KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
noja
mirjanamirjana1986
dr mali pariz
mmakica
spring
Vanilla
annci
bak
Bobaue
Nevena77
Ancica 87
lela1984
dusica78
Sofija Veks
Zmajuška
sanja 73
aurora
ivanicasale
PalcicaBg
mamadabudem
zsuki75
zumbulcic
winni
Lola021
bobica83
srculence 84
Amna84
BiKsi :)
Tebi
masato
tiramisu
saska1
Nataly17
tatjanica
Blanka
mimi85
Padobranka
kiki5
nina :)
Sirijus
Vanja80
sareni leptir
Mimi12
BabyBear
Jerapetra
alisa
TrebamNaDijetu
51 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 27/6/2016, 13:33

Wini, Tackice, evo malo crnogorskih roda, neka samo neko kaze da su lijene lol!
Otvarajte prozore i uzivajte roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda rodaroda roda roda
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 27/6/2016, 13:35

jelenko73 ::Meni danas na uz - dva folikula. Jedan od 16mm drugi od 12mm. Estradiol mi je pre tri dana bio 47, a danas 80. Da ne zaboravim - danas mi je peti dan.
Ciklus sam dobila 22 dan.

Jelenko, srecni ti koraci osmeh srce
Izvjestaj je super, samo naprijed igracice likeit
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 27/6/2016, 13:40

Blanka draga hvala na paketićima wavecrowd
ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 27/6/2016, 13:41

Blankić 😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚😚
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 27/6/2016, 13:56

lol! lol! lol! Wini smjesna si mi,tako simpaticno smjesna ko zaljubljena curica .
Sad me malo i zbuniste,kad to ustvari odlazi do implantacije ploda ,u prvi 24h u prvi 48 ili u prvoj sedmici ?
Annci,jesam odlucila sam ,interesantna sam sama sebi,ali nemam problem s tim ..Cudno aaa ??..Jednostavno zelim bebu !! Moju bebu,drugacije mi je nelogicno ,ja sam je rodila, isla sam na VTO  i cus :-)
Da ne lazem,bice nekad misli i pitanja ,ali sigurno cu prezivjeti.. :-)
Teze mi je zamisliti zivot bez nego sa bebom,ne znam je li glupo to ali eto..
Nadam se da ces stici od Djoleta da se javis ponekada, sigurna sam da ces mi trebati :-*
Da u PFC smo i mi.Koordinatorka nam je Ksenije Medvede,do sad je divna ,svaki e mail u rekordnom roku odgovara i opsirno pa par mailova pise.
Jelenko i ti si u borbi,koliko sam stigla upratiti,sretno!!
Zumbulcic sretno na UZ..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 27/6/2016, 14:06

Ierpetra zagrljaj Blanka kakvi lene sve su nam dobrodosle Very Happy Very Happy
Amna hvala na zaljubljena i jesam ali u moje smrznute mrvicice :lol!:tako sam i ja prelomila za donaciju jednostavno zelim i bebu i to je to ali treba doci taj trenutak kad se prelomi i bude ti bas svejedno samo da je tu..
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zumbulcic 27/6/2016, 14:37

Evo i mene s izvjestajem. Situacija je predobra za fet. Na 11dc endo mi 8 mm koma nesto, imam vodeci folikul od 15mm i dr kaze ovulacija bi trebala nastupiti za 2 dana. Takoder mi je mjerila cirkulaciju oko jajnika, u metrnici sve je super ali necemo moci odraditi fet. Transfer bi trebao da bude 5ili6 jula a oni se s puta vracaju 7-og tako da otpada ovaj ciklus. Mi cemo se baciti na kucnu radinost pa ko zna, mozda se i zakaci molitva

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 27/6/2016, 14:57

Zumbulčiću, navijamo
igracice igracice igracice igracice igracice
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/6/2016, 15:02

Wini , Tackice za debele bete za desetak dana  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

Jelenko za lepe folikule igraciceigracice igracice igracice igracice  
Zumbulcicu za prirodne radove sreca igracice igracice igracice

Ja se upravo vratila sa hsg-a .... bolelo je ko sam djavo... kazu oba jajovoda skroz zapusena Rolling Eyes  nisu uspeli ni pola tecnosti da mi ubrizgaju Rolling Eyes
Sad citam i nije mi jasno odakle tolika zacepljenost... nit smo imali bakterije nit imam endometriozu ....
Tako da pored visokog FSH-a, niskog AMH-a sad mogu da dodam i zacepljene jajovode ...
Mada znala sam da ima jos neki takav problem cim ne dolazi do trudnoce a pojavi se po koji lep folikul i mm ima normalan spermogram.... eto dzaba smo se trudil i bili vrednii lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 27/6/2016, 15:05

zumbulcicu,ako ste tako odlucili i sracunali ,onda ostaje ti samo vođenje ljubavi navijacica

BB,evo me ovdje vidis ja nisma znala da se i tad kontrolise PG,a bas sam mislila kako to ide kod nas jer mi nemamo tog hormona i da li je ta terapija dovoljna ..Hvala

Jedno pitanje,mi nemamo na forumu temu grlic maternice,pa cu ovdje da pitam.
Meni su na prvim kompletnim pregledima u klinici rekli da mi je cervix 1,5 cm..Tad su to podvukli ,ali je ostalo na tome jer nije bilo bitno..
Kako moze da bude 1,5 cm a nisam radjala?
Koliko sam shvatila ako dojde do trudnoce bice to veliki roblem kad je na startu tako kratak
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 27/6/2016, 15:08

Da,Wini o tom prelomnom trenutku sam i ja pricala curama koje imaju dvojbu,ali to je nesto sto se desi u covjeku..
Mada,uz ovo je potrebno i realno razmisljanje i sagledavanje ..
Wini,citala sam oko 3. dana od ET-a dolazi do implantacije :-)
Alisa,to se moze rijesiti,sve je dobro dok je rjesivo :-)
Hoces smokve ,stare godinu i vise :-)
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/6/2016, 15:12

Hvala Amna al mislim da su se te tvoje smokve vec ubudjale lol! Potopila sam 3 tegle... jednu cu da nacnem sutra i taman ce ove dve lepo da odstoje Very Happy
Sad koliko citam nema tu resenja sem vto... a moram priznati da sam se nadala da cemo mozda nesto i prirodno uspeti .....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 27/6/2016, 15:18

Alisa, zapušeni jajovodi mogu biti i od neke davnašnje upale koju nisi možda ni primetila.
Kakav god da je ishod ovog hsg-a, sad bar znaš kakvi su koraci koje dalje treba činiti. I samo napred! Pa da se zajedno radujemo!
ljubav
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/6/2016, 15:25

alisa ::Ja se upravo vratila sa hsg-a .... bolelo je ko sam djavo... kazu oba jajovoda skroz zapusena Rolling Eyes  nisu uspeli ni pola tecnosti da mi ubrizgaju Rolling Eyes

Zao mi je sto te je bolelo toliko, ali rekla sam ti da je mene bila cula cela bolnica koliko sam vikala od bolova...

Jel ti nisu radili pod anestezijom? Znam da neki rade...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/6/2016, 15:34

Tackice odavno znam koji su mi koraci za dalje.... sad imamo skupljene sve papire potrebene za komisiju  i u toku ove nedelje idem da ih predam.... ali nije ti svejedno kad se prosto samo nizu jedna dijagnoza za drugom....
mislili smo da idemo i na iui dok cekamo da nas pozovu ali sad nista od toga... nema svhe raditi iui ... cini mi se da je mm mozda cak i teze podneo novu dijagnozu od mene... on je bio toliko optimistican i nadao se da cemo da uspemo ako ne prirodno a onda gotovo sigurno  sa iui i da nam vto nece trebati i stalno se ljutio na mene kad sam mu pricala koliko je mali procenat uspesnosti iui


BB bila sam hrabra i mozda sam samo na kraju dva puta prosistala kroz zube ... ali sam zato zamalo iscupala onu sipku sa stola lol!
U Visegradskoj rade bez anestezije i rekla mi je sestra i pre nego sto je doktor pogledao snimke da nece biti dobri rezultati jer boli samo kad su zapuseni, kaze cak i kad malo propusta ne boli toliko jer ipak prolazi tecnost a ovako kad su skroz zapuseni onda se stvara ogroman pritisak .... meni nisu uspeli ni pola potrebne kolicine da ubrizgaju...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/6/2016, 15:40

E jbg, moj nalaz je bio ok, nisu bili zapuseni, a bolelo je kao sam djavo.
Ko zna, mozda je doktor bio los. Ja radila u zemunskoj bolnici. Odvela me neka sestra koju znam tamo i kao taj doktor je naaaaaaaajbolji... 'bem li ga lol!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 27/6/2016, 15:49

Osim ovog za Cervix ,nada se da ce se neko javiti imam i pitanje za implantaciju
Ako se kod ET-a ona desava oko 3 . dana ,zasto je onda vecina cura u Pragu ostajala dan - dva i bas tog dana implantacije kretala?? Nije mi bas logicno.? Ili grijesim..
A prvog dana ET-a embrio pliva u maternici i trazi mjesto za imlant.
Mi cemo i onako sve vrijeme putovati jer 3 sata puta od Beca do Praga cu prezivjeti ,lakse biti kuci nego tamo po hotelima.
Mozda samo taj dan poslije ET - a ostanem,ali sad,poslije ovog saznanja i razmisljanja ne znam zasto bi i taj dan ostajala.?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 27/6/2016, 15:52

Alisa izvini ako sam loše formulisala ono što sam htela da kažem Sad
Naravno da si znala koji su sve koraci bili mogući. Htela sam samo da kažem da iako se dijagnoze samo redjaju onako kako ih ne želimo, ne gubiš nadu. Sjajno je što već sve imate spremno za komisiju.
A znam i kako je teško (pre)optimističnom mm reći da neće sve ići onako kako smo se nadali Sad
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 27/6/2016, 16:20

Tackice nema potrebe da se izvinjavas Very Happy
Znam sta si mislila nego bezveze, malo me je ovo cacnulo tamo gde ne treba... ionako me je strah da necemo proci komisiju zbog mojih hormona i sad jos i ovo.... bezveze... bicu bolje za par dana...
BB mozda su ti bili malo zapuseni pa te je zato bolelo, a kad su malo zapuseni onda mogu da ih produvaju i sa kontrastom...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 27/6/2016, 17:04

Devojke jedno pitanje gde ste radile HCV I HbSAg? Posto mi i onako placamo VTO vala ovo necu da placam. Da li se radi u gradskom zavodu Bg? Ja moram da ponesem i potvrdu o antitelima jer sam zbog prirode posla vakcinisana protiv hepatitisa b?
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 27/6/2016, 17:07

Bobice, u gradskom zavodu za javno zdravlje. Ne zakazuje se, ujutru oko 8h se dođe, izvade krv i za 7 dana gotovi nalazi koje licno preuzimas. Uput se uzima od lekara opste prakse.
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 27/6/2016, 17:12

U Gradskom se krv vadi od 7 tako da Bobice mozes da odes i ranije Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 27/6/2016, 17:21

Hvala devojke samo da ne moram na infektivnu ne volim je jos kad sam na praksu isla. U 07h? Kuku...😀sto se mora nije tesko. Idem do doktorke opste prakse sad pa taman da mi da i upute. Rekoae mi da rezultati moraju biti mladji od godinu dana a mi se spremamo za avgust pa da bar neke nalaze uradimo ranije da ne jurcamo posle mora sve. Hvaaalaaaa devojkeeee
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 27/6/2016, 17:35

A možeš uput da uzmeš i od ginekologa, šta god da ti je lakše :)
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 27/6/2016, 18:13

Amna84 ::Osim ovog za Cervix ,nada se da ce se neko javiti imam i pitanje za implantaciju
Ako se kod ET-a  ona desava oko 3 . dana ,zasto je onda vecina cura u Pragu ostajala dan - dva i bas tog dana implantacije kretala?? Nije mi bas logicno.? Ili grijesim..
A prvog dana ET-a embrio pliva u maternici i trazi mjesto za imlant.
Mi cemo i onako sve vrijeme putovati jer  3 sata puta od Beca do Praga cu  prezivjeti ,lakse biti kuci nego tamo po hotelima.
Mozda samo taj dan poslije ET - a ostanem,ali sad,poslije ovog saznanja i razmisljanja  ne znam zasto bi i taj dan ostajala.?
Amna, slabo sta znam o grlicu, racunam da cu o tome brinuti kad zatrudnim jer je i meni kraci grlic nego sto bi trebao da bude, ne secam se sad koliko mm, ali rekao mi je dr da je skracen ali da se ne plasim, to samo znaci da cu malo vise morati da lezim u trudnoci. Ovo ti prenosim od reci do reci kako je rekao. Nemoj o tome da brines, koliko sam videla, to se kod trudnica uspesno prati, radi se serklaz ako treba, itd. sad da ne idem u detalje kad ih ne poznajem, sustina je da ne treba da brines, tim pre sto ga svakako ni ti ni ja ne mozemo produziti lol! pa ce dr koji nam budu vodili trudnoce o tome (uspesno) voditi racuna.
Sto se tice implantacije, tajming zavisi i od toga da li su vraceni trodnevni embrioni ili blaste. Evo ovo sam izguglala, a i ranije je ovo neko kacio ovde na Kutku:
Nakon transfera zametka starog 3 dana događa se slijedeće:

1 dpt...zametak raste i razvija se

2 dpt...zametak se razvija u blastocistu

3 dpt...blastocista se izliježe iz omota

4 dpt...blastocista prianja na sluznicu maternice

5 dpt...započinje imlantacija (ugnježdenje) i blastocista sve više tone u sluznicu

6 dpt...proces implantacije se nastavlja, morula i dalje tone u sluznicu maternice

7 dpt... morula se kompletno ugnijezdila u sluznicu maternice, ima stanice placente i fetusa

8 dpt...stanice placente počinju lučiti hormon HCG u krv

9 dpt...sve više HCG-a se luči kako se fetus razvija

10 dpt... još više HCG-a se luči

11 dpt...nivo HCG-a sada je dovoljno velik da ga može detektirati kućni test na trudnoću iz urina


Nakon transfera zametka starog 5 dana događa se sljedeće:

0 dpt...zametak je u stadiju blastociste

1 dpt...blastocista se izliježe iz svog omota

2 dpt...blastocista prianja na sluznicu maternice

3 dpt...započinje implantacija (ugnježdenje) i blastocista polako tone u sluznicu

4 dpt...implantacija se nastavlja kako morula sve dublje tone u sluznicu maternice

5 dpt...morula se u potpunosti ugnijezdila u sluznicu i ima stanice placente i fetusa

6 dpt...stanice placente počinju lučiti hormon HCG u krv

7 dpt...više HCG-a se proizvodi kako se fetus razvija

8 dpt... više HCG-a se proizvodi kako se fetus razvija

9 dpt... nivo HCG-a sada je dovoljno velik da ga može detektirati kućni test na trudnoću iz urina

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu