KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+48
BabyBear
Blanka
dada88
libra35
Vanja80
Borbica
Zensko pero
Nataly17
Bekanicaa
alisa
Principessa
ivanicasale
Padobranka
Ivaana
mimi85
sunny.tp
aurora
NikolaMaja
zsuki75
Makija
micam
Strumfeta78
Sirijus
saska1
Jerapetra
Bobaue
Hobbes
mamadabudem
Mimi12
sanja 73
Lenaaa
ne gubim nadu
tuli
Tavita
ganedina
Elenaa
Nessi
noja
hany
Bobac
kobac robac
BiKsi :)
Dragana Gaga
PalcicaBg
MalaSaJuga
Ema Blanka
SladZana
Magnolie
52 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 17/4/2018, 20:49

Ne verujem da su ti hormoni od toga znacajno poremeceni, a hormoni su samo jedan od nalaza koje traze za vto, pa mislim da komotno mozes da pocnes sa prikupljanjem rezultata, a ako uspe neka inseminacija, jos bolje Wink

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 18/4/2018, 07:02

Ja bas i ne bih radila hormone dok sam pod bilo kakvom stimulacijom... bez obzira koliko je blaga povecan broj folikula od stimulacije povecava i e2 i onda se nema realna slika hormonskog statusa.... uostalom najbolje da pitas dr... ona moze da te posalje u lab u Visegradskoj i sve hormone osim amh mozes da odradis bez placanja... ona samo na beloj listi treba da napise koje hormone trazi... ne treba ti ni uput iz dz cini mi se al ovo proveri za svaki slucaj... kazi joj da bi ti da pocnes da skupljas papire za vto ...
Makija kad si zadnji put radila hormone? Nalaz hormona ti vazi 6 meseci
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 18/4/2018, 08:12

Ja sam radila hormone odmah posle prve vto i te rezultate, gde mi je estradiol bio jako visok, a FSH i LH jako niski, predala sam za sledecu vto jer sam htela da sto pre udjem u postupak. Na komisiji u Visegradskoj su mi sve glat prihvatili bez ijednog komentara. A tebi Makija ne moze biti toliko povisen estradiol 2.-3. dana ciklusa nakon blage stimulacije i inseminacije, koliko je to u slucaju vto gde se razvije mnogo vise folikula. Uostalom, ako ti hormoni nisu stariji od 6 meseci u trenutku predaje dokumenata na prvostepenu komisiju, mozes ici sa prethodnim rezultatima hormona. U svakom slucaju, ja bih na tvom mestu pocela sa prikupljanjem svih ostalih rezultata.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 18/4/2018, 12:22

Skoro su zenu vratili sa komisije zbog jako visokog E2...sve zavisi na koga naletis, sto da se igra... nista je ne kosta da napravi pauzu bar jedan ciklus pre vadjenja hormona.... to je samo mesec dana...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 18/4/2018, 15:01

Da, Alisa ti si mi već i rekla da bi trebalo da prođe malo od stimulacije. Pitaću baš dr za to. Pa neke sam radila u januaru, neke u februaru, a neki su mi od novembra, tako da bih svakako uradila sve koji mi trebaju odjednom, da ne razmišljam koji bi mogli da isteknu i sl. A tražiću i da mi napiše na beloj listi to za hormone....sve ću je ispitati svakako. Hvala vam u svakom slučaju na odgovorima.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 18/4/2018, 19:54

Ja kad sam prvi put otisla u Visegradsku meni je moja dr na beloj listi napisala sve hormone koji su potrebni za komisiju i koliko se secam samo sa tim sam ujutru otisla na salter pa u laboratoriju onu u prizemlju, nisu mi na odeljenju vadili krv, i sve hormone mi odradili osim amh... njega sam jedino privatno radila...vazeci mi je bio uput za pregled za specijalistu tako da koliko se secam nisam uzimala poseban uput za hormone....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 18/4/2018, 20:28

sanja 73 ::Dora ljubav ljubav ljubav saćemo da se damo u akciju,evo ja malo počela sa ciklom,preksutra pijem glukozu da ponovim analize,zakazala konsultaciju sa soluncima pa reko sve sveže da ponesem lol!

Opa, počelo je, počelo. Ajde navijam draga moja Sanja! osmeh srce Jedva čekam tvoj postupak. love
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/4/2018, 21:14

I ja, I ja!
Go, go Sanjaaaaaaa
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 19/4/2018, 17:32

hvala cure moje drage i ja bogami jedva čekam,osmeh na lice idemooo,e danas tek radila ogtt ma bre ni to gutanje glukoze nije strašno,ju što sam ja jaka ljubim vas puno
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 19/4/2018, 18:16

Sanjice, samo napred, držim pesnice!!! osmeh srce
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 19/4/2018, 20:13

Drage Kutanjke, da li je nekome potreban Estrofem? Ukoliko jeste molim vas da mi se javite u inbox.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 19/4/2018, 23:47

Srecno cure!

Promocija Antologije zakazana za 11.5. u Uzicu, u Narodnoj biblioteci u 19h! Izvolite doci!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 20/4/2018, 18:10

Bila sam u Betaniji i u Genesisu na konsultacijama, pa evo  da vam prenesem nova saznanja.

Betanijom sam se oduševila, Bg i ona su nebo i zemlja! Nema gužve, sve polako bez stresa, doktori ti posvete vreme! Verujem da je u Bgu previše pacijenata, ali onu količinu stresa ni na jednom mestu više nisam osetila. Elem, kao što znate otišla sam ne bih li zakazala TVL i histero. Primio me je dr Stevan iz Ferone. Jeste mi što direktno, što indirektno nagovestio da je Ferona naša najbolja klinika, ali ne zameram. Što se tiče hidrosalpinksa, rekao je da nema šanse da se on ne primeti na uz, a i da ga ima, a ne vidi se, onda ne može da smeta. I da nema potrebe da radim bespotrebnu operaciju. Isto mi je potvrdila i dr Crnogorac. Pričao je sa mnom poduže, njegovi predlozi su da nastavim sa vežbama, vitaminima, terapijom, uvedem ponovo coq10 i dhea i prijavim se na državnu vto. pošto me je video na uz, kaže da su jajnici i materica dobri, a na materici vidi strukturu (nema šanse da se setim tačnog naziva) koja nije nezadovoljavajuća, ali da bi on predložio dug protokol da se hormoni umire i materica i korišćenje diferelin depo injekcija. Pošto se kod mene nikada nije išlo na dug protokol zbog amh, da se tako proba i zbog te strukture materice. I da, uradio bi mi skreching u ambulanti pred sledeću vto, besplatno, bez anestezije ide.

Pitala sam ga ima li ovakvih slučajeva da budu bete 0 pa uspe, kaže da naravno ima i da je jednoj ženi 7. vto donela trojke (eto Nessi :) )

Onda sam otišla kod dr Crnogorac. Bilo joj je žao što nije uspelo i predložila je opet neke novitete. Prvo da se javim sledeći ciklus i da mi cevčicom za ERU čapne malo enda i uradio bakteriološku analizu (ako sam tačno zapamtila). To je 11 000din. I da će mi na transferu dati nešto što pomaže da se embrioni zkače, ali nije onaj embryoglue, nego valjda neka injekcija. Žao mi je sada što ne mogu svih tih imena da se setim, ali sam bila malo izgubljena i to su mi bili novi pojmovi.

Eto, sve u svemu doktori su fini, ako se prave da im je stalo, nema veze, meni znači :).

Prijavili smo se na konsultacije i kod Grka, pa ćemo javiti utiske.

Pitala sam Stevana da preporuči kliniku van Srbije, kaže da je Češka popularna zbog donacija, a on preporučuje neku u Solunu, nije Embryolab. I rekao je da uradim kariotip, ostale analize oko spermograma nisu potrebne.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 20/4/2018, 18:29

Super Sunny za lepe novosti!
Ta druga klinika u Solunu se zove Embryoclinic, dr Kopitovic i dr Milatović su upoznali te lekare kad su bili na tribini u oktobru prošle godine u Beogradu jer su bili takodje predavači kao i lekari sa te klinike. Podeljena su mišljenja u vezi te dve grčke klinike. Navodno su i oni nekad bili jedna klinika, pa su se odvojili kao dr Crnogorac i Kopitovicka. Embryoclinic je mladja klinika, postoji samo 4 godine, ali kažu da su stručnjaci odlični kao i embriolozi, kao i da im je laboratorija super opremljena- dr iz Ferone su čak bili i u poseti njima nedavno.
Molim te saznaj ako možeš o kojoj je to inekciji reč za implantaciju, jako me to interesuje! Ja sam čula da se to i u Grčkoj radi, samo takodje nisam uspela od tih ljudi (koji su mi to rekli) da saznam kako se zove ta inekcija, jer ni oni nisu znali da mi kažu.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 20/4/2018, 19:41

I ja sam smarala Kopitovicku u vezi hidrosalpinksa i dobila sam isti odgovor kao ti Sunny. Prvi put cujem da ima injekcija koja pomaze implantaciji embriona, a i ta bakterioloska analiza endometrijuma zvuci obecavajuce... Svasta si saznala... Ja sam radila nk i cekam rezultate. I super ako ima takvih slucajeva posle niza negativnih beta.

Rece da si se prijavila za konsultacije kod Grka. Jesu li ti se javili da potvrde termin? Meni je odmah po prijavi na sajtu, stigao mejl da ce se neko javiti, ali nije, pa ne znam da li da odemo sutra u tom terminu koji sam izabrala prilikom prijave ili ipak treba da nam potvrde termin.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 20/4/2018, 20:15

Hoću Principessa, čim saznam, javljam.
Dobro je što postoji još po nešto što može da se uradi, mada ja mislim da je to sve manje značajno i malo povećava šanse, ali eto, bar da damo sve od sebe.
Potvrdili su mi Grci i poslali formular koji sam popunila, promenili su mi i vreme. Nisu mi posle toga ništa ponovo pisali. Najbolje da ih još jednom pitas. Evo mail sa kog su mi odgovorili i.ljubenko@embryolab.eu
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 20/4/2018, 20:17

Sunny sad imas neku predstavu sta i kako dalje.ta injekcija sto se spominje mislim da je neupogen(ako sam dobro zapamtila) daju je u endometrijum pri aspiraciji radi bolje prijemcivosti endometrijuma.Meni su to davali u Feroni pre godinu i po.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 20/4/2018, 20:21

E verovatno je to to. Šta su ti rekli, čemu služi? Ako je stvarno dobra stvar, zašto je ne daju uvek?
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 20/4/2018, 20:23

sunny.tp ::Hoću Principessa, čim saznam, javljam.
Dobro je što postoji još po nešto što može da se uradi, mada ja mislim da je to sve manje značajno i malo povećava šanse, ali eto, bar da damo sve od sebe.
Potvrdili su mi Grci i poslali formular koji sam popunila, promenili su mi i vreme. Nisu mi posle toga ništa ponovo pisali. Najbolje da ih još jednom pitas. Evo mail sa kog su mi odgovorili     i.ljubenko@embryolab.eu
Hvala ti. Meni nisu slali nikakav formular. Pisem im odmah mada mislim da su me nekako izgubili iz vida a da su sve popunili verovatno.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 20/4/2018, 20:23

Koliko ja znam to nije ništa novo ni revolucionarno, ako je to u pitanju. To je inekcija koja naglo deblja endometrijum (tipa 3-4mmm za 1 dan), ako neko ima problem sa debljinom endo pred aspiraciju. Ja sam se nadala da je nešto drugo, što baš direktno utiče na bolju implantaciju...😏
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 20/4/2018, 20:26

Ako ja kojim slučajem odustanem, javicu ti da ti dam svoj termin.

Što se tiče neupogena - pa bas bezveze, meni je endo uvek dobar... Pretpostavila sam da je to nešto samo da probamo, bar da se kaže da smo nešto pokušali.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 20/4/2018, 20:26

Neupogen je faktor rasta endometrijuma. To pise da je ukljuceno u svaki postupak vto u Feroni. Dobila sam pre neki dan njihov cenovnik, mada mi se cini da mi je Kopitovicka za to ranije rekla da se daje samo ako endometrijum nije dobar, ako ne raste dovoljno.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nessi 20/4/2018, 20:27

Hvala ti Sunny ali nemoj da odustajes!  Wink

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 20/4/2018, 20:28

A ja se ponadala da je nešto novo, što baš utiče na implantaciju...i meni je endo uvek ok. A možda ipak nije to Sunny, ako dr zna da ti je endo dobar? Možda je nešto drugo?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 20/4/2018, 20:34

Pa možda, ali ja bih ipak rekla da je to jer ako postoji takav lek za implantaciju, to bi postao hit i sigurno bismo svi čuli za to. Možda utiče indirektno jer buja endo koji je inače kljukaju estrofemom sve vreme. Pa možda onda dodje do hemije i on se lakše usadi. To je možda posredno delovanje, koje opet ne garantuje ništa, ne škodi, ali može da pomogne. Kao sve kerefeke koje uzimamo Very Happy
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu