KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+42
BiKsi :)
micam
ljikaca
NikolaMaja
Zensko pero
mimi85
beauty queen
TrebamNaDijetu
Hobbes
Sirijus
Lenaaa
Strumfeta78
alisa
dzenica
Mimi12
Jerapetra
Amna84
sanja 73
Sofija Veks
sanja369
Hugolina
Vanilla
mamadabudem
lela1984
Iva79
PalcicaBg
Nevena77
aurora
Magnolie
Erata
MaloMorgen
JocY
noja
kiki5
annci
ganedina
tatjanica
Dora1
Tebi
lenjivica
bak
ata
46 posters

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 11/1/2016, 09:24

Ata mislim da je mnooogo pametnije da odradis analize pa tek onda da ides za Prag jer npr ako imas Insulinsku rezistenciju velika je verovatnoca da ti nece uspeti VTO...a to se resava najobicnijim lekom koji kosta 200din kutija... 
Mene izludjuju drzavni ginekolozi(ok ne bave se oni VTO ali ipak mislim da neke stvari treba da znaju) koji ti traze da radis analize tek kad imas dva-tri spontana. Meni je jedna dr kad sam joj rekla da moramo na VTO zbog genetike mm, rekla:" Mlada si, verovatno je kod tebe sve ok, nema potrebe proveravati nista. A ako bas ne uspe onda cemo da trazimo sta je." E upravo zbog takvog principa rada ja izbegavam drzavne dr. Jer se ispostavilo da nije sa mnom sve ok vec da imam IR i dijabetes. 
I kad mi je drugarica napricala cega se naslusala u bolnici dok je lezala... Ona se 5godina vodala po svim mogucim drzavnim sluzbama, prvo su govorili bice, polako, pod stresom si, posle toga na njeno navaljivanje nema sta joj nisu radili, radili inseminacije, prohodnost jajovoda proveravali itd... I na kraju resi da ode privatno kod strucnjaka za VTO, oni joj zatraze analize (prvi put posle 5godina!!!) otkriju joj IR, 6 meseci kasnije ona zatrudni prirodno i sad ima bebu od godinu i po! 
Tako da po meni bolje prvo proveriti sve pa se tek onda upustati u celu pricu oko VTO, da damo sebi max sansu da nam uspe.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 11/1/2016, 10:10

Ok hvala vam na informacijama,ja prvi put sad idem pa ni ne znam za sve to.Znaci uradicu tu insulinsku rezistenciju bez obzira sto mi to nisu trazili.Da li se to isto radi iz krvi i da li ima veze koji mi je dan ciklusa kao kod hormona ili ne?Jel to ima neki poseban naziv ili samo u laboratoriji da kazem da hocu insulinsku rezistenciju? I da li bi jos nesto trebala osim toga da odradim po vasem misljenju?
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 11/1/2016, 10:23

Ata to se zove OGTT test, radi se ujutru na prazan stomak se ispije 75g glukoze u 200ml mlake vode i sedi se/ili lezi naredna 2h a krv ti vade na pola sata ili sat(u zavisnosti od lab) i meri se nivo secera i insulina. Mislim da imas dosta na kutku na temu ovog testa. I ne bi bilo zgoreg da uradis test na trombofilije. Imas na kutku citav spisak analiza...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 11/1/2016, 10:37

ok moracu o tome da se raspitam kako to ide..posto bih ja radila u privatnoj lab. da li tamo sedim ili lezim ili idem kuci?Logicno je da tamo ostajem,valjda Shocked Hvala ti puno,pogledacu taj spisak svakako Very Happy
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 11/1/2016, 10:41

U Biomedici u Bg se sedi 2h. I na svakih sat vremena ti vade krv(pre uzimanja glukoze, 1h pa 2h posle uzimanja)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 11/1/2016, 11:35

ok hvala ti puno cvet
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od bak 11/1/2016, 13:22

Ata, sedi polako pa iscitaj ovde imas sve. Nemoj se plasiti, samo polako iscitaj vidi sta ti sve fali, pa u napad!

https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize


Takodje, ovde zene uglavnom caskaju dok cekaju postupke, razmenjuju iskustva, ogovaraju lol! tumace zajedno analize... Pa se ti pitas gde su sve zene, a ono... U temi o Pragu su uglavnom servisne info, tipa stan, menjacnica, cene, prevoz.... Da bi smo se svi lakse snalazili

https://kutak.forumotion.com/t3046-korak-po-korak-na-putu-do-bete
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ata 11/1/2016, 15:55

bak hvala puno srca
ata
ata

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lenjivica 14/1/2016, 02:19

Ata 5 puta sam bila u Pragu i, iako su mi " doneli" moju srecu najvecu ( kom je inace nadimak Ata, eto, mozda je to neki znak za tebe) mogu reci da se oni ne udubljuju preterano, mislim da nemaju individualni pristup steriliteta, vec je njihova deviza pokusaji, pokusaji, pa ce jednom uspeti. Oni imaju odlicnu lab, odlicne embriologe, dr Sonja je predivna i smirena zena, ali ona jednostavno ide logikom da uspeh/ neuspeh nije dovoljno ispitan i da se ne zna zasto i da se sve svodi na broj pokusaja. Zato ti je najbolje da krenes sa analizama sama. ( cisto da bi bila sigurna da si sve ispitala )Ogtt test, trombofilije obavezno, tsh, i antitela raznorazna ( naci ces topic ovde), eventualno histero, laparo ( laparo ne moras pre prvog pokusaja, ako bas hoces da budes milion posto sigurna da si sve uradila, eventualno transvaginalna laparosk. kod Kopitovicke). Ono sto je meni smetalo je sto traze uzv 8. dan, a sta ako je bas taj ciklus kljakav neki. Zato mozda nije lose da radis uzv 2. dan, pre nego pocnes sa bocama da se vidi broj antralnih folukula i da nema, daleko bilo, neke ciste. Ukratko, najbolje je da te priprema neki pravi strucnjak za vto i da te ne boli glava a to je definitivno Kopitovicka. Srecno!
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 14/1/2016, 14:40

Mislim da je poenta sto oni iz Praga ocekuju da ce ovde neko ko nas sprema u sve da nas uputi.Mi smo bili kod dr.Sonje pola godine ore nego smo poceli sa stimulacijom.Tada smo isli da zamrznemo spremu i upravo je pomenula ovo o cemu ljinjivica prica.Rekla je obavezno mesec pre pocetka stimulacije uraditi sve briseve i urinokulturu i UZ da vidimo da nema neka cista.Fora je sto mi komuniciramo sa koordinatorima a verujem da oni nisu bas u sve upuceni.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Dora1 29/1/2016, 16:45

Devojke, ja ovih dana treba da odlučim da li kod njih da odem od prvog dana ciklusa... Znam da je to malo više novca nego što smo planirali, ali realno mi je bolje da me Sonja prati odpočetka ciklusa i ako treba da koriguje terapiju nego da pošto poto idem po onoj šemi koju mi je dala. Ne znam ni jednog dobrog (a da nije sujetan što idem u Prag) doktora koji je odličan u proceni što se terapije tiče. Uh... sve mi se čini da treba tamo da budem od prvog dana da sebi ne komplikujem previše.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 29/1/2016, 17:04

Sta znam, mene za Prag sprema Goca iz klinike Ivanovic... Nemam zamerki... A sa Pragom mi je komunikacija minimalna... Svako bira kako je njemu najbolje i kako on oseca da treba tako da te ja podrzavam!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Dora1 29/1/2016, 17:17

Mimi85, ja sam mislila da me Goca sprema, ali iskreno nisam baš bila zadovljna kakav je imala stav prema Pragu kada sam rekla da bih volela da me ona priprema. Bio je nekako neprijatan razgovor, barem sam ga ja tako doživela. Ali sam svakako za to da onaj doktor koji te priprema da shodno tvojim folikulima koriguje terapiju. Jesi li ti krenula sa terapijom i kakav je imala stav Goca kad si joj rekla da ideš u Prag?
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 29/1/2016, 17:31

Dora1 mi smo bili u Pragu celu stimulaciju.To pracenje se placa jos nekih 400e koliko se secam,a plus ti treba i smestaj za to vreme.Nisu doktori u klinikama sujetni ako ides u Prag na donaciju jer znaju da ovde nemas na to pravo,a ovako te svi pitaju sto ste izabrali Prag,a ne ovde, zato si se ti osetila neprijatno i znam kako ti je.
Mi se sada pripremamo u Genesisu, da li ce biti dr.Crnogorac ili neko drugi, trenutno mi nije bitno, osim da sam kod njih jer nas pripremaju po ERA testu.Inace, kod njih nisam osetila da ima sujete sto se takvih stvari tice, mada je mozda sve to individualno, kako osetimo u trenutku.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Dora1 29/1/2016, 18:09

Kakva je Sonja u celom postupku, to me jako interesuje?
Ja samo mislim da mi imamo pravo da se odlučimo gde želimo da radimo (bilo sa donacijom ili ne) i ne treba niko da te odgovara od toga. Jedino da te posavetuje a ne da osećaš krivicu što si izabrao Prag a ne njih ili neku drugu kliniku kod nas. Mislim da je to naš izbor, individualni.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 29/1/2016, 18:31

Dora mi moramo na donaciju, tako da bas i nemamo izbora osim da idemo u inostranstvo. Nama je cak u jednom momentu rekla da joj je zao sto mora da nas salje u Prag. Ali ovako je korektna. I meni je bilo logicnije da mi jedan dr da terapiju i da prati i eventualno koriguje ako nesto treba. Tako da smo se mi u Prag javili na dan kad smo krenuli(prvo ih je Goca zvala pred nama) a mi smo posle sa Danicom sredili oko smestaja. sad se spremamo za FET u februaru....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 29/1/2016, 19:16

Dora1 iskren savet,ako planiras da te oni prate celu stimulaciju i kada vec to dodatno placas, lepo nagovesti u email-u da zelis da te prati dr.Sonja jer zato i dolazis.
Za mene je bila super.Mogu samo reci hvale za nju.Od kada smo dosli pa sve dok nismo otisli.Prvi uz je prosao normalno i uvek imas vremena sve da je tu pitas dodatno ako te nesto zanima.Posle je mene pratila skoro na svaka dva dana jer sam bila u riziku hiperstimulacije.Nakon aspiracije su zvali da vide kako sam,jer je doktorica to trazila.Cak je i posle trasnfera,jer smo mi ostali jos 7 dana u Pragu, trazila da dodjem da me pregleda.Super je.Sve sto radi objasnjava ti, ali bukvalno sve.Meni je objasnjavala i kako da dam sto inekciju jer sam nju davala uvece u 21h sama,kako da je cuvam u frizideru :) Ono sto te zanima mozes da je pitas kad god hoces i uvek ce naci vreme da ti odgovori i posavetuje te.Ja sam isla kod njih i da primam inekcije i tada sam je vidjala isto i uvek je pitala kako se osecam i kako podnosim.Kao da me znam godinama unazad :)
Veruj mi da gde god da su me pitali sto smo izabrali Prag, nisam osetila krivicu nego ponos jer ocigledno im zavide :) Ako te jos nesto, bilo sta interesuje stojim ti na raspolaganju :)
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 29/1/2016, 19:42

Meni je Sonja bila na aspiraciji i bila je stvarno ok. Ali na ET je bila neka dr Alena, Cehinja jer Sonja taj dan uopste nije ni radila. Meni se nije dopalo to sto mm nije ni video dr ni na sekundu. Bio je sa mnom kod koordinatora i kod embriologa a dr Sonju nije upoznao. Nekako mi to zasmetalo,kao da on nije bitan s obzirom da je donacija u pitanju.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Dora1 30/1/2016, 19:09

Mimi, ti radiš FET pa verovatno ništa nije htela da komentariše, ali nije ni važno. Važno je da te dobro pripremi, što će, verujem, i uraditi. Što se tiče nekog posebnog tretmana, kao što sam i napisala u nekim prošlim postovima, ja stvarno ne očekujem neku preveliku prisnost sa doktorkom, ali očekujem profesinalnost i ljudskost u svemu tome, jer smo dovoljno osetljive zbog svega pa bi bilo stvarno razočaravajuće da steknem suprotno mišljenje pri prvom susretu. Što se tiče upoznavanja sa tvojim suprugom, ni meni nije baš jasno zašto se nisu upoznali. Baš čudno da ni jednom niste bili zajedno sa Sonjom na nekom od razgovora.

Tebi, hvala ti na detaljnom opisivanju tvog osećaja i mišljenja u vezi sa doktorkom. Svakako znači generalni utisak. Meni je jako važno da mi objašnjava šta radi, jer mi je to bitno zbog moje smirenosti. Često me uhvati frka od nepoznatih stvari, kao i većinu ljudi, i zbog toga mi se ona dopala jer vidim iz komentara da to radi. A što ste toliko dugo ostali posle transfera? Čime ste putovali (izvini možda si i napisala ali mi promaklo)? Hvala ti puno što deliš svoje iskustvo! Je l se pripremaš opet kod njih ili?
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 30/1/2016, 20:08

Mi smo uzeli godisnji mesec dana i iznajmili stan tamo na mesec dana tako da smo mogli da ostanemo jer nam je bilo svejedno.
Svaki put smo isli kolima do sada.Upravo cekamo ciklus i pocetak priprema za FET :) Imamo kod njih jos 11 nasih bebica :) Posto idemo samo na transfer, a radila sam ERA test u Genesisu sada cu se pripremati u Genesisu.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Dora1 30/1/2016, 20:10

11 bebica, pa to je divno!! Uh biće ovde lepih vesti uskoro. A šta je ERA test?
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 30/1/2016, 20:51

Draga Dora1 o era testu ima dosta na sajtu Genesisa,a ima i posebna tema na kutuku.Da ovde ne preteram,pa da nas ne opomenu reci cu ti ukratko.ERA test se preporucuje zenama kod kojih nije doslo ni do implantacije u nekoliko transfera dobrih embriona.Era test odredjuje koji dan je tvoj endometrijum receptivan da prihvati embrione.
Ne mogu da kopiram link sa telefona ovde o temi na Kutku za ERA test pa da pogledas sta su zene pisala,ali ako na google pretrzivac ukucas era test kutak izaci ce ti tema na Kutku.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Dora1 30/1/2016, 21:11

Hvala! Baš me interesuje, pronaći ću i pročitati.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Dora1 3/2/2016, 22:49

Devojke, kad se rezerviše avionska karta, povratna, da li ste slučajno menjale povratnu kartu za dan ili dva ranije/kasnije? Da li je to uopšte izvodljivo?
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 3/2/2016, 22:53

Jeste, ukoliko ima mesta na avionu, samo se dodatno naplacuje (nisam sigurna koliko)...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

centre - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu