KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+49
HappyGirl
ivanicasale
winni
d77
saska1
Bobaue
Padobranka
Lija
andjeo77
ragaco
Mimi12
SoJa
ahosame
Tebi
masato
bak
bosiljka
AriesGirl
sareni leptir
noja
libra35
annci
Zmajuška
Lina73
BiKsi :)
kiki5
tatjanica
zumbulcic
mirjanamirjana1986
Vanja80
lilly13
jelena.kuburic
Pikseta
SannyP
dzefri
zsuki75
sanja 73
Eho
nina :)
BabyBear
alisa
Dora1
Jerapetra
Blanka
PalcicaBg
srculence 84
Sirijus
dada88
mimi85
53 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 15/4/2016, 13:27

Winni oko ishrane se slazem sa ostalima, to sto ti jedes nikako nije dobro po tvoj organizam, izgladnjujes ga zeno draga. A sto se tice glucophage...e tu nam se misljenja malo razlikuju. no dobro...nadji dobrog endokrinologa i nek ti pogleda rezultate.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 15/4/2016, 13:52

Bikisi,ja uzimam terapiju za stitnu,to jedino koristim+ proginovu i gesdine prasak.
Problem je kod te terapije da to niko ne mjenja,a Vuja je rekla da bi to trebalo prilagoditi i godinjem dobu :-/?? A meni ovdje vade krv i kazu super..Mozda im je to dovoljno.
Za inzulin ne uzimam :-(Ne vidim potrebu, trujem se ,nekako sam se i razocarala u sve... Pocecu sigurno da uzimam kad krenem na donaciju,poslacu i u Prag rezultat OGTT testa i kako kazu da pijem uzimacu .
Mimi 12i,Biksi ,Mirjana 86 ,hvala za podjeljeno misljenje,,Lakse mi je ..Mislila sam da nisam normalna i da je skrojz sebicno od mene sto ne bih blizance..Trebal bi biti zahvalna da uspijem a ja eto nebih..
Ali Boze moj,nekako bi ipak jedno po jedno . Bice kako Bog da...
Hvala i za pojasnjenje oko zamrzavanja embriona
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lija 15/4/2016, 13:58

Winni draga, ovo sto ti jedes apsolutno nije dobra hrana ni za jednu zivu osobu, a kamoli za nekog ko pokusava da ima bebu. Nije ni cudo sto si malaksala jer mi se cini da tu nema dovoljno kalorija i verovatno si samo jako gladna. I ne govorim napamet, moja mama i svekrva su dijabeticari i dosta sam o tome citala. Ja nemam problema sa secerom, ali se trudim da se zdravo hranim da bi tako i ostalo. Elem, evo par saveta...
Nikako ne smes dozvoliti da ti prodje toliko vremena izmedju vecere i dorucka, to nije dobro za secer. Mozes da veceras 2-3 sata pre nego sto ces ici na spavanje ili ako si vecerala dosta ranije, pojedi neku uzinu kasnije.
U light jogurte se dodaje skrob da bi bili gusti jer nemaju masnoce koja bi ih zgusnula, tako da ti to podize secer. Bolja opcija ti je kiselo mleko ili kefir, ili u krajnjem slucaju obican jogurt ako ova dva ne volis.
Tost ne treba da jedes uz svaki obrok, mozes za dorucak, ali posle izbegavaj. Najbolje tonus hleb da jedes jer je on od celih proklijalih zitarica, ima puno vlakana i treba mu duze da se svari od obicnog belog tosta, pa samim tim i sporije podize secer. Kad se tostira bude bas lep. Recimo 2 parceta tonusa, kajgana, salata i kiselo mleko su odlican dorucak koji ce te dugo drzati sitom. Mozes recimo za rucak da pojedes grilovano pilece belo meso, varivo od tikvica, neku salatu i mladi sir. Uzmi neko povrce uz svaki obrok. Cak i za uzinu mozes da grickas povrce, ja npr. pojedem za uzinu paradajz sa feta sirom. Mozes praviti musake od karfiola, tikvica, s mlevenim mesom. I apsolutno ne bih uzimala lekove na svoju ruku, za par dana sto ces cekati da odes kod doktora nece se nista desiti. U Feroni radi i dr Bjelica koji je endokrinolog i bavi se sterilitetom tako da mozes pitati za njega. Ja ti zelim svu srecu i pazi na svoje zdravlje.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 15/4/2016, 14:38

Amna, godine su na tvojoj strani, tako da imas vremena i za jedno po jedno sreca . Ne nalazim nista sebicno u tome. Svi imamo neke svoje strahove, ovakve i onakve, nekad verovatno i smesne. Doktori generalno nisu ljubitelji viseplodnih trudnoca, tako da neces imati nerazumevanje sa njihove strane. Jedino, sto sa druge strane vole bolju statistiku za svoju bolnicu.
I napomena ako planiras odlazak u PFC: za sve probleme koje imas (ne ti licno, nego svi), a koji se ne ticu samog postupka, lecis se kod svog specijaliste. Oni samo preuzimaju terapiju koju ti prepisu tvoji doktori. To vazi za endokrinologa, hematologa, imunologa.... Kod njih ides spremna, oni ne propisuju terapije. Ne ocekuj od njih nista po tom pitanju. Cak predlazem da proveris kad ti posalju stimulaciju sa svojim endokrinologom. Ja nisam prvog puta kad smo isli, jer isto nisam bila upucena u ovo sto ti sada pisem. Bila je skroz pogresna za mene i prokrvarila sam 11 dana ciklusa, bas po dolasku u Prag. Svaku sledecu sam proveravala sa endokrinologom. Vujovickom, da, znam da nisi njen fun affraid , ali meni je mnogo pomogla.


Poslednji put izmenio Mimi12 dana 15/4/2016, 15:18, izmenio ukupno 3 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 15/4/2016, 14:46

onda sam ja malo izgleda preterala sa korigovanjem ishrane... tost je inace crni.. a za terapiju cu da zamolim Kopitovicku da se konsultuje sa endokrinologom iz ferone oko terapije to ce biti sledece nedelje...a na tonusu sam procitala da je korisceno brasno tip 400 pa racunam belo pa ne valja....hvala vam svima na savetima posebno tebi lija za recepte probacu vec sutra Very Happy
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ahosame 15/4/2016, 14:48

bak ::Ahosame, drzim palceve jako, posto ti je sve drugacije u ovom postupku, neka i ishod bude drugaciji Wink

BabyBear ::
Ahosame, Palcice, navijam jako, najjace :-*
Hvala bak i BabyBear, nadam se! molitva molitva molitva molitva molitva
smajli angel smajli angel smajli angel
ahosame
ahosame

Broj poruka : 389
Godina : 45
Location : Kragujevac
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od winni 15/4/2016, 14:49

Amna da dodam i ja sto je mimi vec rekla da terapiju nam prepisiju nasi dr.ovde isti slucaj i samnom donacija u Solunu i ja im svojevremeno slala i pitala za misljenje oni samo kazu to sa vasim lekarom vidite.. zelim ti puno uspeha
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 15/4/2016, 16:31

Amna84 ::Bikisi,ja uzimam terapiju za stitnu,to jedino koristim+ proginovu i gesdine prasak.
Problem je kod te terapije da to niko ne mjenja,a Vuja je rekla da bi to trebalo prilagoditi i godinjem dobu :-/?? A meni ovdje vade krv i kazu super..Mozda im je to dovoljno.
Za inzulin ne uzimam :-(Ne vidim potrebu, trujem se ,nekako sam se i razocarala u sve... Pocecu sigurno da uzimam kad krenem na donaciju,poslacu i u Prag rezultat OGTT testa i kako kazu da pijem uzimacu .
Mimi 12i,Biksi ,Mirjana 86 ,hvala za podjeljeno misljenje,,Lakse mi je  ..Mislila sam da nisam normalna i da je skrojz sebicno od mene sto ne bih blizance..Trebal bi biti zahvalna da uspijem a ja eto nebih..
Ali Boze moj,nekako bi ipak jedno po jedno . Bice kako Bog da...
Hvala i za pojasnjenje oko zamrzavanja embriona

Amna, ti moras 100% pripremljena da odes u Prag, a to podrazumeva da sve sa nasim/tvojim lekarima dogovoris sta da uradis i da dovoljno dugo budes na terapiji pre Praga da bi tamo otisla spremna. Znaci, sa nasim lekarima dogovaras i sta od dodatnih analiza da uradis i kad ih uradis njima nosis rezultate da dogovoris sa njima terapiju.
PFC JE SAMO SERVIS ZA UBACIVANJE EMBRIONA I ONI SE NE BAVE NI PRIPREMOM NI RAZLOZIMA ZASTO (F)ET NIJE USPEO, AKO NE USPE. Ovo MORAS imati na umu sve vreme da ne bi bila razocarana ni pre ni posle. Sve smo mi kroz ovo prosle i pitale se hiljadu puta, ali tako je.
Znaci, niko ti iz Praga nece reci sta treba da pijes. Tamo kad dodjes pitaju te sta vec pijes i eventualno ti doteraju terapiju, ali ne za secer, nego za sam ET.
Sto se njih tice, evo ti moj primer. Posle moje druge negativne bete iz Praga, ja im pisala i pitala ih sta oni misle sta treba da uradim od dodatnih analiza da bih se pripremila za trecu vto kod njih i da bi smanjili rizik od neuspeha. I znas koji sam odgovor dobila? Rekli su mi da ne radim nikakve dodatne analize i da dr Sonja misli da je to samo gubljenje vremena i da treba samo da pokusavam i pokusavam! Dakle MORAS SVE SAMA I OVDE.
Ti njima sta god da uradis od analiza posaljes, i to je da stoji u tvom dosijeu tamo, ali nista ti oni na to ne kazu. Meni su za sve rekli "kad budete razgovarali sa vasom dr javite nam".

Sto se terapije za secer tice, ti je moras uzimati (ako imas problem sa secerom) bar 3 meseca pred ET, da bi imalo nekog efekta na organizam i ceo proces. Dakle isto ti kazem kao i Winni, nemoj da planiras ET ako nisi bar 3 meseca na terapiji glukofazom ili necim drugim. Msm, ti mozes, ali bojim se da ne bacis pare bez veze.
I pogresno to shvatas kao trovanje organizma. MORAS to da shvatis kao pomoc organizmu da ne odbaci embrion, jedino tako i nikako drugacije!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 15/4/2016, 17:37

cure ja stigla sojoj kucici.
Biksi i meni su napisali 14 dan beta nego ja mislila da zato sto su blaste da mogu 12-og da radim slobodno betu?
Kada ces ti da radis?Kog dana ciklusa?Ti si jedan dan iza mene.
Inace danas smo na pola 7dan od eta.
grudi ogromne,redovno mi se spava,i po malo mi se vrtucka u glavu.
Dok smo se vracali danas kuci u kolima me boluckao stomak pa prestao,tako da sada leskarim.


eto toliko od mene danas

Veliki pozdrav svim curama
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 18:05

Ivanicasale, nisam dan, nego tri, meni su blastu u ponedeljak vratili, a osmocelijski u subotu. Ja cu betu 15. dan od aspiracije, dakle od blaste 10. dan. Vec tada mora da pokaze betu, ako je ima.Tako sam racunala i prosli put. Ja ne primam pregnil, ti vidi da ti on iscili iz organizma.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 18:06

BB, i ne samo kao podrsku embrionu, pre svega podrsku pankreasu da se izbori sa viskom insulina i viskog secera, da lakse odradi to sto treba.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 15/4/2016, 18:14

Pahuljice29, dobrodošla! Da uskoro i ti budeš čekalica, pa trudnica i na kraju mama! cvet

Čitam šta pišete i šta savetujete, potpuno ste u pravu.Napisaću svoje iskustvo za sve one koje nam možda ne pišu a čitaju.
Prošle godine, krajem marta sam prvi put posetila endokrinologa koji mi je prepisao terapiju za štitastu žlezdu. Glavni razlog mog odlaska njemu je bio taj što sam čitajući Kutak dosta toga saznala i posumnjala da kod mene mnogo toga nije ispitano a već smo dogovorili 2.vto sa klinikom za april mesec. Imala sam zdravstvene tegobe koje idu uz hipotireozu. Pitala sam i endokrinologa i lekare sa klinike da li je dovoljno da uzimam terapiju samo nedelju dana pred postupak i da li smem uopšte da krenem u isti. Obe strane su mi rekla DA, tu je bila i moja prevelika želja, mada mi je unutrašnji osećaj govorio da bi bilo dobro da odložimo postupak za mesec dana, ali me je bilo sramota da to kažem. GREŠKA, moja. Tu je i insulinska rezistencija,za koju sam posumnjala tada da je imam, a koja mi je ustanovljena tek u oktobru mesecu 2015. Pa mutacija na PAI genu. Tada sam rekla sebi da ću uraditi sve dodatne analize, otići kod lekara spec. i u sledeći postupak ući potpuno spremna prvo zbog svog zdravlja na svim nivoima, pa i zbog finansija jer ipak manje košta sve to uraditi pa makar i privatno nego ne znam koliko puta ići na vto.
Nadam se da vas nisam udavila.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 15/4/2016, 18:19

biksi pa to znaci da ja mogu da radim betu u sredu to je 12 dan od transvera.
pregnil sam primila danas znaci da ce da se pokaze beta do tad
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 18:26

Zmajuska, ako si ti udavila, sta ja tek radim?! lol! lol! lol! Tako sam i  ja posle drugog neuspeha. A pritom mi jedan endokrinolog rekao za insulin preko 300 da  je ok, da ne treba ni ishranu da menjam. A uBgd pitali je li greska u labu!Toliko! Ne treba se zezati sa zdravljem. Ja bolujem od stitne i imam IR. Baba mi je operisala stitnu, pila glukofaz, imala komu pankreasa,kasnije bila na insulinu. Tata mi je lecio stitnu, imao tri upale pankreasa, i treca je bila kobna, prerasla u nekrozu. Videla sam u njegovim lekovima glukofaz,mislim da ga nije pio redovno, cim nisam znala da ga pije. Verovatno mu je prepisan posle druge upale.
Posto sam genetski na njih, jesenas sam cak proveravala tumor  markere za pankreas. Zdravlje na prvom mestu, onda sve ostalo. Uvek sam tako mislila.

Ivanice draga, ti betu mozes i u ponedeljak, to ti je 10. dan od embriotransfera blaste. Zamisli da su ti vratili dvodnevni embrion, to bi ti vec bio 13.dan, sto ti je sad deseti!Do ponedeljka ce pregnil da iscili, to je treci dan, nek me isprave devojke, ako gresim?! Ja betu radim u cetvrtak, a blastu mi vratili u ponedeljak!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 15/4/2016, 18:38

winni ::onda sam ja malo izgleda preterala sa korigovanjem ishrane... tost je inace crni.. a za terapiju cu da zamolim Kopitovicku da se konsultuje sa endokrinologom iz ferone  oko terapije to ce biti sledece nedelje...a na tonusu sam procitala da je korisceno brasno tip 400 pa racunam belo pa ne valja....hvala vam svima na savetima posebno tebi lija za recepte probacu vec sutra Very Happy

Winni, Ferona nema endokrinologa, to je informacija od pre mesec dana. Slazem se sa zenama oko tvoje ishrane, moji prvi rezultati sto se tice insulina bili su slicni tvojima, dr kaze da ne planiram trudnocu mogli bi to regulisati ishranom, a obzirom da sam planirala odmah mi je uvela terapiju da ne gubimo vreme.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 15/4/2016, 18:48

Sto ja volim da cekam tudje bete!!!!!
Jedva cekam sledecu nedelju, pa da se radujemo radost radost radost igracice igracice igracice likeit likeit likeit

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3089

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu