KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dojenje

+26
dragmilk
veki1
bundevica
buby
KoMetaK
LaFolie
dragana76ns
SladZana
hocukusurnecuzvaku
fmala
Marie
zoxa
Ema78
natalija
lilly13
mijaki
key
Mirjana
Nefertari
Botox
jagodica
noja
MARA
Orline
Jelence
Hitron-Luka
30 posters

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 25/5/2014, 13:10

Uh Ema...

Moja zaova je prošli mesec odvojila malog od sike, pred drugi rodjendan. Jedva, pokušavala u više navrata. Zaletao se on pune dve nedelje na ike, kako ih on zove.Ona je imala višak mleka, i pumpicom ispumpavala po malo, kako koji dan odmicao sve ga je bivalo manje. Samo je tih nekoliko prvih dana kad ga je odbila od sike morala da ispumpava. Srećno u nastavku.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od lilly13 25/5/2014, 22:48

Ema, kod tebe se to bas zakomplikovalo. Moje dijete je prestalo da sisa nocu prije 3 puna mjeseca, a u tolu dana je imala 6 podoja. Sa 6mj sam pocela da joj uvodim hranu i mijenjala svaki mjesec jedan podoj za obrok. Zbog porodicne anamneze smo izbjegavali gluten, kravlje mlijeko,... do 1 godine. Kad sam zamjenjivala jutarnji podoj uvela sam aptamil (prvo 30ml, pa 60ml pa povecavala do 250), ona ga je dosta brzo prihvatila i sa punih 11mj prstala dojiti jer sam vidjela da se ona vise igra negi sto jede. Taj zadnji podoj je skroz ukinula sama, tj vecera u 19 zitno-mlijecno ili uz veceru popije mlijeko i to je to, spavanje u 20.30 do ujutro. Nikakvih problema sa grudima nije bilo. Kad sam prestala dojiti mozda 2-3 veceri napetost i to je to. Sa godinu dana je bez problema presla na tetrapak a onda i na domace koje i sad stalno pije.
Sretno
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 26/5/2014, 10:26

Hvala devojke...
nama se sve poklpilo, i moj pms, i to sa grudima, i Petrove cetvorke...Grudi su danas bolje, ne svrbi i ne boli, ali ovaj mali divlja, al iskreno, bas me briga.On jede sve, ima 4-5 obroka u toku dana, nije zedan, i to sisanje je samo mazenje i nista vise. Vec ima 10 kg, znaci lepo napreduje, i sve sto ce od mojih (.)(.)  dadobije,to je jutarnje i vecernje sisanje. Malocas  se dernjao, potpuno sam ga iskulirala, i eno ga sad igra se. Znaci, moze tako...

So se tice kravice, videcu kako ce to ici, da li ce biti kravica ili ad3, jer i mm i ja imamo alergije, pa znam da se kravlje mleko ne preporuciuje.Al, s obzirom da je glutenske namirnice odlicno prihvatio, kao i jorurt, sir, pavlaku, mlecne kasice, znaci da ne bi trebalo da bude problema. Sto kazu u mom kraju- more, ko ga pa pita...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od fmala 26/5/2014, 10:31

Ema78 ::Sto kazu u mom kraju- more, ko ga pa pita...
 lol! lol! lol! lol! lol! 
Moja majka ko da je iz tvog kraja  lol! 

Bravo! Super to zvuci! Uzmi ga ti, mazi ga, al bez sise, videces da ce se brzo navici.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 26/5/2014, 23:53

Petar je veceras odrzao koncert za komsiluk, a repertoar je bio sledeci :
1. Opus histerija: Sto mi nedas, Daj mi, Daj miiiiiiii
2. Opus samosazaljenje : Ti mene ne volis, A sto me ne volis
3. Opus mrznja: To je mojeeeeeee, Sto mi ne das MOJU sisu
4. Opus tuga: Mene moja majka muci, Mene moja majka ne voli...

Naravno, bio je i bis. Izmedju  drugog i treceg bisa je zaspao. Takodje, imali smo i koreografiju. Za prvi opus je mlatarao rukama i nogama, gurao me i penjao se po meni... Za drugi se sklupcao pored mene, na boku... Za treci me je gurao od sebe. Cetvrti opus je imao svog specijalnog gosta. Kucu sveznalicu, jer se njo zalio...

prilicno sam se iznenadila sopstvenom reakcijom, jer mi uopste nije bilo tesko da ga slusam kako se dernja na sav glas. Znam da je sit, jer je sisao pola sata pre odlaska u krevet,i znam da mu nista ne fali jer se igrao  ok nije shvatio da od sisanja nema nista. Tako da  cu mu ostaviti jutarnji podoj obavezno, i vecernji, ali ne da se uspavljuje na grudima. Znaci, moze i bez mame da se uspava.



A sutra idem da gledam novi brus, konacno neki sexy ... ovi za dojilje su mi se zgadili...ko zna, mozda do mora i uspem da grudi vratim na istu veicinu...desna mi je inace dva puta manja od leve...a zajedno su ogromne...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od fmala 27/5/2014, 00:18

Meni su ostal vece nego pre trudnoce Very Happy
Umrla sam od smeha Petrovom nastupu :))))))))))))))))))))))) Presladak je!!!! :)))))))
Bice to super! :) Kad mu das sisu ujutru, kazi mu da ga volis, ali da ne mozes bas uvek da mu dajes NJEGOVU sisu, jer nije vise uvek puna, kazi mu da je on sad velik, pa brzo isprazni NJEGOVU sisu, mora do ujutru da se napuni :) Ili tako nesto, navece ce vec biti dobar.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 28/5/2014, 22:20

Slagala sam za zaovu, ipak se dve nedelje izmazala, juce smo pricale. A njen mali je imao isti repertoar kao i tvoj Petar! Sad se samo zalece na ike, a s pocetka ju je grebao, tukao, vukao, histerisao, plakao.... ma haos. Sto rekla ona, muka dok ga naviknes na sisu, muka da ga odviknes!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 29/5/2014, 00:04

Danas uspela da se izborim sa Petrom, i svela na tri podoja, ali mi se cini da ujutru nema mleka, ili on to samo brzo posisa. Bradavice ujutru bole do ludila. Levi sis nekako zuji, pecka, bolucka...Inace, nije da nije bilo histerije danas, ali uz metodu skretanja paznje, sasvim ok smo prosli.
A ono sto sam primetila, i sto me zabolelo, je sto je tako bio srecan kada sam mu dala popodnevni podoj. Pa gleda, pa mazi, pa se smeje sisi...prica, guguce...ako ste ikada gledale onaj crtani film o pcelici Maji, e pa podseca me na onu bubicu balegara, kako tepa svojoj loptici...
Videcemo kako ce ici dalje...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od veki1 30/5/2014, 09:27

Ja obozavam kas se obraduju siki :) to mi bas onako slatko, lepo, ma medenjaci jedni srca
Emma jos nedelju dve i bice kao da nikad sikio nije, ja se bar nadam da ih prodje
veki1
veki1

Broj poruka : 256
Datum upisa : 24.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 1/10/2014, 21:33

E drage moje, nase odvikavanje od sisanja se oduziloooo... ustvari ja sam odustvala, jer u sklopu Petrovih zdravstvenih problema i nasih cestih putovanja, ipak je bilo bolje da i dalje sisa. Cim smo se ustalili u Beogradu, i cim se adaptirao u vrticu, odvikavanje je krenulo.

Prvo, svela sam na dva, tri cetiri koliko je imao u toku dana. Zatim sam izbacila vecernji podoj, pri cemu je opet bio koncert majstor, sa istim repertoarom kao i u maju, i sa pokojim ratnim poklicem pride,a ostavila sam jutarnji,onaj oko 5,jer me tad mrzi da ustajem i da se borim sa njim oko ponovnog uspavljivanja.

I to cu mu ukinuti do kraja nedelje, ako ne i pre...

A sto se grudi tice, hocu sama sebe da pojedem od nervoze. Uh..sa jedne strane imam mnogo vise energije, a sa druge me toliko bole, svrbe, peckaju... imam i neku cudnu mucninu i blagu temperaturu, i sve to prolazi cim Petar ujutru izvuce svoju porciju, ali nema sanse da mu dajem da sisa i dalje. Jednostavno, ne zelim, ne mogu i necu. Hocu sebe nazad...

Inace, ja samod onih koje su se posle trudnoce ugojile, i to ni manje ni vise nego 15 kg, ali kako se smanjivao broj podoja, tako se smanjivala i kilaza. Sad imam nekih 7-8 viska, al i to cu da sredim, cim uspem Petra skroz da odvojim od sisanja, da mogu da pocnem da vezbam onako muski.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 1/10/2014, 21:52

Uz tebe sam. lol!

Ja sam od juče počela Arsi da izbacujem jedan podoj oko 10h ujutru. Nocu ne mogu jos nista po tom pitanju, niti želim, obično se dva puta budi. Sad se trudim da ima jedan podoj ujutru kad se probudi, pa eventualno oko tri popodne da malo coki, pred spavanje npr, pa uveče za spavanje. To mi je cilj, pa ćemo videti kako nam ide. Grudi mi danas na ivici eksplozije. A inače mi je cilj da mu izbacujem jedan po jedan podoj, da što manje oseti, da mu ne bude odjenom stresno, i tako dok ne počnem da radim, a to je jos nekih 4 do 5 meseci, nadam se.

I ja sam od onih koje su se posle porodjaja ugojile. U plusu sam 10 kg. Videcemo šta će smanjenje u dojenju doneti, nadam se neku kilu dole, jer kičma ne trpi ovoliki teret, zvani salo, koji nabih u sebe. Rekoh, a trenutno jedem čokoladu. Krme na kvadrat. lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 2/10/2014, 00:10

Biksi, ja ovih dana ne da zderem slatkise, nego se ubijam...al kilaza ide na dole...koja su to sile prirode ne znam,ali sam bez po muke skinula oko 5-6 kg.
Inace, cekam da potpuno prekinem dojenje, pa da krenem sa vezbanjem, i verovatno metforminom, to cu jos videti sa lekarima. Ja ne bih da pijem al ako moram... Laughing

I da, zaboravih da napisem... dosta pomaze kompresija grudi... brus broj manji, uskaaa majica i cvrsto vezan sal preo svega toga...jedva disem, al nekako prija!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 12/10/2014, 14:18



Dodje i taj dan !!!

b b b

Prekinuli smo sisanje !!!!

E sada, da je bilo lako, nije... Petar je besan i nervozan, a meni  kupus gostuje u brusu... Bilo je plakanja, vristanja, grebanja...Sa jedne strane sam presrecna, jer  konacno mogu da pijem kafu bez grize savesti, i nadam se povratku na staru kilazu, a sa druge... pa...Petar vise nije beba, vec deckic...ta prolaznst vremena me je malo porazila. A i sam taj osecaj dok bebac sisa je po meni jedan od najlepsih i najspokojnijih...

Eto, docekah i to...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 12/10/2014, 14:54

Nek vam je sa srećom!
Nadam se da će i ovaj moj sisoljubić biti trajno diskonektovan sa sise pre nego počnem da radim, a to je tamo u martu, nadam se.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 14/10/2014, 07:40

Prodje i nekoliko dana od dana D...
Petar je ok, prestao je da histerise,sada mu samo uvalim vodu ili caj ako se probudi nocu, i cim proguta prvi gutljaj nastavi da spava.Malo je nezgodno budjenje oko 05 h ujutru, jer onda ja ne mogu da nastavim da spavam,ali preguracemo i to.

E sada... u jednoj (.) mleka odavno nema, i ona je potpuno mirna, dok druga pravi haos...cvorovi, toplina, bol, nelagodan osecaj, utrnulost ruke. A sve sam uradila kao sto mu mi rekli...smanjivanje broja podoja, pa kad smo se sveli na jedan smanjila sam duzinu sisanja,pa sam pravila kompresije,patoplo hladne kupke...o kupusu necu ni da mislim,cini mi se  da ga do kraja zivota necu jesti.

Juce mi je bilo jako lose, krenula i temperatura... i samo mi se po glavi vrtelo kako bi bilo divan osecaj da Petar sve to izvuce...u krevet odoh placuci, jer moze brufen da smanji bol, ali taj grozn osecaj ostaje. I oko ponoci nisam mogla vise da izdrzim, jer mi je cvor dostigo velicinu pesnice,i resih da upotrebim pumpicu...uspela sam da izvucem 5 kapi...i tih 5 kapi je pravilo citavu tu zbrku...jutros je bolje,ne boli toliko, nema vecih cvorova...nema temperature... videcemo kako ce danas ici...

Inace, pokusavam da izbegnem bromokriptin, jer bih htela da u naredna dva meseca krenemo sa IUI ponovo. AKo sad uzmem bromokriptin, pa sledeci mesec klomifen ima nacisto da slogiram hipofizu a to mi nekako nije ideja.

Tako da, nadam se da ce stanje da se smiri manje vise samo od sebe...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od dragmilk 14/10/2014, 12:15

Ja sam se izmlazavala do 10 tog meseca moje dece. Nisam koristila bromokriptin, proredjivala sam izmlazavanje i nekao sam pregurala tih desetak dana. Stavljala sam obloge od jabukovog sirćeta kad bi me baš bolelo i sl. Srećno
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 14/10/2014, 18:05

Ema, držim fige da je to to, i da neće više biti temperature.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 15/10/2014, 12:40

Temperatura spala, grudi boleeeeee, ali nema velikih cvorova.

Jedino sto sada radim je da blago masiram....ne pijem nista protiv bolova, tako da mislim da ce se sve samo srediti.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od LaFolie 15/10/2014, 15:19

meni je pomagalo da ih tusiram toplijom vodom i tada da masiram, uvek bi se cvorovi povukli
bas mi je zao sto tako tesko ide....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Ema78 15/10/2014, 22:23

Hvala devojke... ni ja nisam pomisljala da ce biti ovako, ali sta da se radi. I danas pregurah dan bez lekova protiv bolova, i dalje nema temp , cvorovi su manji, tako da se zaista nadam da je to to...mozda bi mi bilo lakse da je mm tu, da malo pripomogne oko Petra, najvise mi smeta sto moram njega da podizem, al sta je tu je...

Inace,  sada zaspi bez problema, samo mi mazi stomak, al se nocu budi x puta...iskreno, fali mi i san...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 8/3/2015, 00:51

Od sinoć smo krenuli sa odvikavanjem od sike. Dete preuzeo tajo. Ne daje mu siku on, nego tutka flašicu.lol! Držte nam fige. Ja sam se preselila u sobicu. Naravno da moram da izmazam sike, al se nadam da to neće trajati duže od dve nedelje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 19:25

tavita ::Evo jednog interesantnog filma o dojenju:
https://www.youtube.com/watch?v=Fzo9-H1vlvI

Bobac ::Sto se tice skolice, ako budes mogla, definitivno idi. Nikada nije na odmet cuti razlicita misljenja, a i sigurno ce vam pokazivati i objasnjavati videa o dojenju pa ce ti biti mnogo lakse.
Mislim da ima razlicitih puteva do uspesnog dojenja, ali da je najvaznije biti uporan i dati sve od sebe, pa kako bude na kraju.
Ja sam imala odmah mleko, ali malisa nije znao da se prikaci pa sam ga hranila na casicu. Mleko sam ispumpavala pumpom, ali jedan dan ni kap nije izasla i ja sam se jako uplasila, rekla sestri i ona me izmuzla rucno. Oci su mi ispale koliko je bolelo. Sigurna sam da ona to nije uradila, ja ne bih mogla sebi to da uradim. Posle toga bilo je mleka ali malisi je trebalo jos nekoliko dana da se nauci prikaciti pravilno - treba jako da otvori usta i da ne uzme samo vrh bradavice vec malte ne celu areolu. Mene su ucili da ga golicam bradavicom po kozi izmedju nosa i usta pa kad jako otvori usta da ga onda prinesem na siku. Isto tako da bradavica ne treba da se spusta da ulazi u usta ravno vec da vrh bude usmeren vise prema nosu. Eto to je moje iskustvo, nadam se da nisam te zbunila, ako nadjem koji video poslacu ti ga, ipak slika kaze hiljadu reci.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Tavita 30/4/2017, 23:05

https://www.youtube.com/watch?v=5peelLK9414

Na ovom linku je ceo film Mliječna staza. Ja sam naprosto oduševljena i, što je najvažnije, shvatila sam da ništa u vezi s dojenjem nije nemoguće.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od BiKsi :) 30/4/2017, 23:07

Hvala Tavita!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od valika77 17/6/2017, 10:48

Savetovalište za dojenje Udruženja
Roditelj
www.dojenje.roditelj.org
dojenje@roditelj.org
061/13-18-137 (8-12h)
061/1447-824 (17-20h)
Besplatne radionice u Novom Sadu
svake poslednje subote u mesecu.


La Leće Liga Srbije
www.lllsrbija.com
Radionice u Novom Sadu poslednji
četvrtak u mesecu.


1. Bojana Kukulj-Gez, savetnica za dojenje, vršnjačka savetnica Udruženja Roditelj
064 / 402-00-75
mamapopins021@gmail.com
2. Danijela Birta Čkonjević, savetnica za dojenje
065 / 247-88-69
danijela.birta@gmail.com
3. Jasmina Lolin, CBS savetnica za dojenje, La Leche Lider
063 / 479-677
lalecheligans@gmail.com
4. Milena Kostić, savetnica za dojenje, vršnjačka savetnica Udruženja Roditelj
063/592-547
kkosticmilena@gmail.com
5. Milijana Miodanović Manojlović, savetnica za dojenje, La Leche Lider
064 / 332-4549
milijana.ns@gmail.com

 "Saveti koje daju preko telefona su besplatni, a izlazak na teren košta otprilike od 1000 do 2000 din, no vi ih pitajte, jer mislim da svaka ima svoju cenu"
valika77
valika77

Broj poruka : 198
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 19.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dojenje - Page 7 Empty Re: Dojenje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu