KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/5/2018, 20:10

Padobranka i Sunny ajde kazite kako se uzima ta analiza i koliko kosta?dea mi sto neznamo budemo upuceni.I jos jedno pitanje dobije li se i antibiogram sa tom analizom?
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 22/5/2018, 20:58

E ovako, pominjala sam vam da mi je to predložila Crnogorac kad sam bila kod nje. Rekla je da se ta analiza nije radila sa histeroskopijom i da to nije taj hp nalaz, koji je meni bio uredan. Ovo je baš za bakterije. Kosta 11 600, uzima se uzorak onom slamcicom za era test. Isti je postupak, samo nema nikakve pripreme i lekova. Ne znam za antibiogram jer mi je sestra samo javila telefonom, a sutra će neki doktor dati terapiju, pa ću tražiti na mail da mi pošalju rezultat.
Mislim da je ovo nešto novo što svima predlažu, još jednu devojku znam koja je radila i kod nje je sve ok. Ako nije dobar nalaz, piju se antibiotici i ponovo se radi biopsija. Padobrank sad čeka rezultate, pa će vam javiti.
Svaka čast za informacije sa neta, ja nisam ništa našla. Eto simptome nisam imala, brisevi poslednjih pet godina uvek uredni, ali imam neku staru ranicu na grliću i imala sam ešerihiju u urinu pre par godina. Da l je to još od tada i da ona živi neometano i nema simptoma, stvarno ne znam, zato je i meni sve čudno.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 22/5/2018, 21:04

I sad sam se setila da je rekla da to predlaže ženama koje su imale biohemijsku. A Grka sam pitala isto, rekao je da nema potrebe za tom analizom, nešto pominjao endometriozu i da bih znala da imam bakterije. Mislim da sam pisala vec o tome tada, sad sam već pozaboravljala detalje.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 22/5/2018, 21:14

Sjajno Sunny sto si to uradila i bravo za Genesis. Nisam cula da u Feroni rade, a pitacu ih sledeci put.

Nadam se da ces se brzo resiti te eserihije i da ces nakon toga doci do zeljenog cilja!  osmeh srce

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 22/5/2018, 21:17

Zensko pero, zelim ti srecu u sledecem postupku i da akupunktura da ocekivani rezultat!  igracice

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 22/5/2018, 21:23

Te analize koje spominjete Nk celije, Era test, biopsija endometrijuma, sve se one rade na principu histeroskopije? To jest vaginalno?
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 22/5/2018, 21:27

Zensko pero srecno sa akupunkturom! I da sledeci postupak bude uspesan! igracice
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 22/5/2018, 21:29

Hvala drage moje! :).. meni je biopsija radjena u sklopu histero,kada saznam sta je obuhvatala javljam!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/5/2018, 21:45

Joj sve su to neke nove stvari i sve mi vise lice na nacin da se uzmu dodatne pare.Ne samo na te analize vec skupljanje sto vise pacijenata u klinici i samim tim uzimanje sto vise para.Ovo je postao opasan biznis.A mi jadni i u problemu neuspesi nas ubise i hvatamo se za slamku i trazimo spas.
Dr imunolog kod koje idem zavrsila specijalizaciju u Spaniji i kaze da joj jos nije jasno kako klinike za VTO koriste mnoge stvari koje nisu dokazane i koriste situaciju da zarade novac.Treba dobro razmisliti sta prihvatiti a sta ne.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 22/5/2018, 21:51

Malisha Plavisa ::Te analize koje spominjete Nk celije, Era test, biopsija endometrijuma, sve se one rade na principu histeroskopije? To jest vaginalno?
Za sve te analize uzorak se uzima vaginalnim putem. Nisam radila eru ali mislim da se isti postupak primenjuje i za to.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 22/5/2018, 21:58

Slazem se Micam sa tobom ali ipak ovo sto su radile Sunny i Padobranka ima smisla jer ne treba zanemariti postojanje bakterija u endometrijumu. Za nk celije i ja mislim, iako sam ih radila, da na zalost vise sluze za uzimanje para nego sto ima osnove da se rade. Prvo uzmu lepe parice za nk celije pa onda za intralipide iako nije dokazano da pomazu.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 22/5/2018, 22:05

Toliko analiza da se ja zapitam kako žene uspevaju da zatrudne prirodno :). Glava da te zaboli, i sad neko ko je na početku da me pita šta da radi, tačno ne znam odakle da počne... Veliki biznis, mnogo para se daje, al teško je rasuditi šta je potrebno, a šta nije.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 22/5/2018, 22:09

Nessi, hvala. Zato onda meni doktorka stalno i pricala da ne radim nista od analiza, jer kod mene ne moze nista vaginalno da prodje kroz taj oziljak posle amputacije grlica. Dva puta mi radila i probni embrio transfer i nije se mogao izvrsiti. Ali mi nije jasno sto mi nije rekla da uradim bar ogtt test i mozda trombofilije...
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 22/5/2018, 22:11

Da, ja se stalno pitam kako nas ima ovoliko na planeti kad meni deluje nemoguce da se uopste zatrudni Very Happy

A zaboravih da kazem sta je meni bilo sumnjivo kod nalaza nk celija. Na nalazu nigde ne pisu referentne vrednosti. Uopste me nisu ubedili da je koncentracija veca od 5% los rezultat. Meni je rezultat 6% i upoznala sam jos nekoliko zena sa istim rezultatom. Zapravo mislim da su namerno spustili tu granicu da bi imali osnova da naplacuju intralipide koji su u Feroni pre nekoliko meseci kostali manje od 1500 dinara, a sada ih naplacuju 8000!


Poslednji izmenio Nessi dana 22/5/2018, 22:13, izmenjeno ukupno 1 puta

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/5/2018, 22:11

Ne mislim samo za analize i lekice vec pridobijaju nove pacijente jer rade nesto novo,a samim tim imaju i vise VTO u klinici i eto ti zarada+napred pomenuto analize i lekovi.Al sta da radimo u toj smo kozi.Ne kazem da bas te analize nemaju smisla sto su one radile al generalno gledano tako dodje.
Samo se pitam zasto sve te analize ne rade u inostranstvu,kontaktirala sam bar 10 klinika u poslednje vreme i razgovarala sa 5 lekara skajpom konsultacije ne samo koordinatori, i niko od od njih ne spominje nista slicno.Valjda bi i oni znali za te novitete da su dokazani.Za intralipide su svi rekli da su to izbacili jer nije pokazalo efekat.E sad budi pametan.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 22/5/2018, 22:16

Malisha ti si sad trudna i nemoj da razmisljas o dodatnim analizama ljubav

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 22/5/2018, 22:18

Meni je neuspeh najskuplji i za dusu i za telo i za dzep na kraju! Ja sam odlucila da sve slusam sto mi se kaze i predlozi! Pustam,neka sve ispitaju sto moze i da moja dusa bude mirna da sam sve uradila. Ja sam se "ubila" razmisljajuci sta sam mogla drugacije,gde sam pogresila kada sam imala biohemijsku. Strahovi su me paralisali mesecima unazad! Imunologija je u " u vazduhu",to i oni sami priznaju. Ranije su zene gubile trudnoce,decu i isle su dalje, a danas to ne moze jer se za tu jednu betu i trudnocu i zivorodjenu bebu boris do srzi.

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/5/2018, 22:19

Da i za nk celije kad sam rekla u inostranstvu da su 12% kao ok do 20% je normalno,al kad kazem da su rekli da je iznad 5% povecano kod nas oni se cude i kao mozda rade neku drugu metodu.I meni je cudno da nema referentnih vrednosti.U PFC sam platila 150E intralipide al oni ih ne nude vec ako zahtevas daju,zato su ivi digli na 8000din.Cena u evropskim klinikama za njih je od 100-200e pouzdano znam.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/5/2018, 22:23

Zensko pero i ja sam tako isto razmisljala i dala sve sto su trazili radila al posle 14 neuspelih VTo pitam se da li je trebalo i koliko.I jos uvek neznaju uzrok i pored svih nalaza i svaki pokusaj pronadjemo nesto novo.Mozda ja jesam specifican slucaj i mozda treba znati kad staviti tacku al nekako imam snage i volje za jos i verujem da cu uspeti,samo jos da skupim pare lol! lol! lol!
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 22/5/2018, 22:24

Micam, ja znam da su u Atini mojoj prijateljici koja ima mutacije i to neke 2 koje su bas problem (Leiden i jos jedna) ,IR i Hashimoto prepisali pored hormonske terapije samo aspirin. Tek posle je iskljucen aspirin i ukljucen fraxiparin. To je standardna terapija.A opet klinika Serum u Atini predlaze intralipide preventivno. Ko bi ga znao!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/5/2018, 22:27

Primila sam intralipide u januaru i opet bila biohemijska.Primala i fraxiparin i ista situacija,bilo postupaka sa samo aspirinom i isto.Neznam vise sta i kako
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 22/5/2018, 22:36

Molitva i vera draga Micam,znam da zvuci suludo ali ja sam sebe ubedila da ono sto nije dobro odlazi, a ono pravo ce ostati! Samo sacuvati veru u sebe! Naravno da je tesko zatrudneti kada te razvale psiholoski i dodjes po svoju bebu ne kao buduca mama nego kao bolesnik "na ivici".

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Malisha Plavisha 22/5/2018, 22:38

Nessi da znas u pravu si hehehe ljubav bolje sada da razmisljam kako ce mi za 10 dana beta biti pozitivna Wink beta

Micam tebi svaka cast! 14 VTO iza tebe! Pa svaka ti cast za toliku hrabrost i volju! Tolika snaga i zelja mora biti nagradjena! Nadam se sto pre!

I jos jedno pitanje za sve Vas, kako mislite da se trebam ponasati cekajuci betu? Da leskarim ili ne? Prvu VTO sam lezala i nista, drugu nisam, malo se primirila par dana, posle se svrckala opet nije uspelo... sad stvarno nisam pametna...
Malisha Plavisha
Malisha Plavisha

Broj poruka : 72
Godina : 40
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 19.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/5/2018, 22:45

Malisha naravno da si trudna tako se mora razmisljati.Ostalo radi sve kako ti prija,nemoj dizati teko i preforsirati se nekim poslom i fizickom aktivnoscu a ostalo sve normalno.samo raditi ono sto organizmu u tom momentu prija i kako se osecas.ima zena koje nisu lezale ni minut pa su trudne,cak i onih sto su sa transfera isle sutradan na letovanje,naravno i onih sto su lezale stalno nema pravila.lekari kazu lezati tih sat dva posle transfera ostalo sve umereno i normalno ziveti kao i do tad
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zensko pero 22/5/2018, 22:46

Malisha,ti si trudna bre! :).
Ja sam probala sve i mirovati i pomalo i upalilo mi je kada sam bila "preaktivna" ! Zaboravila sam na trudnocu! Ali sada ne znam sta bih ti savetovala s obzirom na celu situaciju.Mislim da to ne utice!
Micam ce se smeskati na jesen, ja duboko verujem! :)

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu