Korak po korak na putu do bete +

Strana 22 od 22 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 taj 8/9/2019, 13:24

Devojke hvala vam na porukama, izgleda da je kod mene kao sto Biksi kaze, guras dok ne uspes.
Biksi, bila sam dva puta na laporoskopoji, prvi put kad sam imala vanmatericnu a drugi put pre 10 meseci kad sam vadila drugi jajovod posto je imao hidrosalpinx i tada su mi radili i histeroskopiju i sve je bilo u redu.

Idemo dalje ne odustajemo, tako je kako, realnost je prihvacena i borba je pocela...uspeh je kulminacija neuspeha, pa tu smo gde smo...

Zensko pero, hvala na divnoj poruci, nadam se da cemo uspeti posle ovoliko patnje. Zelim ti sve sto zelim i sebi...

Nasoj Princezi sve najbolje cekamo angel angel d d d d d  beba u kolicima  beba u kolicima

lola1980

Broj poruka : 194
Datum upisa : 05.07.2018

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 taj 12/9/2019, 20:25

Evo da se javim sa jos gorim vestima..
otisla sam danas u najbolju kliniku u gradu i krenulo je sve super, doktor odusevljen kako imam svaki put embrione sa vrlo malo stimulacije...
posalje me da uradim AMH i 3d ultrazvuk i da prebroji antralne folikule iako sam na plovini ciklusa znaci ovuliram. Stigli su odmah rezultati ultrazvuka izgleda da imam adenomiozu, kopirala sam sa jdne stranice ("Adenomioza je stanje u kojem se endometrijsko tkivo, odnosno tkivo sluznice koje oblaže maternicu, nalazi u mišićnom sloju maternice. Površina endometrija, kao i cijela maternica, je uvećana što vodi do menoragije-produljenog i obilnog menstrualnog krvarenja. Bol dolazi kao posljedica prethodno opisanog oticanja i krvarenja."). rekao je da nije nista opasno da je to uzrok da neuspele implementacije i da se to leci tako sto se dobije inekcije i tri meseca nema menstruacije i to prestne da se desava, hajd barem nesto dobro...

dodatno jos imam samo tri antralna folikula...

naravno dve nesrece ne dolaze same nego mora i treca nesreca da se pridruzi, amh je 0,184 ng/ml kad sam to vidjela ja sam se potpuno slomila... pa zar toliko nizak!!! Doktor taj rezultat nije video mislim da ce mozda veceras dobiti na email, ja nisam vise htela da se vracam kod njega i pitanje je da li oni uopste rade za zenama koje imaju tako nizak amh...

jel ima neko nekakav savet za ovako nizak amh???

lola1980

Broj poruka : 194
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fight&faith taj 13/9/2019, 14:22

Lola, ako je utesna informacija meni je AMH jos 2011. bio 0.17, posle 2014. 0.15. Pila sam DHEA 3*25 mg, Q10 u velikim kolicinama najmanje 3*100 mg i ostale suplemente. Samo sam reagovala na minimalnu stimulaciju, na kraju dobila bebu iz postupka u kom sam imala samo  jednu jc. Sledecu bebu sam dobila iz prirodih radova. Nema pravila. Nadam se da ces uspeti da resis taj prvi problem koji si pominjala i da ces uskoro zabebiti.

fight&faith

Broj poruka : 1851
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Zensko pero taj 14/9/2019, 09:15

Draga Lola, te vrednosti Amh su prilično promenljive i izolovano posmatrano skoro da nemaju značaja. Evo moj slučaj, endokrinolog me je zbog Hashimoto tiroiditisa pre 6 godina poslala da uradim između ostalog i Amh koji je tada bio 0,1. Sledećeg meseca nakon toga sam ostala prirodno trudna. Posle 3,5 god kada sam zakoračila u priču planiranja trudnoće i Ivf-a moj Amh je bio 2,5. Kako to objasniti?! Odnos Fsh i Lh uz UZ je nešto što verno prikazuje stanje. Nemoj dalje da te to opterećuje. Fokusiraj se draga da rešiš taj problem koji objektivno postoji i hrabro po svoju bebu:aa61:

Zensko pero

Broj poruka : 446
Godina : 37
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od micam taj 14/9/2019, 22:42

Lola draga naidje period kad su samo ruzne vesti i dogadjaji,al mora i to proci.Pokusaj da ostanes stabilna i jaka psihicki.Sto se tice problema AMH jeste pokazatelj niskih rezervi,al ne i garant da nemoze doci do trudnoce.Toliko njih je i sa nizim ostalo i prirodno trudno i rodile tako da ne ocajavaj zbog njega,vec se fokusiraj na drugi problem i resavaj njega,verujem da ces brzo i uspesno i to zavrsiti.Sto se antralnih folikula tice oni su pokazatelj za ciklus u kome si,svaki mesec je razlicit,nekada ih ima vise nekada manje zavisi od ciklusa,sa godinama opada njihov broj al bitno je da ima kvalitetnih celija jos,a iskreno i jedan dobar folikul i jedna dobra celija je dosta za embrion,a kasnije i za bebu.Samo treba da se sve kockice posloze i dodju na svoje mesto.

Neko do uspeha dolazi tezim putem,al dodje do cilja tako da verujem i ti ces i to uskoro.Kad sve prodje ostace samo secanje na sve.Glava gore i mora da se pobedi sve,beba ce biti nagrada za sve muke. zagrljaj zagrljaj ljubav
micam
micam

Broj poruka : 1191
Godina : 47
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Amna84 Danas u 00:07

pozdrav,razmisljam da bi ovo najvise prilicilo u ovu temu jer su i ovo koraci do bete i zdravlja
-muka mi je i od Vujovicke i izvlacenja para,pa napiste sta god hocete..
-muka mi od cikloproginoye koja se uzima godinama na svoju ruku i bez ikakvi pretraga
-muka mi je od zdravstva gdje doktor nema dusu da se posveti i da te uputi sta i kako dalje

Licno kod mene zadnje 3 sedmice :mamografija ,osteroposa ,histeroskopija ,pregled vena,tromboza faktor DtI, uputa za misice itd
Nazalost,gotovo svaki nalaz pozitivan osim tromba.
A pocelo je sto sam nasla specijalisticu za menopauzu u Becu da bi mi dala terapiju za zivot obicne pilule kao cikla itd ....
da bi dala terapiju odradila je sve preglede ....femoston 2/10...kontrole svaka 2 mj na pocetku pa na 6 mj ..
istina doktorica ima jako bezosjecajan pristup al izdrzat cu ..

nakon histero i biopsije sam se samo pitala, pa majku mu zar me niko nije mogao uputiti ili predloziti da odradim nakon 2 kiretraze,zar je toliko malo vrijedan necij zivot,zdravlje ..samo 1min ,bez ono sljedeci......
Dr.Dajana Pekic ,jedina ooba koja bez ikakve naknade odgovori na obicni anonimni e mail i kaze sta gdje da obavite,kojoj vrti medicine sta pripada..Bez da napravi termin i uzme 140 do 180e za 15min koliko se sad krecu cijene u Becu.
Ne znam ni sta sve pisem ,ni zasto eto samo me ponijelo da puno lutamo,nije to lutanje od vrata da vrata ,vec u medicini ,obrade me u klinici za neplodnost al eto ne kazu idi na hister. ili ...

ako neko zna nesto o posljedicama sirenja vrata maternice i femostanu 2/10neka mi pise tu ili u pp
pozdravljam vas sviju ,dosta citam al ne pisem..i ovo sto sam napisala muka mi je bilo je zbog tog sto sam iscitavala temu cikloproginova
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 22 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu