KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+48
daduska
Zmajuška
bobica83
jelena.kuburic
Vanja80
Vanilla
winni
alex11
dr mali pariz
zvoncica36
JednaSova
noja
lenjivica
Deni
heart84
mirjanamirjana1986
mamadabudem
annci
ivanicasale
leptirica1977
MalaSaJuga
micaubica83
Amna84
Eho
tatjanica
bak
alisa
PalcicaBg
nina :)
masato
caci
Smrdica
Šašava
Sirijus
BiKsi :)
Bobaue
BabyBear
Lija
Ancica 87
Mimi12
Tebi
saska1
Sofija Veks
kiki5
Blanka
tiramisu
Jerapetra
mimi85
52 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 20/6/2016, 19:50

Mico bino je da su ti bebani dobro sada i da napredujete fino. Sto bi Biksi rekla pu, pu, usrale ih koke! Clexan nastavljam svakako, nista mi nece biti jos samo jedna nedelja i finito!!! Ljubi mi bebce.

Tiramisu, ja sam otvorila temu serklaz pa tamo imas iskustva zenica koje su ga stavljale. Ja sam takodje stavljala serklaz, i glasam uvijek ZA isti, narocito kod blizanacke trudnoce.

Sanjice,izljubi mi Vasicu zvrka malog. Jedva cekam slike sa rodjendana! Ne migu ni ja da vnerujem da ce zvrk sad napuniti godinu, a kao da je juce bilo kad smo slavili tvoju betu.

Ljubac trudilice osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 20/6/2016, 22:36

Tiramisu,nisam imala serklaz jer je moj dr procenio da ce moj grlic izdrzati do kraja i tako je i bilo.Ja sam od straha prelezala celu trudnocu,pred porodjaj mi je grlic bio zatvoren ali sam i Utrogestan stavljala samo vaginalno i to je jako bitno.Sto se tice mog misljenja,mislim da je jaaako bitno ko ti radi serklaz zbog bakterija.A ako treba da se stavi,svakako sam ZA,pogotovo za blizanacke trudnoce.Izvini,nisam ispratila,koliki ti je rucno eren grlic i ultrazvucno merenje i u kom si mesecu trudnoce?I da li si imala nekad konizaciju grlica ili ranicu?
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 20/6/2016, 22:43

Sada sam citala temu "serklaz" javilo se samo nekoliko zena i od tih nekoliko jedna je izgubila bebe zbog infekcije,jednoj je popustio ali se dobro zavrsilo. Oo boze,brigama nikad kraja. Ja sam u 10-toj nedelji. Nisam imala ni ranice ni konizaciju. Nisu mi merili grlic.
Nisam o tome pricala sa dr.i.am kontrolu za dve nedelje pa planiram da pitam.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 20/6/2016, 23:29

Mislim da je jos rano za serklaz a zato sam ti i napisala da je jako bitno ko ti radi serklaz,zbog infekcija
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 21/6/2016, 00:33

Za serklaz je najbitnije da se svakog mjeseca rade brisevi kako bi se provjeravalo stanje.
Takodje je bitna i terapija antibioticima, koju dosta zena ne pije jer doktori smatraju da ne treba.
Ja sam cula oprecna misljenja,jedan dr mi je rekao Ne, dok moja dr koja mi je vodila tridnocu rekla je obavezno Da. Bas sam bila u dilemi,i onda sam konsultovala Kopitovicku i rekla je obavezno Da, i vise nisam imala dilemu. Uradjen mi je preventivni serklaz i ubjedjena sam da me spasio jer mi se zadnjih 10 dana pred porodjaj grlic munjevito skracivao. Ogroman pritisak sam imala na preponama, znaju to Kutanjke, isla sam kao pingvin od 4. mjeseca do kraja, jer su bebe bas pritiskale grlic. Pupcanik mi je skroz bio nabijen u samom grlicu, zbog pritiska koje su vrsile bebe.
A od svega najvaznije je koji dr radi serklaz,treba biti strucan pod broj jedan. Razmisli dobro sta ti je cinjeti, a svakako pitaj i dr za misljenje.
Pozz
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 21/6/2016, 08:18

Lijo, hvala na savetima.
Na levoj nozi imam prosirene vene, povremeno su dosta bolne, nosim i carape za vene, medjutim, sad su mi se i na desnoj butini pojavile dve kao kvrzice na veni, dr kaze da je to ocekivano, ali za svaki slucaj da idem da proverim. Dugo mi je cekati do 32-e nedelje, mozda odem i ranije.
Kod kog si vaskularnog hirurga isla?

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 21/6/2016, 08:23

...vanjice,sestra mog muza je imala istu situaciju sa venama kao ti,mada nju niko nije ni uputio kod specijaliste u trudnoci,toliko o tome!!! c ...i ja bih otisla ranije,cisto da si mirna a mozda ti i uvede nesto od terapije da ti olaksa,ako to sme u trudnoci...ljubb za tebe i bebce!!! :* osmeh srce

ps. mamicama blizanaca orden "zlatna majka" i bar 10 dana all inclusive letovanja sa sve wellnesima,da se ja pitam!!! queen
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 21/6/2016, 08:35

Hvala Tatjanice, ljubac za tebe i Sofkicu! osmeh srce
Potpisujem za mame blizanaca!

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 21/6/2016, 10:25

Mico,znam da je rano sada i da se stavlja u 14/15 nedelji. Prosto ne zelim nista da prepustim slucaju i zato unapred planiram. Znam da se blizanci kasno gube a to ne zelim da mi se desi. Da li imate neki predlog za dr.ko bi mi stavio serklaz.
Blanka koliko sam shvatila ti nisi imala indicije za njega vec su preventivno stavili u 14-toj ned.

Pliz ko se razume u stitnu tsh mi je 0,009 a ft4 33,5 ref do 24
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 21/6/2016, 12:36

Tatjanice, ti kao turisticki radnik pokreni inucijativu, a ja kao majka blizanaca i nesudjeni turisticki radnik cu te podrzati lol! Ljubim tebe i Sofkicu osmeh srce
Tiramisu, nisam imala nikakve indikacije za serklaz, stavljen je preventivno u 13- oj. Za blizance kazu da je najkasnije do 16. nedelje potrebno staviti serklaz, tako mi je Kopitovicka rekla. Mada opet sve zavisi od dr. Znam da su neke zene i kasnije stavljale serklaz.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 21/6/2016, 12:43

Vanja, meni je prosirena iza kolena, pitala sam i za carape da li treba da ih nosim ali rekao mi je da je na tom mestu jako nezgodno napraviti odgovarajuci pritisak, i da u trudnoci je generalno tesko nositi te carape jer se menja obim noge zbog dobijanja na kilazi i zadrzavanja vode pa ti kupis jedne carape i za par nedelja te prejako stisnu. Mislim (ali nisam 100% sigurna) da je spominjao da smem da mazem one gelove za vene ako mi treba ali mene ne boli pa nisam mazala. I ja bih na tvom mestu otisla ranije, pa makar otisla i sada i opet u 32. nedelji. Ja sam isla kod dr Milosa Kacanski.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 21/6/2016, 13:53

Moracu otici sto pre pa da i to resim, dr Mitic - hematolog, mi predlaze da uzmem carapu za celu nogu, obzirom da su mi kvrzice iznad kolena, na butini, meni to malo cudno zvucalo, ali ipak cu da proverim sa vaskularnim sta mi je ciniti. Na drugoj nozi mi je ispod kolena, tu mi prija carapa. Hvala Lijo jos jednom na savetima i informacijama. osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 21/6/2016, 17:49

Evo i nas sa prvog ekspertskog UZ osmeh srce  Prof.Novakov kaze da je sve uredu, da je beba dobro i da su svi ultrazvucni parametri ok.Pustili smo krv i za dabl, mada znamo da je sve ok, Bogu hvala.Iako je prosli put izgledalo da je devojcica, sad se cini da je decak, ali opet ne moze da tvrdi jer je beba nemirna, toliko da je jedva izmerila otkucaje srca lol!
Sledeca kontrola tek sa 6 nedelja.Poludecemo dok se ne vidimo lol!  
Taman cu da iskoristim taj period da konacno odem kod drzavnog lekara za recepte i na bar jedan pregled da se upoznamo sreca
Inace malo su mi poviseni leukociti, prof.Elezovic mi kaze da su uvek poviseni u trudnoci, ali prof.Novakov kaze da proverim zube i da smanjim slatko jer mi secer 2 sata posle jela predje gornju granicu. Stitna radi kao da nisam trudna, u stalnom je padu pa cemo videti da li ce nam i te lekove smanjiti.
Konacno od sutra iskljicujemo pronizon i glukofaz i smanjujemo estrofem i utrogestan igracice  
Toliko od mene i mog decaka ili devojcice....Sta god samo nek je zivo i zdravo Bogu hvala srca1 srca
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Lija 21/6/2016, 19:07

Vanja, nema na cemu :)

Tebi, joj divno! Samo neka raste bebica i da ti ostanes tako pozitivna :) sad vas jos malo drzi u neizvesnosti dok se ne utvrdi konacno jel decak ili devojcica, ali sto kazes, samo da je zivo i zdravo, to je najbitnije srca
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 21/6/2016, 21:25

U pravu je Blanka sto ranije to bolje staviti serklaz.Antibiotik obavezno a mislim da je ipak Kopitovicka najbolja za to.Moj dr super radi vto ali je los za serklaz,dol sam bila u bolmici puno zena je on stavio i skoro svakoj je popustio.Za odrzavanje higijene,protiv gljivica i bakterija je najbolji Laktodzin jeste malo skuplji 900 din ali dugo traje
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 21/6/2016, 22:23

Tebi, baš sam se setila danas da imaš uzv i drago mi je da je sve dobro. Opusti se i uživaj love
Lepo je čitati i ostale trudnice
Meni se ova mučnina čini kao večnost, sad mi je već I psihički teško da se nosim sa tim 24h na dan
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 22/6/2016, 07:18

Divno Tebi, glavno da bebica napreduje i da je sve ok, povedi malo racuna o ishrani cisto da se glukoza normalizuje, moguce da postoji npr upala desnih ili neki zub da je kvaran, moja drugarica je imala isti problem. osmeh srce

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 22/6/2016, 10:32

Divan izvestaj Tebi!
Leukociti su i meni stalno pri gornjoj granici. To je normalno. Ne smeju bas da skoce, ali tu oko granice gole-dole je ok.
Sto se pola tice, mnogo rano su ti rekli da je devojcica. Svi su "devojcice" u ranom stadijumu na ultrazvuku. Tako da ce ovo sad biti tacnija verzija bebe

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 22/6/2016, 10:33

I meni su leukociti malo iznad granice ali niko mi nista nije rekao za to.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od leptirica1977 22/6/2016, 16:08

Drage moje sadasnje i buduce mamice,samo da vas pozdravim.😊😊😊
Pratim vas povremeno,al nemam bas vremena da pisem.
Nije beba mnogo zahtevna,ona je divna,predivna....samo sto sam ja bila u bolnici,al hvala Bogu,sad je sve u redu.
Uzivam sa mojom Janom,ne odvajam se od nje ni na trenutak. sreca
Samo da bude sto vise pozitivnih beta i prelepih bebica.
Ljubimo vas Jana i njena mama love
leptirica1977
leptirica1977

Broj poruka : 85
Godina : 46
Location : Indjija
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 23/6/2016, 00:46

Nama stigli rezultati dabl testa, tacnije prof.Novakov je zvala da nam javi rezultate jer smo kod njih vadili krv.
Kaze odlicni su, rizik je 1:10.000 .
Pojma nemam sta to znaci sem da je dobro, ali sam ja to znala i bez dabl testa.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 23/6/2016, 08:50

Tebi,to je super tako je i nama bilo! :) A to ce biti neki zafrkant :)
Leptirice samo uzivajte!
Debelice sajemo poljubac!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 23/6/2016, 10:00

Tebi, odlične vesti, uživaj osmeh srce
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sirijus 23/6/2016, 10:40

Tebi, super vesti, divan izveštaj. Uživaj smajli angel
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 23/6/2016, 13:03

Leptirice uzivaj sa svojom devojcicom,sa svojom najvecom srecom..
Poljubac za vas dve  ljubav ljubav

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu