KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+48
daduska
Zmajuška
bobica83
jelena.kuburic
Vanja80
Vanilla
winni
alex11
dr mali pariz
zvoncica36
JednaSova
noja
lenjivica
Deni
heart84
mirjanamirjana1986
mamadabudem
annci
ivanicasale
leptirica1977
MalaSaJuga
micaubica83
Amna84
Eho
tatjanica
bak
alisa
PalcicaBg
nina :)
masato
caci
Smrdica
Šašava
Sirijus
BiKsi :)
Bobaue
BabyBear
Lija
Ancica 87
Mimi12
Tebi
saska1
Sofija Veks
kiki5
Blanka
tiramisu
Jerapetra
mimi85
52 posters

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 26/7/2016, 16:06

Hvala vanilla i ja sam se tome nadala potajno.
Mimi idi draga kod dr.ako to duze traje. otkud znas sta to moze biti. I ne znam kako si ocenila da je to bas grlic. Ali ako jeste bolje proveri,ne svidjaju mi se desavanja oko grlica.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 26/7/2016, 16:48

Blanka ::Mimi12, kakvo pulsiranje tacno? Jel te nesto boli? Mislim da nisu kontrakcije. Ako ne pijes magnwzijum pocni odmah jer ce ti samo pomoci. Uzmi onaj direkt 300 pomoci ce ti da se malo opuste misici, materica i cijelo tijelo.

Pa neprijatno vise nego sto boli. Kao pulsiranje i osecam kao grlic da je u pitanju. Mg sam pocela skoro da pijem, ali mi dao dr tablete.
Poci cu na kontrolu ipak. Bila sam i prosle i pretprosle nedelje, zao mi je ovog deteta sto ga mucim.... Crying or Very sad

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 26/7/2016, 17:07

A zasto tako cesto ides? Kazu da sve sto dugo traje treba proveriti. Ne znam od kada to osecas. Probaj da mirujes,spavas ili sl.pa za par sati ako ne prestane idi.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 26/7/2016, 22:30

Mimi, a jel osetis pulsiranje stalno ili prestane pa opet pocne kasnije? I jel prestane kad promenis pozu? Ni ja ne bih rekla da su kontrakcije, osetila bi onda i da ti se steze stomak. Ja celu trudnocu mogu da osetim svoj puls u stomaku, a od recimo petog meseca mi se desavalo da osetim ponekad neki pritisak na grlic kada se beba nezgodno namesti, medjutim to bi uvek proslo kada legnem. Hoce beba i da suta tamo dole, to bude bas cudan osecaj, ja sam nekad mislila da ce mi ispasti napolje, sto naravno nije moguce...

Tiramisu, super za decaka i devojcicu!

Mi bili na pregledu, sve je ok, ima beba sad oko 2300g. I dalje je karlicno, kaze dr da joj izgleda tako odgovara.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 26/7/2016, 23:47

Hvala vam, po sto puta! Evo odspavala sam. U lezecem polozaju me trenutno vrlo malo boli, samo donji deo stomaka. Zanemarljivo. Ovo pulsiranje i bol osecam vec par dana, ne konstantno, ali mislim da sam se i fizicki preforsirala, dugo sedela, imala gomilu nekih obaveza.....
Mislim da cu morati malo prikociti i vise lezati. Mene brine da se ne daj Boze nesto desi (kao sto su prevremene kontrakcije), a ja necu znati to da prepoznam i da cu ugroziti zivot bebe. A ne mogu opet stalno da trcim kod lekara. Mada cu poci za dan-dva Wink ipak. Ja najbolje da se prikljucim 24 sata na ultrazvuk, direktan prenos iz stomaka ako nekako moze....Jedino bih u tom slucaju bila mirna.
Sutra cu i urin da proverim, za svaki slucaj.
Lijo, svoj puls i ja odavno osecam u stomaku. Ali nije to, ovo je nesto neprijatno, skroz unutra, dole, imam osecaj da je grlic. Ali sve je to bilo u sedecem i uspravnom polozaju. Nesto mislim da je rano da mi stomak pravi te probleme. Pa sto cu da radim za koji mesec? U svakom slucaju, poci cu na 125. ultrazvuk do sad, samo grlic da mi provere.

Lijo, tvoj bebac masala, veliki decak. Jesi li pricala sa dr o porodjaju? S obzirom da je karlicno postavljen, da li ti predlazu CR ili cekate jos da vidite da se nece predomisliti?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 27/7/2016, 00:27

Mimi12, nema sanse da su kontrakcije. Inace, neka si pocela tablete, ja sam u pocetku pila direkt kasnije sam presla na tablete od proizvodjaca Solgar jer je to cisti Mg koji se bolje apsorbuje i pomagao mi je jer sam imala nenormalne bolove u preponama,znaju zene koliko sam kukala od 4 mjeseca. Nemoj da se forsiras nego lezi, miruj i odmaraj sto vise. Sto bi moja dr rekla : lezi i naredjuj! Cini mi se da mi je jednom dr rekla da se kontrakcije na Uz vide kao neki baloncici,dr ih odmah primjeti tako da ce sve vidjeti iako mislim da to ne mogu biti kontrakc.nema sanse. Materica se siri, ligamenti, hej bre svi organi odose gore dolje, lijevo desno. Mora da boli i pulsira. Opusti se koliko mozes, lezi i naredjuj lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 27/7/2016, 00:56

A ni ti Blanka ne spavas, ccccc! Mad
Ja sam tek skoro pocela Mg, otkad mi je dr prepisao, jer nisam nikakve tegobe osecala do evo pre par dana. Ja sam kupila neki nemacki Mg u DM-u koji ima i B vitamin, jer mi dr nije naglasio neku posebnu marku. Uzecu onda taj tvoj, ako kazes da je najbolji. I koliku si dozu uzimala? On je meni napisao dve dnevno, mada ja uglavnom popijem jednu, iskreno. Moracu se disciplinovati, def....


Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 27/7/2016, 08:24

Moja Mimi12, spavanja nema , boze zdravlja vidjeces uskoro. Nisam vjerovala kad su mi drugarice pricale kad odspavaju 3h u cugu kao da su cijelu noc spavale, a sa blizancima je duplo teze. Nego sve su to slatke mukice. Skocice imaju grcice jos uvijek pa vilenimo.
Elem, ja sam kupila Solgar Mg Citrat jer ima najbolju apsorbciju, on je malo skuplji suplement nesto oko 18 eur-a,ali je meni pomagao bas. On je od 400 mg ja sam pila 1 dnevno jer u Elevitu koji sam pila ima isto magnezijuma pa da ne pretjeram.
Evo slike, da vidis ambalazu :-)

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 I6cx75
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 27/7/2016, 08:55

E, znam sad tacno koji je. Vidjala sam ga po apotekama. Hvala ti puno!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 27/7/2016, 09:51

Hihi da sam znala da vas dve pravite zurku sinoc, pridruzila bih vam se Very Happy ni ja nisam spavala jer beba nije spavala, nikako nisam mogla da se namestim jer me je bas jaaaako gurala, a onda sam i ogladnela pa sam morala da jedem u 2 ujutru Very Happy slatke muke...
Mimi, devojcicu cemo imati  bebe  Dajemo joj jos 3 nedelje da se okrene, a ako i tad bude karlicno onda cemo zakazati CR. Kaze dr da je sad vec mala sansa, ali nije nemoguce.
Jel si osetila ponovo da se pomera beba?
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 27/7/2016, 10:25

samo dda se javim nasa relacija za ovo vreme kucaa.bolnica trenutno smo u bolnici.köinstantne kontrakcije ali bezbolne nainfuziji nonstop.primila inekciju za bebina pluca i tako cekamo jos malo da bar napunimo 35 36 nedelju.drzite nam palceve poz za sve mame i trudnice i Razz
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 27/7/2016, 10:42

Drzite se alex. Jos malo vam fali.
Mimi kako je?
Ja sam se juce malo bavila izvestajem Jurisica,onaj deo na latinskom☺ pisao je kao teze,boldovano. Da je ivf,blizanci,trombofilije itd i pise gravida vetusta,ja nadjem da to znaci matora trudnica,hehe
I zadnji red AB imminens-preteci pobacaj,e to mi nije bilo smesno. Uplasila sam se bas i legla u krevet,ne mrdam. Danas nema kuvanja ni vesa i sl.Ne znam zasto je to napisao. Mozda zato sto je video te venske sinuse,kao neke barice krvi uz posteljice obe bebe.Rekao mi je kontrola za 3 ned.ali je na odmoru pa ce biti za 4. Sad nisam ziva do kontrole da pitam sto to.Stalno mi u glavi "preteci pobacaj" odjekuje..kada ce kraj ovim mukama..
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 27/7/2016, 10:54

tiramisu opusti se meni to pise na svakoj kontroli i otpusnoj listi a   evo nas pri kraju to ti je zbog predhodnih dijagnoza,samo odmaraj na bok i menjaj strane
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 27/7/2016, 11:55

Lija ::Hihi da sam znala da vas dve pravite zurku sinoc, pridruzila bih vam se Very Happy ni ja nisam spavala jer beba nije spavala, nikako nisam mogla da se namestim jer me je bas jaaaako gurala, a onda sam i ogladnela pa sam morala da jedem u 2 ujutru Very Happy slatke muke...
Mimi, devojcicu cemo imati  bebe  Dajemo joj jos 3 nedelje da se okrene, a ako i tad bude karlicno onda cemo zakazati CR. Kaze dr da je sad vec mala sansa, ali nije nemoguce.
Jel si osetila ponovo da se pomera beba?

Joj Lijo izvini se devojcici u moje ime molitva . Nisam posle sna razmisljala, a inace dobro znam da je devojka u pitanju.
Ja bebu sad povremeno osecam, da. Izgleda da ono sto sam osetila onda jeste bio prvi pokret. Nekad je nema po ceo dan, a nekad je bas zurka. Naravno, mene jos uvek ne boli nista vezano za njene pokrete, to su vise golicanja. Ali kad je osetim, stvarno me umiruje neverovatno. Mislim da vise stuca nego sto se pomera, posto su najcesce ravnomerno rasporedjeni pokreti.
A kod tebe su vec ozbiljni udarci, pretpostavljam x .
Neka vezbaju deca, da su nam ziva i zdrava!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 27/7/2016, 11:59

Tiramisu, ne brini, to pise uvek trudnicama preko 35, cak i kad su bez dijagnoza, a tek nama. Boze zdravlja, kad predjes sesti mesec, pisace prevremeni porodjaj i opet nista ne znaci. Bez toga ne bi bila na bolovanju. Ne brini, ali ipak odmaraj i smanji kucne poslove i uzivaj bar malo, ti si mama decka i devojcice osmeh srce
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 27/7/2016, 12:05

alex, samo hrabro, jos malo!

tiramisu, meni je na svakom izvestaju pisalo preteci abortus, bez toga ti ne bi otvorili ili produzili bolovanje. Kasnije pise na izvestaju preteci prevremeni porodjaj, da znas. Ali ako se dobro secam, svakako ti je i rekao da mirujes pa ti lepo lezi i mazi svoje bebe.

Mimi, oprasta ti moja devojcica, ne brini Very Happy super za tvoju bebu sto se javlja sada! Stvarno postane mnogo lakse kad znas da je tu. Meni je bas smesno kad moja beba stuca, zato sto se ne pomera stomak tu gde joj je glava, nego gde su joj noge, valjda cela odskoci kad stucne beba
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 27/7/2016, 13:18

Joj hvala vam,sada mi je lakse kad vidim da je svima to pisalo.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 27/7/2016, 13:20

Tiramisu, svima to pise bez brige. Ja bih te samo zamolila kao sestra sestru da se manes kuvanja i kucnih poslova. Daj neka muz nesto kuva i spremi, ili angazuj nekog od bliznjih ako moze. Imaces kad kuvati i cistiti. Odmaraj!
Alex, saljem ti puno pozitivne energije da izguras, a hoces, jer si sada vec pri kraju trudnoce a bebac je spreman za spoljni svijet. Reci mi ko te vodi od nasih dr? Jel lezis u Pg?
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 27/7/2016, 14:08

Pa.. moj plan je bio da budem normalna a ne "bolesna" 4 i 5 mesec,kucni poslovi mi pomazu da ne poludim u krevetu 24h dnevno.Inace sam ceo zivot jako aktivna i ovo mi tesko pada. Medjutim sinoc sam presekla i evo lezim.Koliko vidim sve mame blizanaca kazu da su prelezale trudnocu i evo svecano se prikljucujem njima jer zelim da budem jedna od njih.
Veliki poljubac za sve vas,divne ste. Od svih nas ☺☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 27/7/2016, 15:45

Blanka ::Tiramisu, svima to pise bez brige. Ja bih te samo zamolila kao sestra sestru da se manes kuvanja i kucnih poslova. Daj neka muz nesto kuva i spremi, ili angazuj nekog od bliznjih ako moze. Imaces kad kuvati i cistiti. Odmaraj!
Alex, saljem ti puno pozitivne energije da izguras, a hoces, jer si sada vec pri kraju trudnoce a bebac je spreman za spoljni svijet. Reci mi ko te vodi od nasih dr? Jel lezis u Pg?
hvala blanka nisam u podgorici u kotoru sam za sada sam zadovoljna i ovde jedina trudnica na odeljenju zamisli ,nema guzve.....
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 27/7/2016, 17:23

Tiramisu meni od pocetka stoji preteci spontani u dijagnozi sa dijagnozom z35-visokorizicna trudnoca.
Miruj, nek ti pomazu svi.Meni svi pomazu.Najteze sto uzmem je casa vode.Tek sam pocela da setam po pola sata od 12.nedelje. Bitno je samo glavu da ne opterecujes.
Nije samo stvar u blizanackoj trudnoci, nego najvise u nasem telu kako i sta podnosi.Moja prijateljica je rodila bliznakinje,sa 36 godina, trudnoca lagana i mirna, a imala ogroman miom, kao pesnica koji joj se video na stomaku...Rodila ih u terminu, sve po pravilima.Al svacije telo drugacije podnosi trudnocu. Nemoj biti bolesna, al izbegavaj da radis stvari koje si pre radila.
Ja sam bila od 30 dana minimum 10 dana na putu pre trudnoce, a ostalih 20 kuci samo kad moram da spavam.Kad sam mogla ja da se smirim mogu svi, veruj mi.Nista nije vredno rizika.Ni kuca, ni rucak, ni ves masina....
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 27/7/2016, 18:33

Tiramisu, ja ti ne mogu biti primer za apsolutno mirovanje, pa cu samo da cutim osmeh srce . Ali stvarno, ako ti je rekao dr da lezis, mislim da moras. Meni su uvek govorili da se ponasam kako se osecam i to praktikujem. Samo eto osecam da je stiglo vreme da usporim....samo jos to i da pocnem da primenjujem Embarassed .
Mada mi je danas npr dobro i od 10 do 17.30 sam bila napolju, sve peske, malo uzbrdo, malo nizbrdo, sa pauzama sedenja u kaficu gde se izvalim kao one debele Nemice na moru.
P.S. Da se ne lazemo, i jesam debela  b

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 27/7/2016, 19:21

Kiki, uzivajte, tako i treba!!! yes

Brz oporavak ti zelim!
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 27/7/2016, 19:22

Tiramisu, bravo za batu i seku!
Bedak zbog mirovanja :/

Procitaj malo po netu, pa vidi u kojim namirnicama ima najvise gvozdja...
ja sam jela dzigericu, mladi sir, jaja...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 27/7/2016, 19:26

Mimi, da nije samo pritisak ploda na matericu...?

Ja danas isla kod moje dr koja me porodila,
zbog jajnika koji me s vremena na vreme jako boli.
Uvecan je bas, oko 50x20 mm je.
Dala mi eritromicin i makmiror tablete,
mogu da nastavim sa dojenjem.
Da dodjem na kontrolu za dve nedelje.
Nadam se da nije nista osim upale...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 19 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu