KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+46
aurora
winni
Hobbes
lola1980
hany
Borbica
srculence 84
micam
Lija
Blanka
mamadabudem
Tavita
Nataly17
Jerapetra
MalaSaJuga
Ancica 87
alisa
Hipatija85
Zensko pero
NikolaMaja
Lakisa
kobac robac
ne gubim nadu
lopuzica
fight&faith
lela1984
ganedina
Makija
sanja 73
BabyBear
dada88
Mammy
Nessi
Nida517
Dora1
zsuki75
Principessa
tiramisu
Bekanicaa
mimi85
Vanja80
Elenaa
Angie83
sunny.tp
Malisha Plavisha
Padobranka
50 posters

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nida517 3/9/2018, 12:08

Lola draga, ja sam imala samo jednu jajnu ćeliju i sad sam 8+3 nedelja.Jako navijam da ti uspe! Samo hrabro i pozitivno!

Nida517

Broj poruka : 24
Datum upisa : 22.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 3/9/2018, 16:14

Cure, stvarno ste divne, mnogo mi znaci vasa podrska... a ni ne znamo se a vec ste mi kao porodica

javila se doktorica koja je napisala sledece: "Embrion je dobio ocenu A, znaci najbolji kvalitet, nekada priroda izabere samo ono sto je najbolje".

ja pitam da nije sperma ona rekla sperma je super. ja kazem a odakle onoliki estradiol (792) ona nije na to odgovorila jer mislim da ne zna odgovor.

Nida, ti si stvarno primer za skolske udzbenike...



lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 3/9/2018, 20:04

Lola estradiol je visok jer je pokazao 3 celije zrele koje su izvadili,al ne pokazuje njihov kvalitet.Jednostavno nije doslo do spoja celije i spermatozoida neka greska postoji u jednom ili drugom sad mozemo da nagadjamo samo.A i jedno i drugo mogu vizuelno da izgledaju extra ali da nemaju sve sto treba.To ti dodje ono objasnjenje dr hromozomska greska.Moze doci i do oplodnje celije al da se ne deli tako da neznamo sta se desilo.
Al jedan malisan ce biti dovoljan da obraduje mamu.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lola1980 4/9/2018, 10:10

Micam, hvala. U pravu si, smirila sam se i idem dalje. Posto sam prestala da uzimam suplemente za vreme protokola sad sam opet krenula.
Sutra putujem u rodne krajeve pa cu nabaviti cajeve (virak i macinu travu), vitamine, psenicni sok ili prah, maticni mlec...idem malo da se sredim kod mame i tate Very Happy

Cure, jeste se vratile sa odmora? Dada88?

imamo slabo pozivitnih beta, pisite cure sta se desava

Ljubim vas sve osmeh srce

lola1980

Broj poruka : 229
Datum upisa : 05.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 5/9/2018, 11:02

Lola i kod nas je bio samo jedan embrion, pa smo dobili nasu devojcicu. Ima jos puno slicnih primera na Kutku. Stvarno nema pravila. Devojke sretni vam koraci i da sto pre ostvarite najvecu zelju. d

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/9/2018, 14:51

Jaaaao ja opet silne ove vaše poruke ne videh, samo mi prestane sa oglašavanjem na mailu i kao da me Kutak sam izloguje, pa prestajem da dobijam info da pišete, nikad mi neće biti jasno kako se to odjednom dogodi...? 😩
Draga Lola, ja sam ti sve rekla što mislim, a ono što je najbitnije je da sve učiniš da se psihički što bolje pripremiš za fet. Jedan vredan embrion (što bi Kopitovićka rekla zlatni 😃) je dovoljan da te usreci kao majku. Veruj u to i samo hrabro dalje!
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 5/9/2018, 17:29

Drage moje zenice, hrabrice, saborke,
Nisam nikada bila aktivna na ovoj temi, ali sam vas s vremena na vrijeme pratila. Naime, u maju sam imala svoj prvi VTO postupak u PFC Prag, nije uspjelo. Sada se spremam za FET, nadam se u oktobru, pa polako prikupljam nalaze. Do sada sam uradila hormone (FSH, LH, estradiol, prolaktin, progesteron), OGTT test i to je sve u redu. TSH mi je 2,30, tako da cu vjerovatno isti morati sniziti terapijom.
Zanima me da li imate predlog za još neki nalaz. Planirala sam da uradim i trombofilije, jer do sada nisam iz razloga što mi niko nije ni tražio.
Da li ima još neko ko se sprema za Prag u oktobru?
Srećno svima koje ste u postupku trenutno, kao i onima koje će tek biti.. srca
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Borbica 5/9/2018, 19:50

Devojke drage,samo da vas pozdravim i pozelim svim curama koje su u postupku da to bude dobitni.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 5/9/2018, 20:26

Draga Lopužice, dobro nam došla i da nam što pre zabebiš!
Moj ti je savet da uradiš: trombofilije (urodjene i stečene), kariotip (to oba partnera rade) i OGTT test sa insulinemijama (test opterećenja glukozom). Nisi napisala koliko imaš godina, ali to je neki standard koji bi trebalo svi da odrade pre nego što udju u vto postupak.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 6/9/2018, 00:24

Draga Principessa, hvala za dobrodošlicu! Nadam se da ce uskoro sto vise nas zabebiti :)
OGTT test sam vec uradila, u redu je, ali trombofilije svakako planiram, hvala.
Zbog cega mi savjetujes da radim kariotip? Ne znam da li si me dobro razumjela, ali vec sam imala jedan pokusaj vto, imamo 10 zamrznutih embriona, sad idem samo na FET. Koliko znam kariotip se radi u toku ispitivanja plodnosti. Kod mene nema nekih vecih problema, u postupku smo zbog suprugove dijagnoze. Inace, imam 33 godine, kao i suprug.
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 6/9/2018, 15:56

Meni su to obavezno tražili iz Praga pre prve vto, zato sam ti napisala.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 6/9/2018, 21:39

Ok, hvala ti puno. Koliko si imala postupaka do sada i da li si sve pokusaje imala u Pragu?
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 7/9/2018, 11:15

Imala sam mnogo pokušaja, doduše samo 2 transfera. Ja sam u ovoj priči već 3.5 god. Samo sam jednom bila u Pragu i imala sam jako loše iskustvo sa njima, tako da tamo više ne idem. Sad sam pacijent prof. Kopitovic u Feroni. Imam zamrznutu 1 blastu u Feroni. Ako mi ovaj transfer ne uspe ići ću na donaciju, jer imam već 45 godina...
Srećno draga moja! 😉
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 7/9/2018, 11:42

Lopuzice, svako ima svoje misljenje naravno.
Npr, ja sam 4 puta bila u Pragu I iz cetvrtog puta dobila moju Gabrijelu. Moja iskustva, a I mnogih Kutanjki koje I licno poznajem, jesu da sam bas bas zadovoljna njima I tretmanom tamo. Vrlo su strucni I profesionalni I imaju odlicnu laboratoriju I doktore.
Porodila sam se I dojim u svojoj 49oj godini I zahvaljujem svaki dan dragom Bogu.

Zelim ti svu srecu I ne odustaj od svog cilja nikako, Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 7/9/2018, 12:20

Da, baš tako, treba ići u kliniku gde se ti osećaš dobro i imaš poverenja u tim. Ja se prema svom iskustvu više ne bih vratila ni u Prag, ni u Feronu.
Najbolji osećaj mi je u Genesisu sa dr Crnogorac i njenim timom.
Želim ti da što pre saznaš gde treba da ideš i duboko veruješ u taj svoj sud i svoj osećaj.
b
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 7/9/2018, 12:22

A ja se u prof. Kopitovic kunem i vodila bih je i napolje da tamo radim postupak, samo da mogu. To i jeste problem, sto svi traže savet gde ići i kod koga, a na kraju je lično iskustvo jedino relevantno i vrlo je individualno kome šta odgovara i leži...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 7/9/2018, 16:12

Hvala vam cure na komentarima i savjetima. Mozda me niste razumjele, ali ja nisam trazila savjet gdje treba da idem. Principessa je spomenula da je bila u Pragu, a posto ne znam njenu pricu zanimalo me je da li je bilo uspjeha u Pragu i da li je jos uvijek tamo, razmisljajuci hocemo li se mozda sresti u nekom narednom postupku. Zato sam i pitala sprema li se neko u oktobru za Prag.
Moje misljenje sto se tice PFC Prag je da su dobri, ali da su fantasticni ne bas. Ima stvari koje mi se ne dopadaju, ali opet kada sve izvagam prednost dajem strucnosti i direktnosti dr Sonje Lazarovske. Mi tamo imamo 10 zamrznutih embriona tako da zaista ne razmisljamo o promjeni klinike. Prvi pokusaj nije uspio, ali za to ne krivim nikoga iz klinike.
BabyBear, veoma mi je dragi si poslije mnogo pokusaja i u tim godina uspjela da ostvaris svoj cilj i to uz pomoc doktora iz klinike PFC, kojoj smo i mi pruzili povjerenje. Sjecam se tvojih postova jos od ranije dok sam birala kliniku, tako da su i tvoji komentari izmedju ostalih uticali na mene da se odlucim za Prag, a tada sam se dvoumila izmedju Soluna i Praga.
Slazem se i sa Principessom da je svako iskustvo individualno, ne odgovaraju nama svima iste stvari. Nekome je vrlo bitan pristup, nekome samo strucnost itd. Na tu temu mozemo zaista mnogo pricati.
U svakom slucaju, hvala na lijepim zeljama i srecno svima koje se spremaju za nove pokusaje. A ti BabyBear uzivaj sa svojim andjelom :)
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 8/9/2018, 19:21

Draga Lopužice,za početak dobro nam došla! 😊 Vidim da spominješ PFC i dr Sonju. Ja sam bila njen pacijent 2015 godine i radili smo inseminaciju i jedan iz prirodnog. Za nju imam samo reči hvale,odličan stručnjak i još bolji čovek. Imam utisak, sada nakon svega da je ona bila neko ko je sa najviše razumevanja i empatije pristupao svojim pacijentima. I sada smo u pripremama da se opet njoj vratim i završimo posao😊..ja ti želim puno sreće i strpljenja i sve će biti u redu!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 8/9/2018, 23:25

Zensko pero, hvala na dobrodošlici. Drago mi je sto sa svima vama mogu da se konsultujem, podijelim srecu ili da se izjadam. :) Zato smo tu jedna za drugu. Sada polako skupljam nalaze i ako svi budu ok, ulazim u proces sa sljedecom menstruacijom, a to je krajem septembra, sto znaci da bi transfer mogao biti sredinom oktobra. U pon. idem kod endokrinologa, pa cu vidjeti da li ce mi dati zeleno svjetlo.
Dokle si ti stigla sa pripremom? Kada si planirala sljedeci postupak?
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 8/9/2018, 23:39

Odlično Lopuzice,lepo pripremi sve kako bi isključila eventualni remetilački faktor. Prikupila si ovde sve analize i testove?
Ja sam takođe u pripremi,evo juče sam radila briseve i sačekalo me je pitanje moje dr "Gde si ti do sada?" ..Ja odgovaram: "Nisam se osećala dobro!" A ona na to: "Nemamo vremena za to osećanje,zaboravi sve,idemo dalje." I evo krenuli smo nakon punih godinu dana. 😊 Meni je ta pauza trebala,možda je nisam nešto posebno iskoristila u smislu zdravije živela,zdravije se hranila,ali sam bila na rubu pucanja zbog svih razočaranja i neuspeha.
Ako je sve ok i sve bude po planu moje bockanje bi krenulo krajem oktobra.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 9/9/2018, 00:31

Zensko pero, slazem se s tobom. Treba malo odmoriti glavu od svega. Znamo svi da psiholoski faktor igra veliku ulogu, a ti najbolje znas kada si spremna. Ja naprotiv imam dr koja mi ne dozvoljava tek tako da udjem u postupak. Prije prvog postupka mi je rekla da se vidi da sam toliko obuzeta zeljom za bebom i da treba malo da popustim, da usmjerim misli na nesto drugo, jer smatra da mi nalazi nisu najbolji zbog te moje euforije.
Da, analize ovdje prikupljam. Za sada sam uradila hormone i briseve. Planirala sam da uradim i trombofilije jer nisam nikada radila taj nalaz. To je to za sta ja znam. Ako neko ima savjet za jos neki nalaz neka mi javi.
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 9/9/2018, 10:52

Dobra ti je doktorka Lopuzice! Velika želja stvara i veliki stres,a tu treba malo stanja bez misli i opuštenost. To je isto kod mene bio problem.
Trombofilije, Oggt i histero je po meni pod obavezno. Samo polako i neka je sa srećom!😙

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 9/9/2018, 11:07

I joj ta glava i kako je isključiti?! Kako tok misli usmeriti da je prisutna želja,ali bez opterećenja. Veliki je ovo stres psihički,fizički i finansijski. Ja imam puno ženica oko mene koje su u postupcima i stvarno su srećnice kojima se dogodi da to uspe iz prvog,drugog puta. Kasnije se već počneš preispitivati,sumnjati i time nanositi veliku štetu. Ne znam šta bih na to rekla, ako se teraš da se opustiš pod većim si stresom. Molitva i samo molitva za mir i valjda se to sve namesti.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lopuzica 9/9/2018, 13:45

Hvala draga, uradicu nalaze koje si mi rekla. Sto se tice glave :) ja se nekako vodim time da se sve desava sa razlogom i ko zna zasto je dobro sto nam prosli postupak nije uspio i zasto ovoliko dugo cekamo na nase prvo dijete. To mi pomaze da se smirim, da se fokusiram na druge lijepe stvari u zivotu (a ima ih mnogo), i da se sa tom mirnocom u glavi i u dusi polako se pripremam za sljedeci postupak. Naravno da nije lako onima koje pokusavaju 5,6, pa i vise puta, ali kao sto ti kazes treba vjerovati i moliti se. Same smo svjedoci fenomenalnih prica zena koje su imale veliki broj pokusaja, a vjerovale su i nisu odustale.
Srecno svim zenicama borilicama! ❤
lopuzica
lopuzica

Broj poruka : 19
Godina : 38
Datum upisa : 15.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 9/9/2018, 20:51

E sada Lopuzice, vezano za taj Tsh,u momentu ulaska u vto postupak moj Tsh je bio 1. Sa stimulacijom je počeo da oscilira,pa posle Fet i tako je šetao gore dole, ali moja endokrinolog nije menjala dozu jer joj je merilo za to bio Ft4 koji je sve vreme bio u granicama normale. Praktično sam samo 2 puta bila kod nje za ove pa evo sada 3 godine. Radim Tsh i Ft4 i pratim po njenom nalogu sama. Ostupanje u Ft4 je znak da trebamo da se vidimo ili eventualno postignuta trudnoća. Ne znam sa kolikim Tsh si ušla u postupak,ali ako ti je Ft4 ok nemoj to da te zabrinjava,hormoni koji su korišćeni za stimulaciju pored jajnika izlažu naporu i tiroideu. Uostalom,tvoja doktorka verovatno to prati, ali eto ja sam htela oko toga malo da te rasteretim.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 28 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 28 od 40 Prethodni  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu