KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
noja
mirjanamirjana1986
dr mali pariz
mmakica
spring
Vanilla
annci
bak
Bobaue
Nevena77
Ancica 87
lela1984
dusica78
Sofija Veks
Zmajuška
sanja 73
aurora
ivanicasale
PalcicaBg
mamadabudem
zsuki75
zumbulcic
winni
Lola021
bobica83
srculence 84
Amna84
BiKsi :)
Tebi
masato
tiramisu
saska1
Nataly17
tatjanica
Blanka
mimi85
Padobranka
kiki5
nina :)
Sirijus
Vanja80
sareni leptir
Mimi12
BabyBear
Jerapetra
alisa
TrebamNaDijetu
51 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 27/6/2016, 18:15

BabyBear ::
alisa ::Ja se upravo vratila sa hsg-a .... bolelo je ko sam djavo... kazu oba jajovoda skroz zapusena Rolling Eyes  nisu uspeli ni pola tecnosti da mi ubrizgaju Rolling Eyes

Zao mi je sto te je bolelo toliko, ali rekla sam ti da je mene bila cula cela bolnica koliko sam vikala od bolova...

Jel ti nisu radili pod anestezijom? Znam da neki rade...

Alisa,

moram ovdje da prenesem svoje iskustvo sa HSG-a možda će ti značiti tebi i ostalim koračaljkama.
Elem, prvo nemoj da se bedačiš, jer HSG jeste metoda koja se radi godinama, ali godinama unazad i danas je više ta metoda da kažem zastarjela ( moje mišljenje, ograđujem se )
Ja sam radila HSG, kod navodno najboljeg dr u našem gradu, uradio je katastrofalno da su se kasniji doktori pitali da li mi je snimao petu ili matericu. Dr koji je neiskusan i koji to ne radi često umije da zezne stvar kako su mi rekli da kroz ono čudo koje ti ubrizgaju prođe vazduh pa da se ne vidi najjasnije stanje materice. Menije rečeno da imam oba jajovoda zapušena i čitaj DUPLU MATERICU, dijagnoza DUPLEX UTERUS, gdje mi je rečeno da ću teško ostati trudna i putem VTO. Odlazim kod vrsnog stručnjaka za steriltet, koji se zgrozio mojim snimkom, i upućuju me na histeroskopiju. Odradim prvu histeroskopiju i transvginalnu laparoskopiju gdje mi je rečeno da su mi jajovodi savršeni i nigdje pomena o začepljenosti istih, a inače sam žena sa jednom matericom, koja je imala septum koji je kasnije odstranjen.
Savjetujem ti da obavezno odradiš histeroskopiju i transvaginalnu laparoskopiju ukoliko si u mogućnosti gdje će ti dr tačno reći stanje tvoje materične šupljine i da li su ti jajovodi začepljeni. Takođe ovo nije bio slučaj samo kod mene, znam još par ženica kojim je rečeno da su im jajovodi začepljeni.
A ako su i začepljeni kao što kaže to apsolutno nije strašno, sve se da riješiti. Samo naprijed!!!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nevena77 27/6/2016, 18:17

BabyBear jednom prilikom si pomenula endokrinologa za reprodukciju kod koga ides. Mislim da je bila zena u pitanju. Ako mozes da ponovis o kojoj se doktorki radi, da li radi negde privatno ili  neki kontakt telefon. Hvala.... Very Happy Very Happy


Winni, Tackice zelim vam velike bete roda roda roda roda roda roda roda
Nevena77
Nevena77

Broj poruka : 53
Datum upisa : 28.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 27/6/2016, 18:52

Ierapetra,hvala puno!!!! Ovo mi je bas trebalo.Sve sto sam guglala opisuje trudnocu u sedmicama a ovo je super po danima. Sigurna sam da ih puno ovo nije znalo.
Malo se ne slaze po onome sto sam ja nasla jer tamo je od 3 do 5 dana implantacija,ali dobro.

Pa po ovome ja mogu da putujem isti dan ili ujutro.
Sve sto treba da se desi, desi ce se kod mene u kuci :-)
Stvarno ti hvala sto si nasla vremena i samnom podjelial ovo. osmeh srce
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/6/2016, 19:00

Blanka osmeh srce hvala... meni rekose da je sve drugo ok i super osim zacepljenih jajovoda...
Kako se resava to? Koliko sam procitala nema resenja sem vto
Moram da vidim za tu laproskopiju o kojoj pricas
Ljubi skocice puno osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 27/6/2016, 19:01

Nema na cemu, Amna osmeh srce Ja sam ovo kopirala sebi da imam  i to upravo sa Kutka, jos pre nekoliko meseci je to ovde neko okacio. E, sad, ne pise izvor tj. ko je autor ovoga, ali ja verujem da je neko strucan to napisao tj. da je iz relevantnog izvora i da je tacno, pa da je dalje cirkulisalo netom.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 27/6/2016, 19:17

Amna ja sam prosli put ostala 6 dana posle transfera 7 putovala i nista ovaj put sam 3dptt krenula i videcemo a i ja sam negde to procitala kao i ti i eto uradih danas test i ono nista
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 27/6/2016, 20:05

Što se grlića materice tiče:
"Postoje neke okolnosti koje mogu dovesti do skraćenja grlića materice:
Intervencije na grliću materice,
Hormonski poremećaji,
Trudnice preko 35 godina starosti,
Prethodni prekidi trudnoće,
Ukoliko je beba nisko postavljena.

Generalno skraćenim grlićem materice se smatra dužina kraća od 2 centimetra. Dok problem nastaje i ukoliko je otvoren više od 2,5 centimetra."
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/6/2016, 20:18

Wini vidis sta je larapetra okacila... bhcg pocinje da se luci tek 8 dana.... ti si radila kucni test 4 - tog.... to je prerano i za test iz krvi a kamoli za kucni test... opusti se i nemoj ni krv da vadis pre 10-tog a do tada cemo da navijamo igracice b b b igracice
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/6/2016, 20:21

bobica83 ::Hvala devojke samo da ne moram na infektivnu ne volim je jos kad sam na praksu isla. U 07h? Kuku...😀sto se mora nije tesko. Idem do doktorke opste prakse sad pa taman da mi da i upute. Rekoae mi da rezultati moraju biti mladji od godinu dana a mi se spremamo za avgust pa da bar neke nalaze uradimo ranije da ne jurcamo posle mora sve. Hvaaalaaaa devojkeeee

Ne, ne, ne moras u 7 biti tamo. Samo sam rekla da od 7 (a ne od 8) pocinju da vade krv, a vade do 12h, pa ti idi kad hoces Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/6/2016, 20:23

BB zar nije vadjenje krvi do 10? A rezultati posle 12?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 27/6/2016, 20:24

Very Happy Alisa hvala
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/6/2016, 20:27

Nevena77 ::BabyBear jednom prilikom si pomenula endokrinologa za reprodukciju kod koga ides. Mislim da je bila zena u pitanju. Ako mozes da ponovis o kojoj se doktorki radi, da li radi negde privatno ili  neki kontakt telefon. Hvala.... Very Happy  Very Happy

Nensi, idem kod prof. dr Svetlane Vujovic, ona je kazu kod nas najbolji reproduktivni endokrinolog.
Ja sam kod nje isla u KCS na uput, ali preko veze zakazala, ali moze da se zakaze i ovako, bez veze, samo se malo duze ceka. Ne znam koliko ti je hitno...
Koliko vidim, radi privatno i u klinici Polimedic, ali ne znam koliko se tamo ceka i koliko kosta. Mozda neka od zena moze da ti to kaze jer znam da su isle i privatno kod nje.
Na ovom linku mozes naci br. tel: http://www.polimedic.org/kontakt

Ne znam da li mozda radi na jos nekoj klinici privatno
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/6/2016, 20:27

alisa ::BB zar nije vadjenje krvi do 10? A rezultati posle 12?

Meni su rekli da je vadjenje krvi od 7 do 12, a rezultati su za 7 dana od 13 do 19h Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/6/2016, 20:30

lol!
najbolje da ode onda tacno u 10 i nema da omasi... ona teta tamo je ionako super ljubazna i fina
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zumbulcic 27/6/2016, 20:31

Ierapetra ja sam ovo oko implantacije nedavno okacila ovdje na koracima a preuzela sam sa ringeraja.ba foruma...takoder sam pokazala i dr koja je potvrdila da se tako sve desava
Hvala vam od srca na podrsci ljubav

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 27/6/2016, 20:34

E, super, Zumbulcicu, hvala, sad znamo da je i potvrdjeno ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 27/6/2016, 20:38

winni ::Amna ja sam prosli put ostala 6 dana posle transfera 7 putovala i nista ovaj put sam 3dptt krenula i videcemo a i ja sam negde to procitala kao i ti i eto uradih danas test i ono nista  

Ej ja cu da krenem prvog dana,pa cemo da uradimo analizu lol! lol!
lol!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nevena77 27/6/2016, 21:06

BB hvala na brzom odgovoru lol!
Nevena77
Nevena77

Broj poruka : 53
Datum upisa : 28.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 27/6/2016, 23:42

I meni su rekli da su rezultati za sedam dana a rece mi doktorka da ce mi mozda praviti problem zbog uputa jer mi je dala doktorka opte prakse a ne ginekolog. Nadam se da nece iskreno. Saljem ja mm prvog na vadjenje pa ce mi on sve saznati....
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 28/6/2016, 09:35

Amna ja sam uvek za analize na nasem forumu..tako sam u sustini i naucila sve sto znam..ovde uvek ima predivnih zena koje svoje znanje prenose daljei to je najbolja stavar ovde i sama podrska koje jedna drugoj dajemo steta sto se od toga neostaje trudan ovde odavno nikog nebi bilo osmeh srce
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 28/6/2016, 12:24

Winni navijam ja za tvoju veliku betu, otvaraj stižu rode roda roda roda roda roda roda roda roda roda ljubav
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 28/6/2016, 13:36

Amna84 ::lol! lol! lol! Wini smjesna si mi,tako simpaticno smjesna ko zaljubljena curica .
Sad me malo i zbuniste,kad to ustvari odlazi do implantacije ploda ,u prvi 24h u prvi 48 ili u prvoj sedmici ?
Annci,jesam odlucila sam ,interesantna sam sama sebi,ali nemam problem s tim ..Cudno aaa ??..Jednostavno zelim bebu !! Moju bebu,drugacije mi je nelogicno ,ja sam je rodila, isla sam na VTO  i cus :-)
Da ne lazem,bice nekad misli i pitanja ,ali sigurno cu prezivjeti.. :-)
Teze mi je zamisliti zivot bez nego sa bebom,ne znam je li glupo to ali eto..
Nadam se da ces stici od Djoleta da se javis ponekada, sigurna sam da ces mi trebati :-*
Da u PFC smo i mi.Koordinatorka nam je  Ksenije Medvede,do sad je divna ,svaki e mail u rekordnom roku odgovara i opsirno pa par mailova pise.
Jelenko i ti si u borbi,koliko sam stigla upratiti,sretno!!
Zumbulcic sretno na UZ..

Bravoo, draga! Veruj mi da nemas nikakvih pitanja kada se rodi. Djole je preslikani tata, ali ja stvarno sebe uhvatim kako mislim da ima nesto i na mene...npr trepavice lol! lol! lol! lol! To je difinitivno tvoja beba! Ti si je rodila! Od tvoje krvi i mesa nastala. I to je jedina istina...Ne znam za tu kooridnatorku, ali mi je bas drago da ste zadovoljni! Mi jaako navijamo za vas! Tu smo za sva pitnja, sumnje i strahove osmeh srce
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 28/6/2016, 14:47

Ni ovog meseca nemam jć. Eto, toliko..
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 28/6/2016, 15:26

Sanja hvala.. Very Happy
Jelenko zao mi je... zagrljaj .. tako mi je poznat osecaj tako je bilo i kod mene u poslednjem pokusaju sa mojim j.c...meni je to bila prelomna tacka u glavi za donaciju.. odtuguj ..odmori pa kad budes spremna znaces sta dalje...
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 28/6/2016, 15:45

Jelenko, mnogo mi je žao zagrljaj
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu