KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
Ancica 87
Bekanicaa
Mimi12
Bobaue
ganedina
Hobbes
masato
bebana81
ivanicasale
Dora1
JocY
Principessa
ne gubim nadu
mamadabudem
BiKsi :)
Simona
Tavita
SoJa
Zmajuška
saska1
noja
nina :)
aurora
mimi85
srculence 84
Šašava
zsuki75
sanja 73
NikolaMaja
bobica83
Bobac
micam
BabyBear
Vanja80
Lija
MalaSaJuga
marina_82
SladZana
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
PalcicaBg
lenabeograd
Nessi
Strumfeta78
Sirijus
bebko
51 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 16/2/2018, 17:06

Vidim pricate o vrsti porodjaja.Ja sam celu trudnocu razmisljala samo o tome,kako cu se poroditi,nekako sam uvek vise bila za carski,plasila sam se prirodnog,kad ce da krene,koliko ce da traje,boli.
Moje iskustvo sa carskim je zaista carsko,ni mrvicu bola osetila nisam,ama nista.Jedino sto je bolelo je guza od inekcija.
Samo mi je zao sto nisam odmah videla bebu vec posle skoro dan i po i to na 5 sekundi, jer sam bila na intenzivnoj.
Kako god odlucite kad dodje do tog trenutka vise ni o cemu ne razmisljate vec samo zelite da se sve dobro zavrsi i sto pre.

Tiramisu,Ieapetra sta vam je to dijastaza,mrzi me da guglam

Ljubim puno okruglice i mirne trudnoce zelim
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dora1 16/2/2018, 17:49

Joooj Palčice, ćerkica ti je kao neka lutka, beba sa reklame!!!! Otopih se!!
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Principessa 16/2/2018, 18:05

Strumfi, ja sam rekla radjajte iz ugla nekog ko nema još uvek tu radost i sreću ni prvog deteta, a kamoli više. Ne bih se žalila ni troje da imam, a pitanje je da li ću imati i jedno. I takodje mislim da se deca slučajno ne prave. Svi znamo šta znaci snosaj u ženu i koje on posledice može da povuče, tako da molim lepo...meni, kao nekom ko se toliko dugo bori za potomstvo, abortus zaista deluje strasno bahato. I bez uvrede bilo kome, jer to mi zaista nije bila namera...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 16/2/2018, 18:13

Dora1 ::Joooj Palčice, ćerkica ti je kao neka lutka, beba sa reklame!!!! Otopih se!!
Bas sam i ja to pomislila Very Happy sunny
Palcice, dijastaza je razmicanje trbusnog misica duz sredisnje linije, nastaje kad prednji trbusni zid vise ne moze u trudnoci da se rastegne pod pritiskom materice i ploda. Znaci sto veca materica i plod, veca verovatnoca za dijastazu. Bukvalno se moze daj razmak prstima napipati i stomak nekako kao da ide napred i ima se taj utisak trudnickog stomacica iako zena zapravo moze i nemati visak kg nakon trudnoce, ali jednostavno stomak ne moze sa dijastazom da bude ni blizu ravnom.
Biksi, pisem veceras o tim vezbama, bude se moji pilici, odoh

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 16/2/2018, 18:45

Sad kad pominjete dijastazu moram reci da ja sumnjam da i ja imam. Bas cu da pitam dr sledeceg puta jer od porodjaja imam bas trudnicki stomak i tacno kad goglam lici na moje. A stomak mi jeste bio ogroman iako nije bila blizanacka trudnoca.
Znate li ima li rizika sad za obu trudnocu?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 16/2/2018, 20:43

Hvala vam drage tete :-*

Shvatam sad sta je,evo malo i proguglala,videla slike.Dobro da se da resiti vezbama,samo jos ako imate vremena i volje za njih.
Ja sam se posle porodjaja skroz opustila,nije mi ostalo puno viska,3,4kg al ni gram da skinem,ne gledam sta jedem i sve na brzinu.O vezbama tek ni ne razmisljam,al morace to da se dovede u red do mora.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 16/2/2018, 22:49

Joj princi tako sam i ja mislila a vidis imacu troje za dve godine. Ne znam draga da li si razmisljala o donaciji sa obzirom na godine,ne znam tvoju pricu a nemas potpis.
Sladjo to mozes sama da proveris. Legnes na ledja,savijes malo noge u kolenima i uradis polu trbusnjak. Ta rupa je iznad i ispod pupka pa gurnes prste. Sad to ne radi jer si trudna. Tesko se ispravlja vezbama a pogresne vezbe prave sve veci razmak,samo hirurgija. A posle toga nema vise radjanja.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Principessa 16/2/2018, 23:59

Tiramisu draga, naravno da jesam razmisljala o donaciji. Imam 44 god. i iako još uvek imam svoje jc, verovatno su mi male šanse sa njima jer sam nažalost krenula u ovu priču sa 42 god., prekasno...
Ali imam jednu zamrznutu blastu, pa ću prvo sa njom probati da zatrudnim. Ako to ne uspe preostaje mi donacija...
To što ćeš imati troje dece je za mene neprocenjivo blago! ❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 17/2/2018, 08:52

Onda navijam za tvoje jedinče pa da nam se prikljucis na ove strane sto pre.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 17/2/2018, 14:28

BiKsi :) ::JeraPetra, koje su to vezbe, ja imam bas izrazenu dijastazu posle trudnoce i dobila sam zeludacnu kilu.


Ja sam vezbe dobila od fizioterapeutkinje kojoj bas verujem i koja je sjajna. Vezbe se rade mahom u lezecem polozaju, znaci na ledjima se lezi, noge savijene u kolenima i pomeranje tela je zapravo minimalno, jer cilj je da se na razlicite nacine aktiviraju duboki misici stomaka, plus misici karlicnog dna, znaci jako puno i Kegelovih vezbi pored ovih kojima se angazuje duboki stomak. Ja sam se iznenadila time, ali fizioterapeutkinja me podsetila da se stanje zove diastasis recti, dakle i taj rektalni deo je tu ukljucen, i on mora biti ojacan da bi bio jak trbusni zid, pa otud toliko vezbi i za njega. Imam sve vezbe na papiru odstampane, najpre mi ih je 2 puta pokazala, a onda i dala odstampane.  Mozda je  malo nezgodno dok ti neko najpre ne pokaze i skrene paznju na moguca pogresna izvodjenja, ako ti treba ili bilo kome, uslikam i saljem. Ima ih bogami sa svim ponavljanjima koja su predvidjenja da se radi nekih 40/45 min svakog dana, jedino je dobra stvar sto ne mora odjednom, nego moze npr. sad 20 minujta, pa posle u toku dana, jos 10 pa jos 15 min. Ali je bitno, to mi je naglasila, da se rade 6 dana uzastopno, pa 1 dan pauze. Bitna je ta pauza jer ako se pretera, pogorsava se stanje, a isto tako se pogorsava i od  klasicnih trbusnjaka, njih ne raditi dok se ovo ne sredi prvo. Aposlutno moze vezbama da se popravi tj. smanji razmak, ali je problem sto je tesko biti disciplinovan uz tolike obaveze oko dece. Jedna od mama blizanaca je bas pre neki dan na FB grupi pisala  da je vezbama smanjila sa 3cm na 1.5cm, s tim sto je ona radila vezbe sa YT, evo linka: https://www.youtube.com/results?search_query=diastasis+recti+exercises. Ja ove vezbe nisam radila, pretpostavljam da su slicne ovim sto ja radim plus neke nove.
Naravno, ima i dijastaza koje ne mogu ovim putem da se poprave, vec iskljucivo hirurskim putem, ali nije svaka takva.
Ja sam bas fino radila skoro ceo decembar, ali od januara nikako ne mogu da stignem redovno, ali dok sam radila, zaista sam primetila mali pomak. A fizioterapeutkinja mi je rekla da je vidjala dijastaze koje se popravljaju i za 3 nedelje, a neki prosek je oko 3 meseca. I da u sustini se skoro svim zenama razmaknu ti misici nakon porodjaja bar malo, ali kad je to par mm , to se smatra fizioloskom pojavom, i ni ne primecuje se. Eto, to je ono sto mogu da prenesem od svog iskustva sa dijastazom. Kad je popravim, javljam lol!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Principessa 17/2/2018, 21:57

Hvala ti draga Tiramisu i ja se tome najiskrenije nadam...❤😃
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Ne gubim nadu

Počalji od ne gubim nadu 18/2/2018, 15:28

Ja sam u 13 nedelji trudnocr.povracanje i do 10 puta na dan.smrsala 5 kg. Primili me na infuziju.uradjen Tsh-0.17 a ft4 je dobar. Medjutim endokrinolog mi nije dao nidta da pijem.ima li neko iskustva u vezi ovogs.hvala

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 18/2/2018, 17:55

Bez brige,ne valja da bude visok,nizak je u redu. I meni je prosloj trudnoci bilo tako. Hematolog me je stalno pitao da li uzimam eutiroks ili kako se vec zove,da smanjim dozu. A ja nisam nista uzimala. Posle se popravilo samo.
Mi smo blizu,ja sam 12 ned.od sutra. ☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od libra35 18/2/2018, 18:14

Drage moje ,sta da vam kazem,uhvatio me virus zesce...3 noc ne spavam od kaslja ,suvog koja cepaju pluca...sve sam ono smuckala i pujem sto ste mi rekle..evo tek danas kao malo bolje ali kasalj ubi..taj bez sekreta
Pij i neki sirup,temperatura mi je non stop oko 37 sa pet,preznojim se pa ponovo skoci..vec se brinem,bebu i stomak sam vec izmalretirala od kaslja..
Eto tako...budite mi zdravo
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 18/2/2018, 20:36

ne gubim nadu, ja sam tako prvi put povracala i isla na infuziju, smrsala sam 3-4kg. Najgori dan sam uspela da pojedem samo dve jabuke za ceo dan a da ih ne povratim. Posle infuzije mi je bilo mnogo bolje, tako da odmori sad u bolnici. Imas antimetil tablete, to mi je dr preporucio, prirodne su. Probaj, mada nazalost ne mogu da kazem da su mi pomogle... Probaj da nadjes sta ti odgovara da pojedes, meni su to bile greni smit jabuke. Tonus dvopek sa onim imlek mladim sirom i kuvano jaje, to sam uspevala isto u minijaturnim zalogajima. Ali svakom je drugacije, samo moras probati pa sta prodje to jedi. I skuvaj supu iz kesice pa to pij da ne dehidriras, to mu dodje kao onaj orosal samo ukusnije. Bebi nece nista faliti, ne brini. Srecno! :)
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/2/2018, 15:32

Zene, jel vam opadala kosa posle porodjaja, do kad I sta ste pametno radile tim povodom?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 19/2/2018, 15:40

O da, Bb. Ja Sam pravila sampon. Neki blazi sampon, ja sam Kosili ,kapi korena koprive,pantenol I ad 3 kapi to pomesas I time peres....to je sve u roku sluzbe da opada lol!
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/2/2018, 15:44

Pa jel ti to pomoglo ili bar ublazilo Mala?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 19/2/2018, 20:21

Ublazilo jeste...a mozes uzeti I neke vitamine ...ja sam pregnacare pila I nakon porodjaja...sada dojis PA sve dobro uzima beba
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 19/2/2018, 21:06

Bb imas i Nirel, medicinski sampon protiv opadanja kose. Pomaze...
Medjutim, to opadanje kose posle porodjaja stvar je hormona i prolazi samo od sebe. Secam se da je mojoj sestri u pramenovima opadala...meni nike bilo bas tako strasno...
A odlicno je i ovo sto ti je Mala napisala...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 19/2/2018, 21:53

Napravila sam onaj sampon sa koprivom, pantenolom, AD kapima, itd. Za sad nije strasno kako kazu zene da bi moglo pa cemo videti
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Ne gubim nadu

Počalji od ne gubim nadu 20/2/2018, 11:29

Zene pomoc.kad su me gledali za Doble teyt bideli su uvevanu besiku kod bebe.da li je cista ili nesto dr. Hoce da me posalju na konzilijum uBg.inace sam iz Nisa
Zna li neka gde se obavlja taj konzilijum.N
.f ili visegradska? Hvala

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 20/2/2018, 12:55

Ja mislim Višegradska. Ona pripada Kliničkom centru Srbije gde vi imate pravo da se porađate ako ste iz unutrašnjosti.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/2/2018, 16:33

ne gubim nadu ::Zene pomoc.kad su me gledali za Doble teyt bideli su uvevanu besiku kod bebe.da li je cista ili nesto dr. Hoce da me posalju na konzilijum uBg.inace sam iz Nisa
Zna li neka gde se obavlja taj konzilijum.N
.f ili visegradska? Hvala

Glupo je da ti kazem "ne brini", ali u periodu od 9 meseci uvek mora nesto da iskrsne i da remeti to da uzivamo u trudnoci. Ali moj ti je savet gdegod da ti zakazu da obavezno odes i na dobar ultrazvuk privatno u Bg (u drzavnim.bolnicama ipak nisu dobri aparati koliko u privatnim). Mozda istog dana kad vec dolazite iz Nisa. Ja mogu na pp da ti posaljem kontakte 2 doktora za koje sam ja sigurna da su odlicni za ultrazvuk. Mirnije ces spavati. Ali prvo svakako zakazi konzilijum.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ne gubim nadu 20/2/2018, 18:33

Zene hvala vam ali nece biti potrebe
Na zalost.danas
Nismo mogli da registrujemo srcanu rsdnju
Tako da verobarno sutra idem na ciscenje.

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 25 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu