KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 8/4/2018, 23:06

Izvini al ni blasta ne znaci zdrav embrion niti genetski ispravan... ako ides tom logikom onda bi trebala da skupis 5 do 6 blasti i da uradis pgs i pgd... i ne razumem sto preporucuje lab sa boljim uslovima kad kaze da ako embrion u njihovom labu ne stigne do blaste sumnja da bi stigao i kod tebe... cemu onda bolja laboratorija... i stalno vidim kako spominjes svoje godine i kvalitet jc u tvojim godinama i kod nekog mladjeg a zaboravljas da ima i nas mladjih sa losim kvalitetom jc... ti si jedna od srecnica koja u tim godinama jos uvek ima jc... moje su bile jako loseg kvaliteta vec sa mojih 30...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 8/4/2018, 23:48

Znam da blasta nije garancija da je embrion zdrav, ali se već poprilična selekcija napravi time što ostali stanu sa razvojem pre. Drugo, PGD ili PGS se radi samo sa svežim embrionima, ne može sa odmrznutim. Treće, ta metoda je jako skupa, da ne kažem preskupa, a nije stopostotna garancija jer se radi ispitivanje na malom broju hromozoma. I četvrto, mnogo je češća pojava da preko 43 godine žena ima loš kvalitet jć nego u tvojim godinama. Ti si nažalost izuzetak...
Ne bih dalje da se nastavljam na ovu temu. Ne pokušavam nikog da ubedim u svoje mišljenje, samo ga iznosim jer će možda neko misliti slično, ili će ga nešto od ovih info zainteresovati na dalja istraživanja u tom smeru i na tu temu. Ti si i onako sad trudna i nema potrebe da zamaraš mozak više ovom pričom. Nama, koji se još tražimo u ovoj priči, ostaje da se dalje bavimo ovom temom do ostvarenja svoje najveće želje, kojoj ti sad treba da se raduješ i u njoj maksimalno da uživaš. 😉
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 9/4/2018, 05:38

Ja volim da zamaram mozak sa svim i svacim lol!  Hvala bogu sto kazes ja sam zavrsila sa ovom pricom al to ne znaci da me vise ne interesuje... ja volim da cujem i druga misljenja koja se razlikuju od mog i da prodiskutujem na tu temu pogotovu iz istog tog razloga sto si i ti rekla... neko ce procitati ovu nasu prepisku , mozda jos malo istraziti i donece svoje zakljucke koji ce mu mozda pomoci u njegovoj daljoj borbi Very Happy
Prekopiracu ove nase postove na temu Kvalitet embriona... neka ih i ovde al ovde ce se brzo zatrpati a mozda nekom bude od koristi ova nasa prepiska osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 10/4/2018, 13:21

Zvala sa Betaniju. Cena TVL je 39 000 (mislim sa histeroskopijom, ako me je dobro čula), a samo histero je 27 000 (dijagnosticka). Treba jedan dan ujutru doći kod njih na uz, bez zakazivanja i plaća se jer ne ide na uput i onda se zakazuje dalje.
Kada sam joj rekla zašto bih radila TVL, rekla je da se hidrosalpinks vidi na uz-u i da bi bila ludost da radim TVL bez potrebe jer mi ne treba za VTO, njime samo jajovode pregledaju.

Nisam pametna sta sad raditi, imacu konsultacije kod dr Crnogorac, pa cu i nju pitati. Istina je da su me mnogi gledali do sada i niko to nije pomenuo. Mozda da sredim jajovode pa se ponadam prirodnoj trudnoci hahahahah
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 10/4/2018, 13:39

O dodatak, nasla sam da samo 34% hidrosalpinksa se visi na uz, ali bi na hsg-u trebalo lepo da se vidi. Doduse, moj nalaz je star 4 godine, pa ko zna sta se tu desavalo. Nisam pametna sta raditi?
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 10/4/2018, 13:50

Sunny meni na uz niko nije vidio hidrosalping vec kada sam uradila laparo tek su tad vidjeli.Ni hsg kazu nije najpouzdaniji.A tu TVL niko mi nije ni predlagao niti sam to radila.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 10/4/2018, 14:45

Izgleda da sam jedna od retkih kome se hidrosalping vidi na UZ sa 100% sigurnosti. Na levom mi je 5 cm a na desnom 4cm.

Prof Kopitovic ne radi UZ grudi.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 10/4/2018, 18:22

Vidi se očigledno ako je bas veliki, ako nije veće proširenje verovatno ne može ni da se vidi. I mene to jako brine iskreno...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 11/4/2018, 00:18

Zavisi i ko gleda. Nekom dzaba ultrazvuk 16 D lol! lol! lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 11/4/2018, 09:27

Moja prva inseminacija nije uspela Sad . Beta je <0,100
Prekinula sam sa Utrogestanom, sad cekam da krene ciklus pa da radimo drugu.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kobac robac 11/4/2018, 21:54

Draga Makija, bas mi je zao Crying or Very sad Znam kako se osecas. Sad probaj da se skoncentrises na drugu...drzim palceve jako jako.....
kobac robac
kobac robac

Broj poruka : 148
Datum upisa : 25.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 11/4/2018, 22:58

Makija zao mi je. Samo hrabro dalje. 💪💪💪
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 12/4/2018, 01:26

Makija, glavu gore I samo napred u pobedu
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 12/4/2018, 06:22

Makija, bas mi zao. Odboluj pa u nove pobede.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 12/4/2018, 07:35

Makija zagrljaj

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 12/4/2018, 07:49

Zenice moje drage, za slucaj da neko nije video na FB Embryolab ce drzati besplatne konsultacije u Beogradu 21 i 22.04. .... kopiram post sa fb
Dragi nasi, cast mi je i zadovoljstvo da vas obavestim da ce klinika EMBRYOLAB iz Soluna biti u Beogradu 21 i 22.04. i drzati besplatne konsultacije za sve zainteresovane parove, kao i singl zene. Konsultacije ce se odrzati u hotelu Holidej Inn na Novom Beogradu u periodu od 10 do 15h u subotu 21.04. i od 10 do 18h u nedelju 22.04. Svi koji su zainteresovani potrebno je da zakazu svoj termin na sledecem linku https://secure.embryolab.eu/events/beograd-april-2018/
ili da se prijave putem mejla na adresu i.ljubenko@embryolab.eu
SRECNO 😀

Mislim da je ovo vrlo korisno, pogotovu onima koji imaju vise postupaka iza sebe... prilika da cuju jos necije misljenje... mozda saznaju i nesto novo...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 12/4/2018, 17:05

Hvala Alisa. Ja sam se prijavila Very Happy

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 13/4/2018, 10:13

Hvala vam na podršci, stvarno mnogo znači u ovim situacijama. Došla sam u neku fazu kad mi sve ovo baš teško pada, naravno da nema odustajanja, tek sam krenula u pravu borbu, ali plašim se da nikada neću ostvariti cilj i to me ovih dana užasava, ta pomisao. Znam da ne treba tako razmišljati, borim se protiv toga, ali ne vredi. Brzo će proći, nadam se.
Bila sam juče kod dr, na uz se vidi žuto telo, ali eto, nije došlo do oplodnje. Odmah ćemo raditi drugu iui, čekam da krene ciklus pa u nove pohode.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 13/4/2018, 13:31

Makija, sve ovde znamo kako ti je. Stvarno mi ježao. Baš bezveze, ali glavu gore i u novi pokušaj. Da bude idući onaj srećan i bebićetan!!!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 13/4/2018, 14:02

Makija znam kako se osecas, grlim jako i verujem da ces sledeci put uspeti.Vera i sreca su pored ostalih stvari jako bitne u ovoj borbi.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 16/4/2018, 17:33

Makija, imaš svu moju podršku i slobodno se izjadaj jer znam koliko je teško. Budi jaka, moraš! Sreća prati hrabre a ti si hrabra kroz šta sve prolaziš!
Grlim te!

Devojke, nešto ste se ućutale. Izgleda neko zatišje pred veeeeliku buru koja će da pršti od pozitivnih beta  srca

Šaljem bebeću prašinicu   cveće


Poslednji izmenio Dora1 dana 16/4/2018, 19:32, izmenjeno ukupno 1 puta
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 16/4/2018, 19:00

Dora, samo salji osmeh srce mi cemo da se podmetnemo da nas dobro poprasi smajli angel
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 16/4/2018, 19:21

Dora, draga, samo zaprašuj! lol! lol! lol!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 16/4/2018, 19:37

Dora ljubav ljubav ljubav saćemo da se damo u akciju,evo ja malo počela sa ciklom,preksutra pijem glukozu da ponovim analize,zakazala konsultaciju sa soluncima pa reko sve sveže da ponesem lol!
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 17/4/2018, 18:31

Dora. samo zaprašuj Very Happy
Ja sam u nedelju počela sa Letrozolom za drugu inseminaciju, u petak idem na uz pa ćemo videti kako stoje stvari.
Da li ja mogu da skupljam papire za vto između druge i treće inseminacije ili moram da čekam da se smire hormoni od stimulacije? S obzirom na to da je Letrozol u pitanju mogu da radim jednu za drugom iz ciklusa u ciklus.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu