥳
Mi smo u postupku za dobijanje podobnosti (duže od godinu dana, i još se registar ne nazire), jako znači da se negde može pročitati nešto na ovu temu. Kad pretražujem pod pojmom “usvajanje” iskoči gomila pasa i po neki članak “usvojitelji biraju, hoće belo dete do tri godine”, baš malo konkretnih iskustava ima. Pozdrav i nadam se da ćemo svi brzo preći na dečje teme 🥰

gremlin

Broj poruka : 11
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 8/3/2021, 08:32

gremlin udji u nase dnevnike i deo foruma gde pise vezano za usvajanje pa procitaj nasa iskustva,a slobodno i ovde pitaj pomocicemo ti svi koliko mozemo ili nam pisi u privatne poruke
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 8/3/2021, 18:21

Nina, dnevnici su zakljucani za nove clanice!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od micam 8/3/2021, 21:48

Mimi topi se od miline i treba zasluzila si.Bravo za lepotana malenog samo nek veseli mamu i tatu mnogo,mnogo godina.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 9/3/2021, 07:48

BiKsi :) ::Nina, dnevnici su zakljucani za nove clanice!
znam da su zakljucani ali ima u temama raznim nasa iskustva nek tu proba naci,cak ina ovoj temi ima iskustva ali da su zastarele pa mora da se jako vraca unazad
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 9/3/2021, 09:06

Ne znam zašto vaš centar toliko odugovlači. Ja za moje imam samo reči hvale, divni ljudi koji su se potrudili da naša porodica dobije trećeg člana. Uhodavamo se u roditeljstvo, doručak, užina, ručak, užina, večera, igranje, učenje kroz igru, upoznavanje deteta sa okolinom, babama, dedama, prijateljima.
On je divan veliki mali čovek, i stvarno nam se posrećilo. Za hraniteljicu pita jer mu nedostaje i ona i deca. Rekla sam mi da ga je pozdravila i da ne može da dođe jer ima malu bebu. Sutradan me je pitao a zašto ona ima bebu. Rekoh kao što je čuvala tebe za nas tako sad čuva tu bebu za druge roditelje. Samo je potvrdno klimnuo glavom i rekao da moramo da kupimo bebi poklon. Dobio je bicikl, već je naučio da okreće pedale. Vozi trotinet. Zna da broji, zna koliko predmeta drži u ruci. Razlikuje boje, voli bockalice, voli kocke, voli autiće. Obozava životinje a i one njega vole. Voli nas a mi njega uhhhhh do neba i nazad. Pleni svojim osmehom i svakog očara na prvu.
Uskoro će nam i rođendan. Biće to pravo malo slavlje za sve nas
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

nina :) likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BSNS 10/3/2021, 01:39

Pozdrav svima, nije me dugo bilo na Kutku, ali nekako se uvek ovde vratim jer dobijem informacije i podršku od pravih ljudi.

Treba mi pomoć - da li možete da me uputite ako već pisano o tome ili da mi napišete u kom obliku da sastavim molbu koja se predaje centru za socijalni rad uz dokumentaciju za usvajanje.
Već sam savetovana da to bude nešto o nama, ko smo šta smo, kako provodimo vreme, gde radimo, zašto bi hteli da usvojimo.... i ja evo krenula, pa sam ne znam da pišem ovako: Ja sam završila to i to, a moj muž to.... mislim u prvom licu, ja koja kucam ili da napišem Biljana je završila to i to, a Slobodan - da bude kao da neko piše o nama. Kako ste Vi? Kucam, brišem, ispravljam....pa rekoh ajde da Vas pitam srca1 usne
BSNS
BSNS

Broj poruka : 16
Godina : 41
Location : Novi Sad
Datum upisa : 07.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 10/3/2021, 07:21

Naš centar nije zahtevao pisanu molbu tj sami su nažvrljali par redova formalnih. Upoznali su nas na prvom sastanku i tu saznali sve i nama ko smo šta smo itd. Moj savet ti je da odeš do centra i da pitaš. Takođe da budeš otvorena i iskrena, opuštena (koliko možeš). Mi smo pre godinu dana predali papire i evo sad ga slušam kako spava i uživam u ovoj ljubavi.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

BSNS likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Drina2 10/3/2021, 10:30

Molba je bila obavezna i u mom Centru. Formu sam nasla na netu, primeri za drugu namenu, ali forma je uglavnom ista. Tu sam stavila i svoje kontakt podatke. Uglavnom je dovoljno to sto si navela za sadrzaj. Moja je bila svedena, sa fokusom na razlog zbog kog zelim da usvojim dete i motivaciju za to.
Ovde je, cini mi se, procedura ubrzana zbog sveopste situacije sa virusom, tako da  sam proces nije bio stresan i bio je u toku perioda koji su i u startu rekli da ce trebati.
Zao mi je sto se za Gremlin proces dobijanja odobnosti ne privodi kraju. Mozda predloziti, ukoliko nema drugih parova za skolicu, da se ode u neki veci Centar da se to odradi tamo... mada ne znam da li bi ta ideja bila prihvacena, vredi pokusati.  
Pozdrav i srecno!
Drina2
Drina2

Broj poruka : 18
Datum upisa : 30.09.2020

BSNS likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od gremlin 10/3/2021, 23:49

Hvala vam svima na javljanju 🧸
Završili smo mi školicu davno, ali ne posetu i oatalo u centru :-(
Nadam se da kad jednom sve bude gotovo, bar bude poziva za klince.
Mozete li podeliti info za decu kog uzrasta su vas zvali i koliko imate godina, da znamo sta mozemo da ocekujemo?

gremlin

Broj poruka : 11
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 13/3/2021, 20:41

Mi 36/39 zvali nas za decu od 13 meseci do skoro 5 godina. Naš sin puni 3 u aprilu.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od mimi85 13/3/2021, 20:42

A za centar, zovite, insistirajte da se to završava. Plus moraćete sve papire ponovo da vadite jer je proslo više od 6 meseci da bi mogli da šalju u ministarstvo. Baš su neažurni
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 13/3/2021, 22:45

mimi85 ::A za centar, zovite, insistirajte da se to završava. Plus moraćete sve papire ponovo da vadite jer je proslo više od 6 meseci da bi mogli da šalju u ministarstvo. Baš su neažurni
moj ti je savet kad ih zoves da kazes da ste dobili informaciju da ocete sto pre da se zavrsi papirologija i da si cula sto zbog njih niste sve zavrsili u poru od 6 meseci oni moraju da vam plate
to ti kazem jer kad smo mi isli na drugo konacno usvajanje nas su isto zezali i pozalila se nasem centru da ce mi opet papiri isteci samo zbog njih sto odugovlace da im tako kazem i veruj da su me posle 5 min zvali i zakazali novi datum da nebi placali oni iz svog dzepa
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 13 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 21 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu