KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+27
trkosoca
Roses81
Danara
nina :)
micam
Crvena detelina
Marina76
Rada74
mimi85
MalaSaJuga
Drina2
libra35
sanja 73
gremlin
BSNS
BiKsi :)
Blanka
Nella
Sanja78
Sanjosh88
lola1980
lilymar
HappyGirl
ixxa77
snedra
Palčica
Ambra
31 posters

Strana 17 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 30/5/2022, 11:28

Devojčica koja je vaša sada? Za našeg dečaka su sve rekli isto i da je neverovatno aktivan. Jel moze pomoc oko pitanja za dete ,sta postaviti?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 30/5/2022, 12:14

Da, naša micika, već je 5 godina sa nama, zna da je usvojena. Što se tiče pitanja o detetu, pitajte o karakteru i navikama, ali je to najbolje sa hraniteljima razgovarati. Oni najbolje poznaju dete. Mi smo se ponašali kao da smo pali s kruške. Sve su nam ispričali u centru, da nismo znali šta više da pitamo.
Ponesite mu neke grickalice i jednu igračku na poklon. Čisto da mu privučete pažnju.
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od nina :) 31/5/2022, 16:40

okice kako proslo upo9znavanje.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 31/5/2022, 16:52

E Nina pa na kraju ispao nesporazum. Zvala me jedna soc.radnica rekla za razgovor sta gde kad i ja zaboravila da pitam da li cemo videti dete zbog poklona. Nazovem drugi put javi se njena koleginica objasnim o cemu se radi i ona mi kaze da slobodno mozemo kupiti. Kupimo mi ,ali mm ne zna jednu igracku da kupi😊No nebitno sve to. Na kraju bili smo na razgovoru nismo videli dete uzivo,trazila sam bar na fotografiji da vidimo dete. Videli smo fotografiju iz profila. Sta se moze videti ne znam al eto.Doduse nisu bili bas odusevljeni sto sam zelela da vidimo dete.I razgovor je poceo sa nemojte se razocarati ako vas ne izaberemo za roditelje,sto mi je bilo malo sumnjivo. Ali dobro,kome god da donese dete srecu meni je drago. Mene zanima,ako oni nas kojim slucajem izaberu za roditelje,i mi odemo i vidimo dete i jednostavno ne kliknemo nije to to. Da li ako tada odustanemo uzima li nam se za zlo? Idemo na crnu listu ? Razumem skroz proceduru i jasno mi je da je dete najbitnije,ali sa druge strane kao sto oni obavljaju razgovor sa nama i na neki nacin nas upoznaju bilo bi ok da donekle i potencijalni usvojitelji mogu da vide dete. Slazete se samnom?
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 31/5/2022, 16:55

A razgovor se sveo na isto sto i ovde kod nas kada smo isli kod pedagoga,psihologa,sve sto smo u nasem socijalnom pricali ,to su nas i tamo pitali. I sto su nam rekli isto sto i nasa soc. Radnica kada je zvala za dete....imala sam neka pitanja ali u sustini sve je receno.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 31/5/2022, 17:33

Okice, ako odustanete niko vas neće staviti na crnu listu, niti vam to zameriti. Nama je bilo rečeno da ne pokazuju sliku deteta da se ne bi potencijalni usvojitelji vezivali za dete. Nama su samo na prvom razgovoru pokazali fotografiju deteta odštampanu na običnom crno-belom štampaču. Na druga dva razgovora nisu nam pokazali ni to. Nismo znali kako naša devojčica izgleda sve dok nas nisu izabrali za usvojitelje i pozvali na upoznavanje.
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 1/6/2022, 00:32

Pa to me buni. Jer je nezgodno izaberu nas, mi smo ti. I odes vidis dete jednostavno ne uklopite se ,nije to to. I sta onda? Odmah im govoris da odustajes ili kada mi popricamo pa im javimo ? Msm nezgodno je to.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Roses81 1/6/2022, 13:08

Pozdrav svima,
Svasta se izdesavalo ovde na Kutku. Pre svega da cestitam svima koji su prosirili svoje porodice, sve najbolje od srca zelim :)
Okice84
Nama su pokazali fotografije deteta prilikom prvog razgovora. To zavisi od centra. Ali bez obzira na to, u svakom momentu mozete da kazete da odustajete. To je odluka za ceo zivot, treba da je i detetu lepo a i vama.
Nasa devojcica je sa nama dve i po godine i kao da je oduvek tu. Nase prilagodjavanje je, hvala Bogu, lepo proslo. Mala je bila pa je mozda zato bilo lakse. Ona je imala 17 meseci kada je dosla kod nas, sada ima 4 godine. Zna da je usvojena i da smo se rodili u srcu.
Roses81
Roses81

Broj poruka : 47
Location : Vojvodina
Datum upisa : 25.03.2019

nina :) likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 8/6/2022, 10:34

Mi smo videli dete tek kad smo izabrani za roditelje i išli da se upoznamo sa njim. A onda je usledio šok jer je dete sa 4 g blo visoko i napredno kao da ima 7. I još neverovatnije je bilo da je ličio na mog muža, preslikan. Što je stariji sve više liči na muža a ponaša se identično kao ja u tim godinama. Nisam verovala da je to moguće.
Želim vam sreću Okice sa usvajanjem i javljaj šta se dešava!!!!!
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Tangerine and Okica84 like this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 8/6/2022, 21:50

Nadam se uskoro nekom odgovoru. Samo ne znam da li cemo na crnu listu ukoliko odbijemo? Jer kao sto sam napisala mi smo dete videli samo iz profila na fotografiji,i to bas onako nevoljno su nam pokazali. Pa se malo bojim sta ako jednostavno se ne skontamo,nismo zamislili tako....nije to to jednostavno.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 12/6/2022, 18:08

Draga mi smo išli na razgovore gde nam uopšte nisu pokazivali ni sliku, kažu samo dete tamnije puti, ne bežim ja ni od kakvog deteta sem da je zdravo, ali mislim da je slika ok, detetu se ne pokazuje naša slika pa da se veže za neki par, već samo mislim da treba da znamo o kome pričamo...
Ali kod nas baš ide sporo, ove godine ni jedan poziv 😠😠😠, možda smo na crnoj listi ako postoji...
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 12/6/2022, 22:23

Lilly ne znam zaista kako funkcionise sve to. Ali smatram za dobrobit deteta pre svega pa onda i nas usvojitelja da je bolje i odbiti nego prihvatiti dete sa kojim jednostavno ne nadjes neki zajednicki jezik,ne povezete se,ne kliknete ,nije to to. Ne kazem da imam kriterijume crne oci i takve stvari....samo smatram da ni oni ne trebaju da uzmu za zlo odbijanje. Jer na osnovu fotografije iz profila se ne vidi apsolutno nista.Evo vec druga nedelja i ne javljaju,receno za nedelju dana. Koliko sam bila ubedjena da je to to,sada nekako i sumnjam/o posustajemo gubimo nadu jer jednostavno imamo niz bolesti koje vise nisu prisutne kod mene,suprug je dijabiticar pa mozda zbog toga....ne znam. Ali da nismo sposobni ne bi dobili zeleno svetlo od dr. Ne znam evo nisam pametna. Kako god. Smatram pa makar i na crnoj listi bili ako nije to to,da smo u stanju da odbijemo. Neka mi sude. To je za dobrobit za budućnost.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 13/6/2022, 17:40

Nama jedan centar nikad nije odgovorio. Ne znam šta da ti kažem, mislila sam da će sve ovo brže ići i drugačije ali bila sam u velikoj zabludi. Čekaćemo još neko vreme posle verovatno dižemo ruke od svega... Toliko ostavljene dece a mi ne možemo jedno da usvojimo i pružimo mu život iz bajke..
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 13/6/2022, 17:56

Lilly ovo je nas pocetak. Drugi poziv,prvi razgovor.Iskreno necu da gresim dusu ali mislim da je vec dogovoreno kome ide dete. Da me niko ne shvati pogresno,neka dete bude srecno. To je najbitnije,ali msm da je bez potrebe da vozaju usvojitelje. Izabrali ste Peru i Ruzu super,neka su svi skupa zdravi i srecni. To je moje misljenje i ne tvrdim da je ispravno. Kako god. Cekamo jos uvek. Kakav god odgovor bio ,spremni smo. Pa smo i razmisljali o tome sta ako nas izaberu za roditelje a mi ne pristanemo,jer smatram da ove strane trebaju da su zadovoljne,da me nece tangirati to ako odem na crnu listu. Smatram da se dete treba pokazati na fotografiji ,redovno da se vidi,jer retko ko ce se vezati za dete na minut vidjene fotografije,al ajd nismo svi isti. Ne znam....nismo digli ruke ali kako god bude biće. Biće kako je suđeno.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 13/6/2022, 19:41

Slažem se od reči do reči 👍
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Danara and Okica84 like this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 14/6/2022, 22:33

Možda ja grešim, nadam se iskreno da nisam u pravu i znam da ima i izuzetaka ali naše iskustvo je do sada takvo, sve je ovo jedna velika nameštaljka. Ne mislim da je uvek neki novac u pitanju čak mislim da to nije presudno , već nekada tj. češće samo neka preporuka lične prirode, poznanstva i prijateljstva što vaša što ljudi iz vašeg centra sa ljudima iz centara odakle je dete. Verovatno će se sada javiti veliki broj ljudi da me demantuje i da mi kaže da oni nisu na taj način došli do cilja i zbog toga što i dalje u to verujem nismo odustali od svega bez obzira na sve što smo prošli.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Danara likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Okica84 14/6/2022, 22:51

Bas tako Bobaue.Preporuka,veza,poznanstva,prijateljstva....al ok. Nista protiv zaista.Samo msm da se gubi vreme ovako. Al ok. Ne necemo odustati. Ja sam zaista jedna strpljiva osoba,za razliku od mm.Mm je sad 44god. Ja 38god.Da budem mama -baba ako cekali jos? 🤔Svesna sam da su se granice pomerile,ali sam bila spremna da budem roditelj sa 24.Al dobro,doce i taj dan. Bicemo roditelji.
Okica84
Okica84

Broj poruka : 65
Godina : 40
Datum upisa : 20.05.2020

Danara likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 15/6/2022, 10:20

Bobaue ::Možda ja grešim, nadam se iskreno da nisam u pravu i znam da ima i izuzetaka ali naše iskustvo je do sada takvo, sve je ovo jedna velika nameštaljka. Ne mislim da je uvek neki novac u pitanju čak mislim da to nije presudno , već nekada tj. češće samo neka preporuka lične prirode, poznanstva i prijateljstva što vaša što ljudi iz vašeg centra sa ljudima iz centara odakle je dete. Verovatno će se sada javiti veliki broj ljudi da me demantuje i da mi kaže da oni nisu na taj način došli do cilja i zbog toga što i dalje u to verujem nismo odustali od svega bez obzira na sve što smo prošli.
Ja u ovo verujem 100%, i toliko afera je izbilo na videlo i ništa. Čak sam to rekla i nekim ljudima iz ministarstva ali oni to naravno nikada neće to da priznaju, a baš u to vreme bila ona afera iz Subotice i dole sa juga neki centar gde su dali dete za mobilni od 1000 evra.
Ne volim što me prave ludu i sve to demantuju a sve je izašlo na videlo.
Mi smo na jednom razgovoru bukvalno shvatili da smo tu da popunimo broj, da je dete već rezervisano, ma ništa nas nisu pitali, kao da smo u prolazu..
Svašta bih rekla ali nije ovo ni mesto ni vreme. Kako vreme prolazi i kad budemo odustali ićiću sa televizije na televiziju i sve ispričati. Centri su najkorumpiraniji.
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Okica84 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 15/6/2022, 11:07

Iskrena i poštena da budem, nije da mi nije prolazilo kroz glavu da pokušamo na drugi način, zato i ne osuđujem ljude koji to urade, jer želja je velika, pri tom sam sigurna da svi ti ljudi imaju kapacitete i sposobnosti da budu dobri roditelji. Mene je od toga odvratila neka Bogobojažljivost i strah da bih kada bi se bilo šta loše desilo sebi prebacivala da je zbog toga. Jednostavno za mene nije to pravi put, ja bih se osećala loše i u tim okolnostima mislim da ne bih bila dobar roditelj. Negde bi me grizla savest i pravilo trajne probleme i strahove. Mada mogu stvari da se gledaju i sa druge stane i sve to vidi kao sasvim ok put. Ono što znam je da svi mi zaslužujemo da budemo roditelji i bili bi dobri. Problem je što nas sistem tera da se bavimo tim. Niko od ljudi koji su dete dobili preko poznanstva nije kriminalac, jednostavno sistem je takav, a neko pristane na to ili ne.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Okica84 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 15/6/2022, 14:16

Obzirom da ima malo dece za koje postoji ogromno interesovanje od strane potencijalnih usvojitelja, ljudi rade sve i svašta da bi došli do deteta. Postoje razne manipulacije, što smo i sami u jednom slučaju osetili na svojoj koži. Mi smo na kraju usvojili devojčicu za koju nije bilo zainteresovanih parova, jedva su našli još dva para da bi zadovoljili formalnost. Nismo se pokajali, dete je zdravo u svakom smislu te reči, napredno i inteligentno. Jedina nazovi "mana" zbog koje nije bilo interesenata je tamniji ten.
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 15/6/2022, 18:16

Danara ::Obzirom da ima malo dece za koje postoji ogromno interesovanje od strane potencijalnih usvojitelja, ljudi rade sve i svašta da bi došli do deteta. Postoje razne manipulacije, što smo i sami u jednom slučaju osetili na svojoj koži. Mi smo na kraju usvojili devojčicu za koju nije bilo zainteresovanih parova, jedva su našli još dva para da bi zadovoljili formalnost. Nismo se pokajali, dete je zdravo u svakom smislu te reči, napredno i inteligentno. Jedina nazovi "mana" zbog koje nije bilo interesenata je tamniji ten.
Ja ne bežim od tamnoputog deteta bilo romsko ili ne, ali očigledno da je previše nas a premalo dece pa sad treba veza i za takvu decu.
Sa druge strane krivim hraniteljstvo, od toga je napravljen biznis, ali o tome bih pisala tri dana i tri noći.
Sve u svemu, mi koji hoćemo starije dete, nebitne boje ove godine nismo imali ni jedan jedini poziv.
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 15/6/2022, 21:28

Lili, naš slučaj je bio pre 5,5godina. Tada je bilo baš dosta poziva. Mi smo od januara do avgusta imali jedno 7-8 poziva, stim da smo išli na tri razgovora.
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 15/6/2022, 21:49

Danara ::Lili, naš slučaj je bio pre 5,5godina. Tada je bilo baš dosta poziva. Mi smo od januara do avgusta imali jedno 7-8 poziva, stim da smo išli na tri razgovora.
U našem slučaju je skroz drugačije, nas uhvatila i korona dve godine dva poziva, sada ništa. Nisam pametna, nadam se još uvek, ali šta ako nas pozovu samo da popunimo broj...
Baš bez veze
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Okica84 likes this post

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 16/6/2022, 07:18

Mi smo prvi poziv dobili par dana od ulaska u registar usvojitelja. Treći poziv je bio pravi. Čim smo promenili odluku i rekli da hoćemo samo starije dete odmah je stigao poziv. Usvojili smo dečaka od 4g , 2017 godine. Od ulaska u registar pa dok dete nije došlo kod nas prošlo je nepunih 7 meseci. Sve zavisi i od okolnosti i od toga kako se poklopite sa detetom i fizički i psihički... Naš sin toliko liči na nas da mnogo ljudi nije verovalo da je usvojen. U našem slučaju nije bilo nikakvih nameštaljki jednostavno naš sin je zdrav, prav, inteligentan, bele puti. Niko nije hteo da ga usvoji jer je imao 4 g.
Samo budite strpljivi i nikako ne odustajte jer će i vama stići pravi poziv!!!!! Puno sreće svima koji čekaju pravi poziv!!!
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Lilly@ 16/6/2022, 07:41

Hvala draga na lepim rečima, znači nema odustajanja 😃😃😃
Lilly@
Lilly@

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.03.2019

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 17 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu