KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+46
aurora
winni
Hobbes
lola1980
hany
Borbica
srculence 84
micam
Lija
Blanka
mamadabudem
Tavita
Nataly17
Jerapetra
MalaSaJuga
Ancica 87
alisa
Hipatija85
Zensko pero
NikolaMaja
Lakisa
kobac robac
ne gubim nadu
lopuzica
fight&faith
lela1984
ganedina
Makija
sanja 73
BabyBear
dada88
Mammy
Nessi
Nida517
Dora1
zsuki75
Principessa
tiramisu
Bekanicaa
mimi85
Vanja80
Elenaa
Angie83
sunny.tp
Malisha Plavisha
Padobranka
50 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 9/9/2018, 21:49

Zensko pero, hvala ti puno! Sutra imam pregled kod endokrinologa pa me bas zanima sta ce reci za TSH, ali drago mi je sto si podijelila sa mnom svoje iskustvo. Sto se tice TSHovako je bilo: u decembru prosle god. vrednost je bila 4,95. Tada sam i prvi put posjetila endokrinologa jer sam morala da spustim isti. Terapija je bila 25 micrograma pola tablete pon-petak, sub i ned cijela. Nakon mjesec dana vrednost TSH je bila 2,50 te mi je pojacala dozu na cijelu tabletu cijele sedmice. Tada mi je skocio i prolaktin, kao i insulin, pa je na to rekla da treba da spustim loptu da se po nalazima vidi da sam prenapeta i da dodjem za 3 mjeseca. Terapija pored Eutiroxa ke bila i Glukophage XR 750mg zbog insulina i Dostinex zbog prolaktina. Medjutim, taj povisen prolaktin kao i insulin ja znam da su mi bili od stresa na poslu. 01.03. sam dala otkaz, a pocetkom aprila insulin je bio super, prolaktin takodje, a TSH je bio 0,4. Ja sam pitala da li je to prenosko, rekla je da nije i da sam spremna za postupak. Tako da sam u maju imala taj prvi postupak.
Nakon negativne bete na svoju ruku sam sve to prestala piti. Tako da mi je sada taj TSH od 2,3 bez ikakve terapije. Inace i ja sam negdje procitala da TSH varira i zna da skoci u toku stimulacije, ali s obzirom sada idem na FET, moje misljenje je da je sada ta vrednost u redu. E da, FT4 mi je uvijek bio u redu. Oduzih ja, izvinite :)
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 9/9/2018, 22:02

Ne brini Lopuzice,slobodno pisi,jasnija je slika kada se raspišemo😊..stres umanjiti to sigurno,ali u ovom našem slučaju gde je izvesno da je identifikovana situacija moramo znati da i hormoni koje koristimo menjaju vrednosti. Meni je pred Fet bio 0,6,tako nešto i panično sam otišla kod mog endokrinologa. Za drugi Fet je bio 2,7 i dobila sam odobrenje da idem i da je sve u redu i tada mi je objasnila da ne moram svako malo da dolazim,trebam da se opustim i samo pred postupak uradim svežu analizu da bi ako dođe do trudnoće imali plan za eventualno menjanje doze. Ja sam sa Eutiroxom krenula pre 5 godina kada sam imala prirodnu trudnoću i od tada se redovno kontrolišem,samo da bi se doza korigovala. Ne brini,srediće se to lako,gledaj da se opuštaš i hraniš zdravo.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 9/9/2018, 23:58

Lopuzice dobro dosla kod nas i da sto pre postanes majka.Sto se tice TSH do 4,5 je normalan za zene i mnogi endokrinolozi se toga pridrzavaju,al reproduktivni endokrinolozi i ginekoloz kazi da bi se ostvarila trudnoca ne bi smeo da predje 2.Ja sam imala 2,7 pa su mi uveli(Kopitovicka) terapiju eutiroxa.I u Pragu kazu isto.Tako da moras uvesti terapiju.Naravno kontrolisi i ostalo FT4,insulin,prolaktin(isto bitan kad je visok nema trudnoce).Srecno.Nadam se da ces kod endokrinologa cuti slicno.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 10/9/2018, 00:21

Micam, hvala na dobrodoslici i lijepoj zelji, sto i tebi zelim naravno. Da, u Pragu takodje traze TSH ispod 2, mada neki endokinolozi tolerisu i do 2,50. Bilo kako bilo, sta god mi kaze ja cu ispostovati. Sutra vam javljam sta mi je receno. :)
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ne gubim nadu 10/9/2018, 13:33

Pozdrav zene i samo napred. molila bih alisu ili auroru da mi odgovore da li ste uzimale pronizon  pre et, mada ovi iz soluna meni nisu savetivaliali sam ga ja uzela na svoju ruku jer ovi iz Pfc ga svima preporucuju. inace anti Tpo je u redu a tsh 2.1 jel to ok. hvala vam

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 10/9/2018, 21:36

Meni su takodje rekli na konsultacijama iz Embriolaba da Pronison više ne daju, jer se nije pokazalo da daje veću uspešnost njegova upotreba.
Drugo, ukoliko nemaš pozitivne nk ćelije, to ti realno ne treba. Meni su ustanovili da su mi nk ćelije u redu i rekli su mi da mi Pronison uopšte nije potreban, tako da baš i nije da ga treba u svakom slučaju koristiti na svoju ruku...a jel ti ideš na donaciju ili fet svojih embriona?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ne gubim nadu 11/9/2018, 08:22

Donacija u pitanju

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 11/9/2018, 12:17

BabyBear kada sam procitala tvoj post da si u 49 god.dobila svoju princezu,dobila sam jos vece snage da se borim.Ja sam imala tri neuspesne,a sada cu napuniti 42 dod.Najvise od svega bih volela dobiti bebu iz svoih jajnih celija.Antimilerov mi je sada za trecu bio 0.5 jos nesmem da ga proverim,koliko je sada,niti znam kako ga povecati.Pozdrav i mazi svoju princezicu.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 11/9/2018, 13:08

Borbice draga naravno da nam je BB uzor i da treba da se borimo.Ona je dobila princezu iz donirane celije a zar je to bitno,bitno je da se ostvarimo kao majke a kojim putem nevazna stvar.A jos nesto AMH ti nije bas neki garant(njegova visina) bitno je da imas dobrih celija i embriona,bitan je kvalitet a ne kvantitet.AMH se nemoze povecati on pokazuje rezervu celija znaci to je sto je nema povecanja samo smanjenja.
Ajdete cure da popunimo ove strane ove jeseni.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 11/9/2018, 14:17

Baby je opasna carica i velika inspiracija svima nama ovde! Identičnu emociju Borbice sam i ja osetila čitajući njen post. Vezano za taj čuveni Amh,kod mene on nije "rezonirao". Sa mojih 30 god,zbog Hashimota i straha da ne čekam,da požurim,radila sam Amh je bio mislim 1 (to se ubrajalo kao smanjena plodnost). Ostala sam trudna u drugom ciklusu prirodno. 2016-te god kao priprema za vto Amh je 2,7 (vodi se kao zadovoljavajuća). To je 3,5 godine pauze. Brojke su brojke,ne znam baš da li je ta analiza dobar pokazatelj. Kada sam u čudu pitala mog dr da nije neka greška,otkud to,nasmejao se i odmahnuo rukom. Izgleda da ja ozbiljno odudaram od statistike.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 13/9/2018, 01:06

BabyBear zasluzuje samo naklon do poda za hrabrost, vjeru i istrajnost! Ona bi trebala da bude podstreh svima nama! Zato Borbice ne odustaj, cuda su moguca sto i Zensko pero potvrdjuje svojim slucajem.
Ja sam bila kod endokrinologa, doktorica je veoma zadovoljna mojim nalazima i dala mi je zeleno svjetlo za postupak. S obzirom da je TSH 2,30 uvela mi je preventivno 1/2 tablete Euriroxa i da isti ponovo izmjerim pred postupak kako bih mogla propratiti kako reagujem i da li ce biti potrebe da pojaca dozu. Sa oktobarskim ciklusom krecem sa stulacijom endometrijuma, tako da transfer ocekujem pocetkom novembra!
Hajde da zajednicnim snagama, vjerom i pozitivnom energijom preplavimo Kutak pozitivnim betama!!! :)
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 14/9/2018, 21:50

Drage moje, evo javljam se posle duzeg vremena. Naime krajem juna sam radila stimulaciju i dobila tri jajne celije a od toga dva embriona (sedmocelijski i osmocelijski). Medjutim nismo radili transfer jer sam imala neku glupu cistu (nikad u zivotu nisam imala cistu). Zamrzli smo embrione i uradili fet 03. septembra. Sve je bilo kako treba, oba embriona prezivela odmrzavanje, endometrijum 13mm ja pokrivena terapijom skroz. Primala fraxiparin, pila Glukofaz i Dexazon, Utrogestan 3x1 i naravno vitamini. Danas mi je 11 dnt i radila sam test koji je negativan. Sutra radim betu cisto da javim klinici. Dakle ni ovog puta nista. U medjuvremenu samo konkurisali za postupak o trosku drzave i dobili smo. Tako da mi je to olaksavajuca okolnost jer smo do sada sve sami placali. Guramo dalje. Svim koracaljkama zelim mnooogo srece.


Poslednji izmenio kobac robac dana 14/9/2018, 22:24, izmenjeno ukupno 1 puta
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 14/9/2018, 22:05

Draga moja Kobac, znaš i sama da testovi nisu pouzdana stvar i da se ne treba oslanjati na njih, ali avaj...niko ne izdrži tu betu da sačeka...mislim da apsolutno ne treba da očajavaš već da sačekamo sutra tu betu. Za tugu uvek ima vremena, nemoj prizivati negativan ishod tim glupim testom koji se mnogima pokazao kao vrlo nepouzdan i netačan. Držim fige najjače, da je omašio kao i mnogima do sada! 💪🏼🤞🏼❤


Poslednji izmenio Principessa dana 14/9/2018, 23:18, izmenjeno ukupno 1 puta
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 14/9/2018, 22:07

Draga Kobce,ne bih da sada ulivam neke dodatne nade,ali ja nekako ne ulazem puno vere u te testove. Budi strpljiva i polako sacekaj betu,mozda prekosutra,ne treba zuriti,svakako je sada sta je tu je! Ljubim te i ja jos uvek verujem da ima nade!😙

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 14/9/2018, 22:09

Hvala drage moje, svakako cu javiti sutra rezultat. Mada, iskreno, onako iz stomaka, znam da nema nista od trudnoce. Mene muci pitanje sta dalje. Ako sam bila pokrivena ful terapijom i nije uspelo da li to znaci da zavisimo od srece? Jao sad mozda lupetam ali pisem ono sto mi prolazi kroz glavu a svasta prolazi.
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 14/9/2018, 22:56

Kobac draga znam da strepis i da su ti u ovom momentu ladje potonule al i ja tvrdim test nije merodavan.Meni beta od 65 test bio negativan,za dva dana beta 206 uradila opet test da bi proverila sebe i opet negativan.Ajde da i kod tebe bude da test nije tacan.Veliki zagrljaj i strpi se do sutra.tuge je bilo i bice toliko al nemora sad ima jos nade.Sreca je veliki faktor tvrdim i potpisujem.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 15/9/2018, 00:33

Kobac draga sve ti je Micam lijepo napisala da apsolutno nemam sta da dodam.
Sto se tice faktora sreca, ja takodje potpisujem da je taj faktor presudan!!!!
Srecno!!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 15/9/2018, 09:33

Ja devojke moje mislim da su glava i misli kljuc! Naravno faktor godine i kvalitet jajne celije,ali mnoge od nas ovde nisu pocele sa postupcima u 45oj,postupci su bili kada su bile mladje sa mladjim jajnim celijama.Ja i dalje verujem ako se "manjkavosti" vezane za dijagnoze koju sam nam pronadjene trazeci razloge neuspeha pokrivene,taj faktor srece se postigne kada se uravnoteze misli sa telom. Meni licno nije lako bezuslovno verovati u taj uspeh jer i pored silnog optimizma koji su ulagani u mene u prethodnih 5 pokusaja,ja nisam uspela ali trudim se da radim na tome. Samo se molim Bogu da cuva zdravlje kako bi se pokusaji mogli raditi . I hvala ovim divnim devojkama koje se javljaju "da su ipak uspele", svaka ta prica stvori nadu i toplinu u mom srcu!Izvinite na malo duzem postu!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 15/9/2018, 10:55

Zdravo drage moje devojke,nasa borba je duga i teska.Mislim da je sve u Bozjim rukama.Pisala sam ovde za jednu moju drugaricu koja je posle vise od deset pokusaja postala majka prirodnim putem i to kada se pomirila sa tim da nece imati dece.Upisala je fakultet i krenula,posle dva meseca ostala je trudna i ima predivnu devojcicu.Sada ceka i drugu bebu.Tako da su i nase misli od velikog znacaja.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 15/9/2018, 11:12

Ja mislim da je stres ipak najvise sto nam steti i stoji nam na putu nasoj potpunoj sreci.
ja sam juce bila kod endgokrinologa, trazila sam konsultacije i iako je kod mene sve u redu i pitala sam je da li bi bilo dobro da imam nesto za smirenje, jer menjam posao, imam laparaskopiju, posle lap krenucu na FET, ona me je potpuno podrzala i dala mi je ksalol.

ja mislim da je bolje da uzimamo nesto da nas spusti, barem meni, ja se na poslu ne mogu tek tako iskljuciti ja sam pod adrenalinom kako udjem u kancelariju, jednostavno sam takve prirode. Zelim da sve bude savrseno, gledam svaki detalj, takva sam uvek bila i u skoli i na faksu, kako udjem u kanc pocnem da se znojim i tako dok ne izadjem. A nije mi uopste stresan posao, nego sam jednostavno takve prirode, pa sam odlucila da malo oladim i doktorica me je podrzala i rekla uzimaj ovo ne skodi protokolima, moze samo pomoci. Ja se toliko znojim da nosim dve kosulje na posao pa idem da se operem u wc-u i presvlacim se lol! lol! lol! lol!

Shvatila sam da ako zelim da mi FET uspe, moram da promenim nesto, pa smo napravile juce plan i program prehrane, suplemenata i cajeva. i naravno, ksalol f




lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 15/9/2018, 11:18

Lola draga koje suplemente pujes,ja vise neznam sta piti?

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 15/9/2018, 11:44

Ja sam dugo iscitavala ovde na Kutku mnogo tema pre nego sam se prvi put oglasila. Sve mi ovde prozivljavamo velike psiholoske izazove,sto od samih stimulacija koje traju mesec,dva,pa onda aspiracija,pa briga da li ce i koliko biti embriona,pa et i cekanje bete i sve dalje ako i uspe,nije bezbrizno. Pored nas samih koje smo u svemu tome vrlo zabrinute i blagi pritisak okoline koji verujem da je prisutan kod svake od nas u vecoj ili manjoj meri:kada cete,sta cekate,godine lete.. pa treba skupiti i novac koji nije mali,odrediti to kao prioritet i odreci se nekih stvari. I sve je to "Nista" i zaboravi se kada taj dar dodje do nas.❤..ja sam za smirenje koristila Bahove kapi Rescue remedy,ne znam da li pomazu,to sam sama uzela jer mi niko ne sugerise nesto drugo da uzimam,kazu "ne treba ti"!! Eto,crpim ono pozitivno od svih vas ovde i pokusavam to isto da dam. Sve vas ljubim i samo hrabro,odustajanje nije opcija!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 15/9/2018, 13:48

Uradila THE BETU i naravno <0,1
To je to.
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 15/9/2018, 15:57

Kobac znam kako se osecas,kad sve das od sebe i sve sto mozes uradis i opet nista.Isplaci,izvristi ili kako god izbaci bol iz sebe pa pocni da kujes nove planove tako je lakse.Pokusaj da dovedes sebe u stanje da psiha sto manje utice i da telo i duh budu sto smireniji i opusteniji.Moli se,veruj,veruj u sebe,znam da je sve to lako reci al vredno je pokusati zarad najlepseg cilja na koji treba stici.Zene ovde na ovoj temi su hrabre i sposobne da prizovu cuda i u cuda veruju.Davno kazano nije uspeo samo ko je odustao,zato glavu gore i guramo u nove pobede.Oziljci od neuspeha ostaju za ceo zivot al verujem da mali mirisljavi zamotuljak brise sve njih i crta vesele stranice zivota.Zato moramo i mi doci do njega. zagrljaj zagrljaj zagrljaj
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 15/9/2018, 17:20

Kobce moja draga,zao mi je mnogo. Ovo cemo sada odbolovati i nastavljamo dalje! Ljubim te

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu