KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 4/5/2016, 14:10

neznam zasto mi nije predlozila serklaz nikada ga nije pomenula,vaginalni ultrazvuk 37 mm.a 2 cm je verovatno rucni pregled,pojacala mi utrogestan i uvela progesteron.neznam sta da mislim.nije lose nekada cuti vase savete bas su mi dosta pomogli citajuci vase postove.....spremaj se blanka i uzivaj i sto meni jedna mama od bliznakinja kaze naspavaj se spavaj odmaraj
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 4/5/2016, 14:23

Tanja Motrenko nikad nikome ne predlaze serkaz, ona jednostavno nije za njega ( cini mi se da si isla kod nje ) Ona je stvarno veliki strucnjak i tu nema govora i meni je pomogla dosta sa savjetima i uputila me kod prof Kopitovic bez trunke sujete.
Molim te miruj. Razz
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 4/5/2016, 14:31

Blanka ::Tanja Motrenko nikad nikome ne predlaze serkaz, ona jednostavno nije za njega ( cini mi se da si isla kod nje  ) Ona je stvarno veliki strucnjak i tu nema govora i meni je pomogla dosta sa savjetima i uputila me kod prof Kopitovic bez trunke sujete.
Molim te miruj.  Razz
  ...alex,nisam znala da si kod tanje motrenko,ona je stvarno vrstan lekar i divan chovek,sigurna sam da bi ti rekla ako je neki zahvat potreban....zahvaljujuchi njoj,mi sada imamo nashu sofku!  osmeh srce

.....blanki,mila primaklo seeee....jedva chekam da chujem shta kazhu kad je carski....obzirom da je ranije planiran,verovatno che ti zviznuti inekcije za plucha bebicama,...shta kazhu,spinal ili totalna?....shta si odluchila,pg ili nk?
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 4/5/2016, 14:39

Alex, miruj maksimalno. Meni je bio skracen grlic, uloziv, pa sam se ranije porodila! Bas miruj!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 4/5/2016, 15:14

ne preostaje nista osim da mirujem i molim se da izdrzimo do 35 nedelje.da li moze da se vrati koji cm ili se samo odrzava
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 4/5/2016, 15:34

Tatjanice, ipak Niksic,daj boze da sve protekne u redu da ne krene ranije pa da me ne salju za PG.
Ranije sam pricala sa dr i dogovor je za spinal,a te injekcije mi nijesu pominjali,pretpostavljam da cu ih dobiti. Samo da mi izguramo sto duže...
Ljubi mi Sofkicu šmizlicu pozerku medenu srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 4/5/2016, 16:15

...super blanki,spinal je divno iskustvo , u tvom sluchaju stereo!!!...biche sve dobro,kao i do sad...eto josh malo i to je to....te inekcije su steroidi za sazrevanje plucha, ako bude potrebe dobichesh ih...ljubbbb od mene i sofke i chekamo te dve lepojkeeee!!! sunny sunny
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 4/5/2016, 16:51

tatjanica ::...super blanki,spinal je divno iskustvo , u tvom sluchaju stereo!!!...biche sve dobro,kao i do sad...eto josh malo i to je to....te inekcije su steroidi za sazrevanje plucha, ako bude potrebe dobichesh ih...ljubbbb od mene i sofke i chekamo te dve lepojkeeee!!! sunny sunny

ljubav ljubav ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jadranka 4/5/2016, 17:46

Alex, ne miruj nego lezi i to strogo horizontalno, bez polusedecih polulezecih polozaja i mrdaj iz kreveta sto manje, do wc-a i to ti je. Inace ti duzina grlica uopste nije losa, nema potrebe da panicis, zadrzi je toliku i mirna bosna!

jadranka

Broj poruka : 91
Datum upisa : 22.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alex11 4/5/2016, 19:06

jadranka ::Alex, ne miruj nego lezi i to strogo horizontalno, bez polusedecih polulezecih polozaja i mrdaj iz kreveta sto manje, do wc-a i to ti je. Inace ti duzina grlica uopste nije losa, nema potrebe da panicis, zadrzi je toliku i mirna bosna!
ne da sam se uplasila nego nepomeram se nemogu da se namestim jos je beba poprecno pa neznam kako cu a na ledja nesmem .hvala
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jadranka 4/5/2016, 19:14

Znam kako ti je, zato ti i kazem, strogo lezanje je verovatno jedina terapija i kazem ti da ti stanje uopste nije lose, nemoj da panicis nego lezi tamo gde mislis da nije beba i ona je jos mala da bi joj smetalo kako ti lezis i ne brini, ritnuce te ona kad joj dosadis 😉 onda se okreni na drugu stranu i tako...

jadranka

Broj poruka : 91
Datum upisa : 22.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 4/5/2016, 20:46

Hvala za ovo obavestenje vezano za dobijanje beba na tezini, znaci i meni :)

Vuchice, drzite se!
Vaistinu voskrese!

Blanki, laganica! Ne treba ti sve to! Opet, zgodno je da pravilno promislis,
jer u prvo vreme neces bas imati vreena za neki shoping :)
Ali mozes uvek nekog svog da posaljes ako nesto zafali.
Alisa ti je solidno napisala. U prvo vreme rastu brzo, ne kupuj sve da bude br. 56!
Ima i daska za prevlacenje koja se stavlja na krevetac, ja to koristim i zgodno je skroz.
Na krevetac ispod carsafa stavljam one kao ravne cetvrtaste "pelene", kupuju se u apoteci i nisu skupe. Takodje preko carsafa stavljam i pelenu, da bolje upija bljuckanje.  (Za to koristim tetre sa printom, imam neke na cvetice :) ). Trebaju ti i peskiri oni sa kapicom na cosku, mada je to vise ja msm za vecu decu, kod manjih je zgodno posle kupanja brisanje tetrama. I za to imam neke malo deblje koje super upijaju.
Za porodiliste obavezno mrezaste gacice par komada i X pakovanja mrezastih ulozaka. Ne zaleci se da uzimas neki aparat za izmlazanje, to ces videti da li ce ti trebati Meni su koristile silikonske bradavice jer sam imala malo ragade. Izmuzavala se nikad nisam... ni rucno ni nikako.
I ja kao htela da uzmem sterilizator, na kraju rekose mi da moze da se koristi onaj aparat za kuvanje na paru. Ali, posto dojim, flasice ne koristimo, samo dude (laže) kuvam u šerpici u koju stavim neku krpicu, da guma ne dodiruje šerpu direktno.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 4/5/2016, 22:24

Šašavice hvala. Ja sam dobila od kume sterilizator, muzilicu i grijač. Muzilicu nikad nije koristila a ovo dvoje je spasilo kaze. Necu se zalijetati naravno sve se to da dokupiti kasnije. Dasku za presvalcenje cu da kupim istu kao ti sto imas, jer za komodicu u sobi nemamo mjesta, a kazu da je to dobra stvar. Znace mi vasa iskustva.
Hvala na savjetima!
Ljubac za tebe i bebu bebić Lucu srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 4/5/2016, 22:53

:*
Ljubac i vama :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 4/5/2016, 23:11

Alex odmaraj draga. Ja Sam celu trudnocu prelezala.do 7og meseca ni kafu nisam skuvala.imala 2x krvarenja. Garlic je bio oko 2.5 ako se ne varam.e kid se oslobodih malo ono krenuse kontrakcije tako da Sam me sec dana bila u bolnici, tokoliza, magnezijum, strogo lezanje I docekasmo deveti mesec.s Tim sto Sam ja imala kontrakcije I na ctgu isle 80-100.bice to dobro samo mirovanje.
Blanki nikako ne gledaj ove spiskove sa neta ja sve pokupovala all neke stvari uopste ne trebaju. Moj Basics je za cas prerastao 56. Tako da uzimaj vece nije strasno da se podaviju rukavici all je korisno. Mi mame pogotovo preterujemo. Pre porodjaja kupila sam 5 pari nehodajucih cipelica. Eto nove.kud da mu oblazis jun, jul, avgust vrelina.
Vucice nadam se da je deckic bolje.ljubimo vas.
Cmoka za drugare sa kutka.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 4/5/2016, 23:47

A ja svu garderobu kupila broj 62 i nesto malo 56, pa je moja mama dok smo bili u porodilistu kupila 47 i 50 bodice koji se kopcaju napred i helankice i pantalonice. Jedino sam bacila pare na silnu opremu za dojenje jer sam imala vrlo malo mleka koje je ubrzo presusilo.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 5/5/2016, 11:18

blankic da od svega toga najvise koristis muzilicu ili siku , za ona dva moze i nemora ako sike :)
alex leskari , i moja je tako poprecno bila neko vreme sto je i bolje nepritiska ti sad grlic, kako god se ti namestis dobro je , samo bez savijanja
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 5/5/2016, 13:24

Devojke, moze jedna konsultacija? Danas me nesto mnogo boli stomak. A samo pre dva dana sam isla na kontrolu i sve je bilo u redu. Sad mi glupo da opet trazim dr. To je neki tup bol u donjem delu stomaka, ali bas neprijatan.
Ono sto me brine je da se nisam prehladila. Kolikogod da se pokrijem nocu, ujutru se probudim otkrivena. A spavam kao top, tako da mi prosto ne stize informacija do mozga da je hladno. Da li mogu tako bebi nauditi?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 5/5/2016, 13:30

...mimi,draga bebi je toplo,usushkana je u svom svetu gde je uvek 37 C .... a shto se tebe tiche,mozhda su ligamenti materice koja se shiri...hm,da je prehlada verovatno bi te peckalo kad pishkish....zhenice,pametnice,pomagajte,od mene toliko....ljubimmm te trudniceee!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 5/5/2016, 13:53

Mimi12 ::Devojke, moze jedna konsultacija? Danas me nesto mnogo boli stomak. A samo pre dva dana sam isla na kontrolu i sve je bilo u redu. Sad mi glupo da opet trazim dr. To je neki tup bol u donjem delu stomaka, ali bas neprijatan.
Ono sto me brine je da se nisam prehladila. Kolikogod da se pokrijem nocu, ujutru se probudim otkrivena. A spavam kao top, tako da mi prosto ne stize informacija do mozga da je hladno. Da li mogu tako bebi nauditi?

Ligamenti 100% kako odmice trudnoca imaces nekad i jace bolove po dnu stomaka i sa strane. Tako da ako si bila na kontroli i sve ok, nemas razloga za brigu. Uzmi magnezijum ako ne pijes, on ce opustiti ligamente. No sikiriki.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 5/5/2016, 22:26

Hvala devojke, pomislila sam i ja na ligamente, ali u strahu su velike oci. Nisam znala da taj bol moze biti takav.
Danas definitivno nije moj dan. Uzasno me jos i glava boli, skocio mi je donji krvni pritisak. Obicno je 110/60, a meni je danas 108/85 + povracanje....
Valjda sutra bude bolje...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 6/5/2016, 01:20

Polako Mimi, primiri se. Proci ce sve to osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 6/5/2016, 13:49

Drage moje zenice..juce smo bili na kontroli kod nase doktorke da vidimo naseg decaka.Razumete me,ja se posle svakog ultrazvuka tako napunim nekom pozitivnom energijom,a srce veliko kao kuca,kada cujem da mi beba lepo raste i napreduje. Opet smo karlicno okrenuti,uglavnom je u desnom delu stomaka tu gde ga i inace osecam.U jednom trenutnku je poceo rucicama da dodiruje prstice na nozicama i da se igra sa njima,dusa moja.Teski smo do sada 1270 gr i napredniji za celu nedelju. Zbog toga me i dr.danas poslala da uradim dnevni profil secera,pa da vidimo.Mada se ja pridrzavam koliko god mogu,bez slatkisa,sokova itd..
Merice su u redu,mislim da je slusala protok kroz pupcanik i to je ok. Rekla mi je da me je planirala za carski,sto sam ja i htela,tako da.mi je sad malo laknulo.Medjutim,malo nam je bilo krivo sto nece moci ona da nam radi carski,jer je u julu na odmoru,ali je ona nacelnik odeljenja i ona pravi rasporede za carske i ko koga poradja,tako da mi je rekla da ne brinem i da ce me staviti na raspored kao za sebe da radi.I ne sekiram se uopste jer joj u potpunosti verujem. Verovatno cu ranije ostati u bolnici,a mozda i moj rodjendan u julu provedem na odeljenju..Heeehee..
Ljubim vas sve zenice moje i vas i vase stomacice i bebane.. ljubav

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/5/2016, 14:21

Kiki bravo za super izvjestaj. I moje su bebe naprednije za nedelju i malo vise, a secer je idealan. Tako da ce biti to ok. Takodje sam i bila krupna beba na rodjenju ali bas,pa hoce malo i genetski da povuce. Samo ti vodi racina o ishrani i no sikiriki.
Bravo za bebicu,bravo za tebe,ma bravo za nase ljetnje bebice ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/5/2016, 14:28

Bravo Kiki!
I za tebe i bebicu!
Kad si vec pomenula ishranu, moram nesto da vas pitam. Da li vi stvarno uspevate da pojedete dnevno sve ono sto savetuju u trudnoci? Cak i da zanemarim ovaj moj period kad mi je muka i od pomisli na neke namirnice kolikogod da su preporucljive i zdrave, stvarno ne znam kad i kako jedna zena moze npr da pojede dnevno "5 porcija povrca"?
Ili ja citam pogresne stvari?
Koliko vi jedete? Mozete li da napisete npr jedan dnevni meni?
Znam da ima i ova tema na forumu, ali nije posecena.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu