KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 10/4/2016, 17:56

Blanka, ja sam pocela od 6-7. meseca polako da pripremam jedno po jedno. Bez stresa i natenane, sto bi rekli ovde kod mene. Do 9. meseca je sve najvaznije vec bilo spremno jer sam tokom 9. mogla da se porodim bilo kad. Nakon porodjaja nista neces stici, a ako mene pitas, i u 9. mesecu ako budes zurila da pokupujes sve, samo ces se stresirati.
Sto se tice potrebnih stvari, sta god da ti kazemo, ostace ti sitnica koje ces resavati u hodu. Prosto zato sto nisu sve bebe iste, a i zato sto mamama nisu uvek iste stvari prakticne.
Moj savet: najkrupnije i najneophodnije stvari resi na vreme.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od caci 10/4/2016, 18:59

Lija ja cu sad u sredu da idem na drugi ekspertski i bicu 19+4.
Mozda su meni zakazali malo ranije zbog mogucnosti da se treba raditi amniocinteza.
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 10/4/2016, 19:35

Eho ::Blanka, ja sam pocela od 6-7. meseca polako da pripremam jedno po jedno. Bez stresa i natenane, sto bi rekli ovde kod mene. Do 9. meseca je sve najvaznije vec bilo spremno jer sam tokom 9. mogla da se porodim bilo kad. Nakon porodjaja nista neces stici, a ako mene pitas, i u 9. mesecu ako budes zurila da pokupujes sve, samo ces se stresirati.
Sto se tice potrebnih stvari, sta god da ti kazemo, ostace ti sitnica koje ces resavati u hodu. Prosto zato sto nisu sve bebe iste, a i zato sto mamama nisu uvek iste stvari prakticne.
Moj savet: najkrupnije i najneophodnije stvari resi na vreme.

Hvala Eho osmeh srce osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 10/4/2016, 20:13

Mimi vec su ti rekle zene krevet i wc i nema preteranih setnji ni kasnije, znaci mirovanje celu trudnocu i lagano sve redom

Ljubim vas sve trudnice osmeh srce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 10/4/2016, 20:29

Mimi12, strogo mirovanje,  samo do wc-a.  Nema sad nikakve setnje,  srtaces se sa bebom pa ces svr nadoknaditi.  Imam drugaricu koja je krvarila d petog,  Lafolie je do cetvrtog petog,  sve zavisi odakle je krvarenje.  Ako je hematom ili miom,  umeju duze da se cede,  ako je kapilar pukao,  onda je t krace.  Nekad se cisti materica od prethodn zaostale krvi. Znaci,  samo do wca i valjalo bi da proveris progesteron,  sem ako ne primas depo,  onda i ne moras,  onda si pokrivena!  Bice sve ok,  samo pozitivno gledaj napred,  iz dana u dan!  Nisi jedina nazalost,  dosta zena danas mora da lezi,  retk koja trudnica sada ima laku trudnocu,  cak i koje su prirodno zatrudnele.  Bar tako je u mom okruzenju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 10/4/2016, 21:44

Mimi zao mi je sto si se istraumirala,drzim fige da mrljanje skroz stane.

Debelice ljubim vas sve,prasite da vam se pridruzim narednog meseca. :-)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 11/4/2016, 09:07

Ancica 87 ::da mahnem i na ove strane dok je decak dobar u setalici...Budite mi zdrave i srecne... Poljupci svima i trudnjacama i deci i mamama....
Vremena za kutak i nemam od kako je otoplilo,Aleksa zeli da je stalno napolju,danju spava tri puta po pola sata,i hiperaktivan je,a nocu bogu hvala spavamo konacno... :)
Mislim na sve iako se ne javljam...


...ljubimo te i falis nam ovde,da znas.....posebno grlim tog slatkog plavushana,samo uzivajte vas dvoje!!! osmeh srce
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 11/4/2016, 09:08

BiKsi :) ::Mimi12, strogo mirovanje,  samo do wc-a.  Nema sad nikakve setnje,  srtaces se sa bebom pa ces svr nadoknaditi.  Imam drugaricu koja je krvarila d petog,  Lafolie je do cetvrtog petog,  sve zavisi odakle je krvarenje.  Ako je hematom ili miom,  umeju duze da se cede,  ako je kapilar pukao,  onda je t krace.  Nekad se cisti materica od prethodn zaostale krvi. Znaci,  samo do wca i valjalo bi da proveris progesteron,  sem ako ne primas depo,  onda i ne moras,  onda si pokrivena!  Bice sve ok,  samo pozitivno gledaj napred,  iz dana u dan!  Nisi jedina nazalost,  dosta zena danas mora da lezi,  retk koja trudnica sada ima laku trudnocu,  cak i koje su prirodno zatrudnele.  Bar tako je u mom okruzenju!


...sve se slazem sa biksi,nasom forumskom doktoricom....mimi,samo ti odmaraj i polako.....a bice dana za setnju sa bebom....ljubimo te i navijamo da krvarenje sto pre stane!!! srca srca srca
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 11/4/2016, 14:21

Vecka, svaka cast za sate bez pelena!
KOje bi platnene pelene preporucila...?
Mi sad imamo preko 4kg, pa bih kupila sad ovu sledecu velicinu...
ako ide od 6kg, kao kod jednokratnih.

Lijo, cestitam za devojcicu :) Divno :)

Blankic, ja imam 20 tetra pelena i oko 10 svedskih... za jednu bebu mi je i vise nego dovoljno. Ako pitas zbog sirokog povoja? Svakako ove tetre ti trebaju za razno-razna brisanja, bljuckanje, podrigivanje, itd. Joj, stvari treba da ne poverujes, ako ti budu bljuckali kao ova moja. Ja recimo ne volim te stvari sa stopicama, bolje mi je bez njih pa da beba ima carapice, da bude sto manje sputana. Videces, kad ih nosis, sve se te stvari smuljaju i povuku na gore, treba misliti o tome da bebi bude udobno!
Obavezno imajte makazice za nokte jer pocinju odmah da rastu,
i neku pumpicu za slince... Naravno, bokal za polivanje. Neki dobar sapun za kupanje do 2x nedeljno (mi imamo sebamed i super je).
Meni je jako korisna ona daska za presvlacenje koja ide na krevetac... i gomile peskira za kojesta... Very Happy
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 11/4/2016, 14:53

Hvala puno Šašavice, baš mi vaša iskustva znače.
Ljubac za tebe i bebca srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 11/4/2016, 17:29

Zenice,hitno mi treba odgovor: da li znate koja je gornja granica za fibrinogen u trudnoci? Radila sam ga danas,meni je 8, a ref.vrednosti su od 2-4.Kontrola kod hematologa zakazana za sredu...
Sutra kontrolni uzv,konacno posle mesec dana i ogt test. 
Kisss za svee.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 11/4/2016, 17:33

Mimi nadam se da si dobro!
Tatjanice moram naci te tetre prelepe su. Ja ga celog prekrijem tetrom kad jede kasice jer pljuje kao fontanu Very Happy
Sasava hvala! Bas se ponosim uspehom, mada vec 6 meseci praktikujemo prepoznavanje signala, tek manje od mesec dana provodimo povremeno bez pelena, i vidim da mu prija. Osim tih 2-3h bez pelena, i dalje nosi sitoki povoj svo vreme. Cekamo pregled u sokobanjskoj, nadam se da ce biti bratove srece i sa 9 skinuti siroki povoj.
Mi koristimo tetra pelene najvise, moderne platnene imam samo dve hrvatske "rodina pusa" i super su, ostale sam poklonila jer nemaju ulogu sirokog povoha koji je nama obavezan. Sad sam se na "tetranje" toliko navikla da ne zelim da ih menjam, tako da je mene bebino pelenastvo kostalo fakticki 5000din koliko su kostale sve zastitne gace za bebu i nista vise. Tetra pelene smo nasledili od starijeg brata, a i dobili smo dosta za babine. Sve zastitne gave i moderne platnene postoje i univerzalne os - jedna velicina, sto znaci da drikerima podesavas velicinu u skladu sa uzrastom i tezinom, pa ti za jedan komplet treba oko 100e u proseku za ceo period pelenastva. Ako se navuces, trebace ti mnogo vise. Ja se kontrolisem, ne zbog svog karaktera vec zato sto sam se "navukla" na tetra pelene i verovala ili ne uzivam u pranju pelena posebno jer ne kaki u iste Very Happy
E sad bi kompanije za izradu platnenih pelena mogle da mi plate licni dohodak za reklamu, jer im nema bolje reklame od zadovoljne majke i zdrave bebe Very Happy
Grlim vas :*


Poslednji izmenio Vecka dana 11/4/2016, 17:36, izmenjeno ukupno 1 puta

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 11/4/2016, 17:35

Kiki ja ne znam. Cekamo izvestaj sa uza, da javis kako bebać raste, i da ti ogtt prodje lako :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 11/4/2016, 18:00

Hvala Vecka
ljubav

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 11/4/2016, 18:14

Pelene....kako meni lepo izgleda taj "problem", iz ove moje perspektive. Uzivajte drage moje!
Meni je proslo krvarenje sveze krvi, izlazi malo jos stare, ne mnogo. Idem veceras na kontrolu kod hematologa, uspela sam da pomerim, da vidim da li moze da smanji dozu fraxija.
Ja se generalno ne osecam najbolje. Kako lezim, pritisak mi je 90/50 i dodatna muka i povracanje popodne. Onda ne mogu da jedem, a tonu lekova pijem....i tako u krug. Ali valjda je sve to normalno....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 11/4/2016, 18:21

kiki5 ::Zenice,hitno mi treba odgovor: da li znate koja je gornja granica za fibrinogen u trudnoci? Radila sam ga danas,meni je 8, a ref.vrednosti su od 2-4.Kontrola kod hematologa zakazana za sredu...
Sutra kontrolni uzv,konacno posle mesec dana i ogt test. 
Kisss za svee.
Kiki ne znam ko te je i zbog cega poslao da radis fibrinogen ali on se kod trudnica uglavnom i ne radi jer je u trudnoci uvecan. Tako da ne brini ,to mi je upravo rekao internista ali ti ipak proveri sa tvojim dr koji ti je nalaz trazio.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 11/4/2016, 18:25

Kiki, povisen fibrinogen u tridnoci je normalna pojava. Njsam sigurna, ali mislim da je gornja granica 8. Provjeri sa doktorom svakako, ali mislim da nije strasno. Znam da pod uticajem heparina on ne obavlja svoju funkciju kako treba pa zato je u trudnoci i visok, tako nekako ako se sjecam, davno sam citala negdje i meni je bio visok pa se nije dr puno obazirala. Rekla mi je da imam predispozicije da kad ostarim da cu sigurno imati problema sa kostoboljom i reumom. E sad kakve to veze ima ne pitaj me,ne znam. Ali mislim da to kod tebe nije strasno.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 11/4/2016, 18:38

A ja glupaca ne skontah da primas fraksi v Uh ! Ali mislim da to nije neko znacajno povecanje, da se dr bas i ne obaziru na takvo povecanje bar nije ovaj dr kog sam ja pitala mada je on kardiolog. Mislim da ako ti je d-dimer ok nemas razlog za paniku ali brzo ce i taj zakazani pregled kod hematologa da razresis dilemu i da se opustis.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 11/4/2016, 19:54

Hvala Bobaue i Blanka...  osmeh srce
Fibrinogen mi je dala moja dr.hematolog da uradim jer sam na clexanu od 5300 jedinica.
A posto nisam mogla da izdrzim do srede,morala sam da je zovem da je pitam jel nesto zabrinjavajuce,ona kaze da je povisen u trudnoci,ali ne bas toliko,e sad ja je ne pitah koja je gornja granica  v
Pa mi je dala da uradim CRP,urinokulturu,bris nosa i zdrela i tu sam se ja naravno zabrinula kad sam videla sta trazi od rezultata.Otkud znam,mozda i nemam razloga za brigu,al jbg. D dimer mi stize sutra pa cu videti kakvo je stanje sa njim. Pita me jel imam neke promene,tipa,grlo,nos,problemi sa mokrenjem,sve ok,jedino sto je pocela da me hvata polenska alergija,pa je i mozda od toga.Ali videcemo u sredu.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 11/4/2016, 20:11

...kiki navijam da u sredu sve dobro prodje...javi kakav je d dimer sutra!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 11/4/2016, 20:40

Kiki bice to sve ok ali ipak isproveravaj sve za svaki slucaj da slucajno nema neka upalica koja povecava fibrinogen. ljubav

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 11/4/2016, 20:41

Kiki A pritisak jel si merila ? Secere, ia mislim da nisam to ni vadila u trudnoci ...to je nesto kao dimer
Ljubim Vas trudnice debelice uzivajte u lepom vremenu prolecu sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 11/4/2016, 22:03

Nista Kiki, tu smo da podijelimo iskustva. Povadi sve sto ti je rekla i nemoj da brigas. Ako je d dimer ok, trombociti,onda mislim da nemas razlogu za brigu. A svakako ce ti to dr sve regulisatii njegova je zadnja. Javi svakako sta je dr rekla to je bas bitna informacija i zbog ostalih trudnica. Ljubim vas dvoje love

Mimi javi sta je rekao dr. Dobro kad je stalo krvarenje. A utrici mogu da ti obore pritisak isto ako ih pijes,ne znam da li ih pijes.
Ljubac trudilice osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 11/4/2016, 23:19

Mimi, samo horizontala! Ja sam do 16 nedelje krvarila...kada se sredilo, bila sam najaktivnija trudnica na svetu! Nista mi nije bilo tesko i sve sam mogla. Naravno, do kraja nisam dizala nista tesko, ali sam normalno skitala, vozila...Videces uskoro, kako ces uzivati u svojoj trudnoci, i ovi stresovi ce biti daaaleko iza tebe! Ljubac od Djoleta i mene
poljubac poljubac
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 11/4/2016, 23:36

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 2libkes

Taman da vidite kako smo porasli (6 kg) i nesto od nasih mpp...
Inace, jedan dan tetramo jedan, smo na mpp. Tako mi lakse zbog pranja. Tetre otkuvavam, a mpp na 60. Svakog dana po bar dve masine, jedna za Djoleta, a nas troje se smestimo u onu drugu lol! Inace, Djole kaki non stop (srecom, ni tu ne lici na mene), tako da nas lineri spasavaju. Ipak kroz njih prodje i na pelene, ali cenim kada prestanemo samo da dojimo, i kada se formira gusca stolica, bice to pesmica!
O broju ne bih...imamo jedno 70 kom tetri i jedno 30 svedskih (sve smo nasledili od starijih sestara). Mpp imamo 8 kom i 3 covera. Sve sam narucila jos pre porodjaja od razlicitih proizvodjaca. Sada tacno znam sta cu dalje. Nama definitvno najvise odgovaraju domace CociLoki i DajDaj
I da, jos uvek smo preko noci na bamboo jednokratnim...nikako da prelomim i stavim ga i nocu u platnene. Inace, vec neko vreme ne kaki preko noci, vec tek pred zoru, sto je super. Za nas je to uspeh, jer inace kaki posle svakog podoja...a nekada i za vreme istog lol!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 7 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu